Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да се запознаем:)  (Прочетена 34739 пъти)

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Да се запознаем:)
« -: 23-04-2009, 00:01:16 »

Здравейте, на всички прекрасни хора, които посещават и ще посещават този сайт и форум:)

На 25 години съм...От 10 год не ям червено месо и месни изделия, от 2 год- пилешко. В съзнателния си живот винаги съм се стремила да се храня здравословно, но когато съм чела за суровоядци/ плодоядци ми са изглеждали доста крайни...Но изведнъж изглежда узрях неочаквано за тази промяна, но си мисля, че и на подсъзнателно ниво търсех някаква промяна :) Може би осъзнах, че храната е най- прекият път да се чувствам добре  и че от такава малка промяна- мога да променя целия си живот Няма нищо по-важно от това, човек да се чувства добре и здрав!!!   Вече втори месец живея с този мироглед и се чувствам прекрасно, научавам все повече и повече неща, които подтвърждават, че това е начинът :)
Мисля, че въпросите ще възникват по пътя, а аз съм едва в началото...

За тези два месеца - не ми липсват млечните и яйцата :) Но засега не смятам да ставам категорично веганка - времето ще покаже...А и много обичам морските деликатеси ::)

Много се радвам, че съм сред вас  и че вече  къде  да споделяме и  да се подкрепяме  :) :) :) Мер, благодаря ти!!!!



p.s. В сайта оставях коментари като Мика
« Последна редакция: 23-04-2009, 01:21:46 от radosti »
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Lina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #1 -: 23-04-2009, 08:56:44 »

Привет и от мен,Лина

За себе си мога да кажа, че съм веги от 11 години /въпреки ужасните протести на родителите ми- бях на 16 когато почнах/ и веган от началото на годината, с малки прегрешения най- вече за шоколад. Но вече си го правя сама и не мисля да "прегрешавам" повече... :-[

Намерих този сайт случайно и както се казва беше любов от пръв поглед, пробвам повечето рецепти, ровя се из чужди сайтове /вече си имам около 2-3 Raw книги свалени, на английски/ и гледам доста клипчета в Youtube, които допълнително ме стимулират да продължавам по пътя към суровоядството. Към момента храната ми е около 80% сурова, но се надявам този процент за вбъдеще да расте.... Два пъти правих житния режим, за 10 и 5 дена и 2 прочисватния на черния дроб /планирам още две- за май и юни/....

Благодаря на Мер, за търпението, с което обяснява всичко /понякога за n-ти път/и за неуморимите идеи, с който подхожда към храната.... Мер, страхотна си!!!!!
Активен
Не може винаги да имаш това, което искаш, пееше Мик Джагър. Приеми се такъв, какъвто си и опитай да се подобриш.

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #2 -: 23-04-2009, 14:10:43 »

Лина
Цитат
" ровя се из чужди сайтове /вече си имам около 2-3 Raw книги свалени, на английски/"
може ли да публикуваш линковете, от които си свалила книгите?:
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #3 -: 23-04-2009, 15:37:39 »

Здравейте и от мен! Много се радвам, че вече има форум към този прекрасен сайт, за което благодаря искрено на Мер! Казвам се Деси и съм на 27г. Аз не съм вегетариантка/5години съм била-2002-2007/, но от почти 9години чета и се интересувам от здравословен начин на живот и съм на разделно хранене. Имам голяма библиотека от книги на такава тематика, а вече имам и една електронна за суровоядството. В момента се храня 90% със сурови храни и 10%качествени протеини, дори имам дни на 100%суровоядство. Изпробвала съм доста от рецептите на Мер и съм възхитена! Надявам се да ме приемете в този форум въпреки, че консумирам по малко животински храни.
« Последна редакция: 26-04-2009, 07:24:52 от desi82 »
Активен

Lina

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #4 -: 23-04-2009, 15:48:41 »

Radosti,

Дала съм линкове към книгите в "темата" за инфо... Можеш да ги видиш там!  ;)
Активен
Не може винаги да имаш това, което искаш, пееше Мик Джагър. Приеми се такъв, какъвто си и опитай да се подобриш.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #5 -: 24-04-2009, 08:29:19 »

Здравейте и от мен!
Аз съм Вери, на 31г. Мама на 2 дечица. От 5 години заради и благодарение на дъщеря ми, се интересувам непрекъснато от здравословно хранене. Много неща промених и продължавам да променям. От 2-3 месеца вървим сериозно цялото семейство по пътя на суровоядството. Бебето засега е най- голямото суровоядче от всички ни. :) На мен лично не мога да кажа, че нещо много ми липсва от животинските продукти. Но и не съм се отказала напълно от тях т.е. за това време съм яла 2 пъти риба, варени яйца и кашкавал. Най- голямото ми прегрешение е шоколадът, но и с него ще се преборя. :)

