Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Водорасли на прах - как?  (Прочетена 83262 пъти)

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #80 -: 24-06-2011, 12:44:36 »

аз кога съм сравнила,veseline 777 че не мога да се сетя.
Бат Бино ,какво да направя че не съм се качвала на москвич а директно на Mercedes.... :Content_4 - emotloader: ;D
Да прав си че не дадох аргументи, за което моля да ми бъде изтрит поста от модераторите,както и беше излишно veselin 777 да копира моя пост
Мир и любов ,няма да пиша излишно повече  :peperudi: :peperudi:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #81 -: 24-06-2011, 13:09:41 »

Off topic.

Според мен отлива от форума се случва всяко лято, нищо друго не е причината. Ако пък има сърдити рано или късно се завръщат:)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #82 -: 24-06-2011, 13:43:12 »

Доста вероятно , Лейла, а така и трябва да бъде , не е приятно постоянно да си сърдит :)  
( А пък изобщо ако не се разсърдиш на нищо, започва да става подозрително..:) дали пък вече не си в рая ? :) )

Марийче , чудесно се шегуваш. Какви изтривания те гонят , пиши си колкото искаш .
( "излишно" е една от субективните категории :) )  
Прекрасно е че си се озовала направо в Мерцедеса . Де и другите да можехме..
 (Надявам се само да не се разсърдиш ако видиш 20 годишна Ланчия Дедра да те изпревари светкавично  , все пак изпреварвам с голямо уважение , а понякога и поздравявам :) )  
« Последна редакция: 24-06-2011, 13:48:56 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

uko

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #83 -: 25-06-2011, 16:54:44 »

ей, ей, спокойно, хора.

бате Бино - не съм имал предвид конкретно някой с мненията "против АС", казах го принципно. Напълно уважавам, когато някой има точни факти, които да сподели. За съжаление не съм си правил никакви изследвания пред повече от 10-те години, в които пия водорасли, за да мога и аз да имам нещо конкретно, освен "Много съм доволен." Виждаш, че съм писал, че нямам база за сравнение с други продукти, така че смятам, че е нормално да съветвам човекът, който пита дали да ползва продукта, от който аз съм доволен. Никъде не съм писал "Не ползвай фирмата "х", нали? Не съм професионалист в биологията или химията, за да давам точни обяснения, говоря единствено от личен опит, което, предлолагам всеки ще потвърди, е най-важното и силно доказателство.
веселин777 - да кажа и на тебе - говорех по принцип - не специално за теб. Кое точно не разбираш с израза "Доволен съм от...." ? Естествено, че става въпрос за цялостното физическо и психическо състояние. Нямам никакви проблеми със ставането сутрин в 8 часа, когато си лягам 2 през нощта. Работата ми е свързана с психическо натоварване - почти няма колега, който да не се оплакава всеки ден от главоболие, отпадналост, сънливост и т.н. - аз такива проблеми нямам. Не боледувам. Отскоро спортувам много по-малко, тъй като ми откраднаха велосипеда - сега съм пълен с енергия и се чудя как да я изразходвам във времето, което имам. Надявам се, че сега е малко по-ясно на какво се дължи доброто ми мнение.
А, да - това го постигам с половината от 10 гр на ден Суперхрани.

Мир и любов и от мен   :Appetit_4:
« Последна редакция: 25-06-2011, 16:57:17 от uko »
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #84 -: 25-06-2011, 22:58:51 »

uko,благодаря от мен.Аз наистина ценя съвет и мнение основано на личен опит.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #85 -: 28-06-2011, 17:47:56 »

Чували ли сте нещо за високо съдържание на живак и други метали в спирулината?
Активен

uko

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #86 -: 28-06-2011, 20:27:48 »

appl4e,
радвам се, че съм помогнал.  ;D

Алексче - аз съм чувал и за АФА-та такива истории. За съжаление няма как да знам дали са истина....:(
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #87 -: 28-06-2011, 21:04:27 »

Чували ли сте нещо за високо съдържание на живак и други метали в спирулината?

