Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да се запознаем:)  (Прочетена 34743 пъти)

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #40 -: 07-05-2009, 22:09:52 »

толкова интересни нещица са се случили тук напоследък! нямам търпение да имам малко време да попрочета. :-*   :-*   :-*  на всички!!!!!!!!!
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #41 -: 08-05-2009, 10:23:33 »

Здравейте и от мен. Като за начало - казвам се Кристина 28 годишна, с две дъщери , едната е на седем а другата на две и половина . Обичам живота- открих и възпитах себе си покрай търсенето на правилно възпитание за децата си  .
Живеем в Асеновград - от тук е мъжът ми - а аз нямам точно местоживеене - винаги съм се чудела откъде да кажа че съм , мястото където чувствам най близко до себе си е едно кътче в планината - там прекарваме почивните дни редовно - Хайдушки поляни
Вече съм писала , че се опитвам да бъда изцяло веган - и то суровояд. Съгрешавам да си призная веднага, но пък това ме кара да се чувствам свободна в избора си -  а не задължена и стриктно спазваща някакъв режим и начин на живот
Много на кратко искам да споделя и друг аспект от живота си с вас , може да имам съмишленици в тази насока - следващият етап на суровоядството сигурно сте чували че е отказа от храна -/ не знам дали ще ми се случи това някога / но се замислих и се опитах да си го обясня . Гледайки руските филми за водата , прочитайки малката книга на Ивомир / черната книга/ препоръчвам я между другото, ... тук се замислям пак дали въобще да изтрия този абзац - може би няма да ви вълнува въобще духовното ми развитие - защото тук освен за хранене - вече става дума за приемането на енергия под друга форма ...
 всичко което исках да кажа е, че ако има някой с който да споделяме тук и в тази насока моля да заповяда ще ми е много приятно
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #42 -: 08-05-2009, 11:36:58 »

Гледайки руските филми за водата , прочитайки малката книга на Ивомир / черната книга/ препоръчвам я между другото, ... тук се замислям пак дали въобще да изтрия този абзац - може би няма да ви вълнува въобще духовното ми развитие - защото тук освен за хранене - вече става дума за приемането на енергия под друга форма ...
 всичко което исках да кажа е, че ако има някой с който да споделяме тук и в тази насока моля да заповяда ще ми е много приятно


Крис, здравей:) Според мен суровоядството, веганството винаги вървят с някакъв вид духовно търсене и развитие :) Чела съм, че след суровоядството, следва фрукторианството и после хранене чрез слънцето и прана. Лично аз засега не възнамерявам да се развивам в тази посока, но би ми било интересно, ако споделяш тук с нас:)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #43 -: 08-05-2009, 13:17:52 »

Здравей и от мен, Крис! :) Прекрасни неща споделяш!

Имам едно любимо интервю с една превъзходна жена - Джазмухийн, която от години е въздухоядка и споделя невероятни неща!!
Съжалявам, че е на английски, но има субтитри на руски, дано се разбере от всички!

http://www.youtube.com/watch?v=pTrZvGnhCOA   --част 1
http://www.youtube.com/watch?v=6cL2I7fTqkE&feature=related   --част 2

Много ми е интересен този начин на живот и съм сигурна, че всеки човек може да се храни само енергийно - от външната природна енергия и от вътрешната духовна сила. В момента усещам, че не съм дорасла дотам, нормално! Наскоро се запознах със сирувоядството, а тези неща изискват време и... може би добра вътрешна сила (осъзната) и подготовка. Може би ако изчистим света, ако света се извиси малко повече, да няма никакви убийства, да бъдем всички по-духовни, тогава ще сме постоянно свързани с по-висшите светове и енергии (осъзнато, пак да наблегна, защото сме постоянно свързани, но не го осъзнаваме, там е работата...) Също така, мисля, че тази планета се движи в тази посока! И ние хората трябва да се пренастроим, така да се каже, на по-фина, по-висша и духовна вълна, за да може да останем тук, да се развиваме в крак с движението на цялата вселена...
Малко се отплеснах...  ::)  ;D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Анелия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #44 -: 08-05-2009, 19:00:22 »

Искам да попитам за кога планирате сбирката  :) Много ми се иска да ви видя, за да разбера как живеете, да науча повече за суровоядството, не искам да се връщам отново към месото, но усещам, че знанията ми на този етап не са достатъчни, за да живея само от плодове и зеленчуци. Надявам се да е по-скоро  :)
Активен

diva108

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #45 -: 11-05-2009, 10:59:47 »