С Радости и Деси мисля, че се " познаваме " от един друг форум. ;)

Радвам се, че ви има!
Поздрави!
Активен

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #6 -: 24-04-2009, 10:34:53 »

Здравейте на всички прекрасни хора, които сте се събрали тук:)
Аз се казвам Наталия и много ми се иска постоянно да пиша и да споделям удобрението си и да се уча от опита ви. Все още съм малко неуверена, но щом се престраших да пиша във форума значи ставам все по-смела:) Иначе всеки ден чета коментарите ви, правя рецептите, тегля си книгите, които предлагате и разпространявам линковете с интересна информация към моите невярващи приятели ::)
А иначе намерих сайта когато се подготвях за второто си чернодробно пречистване. Изчетох всичко на един дъх. Бях запленена. А иначе съм на 24 години, не ям месо от година и половина, като и преди не му бях голяма фенка, спазвам постите (всички пости) и не сядам на масата без салата. И все не можех да отслабна. А имам голяма нужда да сваля поне 10 кг. още:( И ето го решението пред мен за което не се бях замисляла. Открих го в Земя на заем. Така и след края на постите си останах веганка (с изключение на едно великденско яйце и парче козунак). Единствените готвени храни, които ям за по малко домашен квасен хляб и картофи на пара 1-2 пъти седмично. А за шоколадовите изкушения не ми и идва на ум:) И за това трябва да благодаря изцяло на вас.
Тази събота ме очаква третото чернодробно пречистване, така че ще споделям. Дано не съм ви досадила с дълги обяснения ;D
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #7 -: 24-04-2009, 12:02:35 »

Здравейте и от мен,аз ли съм най-възрастния тук  :D На 37 години,първия глад направих преди 20 ......години ;)Тогава нямаше литература,учих се от една малка книжка"1001 въпроса и отговора за здравословен живот" Правил съм доста проби и грешки,пробвал съм и разделното хранене една година,когато излезнаха книгите на семейство Даймънт. И на Лидия Ковачева режима,многократно. Стигнах до извода,че всеки индивидуално трябва да определи,кое е за него и кое не. Трябва да ти е приятно и да не се насилваш,да слушаш тялото си (когато е пречистено повечко де  ;D) иначе то ще иска,кафенце,тортички и сладолед ;)
Винаги подценявах клизмите и разбрах най-после,колко са важни. Процесите минават по-безпроблемно и изчистването е по-бързо!
Храната ми е 90% сурова,плюс варени бобови,кафяв ориз.Жълтък и риба,много рядко.
Ходя на фитнес,тренирал съм плуване доста години,а вчера за първи път бях на йога при Рашко в "Тримонциум" :P Жена ми ходи там и най-накрая успя да ме зариби ;D 
Имаме син на една година и четири месеца,преди две седмици е отбит(ще става батко) Не познава вкуса на сол,захар,месо.
Много е хубаво,че с жена ми сме на едно мнение, относно здравословния начин на живот.
Зодия Дева,така ,че,ще ме извините за критиките понякога :D
Хубаво е ,че има такива като вас!
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #8 -: 24-04-2009, 18:09:29 »

benato, много хубава новина! Честито!

И все не можех да отслабна.
И аз бях така. След като родих не стига, че си върнах много бързо старите килограми, но и съм -5кг от преди да забременея. Без особени усилия. Ясен е на 10 месеца. А и още кърмя / масовото разбиране е, че щом кърмиш, трябва да си 100 кила /. Много добре се чувствам. Сега ми трябва обаче малко спорт.  ;)
Активен

Анелия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #9 -: 25-04-2009, 22:11:42 »