За високо не съм чувал. Но ми направи впечатление в лабораторния анализ на спирулината на Зоя, че се намира живачец вътре, макар и в допустимите норми. Погледни Hg (живак), че е  0.016ppm (от допустими до 0.05ppm). ppm на мен ми е непозната мярка и сега я изгуглих. Ако разбирам правилно, излиза, че, като си купиш 1 килограм спирулина, живакът вътре ще е 0.016 милиграма. Хем изглежда незначително малко, хем знам, че живакът е турбоотровен и хич не ти трябва много от него.  :surpris_23:

Отделно в анализа споменават, че има олово и арсен. Пак в норма...

P.S. Попаднах на страшен сайт с менделеевата таблица! http://www.ptable.com/
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #88 -: 28-06-2011, 21:35:18 »

Vesselin, просто помолих за мнението ви за водораслите от тази фирма.Деси споменаваше някъде че е взимала
някои неща от тях.Не сам в BG ,а искам да съм подготвена като се прибера лятото да сам наясно  от къде да си купя.
Хора различни е имало винаги и ще има винаги.Ти вярвай в твоят положителен заряд и пропускай това ,което
не ти харесва просто да си отмине. Само от чистото тяло излизат чисти и красиви слова.
Хубав ден  :peperudi: :Content_22: и прекрасно настроение за всички !



Продуктите на Аквасорс са хубави. Ако не те притеснява цената, не изпитвай никакви угризения, качеството е върха.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #89 -: 28-06-2011, 21:41:45 »

Appl4e, благодаря ти за хубавия и смислен пост. Сега като се замисля, съжалявам за снощното ми изказване. Точно затова бях спрял за известно време да пиша тук, а само чета вашите коментари и ми беше достатъчно.

 Даниелче,Ros, сигурно сте прави. Склонен съм да се съглася с всичко, което казвате. По някой път обременяването с много информация вреди на реалния поглед върху нещата. Аз като знам колко съм изчел за тая пуста спирулина,и то от какви ли не източници........... Факт е, че ще продължавам да я ЯМ отвеме-навреме (водораслите са храна, а не добавка), най-малкото защото цианобактериите са в основата на хранителната верига на планетата, а както знаем от извора се пие най-добре. Другата причина е, че винаги съм изпитвал влечение към Древния свят и мистиката, с която са забулени вече изчезналите цивилизации, а като знам, че според някои източници, индианските народи, обитавали определени географски ширини, са използвали спирулината за храна хилядолетия наред....... Иначе не очаквам чудодейни ефекти от консумирането и, нито пък смятам че може да се сравни с току-що откъснат от градината копър, магданоз или спанак. Това са истински суперхрани според мен.
 


Понеже споменаваш индианците, те са хапвали спирулина според рекламата в интернет за спирулина.
Извън рекламата  индианското чеверме  се вписва добре сред индианските колиби.
Сега си на гребена на вълната откъм естрогенови спанаци, магданози или друга зеленилка, която старателно си разкарвал от чинията само преди 10 години.   Ъъъ щом според  теб са супер, папкай.


И понеже темата е за водораслите, а аз имам съвсем леееко самочувствие, че назнайвам какво общо взето се предлага на българския биопазар, ще ви припоръчам тази спирулина http://www.goldenapple-bg.net/goldenapple/eShop.aspx?page=product&id=31 . В България най-вероятно няма по-качествена, но и цената и никак не е от най-приемливите. 
 Този техен симбиотичен продукт няма аналог в целия свят, но все още не съм го пробвал http://www.goldenapple-bg.net/goldenapple/index.aspx?page=goldenstempower .
 Като алтернатива смятам, че хавайската спирулина на Зоя не не никак лоша, но и тя е доста по-скъпа от китайския и вариант.

Приятел просто няма как да се класираш.  Пламен Бараков  и неговата любима представляват "Златната Ябълка"   Едва ли си чел безинтересната им рекламна книга и преувеличенията на Продавача на водорасли Кристиян Драпо.   Едва ли знаеш че в началото пламен е бил дистрибутор на Аквасорс и се е отцепил.   Тоест бях на едно езеро и се изходих в него а ти си се запътил към него да се ичипкаш вътре.
И най-важното : Няма как да смяташ, след като не си изградил статистика. 
Градивната критика към която призова страстно триещия постовете ми е:
- Продуктите в ЗОЯ  са под всякаква критика. Купуват се не от източника а от Англия за да се заобиколят главоболията с митата и транспорта.  Тоест трета ръка прекупвачество и пълна анонимност на произхода. Не така стоят нещата в Златна Ябълка.
Всичко , което е изолирано и не е смесица от много неща  е добро.
Цената всеки сам преценява дали го устройва а качеството е ОК. 
« Последна редакция: 28-06-2011, 21:53:53 от Ortodoksalen_Anorektik »
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #90 -: 29-06-2011, 01:18:02 »

