Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да се запознаем:)  (Прочетена 34720 пъти)

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #120 -: 09-06-2009, 20:14:37 »

Здравей,Теди,добре до6ла :)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #121 -: 09-06-2009, 20:19:11 »

Здравей и добре дошла, Теди! :) Под суровоядка имаш предвид 100% или по-малко? Много се радвам да видя някой, който е започнал от няколко месеца, аз се опитвам да съм 100% от скоро, толкова ми е хубаво... засега... :) Надявам се да пишеш и споделяш повече за това какво ти се случва по суровия път!

ПС: Василенке, пак ли си загуби ш-то бе шеметче? ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #122 -: 09-06-2009, 21:30:24 »

Здравей, Теди! Добре дошла! Дано форумът ти хареса :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Dobrina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #123 -: 09-06-2009, 21:50:19 »

Добре дошла и от мен,Теди!
Активен

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #124 -: 09-06-2009, 21:53:11 »

еха, сериозна група се оформи за кратко време. Добре дошли на всички новодошли!
Активен

teo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #125 -: 09-06-2009, 22:43:19 »

Ей, благодаря за страхотното посрещане! Радвам се, че има много хора тук!
Не мога да преценя проценти, защото е различно, пък и не ми е фикс идея ;)
Някои дни съм 100%. Днес, например - фреш, малко орехчета, после купичка грах, вечерях домати със семки, череши.Според някои си е направо глад, но ми е добре. Понякога хапвам малко черен хляб. Не можах да ги докарам тези крекери :(
От два дни се занимавам с един грах, бера, чистя и слагам в торбичка във фризера.
Някакви идеи имате ли за " консервиране " на сурови неща?
Ягоди и подправки също замразих.
Сега ме чака една огромна вишна, разкошна. Какво мога да направя за максимално запазване на полезното?
Активен
Път към щастието няма. Щастие е самото пътуване.

Marianka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #126 -: 10-06-2009, 16:14:19 »

Здравейте и от мен!
Казвам се Мариана, приятно ми е!  Накратко за мен – аз съм едно „здраво” родопско чедо (родена съм в Смолян), скоро ще изпълня една петилетка откакто уча, работя и пребивавам в модерната европейска столица С метро – София, на 23 съм. Друго не се сещам, че да не заприлича представянето ми на лексикон....
Моята история – винаги съм си била ящно дете с предпочитания към сладкишчетата и млечните продукти, за сметка на това месо не обичам – ама какво от това. В прекрасните години на пубертета ми се сдобих с наднормено тегло, комплекси и всичко което следва от това. За щастие по-сериозни здравословни проблеми не съм имала. Като изключим сърцебиене, което се оказа психологически проблем (резултат от паническо разсройство) – но известно време пиех успокоителни, щото никой в началото така и не разбра какъв ми е проблема – та ей от притеснение съм получавала сърцебиене. Този проблем с малко терапия и правилно дишане го преодолях.
Проблясък относно правилното хранене успях да получа благодарение на излишните кг – скачайки от диета на диета, да не ги изброявам, че колкото са много, толкова са и безумни, попаднах на лечебното гладуване – прочетох книгата на Лидия Ковачева, и започнах. Първо промених начина си на хранене, после включих разтоварващи дни, правих и кратки гладувания от по 3,5 дни – и така за 3 месеца свалих 14кг и като бонус се отървах от гадните пъпки. Всичко беше ок до момента, в който родителите ми и и въобще домочадието – не решиха, че съм прекалено отслабнала и не знам си още какво и че трябвало да спра диетата. Първо спрях разтоварващите дни, а оттам и всичко останало се върна по старому.....честно казано килограмите успях да ги „наваксам” и малко отгоре едва тази година. Още ме е яд на себе си, че съм се предала толкова лесно....отдавам го на факта, че съм била все още дете....
„Възкръсването” на интересът ми към здравословното хранене се дължи най-вече на все по често проявяващите се отново у мен депресивност, избухливост и появилите се признаци на хранително разстройство. Общо взето си дадах сметка, че съм се превърнала в роб на храната и не е нормално да откачам и истерясвам за една вафла, проявявайки признаци на някакъв вид зависимост....С две думи, не това е човекът, който всъщност съм. (Надявам се!)
 Към момента отказах всички меса с изкл на рибата и то рядко, така любимите ми сиренца постепенно ги замествам с овкусено тофу, старая се поне 70% от нещата които хапвам да са сурови и в общи линии за целия ден в менюто ми има един път нещо готвено.....Скоро ще направя и едно гладуване на плодчета. Все още съм в началото на пътя, по който вие вече уверено крачите, но надявам чрез постоянството и нарастващата в мен убеденост, че това е начинът и пътят – да преоткрия някъде загубеното ми равновесие (и физическо и духовно). Това малко странно звучи, ама не намирам друг начин да го изразя... 
Надявам се в готината си групичка да приемате и такива неопределени индивиди като мен,  защото енергията и ентусиазмът ви са заразяващи  Успявате да зарадвате искрено човек и да го „зарибите” за идеята!  Благодарско! 
Специални благодарности на Мер за желанието да сподели наученото, да даде кураж и надежда и на някой друг и да направи този път по-лек и достъпен за всички със съвети, идеи, рецепти и не на последно място - подкрепа!
Май се олях...сори, за което  ::)
Активен
“Времето и дисциплината, които човек отделя за себе си всеки ден, променят не само външния му вид, но и виждането му за живота като цяло.“ Дита фон Тийз

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #127 -: 10-06-2009, 17:09:58 »

Теодора,Марианка,добре дошли и от мен.Хубаво е,че ставаме повече.Това дава увереност и на нас.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #128 -: 10-06-2009, 18:54:43 »

Марианче, добре дошла! Прекрасно е, че си тук!! Със сигурност ще стигнеш далеч! ;)  :-*

Теди, може да изсушиш вишната, така ще си имаш домашно сушени плодчета за зимата, което е супер. Другият вариант е замразяването, което ти вече правиш.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #129 -: 10-06-2009, 20:53:25 »

Marianka, здравей :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #130 -: 10-06-2009, 21:25:22 »

Маринка, добре дошла! Ехеее как се увеличават "лудите"  ;)
Защо да си неопределен идивид? :) Много си си добре.

За сиренцата: оказа се при мен, че съм търсила мазничкото и затова си мислех, че трудно ще се откажа от кашкавал и сирене, варен жълтък. След като ги заместих с мноооого авокадо и ядки, хич не се сещам за тези продукти. :)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #131 -: 10-06-2009, 21:28:21 »

Марианка,добре дошла  :)
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #132 -: 10-06-2009, 23:17:13 »

От една седмица не съм влизала във форума, а толкова интересни неща са се случвали тук и много нови приятели са дошли, от все сърце ви приветствам.
Активен
Духът владее материята!

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #133 -: 10-06-2009, 23:23:26 »

Също ми се искаше да добавя, че всеки може да се представя в отделна тема, така както направи Жаки (но като се именува с името си), за да може по-лесно да се проследяват представянията, че ми се струва по-лесно за навигация и ориентация. Затова мисля да заключа тази тема и новите приятели да отварят нови теми :).

Ако някой има против, нека ми напише лично съобщение :).
« Последна редакция: 10-06-2009, 23:26:02 от Mep »
Активен
Духът владее материята!
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 23 запитвания.