Здравейте,
Ще приемете ли един месоядец във вашия форум? :)
На 30г съм и се казвам Анелия. Винаги съм обичала месо и особено откакто научих за храненето според кръвната група, и наистина повярвах, че месото ускорява метаболизма ми, гледам да не сядам без месо на масата. :) Но освен, че не отслабвам, започна да ми отича лицето (също имам и проблемна кожа). Ходих на лекар, и след като не откриха причината, започнах да се интересувам и стигнах до извода, че може би проблемът е в черния ми дроб. Така попаднах на вашия сайт и статията за пречистване на черния дроб. Останах страшно изненадана като прочетох, че в черния дроб може да има камъни. Започнах да чета и останалите статии за суровоядството. Въпреки, че дълбоко в себе си вярвах, че това не е добро за мен, реших да опитам, просто за да видя как ще се почувствам.
Още на следващия ден отоците от лицето изчезнаха, а на втория ден кожата ми стана мека и еластична. Не съм го очаквала и ми е трудно да повярвам, но фактите, които са налице, ще превърнат един заклет месоядец в суровоядец  ;D
Чувствам се толкова добре, не искам да се връщам отново към месото. Бих искала да стана суровоядец, но не зная с какво точно да се храня, за да заместя белтъчините на месото. :)
Едно огромно благодаря на всички. Толкова се радвам, че го има този сайт и се надявам да помогне и на други хора освен мен. :)
Благодаря ви мили хора :)
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #10 -: 25-04-2009, 23:00:02 »

Анелия, толкова искрено ме зарадва и вдъхнови това, което си споделила!!! Много се радвам за прекрасните ти резултати!!
За белтъчините изобщо нямай грижа! Днешното общество консумира свръх много белтъчини и оттам идват купища проблеми. За произхода на тези протеини няма и да говоря... В природата има всичко, от което се нуждаем в нужните количества. В зеленчуците, ядките, семената, кълновете, морската растителност... има просто всички белтъчини.

Ех, нямам търпение и аз да направя чернодробното прочистване, но имам проблеми със сокоизстисквачката... Ще споделям и аз!! А от суровоядството съм все по-възхитена!!!! Толкова ми е добре... толкова, толкова добре....  :D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #11 -: 26-04-2009, 09:05:09 »

Привет на младостта !!! Доста време се чудих дали да се регистрирам във форума,поради простата причина,че почти всички вие сте на възрастта на сина ми,а той е на 21год.-студент ІІ курс в Пловдив !!! По добре щеше да е той да се регистрира,но в момента е на друга честота...! За мен-на 44год. съм и съм от Смолян.Бивша волейболистка съм,тренирала съм и джудо. 165/55кг.,до преди месец бях 57кг.но в резултат на пречиствания и суровоядство...!!! Не съм абсолютна суровоядка,консумирам месо, но по- рядко,не съм се отказала и от млякото и мл. продукти,но млякото което консумирам мога да кажа,че е био.Гледала съм филма "Великата тайна на водата"-страхотен е,водата от чешмата и при нас не е хубава,готвя и пия изворна вода.  Намерих сайта на Мер в момент,в който щях да правя поредното чернодробно пречистване и останах ВЪЗХИТЕНА от нея самата,а в последствие и от всички вас!!! СТРАХОТНИ СТЕ !!! Много се радвам,че ви ИМА !!! Не се обиждайте когато понякога ви критикувам/разтапям се когато чета кометнарите ви и сте ми много милички/-това е от зодията ми-дева и от възрастта естествено....Желая успех на всички вас !!!
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #12 -: 26-04-2009, 11:30:41 »

Valiai "простата причина,че почти всички вие сте на възрастта на сина ми"[/i], тук сме се събрали обединени от здравословното хранене и стремежа ни към суровоядството:))), а не от възрастта

Valia, Anelia добре дошли  :-*
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #13 -: 26-04-2009, 13:24:26 »

И аз много се радвам като виждам хора на всякакви възрасти!!  :D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Talita

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
  • Give me the key to set your heart and spirit free
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #14 -: 26-04-2009, 13:35:38 »

Валя, най-важното е човек да е млад по дух и готов винаги да търси нови неща. А и като гледам снимката ти така или иначе никога няма да ти дам годините. Изглеждаш прекрасно :D
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #15 -: 26-04-2009, 14:56:03 »

БЛАГОДАРЯ ВИ,момичета,за положителната енергия,която ми дадохте!!! Ще се радвам,ако мога да ви върна поне частица от това, което получих от вас!
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #16 -: 30-04-2009, 08:49:17 »