Спомних си че преди известно време също обсъждахме прословутите продути на Аквасорс. Ето линкче:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=954.0
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #91 -: 01-12-2011, 16:44:22 »

Здравейте, с интерес изчетох написаното дотук по темата за водораслите
до момента (1месец) съм употребявал АФА, и съм доволен от ефекта и, но Спирулината мисля е доста по добра, още повече, че за АФА се твърди, че води до пристрастяване и последващи странични ефекти !
Както и да е, въпроса ми е за Спирулината - открих в един сайт http://www.superfooddirect.com/products-shop/hawaiian-blue-green-spirulina-pacifica-tablets-eu2/  хавайска такава на  цена £77.90 за килограм или 2080 таблетки

та питанката ми е, някой ползвал ли е на тази фирма продукти - отзиви, и цената - заслужава ли си упражнението с доставка от чужбина( доставката е безплатна )!

Поздрави
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #92 -: 06-12-2011, 09:17:31 »

Здравей, аз съм чела, че Хавайската спирулина е с най-добро качество.
И щом доставката е безплатна, значи си струва!
Аз съм пазарувала от ибей, ако успея да ти пусна линк, ще го направя.
 :peperudi:
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #93 -: 06-12-2011, 09:28:33 »

Пак съм аз!  O0
Ето го линкчето:
 http://www.ebay.co.uk/itm/UK-Soil-Association-Certified-Organic-Spirulina-Powder-1kg-/380391446417?pt=UK_Health_Beauty_Vitamins_Supplements&hash=item589118d791
спирулината не е хавайска, но поне е органик има и публикувани тестове.
Търговеца е точен пазарувала съм от него няколко пъти.
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #94 -: 06-12-2011, 09:33:54 »

lilka, благодаря ти
току що  - преди да ти видя линка си поръчах 2000 и кусур капсули хавайски водорасли :)
на прах - никакъв шанс да пия жабурняк - на капсули най-добре гълташ и заминава

да видим какво ще ги правя тези количества де:):):)
да не се превърна в зелено човече :)

поздрави

п.с
м/у временно доста четох за афата
много си е добро това водорасло и лично аз определено се чувствам много тонизиран от него  плюс много физическа енергия и сила във фитнес залата
когато забравя да го пия не усещам липсата му, което  май не е признак за пристрастяване

както и да е ще си ги допия и после ще мина за спирулина ;)
а може и да ги комбинирам
« Последна редакция: 06-12-2011, 09:41:03 от Vik »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #95 -: 06-12-2011, 10:08:06 »

Може да прилича на жабурняк, но на мен фреша не ми е вкусен вече без лъжица хлорела или спирулина... :essen:
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #96 -: 06-12-2011, 18:06:36 »

И аз вече свикнах на спирулината, особено на смути с плод, а сега почнах да пия и хлорела - само с вода (!), мирише на тиня малко, но си я пия с кеф  ;D
« Последна редакция: 06-12-2011, 18:09:26 от Faline »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #97 -: 07-12-2011, 09:43:02 »

На мен с вода са ми много гадни, обаче с банан или пък с ябълки така да се връзват...  :essen:
Активен
Psychonaut

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #98 -: 07-12-2011, 11:25:16 »

Добър ден
преди малко глътнах 3 капсули афа и след няма и минути се почувствах като след много силно кафе !
Лошо няма, ама почвам да се чудя - дали в тези капсули има само афа или и други химически добавки !!!
Та в тази връзка се чудя - дали измежду форумците тук има някой химик или лаборант който да направи изследване на тези субстанции :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Водорасли на прах - как?
« Отговор #99 -: 07-12-2011, 15:56:41 »

Плацебото е голяма сила  tooth
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.062 секунди с 22 запитвания.