Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пъдпъдъчи яйца във Варна.  (Прочетена 58139 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« -: 16-06-2011, 11:59:12 »

В нашия форум почитателите на този продукт не са много ,  това го знам :) , но въпреки това да спомена  ,че  съм намерил добър и надежден източник, ако някой почне да се изкушава все пак :)

Писали сме доста за тази супер-храна, по-долу  ще схематизирам  набързо някои нейни достойнства и "опции" за потребяването й  :) , но първо да дам "конкретиката "   за тези , които са вече запознати.  

Човекът се оказа много отговорен, сериозен и с добро сърце (  много е важно, знаете , всички животни са много чувствителни и поемат вибрациите  на "хазяина" си , които предават после на нас, потребителите на "продукта " им.  Ако са овиквани , оругани и тормозени , това ще поемем и ние след това ..)
 -Тестван е -  ако каже ,че яйцата са от днес, значи са от днес. Ако обещае определено количество за определен ден - ще го бъде!
- Продуктът му е изцяло БИО. Не се използват никакви "подобрители" .
-яйцата са оплодени .( мога да споря с всякакви доценти, вкл. и с тези при които съм ходил на консултация по този въпрос, че това е от значителна важност, нищо че в дебелите им книги не се споменава :)  знаем, не всичко е маттерия  :) )
-  няма "печалбарски" манталитет, което е видно и от цената за 1 бр. - 15 ст. (Комерсът винаги дразни  такива като нас - "некомерсиални")
( Явно го прави повече за да се чувства полезен, което важи и за мен - не получавам никаква комисионна от него, гледам само да има някаква клиентела , че да не вземе да се откаже като предните двама , с които се занимавах и имах ядове  ..)

ПЕТЪР  - 0878 317860   (живее в с.Кичево, работи във Варна )

Важно:   тези яйца нямат нищо общо с яйцата ,предлагани по веригите , стояли незнайно колко по рафтовете, произведени незнайно по какъв начин и  с какви "препарати"  , яйца, които са и неоплодени , а и на доста по-висока цена :)   !  

Да, яйцата са животински продукт, но  такъв е също и драгоценния медец :) ( чието качество зависи най-вече от ферментът, който отделят пчелите за неговата "изработка" .
Наистина , птичките са в клетки , но щом снасят , значи не се чувстват толкова зле :)  
( Пъдпъдъкът е много деликатна птичка ,нещо не му ли е наред , веднага си отмъщава като спира да  снася :) )  
  Дори и да не се тачат от личности със "строг суровоядски вегански морал", пъдп. яйца могат с чиста съвест да се препоръчат на техните  бащи , майки , деца, дори свекърви, които имат от "не съвсем здравословни"  та чак до "брутални" хранителни и житейски навици, които се опитват да компенсират с  мощна употреба на всякакви капсулки , прахчета и добавки от нейно величество АПТЕКАТА.  Пъдпъдъчите яйца ще ги бият всички ,взети заедно!  
( Аз вече доста време потребявам редовно по 7 на ден, но това да не се счита за агитиране! )  
  


  

    Малко за яйцата   .. :)
- високо съдържание на витамини, минерали,  незаменими аминокиселини, цял спектър биологично-активни вещества , оказващи стимулиращо, имуномодулиращо, лечебно действие на целия организъм  .Което прави яйцата не само супер хранителни , но и целебни.
-  за разлика от кокошите, не предизвикват алергии, даже напротив - потискат ги.(заслугата е на специалния белтък овомокцид, който използват за производство на противоалергични средсва)
-  пъдпъд. яйца не се развалят никак лесно (заради аминокиселината лизоцин, възпрепятстваща развитието на микрофлора. Влияе отрицателно и на туморните процеси. Задълбочени изследвания на заслужилият деятел на науката проф. Э.Г.Щербаков )
- нямат холестерин, повишават хемоглобина, очистват кръвта, извеждат радионуклеидите от организма. Подобряват слух и зрение.
-особено полезни за децата - подобряват физическото , умственото развитие, закрепват нервна система, имунитет, острота на зрение. (в япония дават на всички деца задължително по 2 яйца да си пийнат. На нашите дават боза с 3 вида подсладители и два вида консерванти )
- изразен лечебен ефект при сърдечни болести, астма, безплодие, алергии,екземи,      извеждат камъни от бъбреци, черен дроб, жлъчен мехур.. и куп други.
- засилват половата потенция (насищйки директно простатата с важни хранителни съставки), забавят "изстрелването на куршумите"  :)
- много ценни за бременни и кърмачки (  насищат организма с ценни съставки, най-вече     първокласен органичен калций, увеличават "млекодобива"  )  
- особено препоръчителни за спортисти , културисти. Има отчетлив енергизиращ ефект!
-  отличен източник на калций! Вероятно най-лесно усвоимият- калциев цитрат. Получава се при заливане на стрити черупки с лимонена киселина, оцет.  Самите черупки също се приемат -   тогава се поема  калциев карбонат, но органичен, а не от аптеката.  Особено полезен е за деца над една годинка , вече поизоставили сукането.  )  
-  също и на мед, силиций, сяра, цинк и др. (общо 27 елемента)  Този състав на черупката освен всичко стимулира и  кръвотворната  функция на костния мозък. (което е особено важно  за всички нас , които сме безсилни пред настъпващата от всякъде радиация. )  