Привет и от мен.Най сетне сколасах да напиша някой ред. Извън нет пространството в реалния живот се казвам Юлиан  Димитров. От правилно хранене и изчистване на организма се вълнувам от 1г и половина. Горе долу и от тогава мога да се само определя като лектозен вегетерянец. Преди 3г ми поставиха диагноза подагра и аз като всеки традиционалист махнах с рака и казах, че бирата лекува всичко. Но кризите зачестиха и ставаха все по-тежки и по-тежки. Тогава местните лекари ми изписаха едни хапове с тенденцията да станат доживотни. Тогава вече "природната ми защита" или за по вярващите ангелите ми хранители удариха гонга в главата ми. Започнах с плодови дни. По метода на грешките без да съм прочел нищо започнах да свалям килограми. Тогава един мой колега ме насочи към П.Брег. Много силно си спомням първият си гладен ден. Мислех, че ще умра. Наистина. Цял живот са ми втълпявали, че който не яде се разболява и умира. Но резултатите обориха всичките ми страхове. Подагровият ми възел на палеца намаля и по късно изчезна. Много интересен факт е, че точно зад сгъвките на коленете ми се получиха обриви, от които се отделяха пикочните кристали. Постепено започнах да свалям и килограмите. Без напъване само с по един гладен ден и 2 плодови в седмицата. След това дочух за Л.Ковачева и си направих няколко поредни плодови изчиствания. Ще съкратя разказа си и само ще ви кажа че в момента пикочната ми киселина е точно по средата на нормата. Преди тежах 140кг. Сега съм 90кг. Чувствам се здрав и бодър. Започнах на ново да си правя упражненията преосмислих доста неща от "живуркането си" и мога да ви заявя най-тържествено, че и без бира живота е чудесен. Същото важи и за месото. Сега предпочитам много повече пчелният прашец отколкото пържените дреболийки.
Аз попаднах в сайта на Мер по-много странен начин. Търсех си инфо за житния режим на Дънов и бях попаднал на две противоположни мнения относно това как се прави. Затова преравях нета и хоп ето ме тук. Мисля, че целият ми житен режим го изкарах пишейки и коментирайки в саита. Нашият саит. Това е накратко пътешествието ми до този момент в дебрите на истината.....
А иначе съм на 33г. Зодия Мъж...хехехеххе..козирог. По китайските съм заек а според аюрведата съм вата-пита доша. Работя като осветител към една медия. Технически персонал. Женен и за сега с едно дете. В момента прочитам "Евангелието на Мира" на есеите и го препоръчвам на всеки един човек независимо дали е трупояден или не. Страхотно е....Приятно ми е да се запознаем... ;D
« Последна редакция: 30-04-2009, 09:26:50 от Mep »
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #17 -: 30-04-2009, 09:26:11 »

Аксим, много се радвам, че и ти се включи. Твоят разказ е толкова вдъхновяващ, защото всичко, което си постигнал е невероятно. Надявам се да въздейства на много хора, така както и на мен, особено да е поука за тези, които имат подобни здравословни проблеми.

Как жена ти възприема този ти начин на живот, процедури, режими, начин на хранене?

А "Евангелието на Мира" на есеите присъства ли в Новия завет или е в отделна книжка?
« Последна редакция: 30-04-2009, 09:28:46 от Mep »
Активен
Духът владее материята!

keti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
    • KetiZzpot
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #18 -: 30-04-2009, 09:45:08 »

Здравейте и от мен!

Страшно се радвам, че вече си имаме форум! Благодаря ви, че съществувате!
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #19 -: 30-04-2009, 12:22:04 »

Здравейте,аз съм Василена,на 26 години съм и имам 2 деца(7г. и 1г. и 9 м.).Стра6но много се интересувам от здравословен начин на живот и правя малки,но уверени  крачки в тази насока.Не мога да се похваля с дългогоди6ен вегански опит както повечето от вас(освен това,ако трябва да съм честна,покрай скоро6ните ми изпити в университета оплесках нещата,но съм един много упорит Козирог и смело продължавам напред,и само напред),но ще се радвам да ме приемете в редиците си.....Нали тези които са по-напред трябва да помагат и да дърпат след себе си новодо6лите:)Единственият ми проблем е ,че от 4 години имам сърдечна невроза,но се надявам с много усилия и упорство,и малко помощ от ва6а страна,наи-накрая да се преборя с нея:)
Имам едно предложение към вас: за напред във времето,ако искате може да си организираме от време на време сбирки по местоживеене.Това предложение е във връзка с това,че майка ми допреди година,две бе6е морж(можовете са хората,които се къпят и през зимата в морето-и аз съм пробвала доста е екстремно ,но си е good)и си правеха такива сбирки с другите моржове-те бчха около 20тина човека.Това бяха сбирки,на които се събираха позитивни хора с еднакви интереси,и доста се забавляваха.Това бе6е от мен,благодаря ви,4е имахте търпението да прочетете всичко,радвам се ,че ви сре6нах ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 23 запитвания.