Подразбира се , че всичко това те ни доставят , само ако бъдат употребени сурови и са с давност няколко дни . (Нищо ,че трайността им е 30 дни на стайна температура. )

Тези яйца имат и едно друго приложение, за което ще пиша допълнително. Инфо на български за това няма.  За много хора , вкл. медици-клиницисти ! , един от тях познавам лично,   това е най-мощният имуностимулатор въобще! (Цери и от най-страшни болести.) Употребяват се по друг начин обаче.
« Последна редакция: 14-03-2012, 11:53:38 от hdeshev »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #1 -: 16-06-2011, 12:25:11 »

За мое голямо учудване, в подкрепа на тезата се изказва и д-р Гайдурков. За справка тук.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #2 -: 16-06-2011, 17:02:27 »

Това не е теза, Меморийка.. :)   ,че да се приема или отхвърля от Гъдулков или Цигуларов :)
То е толкова "теза",колкото е теза и това, че да се яде сурово е здравословно :) , а да се нагърмяваш с джумерки е не  толкова .. :)
« Последна редакция: 16-06-2011, 17:04:59 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

plm

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 98
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #3 -: 16-06-2011, 21:06:38 »

 Тази статия ме накара да се замисля . Често усещам липсата на храна с животински произход, все кокошки си представям   :D   
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #4 -: 16-06-2011, 21:38:05 »

Знаех си, че ще стане на въпрос дали терминът е на място, но реших да си спестя тоя път една редакция. :) Така ми се пада като го подкарам през просото. :) Аз пък се наложи да питам чичо Гугъл що е джумеркаа... Ей така, за обща култура, нищо че явно не е животоспасяващ термин. Честито модераторство, между другото, време беше!

Пламене, какви кокошки, не ме стряскай! :) Гледай да имаш предвид "кокоши" (яйца). Та, за какво точно те накара статията да се замислиш?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #5 -: 18-06-2011, 09:09:23 »

Е, нищо , Меморийка , дреболийка е това , не си струва кахъра :)

Забравих да добавя и тук ,че при мен  пъдпъдъчите яйца показват  и още един ефект - тежа поне с 2 кг по-малко, когато ги консумирам.( Бях спрял за около 2 седмици и веднага възстанових килца. Почнах ги и хоп- пак две надолу)
Имам и усещането ,че не ти разрешанат да качиш ,дори и да искаш!
За хората с преобладаваща "вата"  това  работи. Интересно е да се пробва и от другите , които по правило имат проблем със свалянето.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Alexandrina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #6 -: 03-08-2011, 08:38:37 »

Бате Бино,

аз имам проблеми със свалянето и като си дойда във Варна може да тествам яйцата.
 ;)

Дядо ти Петър няма ли някой брат в Берлин, че да си поръчаме тук. ;D
В Германия и без това яйцата са минали покрай яйца, а зеленчуците и плодовете, съдържат само идеята за такива..
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #7 -: 03-08-2011, 08:45:06 »

О да, заповядай. Само че, тренирай отсега да не се изтървеш да му кажеш "дядо" на Петьо, че може и да не ти даде :)   ( 40 годишен е ) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #8 -: 23-12-2011, 09:50:01 »

Заинтригувахте ме с тези яйца.  :essen:
Ще взема да ги пробвам
« Последна редакция: 23-12-2011, 10:01:23 от Theodora »
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #9 -: 23-12-2011, 11:02:00 »

Крайно време беше , Теодорче. :)
Трудно се намира обаче сериозен и добросъвестен производител. ( За производители от голям калибър, които  зареждат Метро и Кауфланд изобщо не говорим, те не стават. )
  Понеже от това не се правят пари, болшинството в даден момент се отказват и зарязват всичко. Почнал си да вземаш от него, в един момент той ти казва - "ама аз ги изколих, защото не ми избиват разхода" .
   Този Петьо от когото купуваме сега , е четвъртият човек . Предишните трима отпаднаха , защото го правеха заради бизнеса , а не заради идеята. Такива не ти трябват.
    Затова е хубаво да се прецени човека, а не продукта ,   както аз винаги се стремя да правя ( винаги намирам начин да поговоря с хората повечко и ми стават ясни що за птици са :) Почти никога не бъркам в преценката си .)
« Последна редакция: 23-12-2011, 11:05:32 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Dima

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #10 -: 23-12-2011, 15:33:46 »

Бате Бино,привет,нали щеше да пишеш и за друго приложение на пъдпъдъчите яйца,онова,за което няма инфо на български:)Предварително се извинявам ако си писал някъде и аз съм го пропуснала:)Весели празници от мен!
Активен

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #11 -: 28-12-2011, 11:39:33 »

Много ме заинтригува темата за пъдпъдъчите яйца. Онзи ден видях да продават и в БИЛА, но едва ли са био. Бате Бино, а да те попитам, ако си ги правя рохкави, няма ли да се позапазят свойствата им? Искам да ги правя предимно за половинката, а и аз от време на време хапвам яйца, но гледам да са домашни.Естествено, трябва и да са от източник като твоя. Идеята със сурови яйца някак не мога още да я възприема, освен ако не ги направя на майонеза.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #12 -: 28-12-2011, 21:58:03 »

Бих искал да ти доставя радост, Сабинче , като те излъжа , ама как да го направя .., ще ми бъде  за пръв път :)  
Естествено , че някаква част от хранителността им  ще се запази ( кой ли би могъл да пресметне) , но почти никаква част от лечебното им действие  няма да остане.  
А идеята "сурови яйца"  не е чак толкова невъзможна...
( "Невъзможното днес става възможно утре!"  - К. Циолковски )
  Достатъчно е да си спомним колко идеи ни се струваха "неприемливи"  когато бяхме  13 годишни :)

Диме, все се каня, ама пусто време все по-малко става. Нали знаеш, не мога да разкажа за нещо интересно само с две изречения :)  
« Последна редакция: 28-12-2011, 22:00:53 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #13 -: 29-12-2011, 13:03:21 »

Много ме заинтригува темата за пъдпъдъчите яйца. Онзи ден видях да продават и в БИЛА, но едва ли са био. Бате Бино, а да те попитам, ако си ги правя рохкави, няма ли да се позапазят свойствата им? Искам да ги правя предимно за половинката, а и аз от време на време хапвам яйца, но гледам да са домашни.Естествено, трябва и да са от източник като твоя. Идеята със сурови яйца някак не мога още да я възприема, освен ако не ги направя на майонеза.

Ами тогава прави си ги на майонеза, лошо няма  :essen:
А ако се замислиш, ще признаеш, че си яла и сурови яйца (Белтък)  под формата на целувки...
Така че си правиш от жълтъците майонеза, от белтъците - целувки, и всичко си е на мястото.

А отделно можеш и да опиташ варианта с разбиването на суровите яйца, и добавянето на малко сол, или малко мед към тях, зависи как ще са ти по-вкусни, и ... гълташ :)  :whistling2 - emotloader:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #14 -: 29-12-2011, 13:13:20 »

Ам ... да споделя само.

Веднъж само съм пила сурови пъдпъдъчи яйца и то след като изчетох рекламата на Бате Бино това лято. Всъщност си получи божествен шейк с банан и киселец.

Само дето щях да съм благодарна, ако някой ми бе казал преди това да не прекалявам с количеството. Чукнах 6 яйца в блендера ... сториха ми се толкоз мънички ....  После щях да умра почти от пресита.

Тъй че ако сложиш 1 - 2 даже би трябвало да не се усетят. И правят превъзходна пяна на шейка :-)
Активен

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #15 -: 29-12-2011, 17:30:02 »

Точно така, после се сетих и си казах: Майонеза! :Content_4 - emotloader:
Само да намеря домашни яйца и ще си направя, защото в Била, Сарфур и т.н. едва ли са "био".

Със сигурност ако се снабдя, ще пробвам и да си направя шейк. Пускам връзките по селата.  :)
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #16 -: 29-12-2011, 22:15:41 »

Точно така, после се сетих и си казах: Майонеза! :Content_4 - emotloader:
Само да намеря домашни яйца и ще си направя, защото в Била, Сарфур и т.н. едва ли са "био".

Със сигурност ако се снабдя, ще пробвам и да си направя шейк. Пускам връзките по селата.  :)

Предлагам ти варианта, който ползвам аз - с куриер от доставчика на Бате Бино - излизат на същата, ако не и по-евтина цена отколкото са във Фантастико, Била, Пикадили  :essen: :essen:
така ще ги имаш когато си поискаш :)
Недостатъка е, че за да оправдаеш доставните разходи, ще е добре да си поръчваш повечко наведнъж, но това не е голям  проблем, тъй като трайността им е голяма, а и веднъж като ти се усладят, ще почнеш да си поръчваш като мен по 100 броя  :essen: :essen:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #17 -: 03-01-2012, 11:10:52 »

Така.. и аз си поръчах 100 бр и трябва да дойдат до няколко дни. Само да попитам, трябва ли някаква захранваща схема преди да започна по 6-7 на ден?  :Confus_34:
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #18 -: 03-01-2012, 12:14:29 »

Не знам дали питаш мен, но нали темата е "моя", според мен можеш да почнеш и с 10 , няма да има проблем никакъв :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #19 -: 03-01-2012, 12:47:40 »

Не би трябвало наистина да правиш "захранваща" схема, освен ако не излизаш от гладуване, "плодуване" или някакъв друг ограничителен режим :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.183 секунди с 22 запитвания.