Привет и от мен. Казвам се Галя(на 31) от 6 месеца живея(отново) в Стара Загора. 2002г. отидох да живея в Сливен, и все още си мисля че ако не бях попаднала в този прекрасен град( и по точно в клуба по йога) сега нямаше да се онасям с разбиране към всичко което се случва тук.
Зная че този живот  няма да ми стигне да разбера всичко което ми се иска, но пък съм разбрала че нещата се случват тогава когато си отворен кям тях. И затова може би съм спокоина и не насилвам ситуациите. Имам едно прекрасно създание до себеси(дъщеря на 5 г.), което ми го напомня всеки ден. Тя се появи в мига, в който бях отворена да приема цялата вселена в себе си. Затова съм и много благодарна, а зная че и тя на мен. Смело смея да твърдя, че тя е едно от наи-здравите и щастливи деца на планетата. Дори ми се иска и аз да съм на нейното място.
Все още и двете се учим от живота, макар че на мен може би ми е по трудно да разчитам нейните знаци...но пък съм разбрала че просто попадаме в такива периоди в които нещата сами се подреждат, като на игра. И понеже много обичаме природата и улавяме всеки миг в който можем да й се насладим, висенето пред компютъра не ми е много присъщо. Това е обаче откакто не попаднах на сайта ви. И без това откакто ми се промени живота в тази насока с малко хора общувам и се радвам на всеки написан от вас ред. Ще се радвам да споделям и ако мога да помогна. По повод храненето дъщеря ми много ми вярва и никакви роднини и градина не ни пречат. Естествено докадето ми стигат знанията, зная че още много неща ми педстои да науча, но винаги се наслъждавам на момента в който те ме докоснат.
Пожелавам го и на всички хора по земята: Уловете  прекрасните моменти в живота ,които ви очакват, и им се насладете!
Активен

torbalanka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #46 -: 11-05-2009, 18:20:12 »

:) zdraveite az sum bibi i sledq strani4kata na mer ot mnogo vreme no vse ne se prestra6avam i az da napi6a ne6to :) izvinqvam se 4e pi6a s tezi iz4an4eni bykvi :) no kato si instaliram na nemskata klaviatyra kiriliza i stava ednaaaaa iz4ezvat mi polovinata bykvi :) kakto i da e i az ot skoro se zabavlqvam sus syrovqdstvoto i se 4yvstvam dobre jiveq v muenchen .ve4e ot moje bi godina sum samo bio fen otdelno 4e ne pipvam ni6to jivotinsko zapalila sum i muja mi i vseki den prigotvqme nqkakvi vkysotiiki i tolkova ni dopadat i 4e i dvete ni ky4eta mays i bianca sa stanali syrovoqdzi heheheh e imat nqkakvi izky6eniq kum mesza no zapo4nem li sus qdkite i sok4etata i vednaga se prislam4vat da se pomolqt da opitat i te :) za strani4kata purvona4alno nay4ih ot ra6ko kogato hidh na yoga i ot togava si q prepro4itam nqkolko puti na den :) mnogo se radvam 4e vi ima :)
Активен

Милен

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • Бате, шопска салата ядат ли суровоядите?
    • RecipeMagician.com - Магията на суровата храна
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #47 -: 12-05-2009, 05:59:25 »

Може би е време и аз да се представя, че все пиша от ника на половинката (Вери) :) Казвам се Милен и съм на 32-33 (Девичка, така че засега са все още 32). Суровоядството ми беше чуждо до преди 2-3 месеца. Започнах първоначално с плодова диета, понеже имам доста излишни килограми. Не ми се видя никак сложно да се храня от 04.00АМ до 12.00PM само с плодове. В последствие благодарение на наше приятелско семейство и Интернет, решихме да се опитаме на сурова храна с половинката. Обикновено тя е по-запалена от мен на тези теми и не веднъж ме е "удържала да не кривна" от правилното хранене, за което съм и безкрайно благодарен, но този път мисля стана обратното. Не че тя не е запалена, напротив! Но при мен някак си нещата сами си изплуваха и се почувствах, сякаш суровоядството е промяна, която тялото ми е чакало дълго време. Последваха множества рецепти, четене, кръвен тест на жива кръв, хидроколоника (процедура за пречистване на стомашно-чревния тракт) и малко хранителни добавки, препоръчани от двамата специалисти, за да помогна на тялото си по-бързо да си възвърне добрата форма. Преди да започна суровоядството, не съм бил изморен, имах си енергия, но сега определено се чувствам по-странно. При вида на зелени треви, ми иде да ги кусам и ако не са горчиви да ги добавя в дневните салатки. Опитваме с половинката безброй рецепти, защото и двамата сме кулинари, но не сме се специализирали в суровоядните рецепти. Всичко с времето си разбира се.

Друго, което ми хареса след като преминах към суровоядство е факта, че езиковите ми рецептори са вече пречистени и възстановени и се удивявам всеки ден колко сладки/солени са наистина плодовете/зеленчуците. Вкусовете са по-силни, ароматите по-нежни и приятни, просто сякаш не са старите храни а нови.

Еми това е засега от мен.
Активен
For the world you are someone,
But for someone you are THE WORLD!

iniqn

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #48 -: 12-05-2009, 21:53:57 »

Един мъдър човек преди 10 години ми бе казал тръгни по правилния път а учителя ти сам ще те намери. Тогава не го разбрах, но ето че дойде времето в което вниквам в думите му а осъзнаването е сравнимо с поливане с чаша вода сутрин в сънено състояние. Точно преди тези 10 години разбрах за първи път какво е гладуване и ползата от него (Пол Брег ). Така се наредиха обстоятелствата в живота ми тогава че за много малко и кратко време само след едно дълго гладуване 7 дневно станах вегетарианец – суровоядец. Не 100% разбира се но поне 75%. Всичко това продължи година. Вероятно може да си представите колко ми беше неприятно на балната вечер като трябваше да консумирам месо и да пия шампанско. Все пак една година не бях доближавал дори едно от двете. Както и да е малко се поовлякох. След тази една година станах студент и така се стекоха обстоятелствата че ако не исках да съм аутсайдер трябваше да се променя. Между другото тези ми една година се чувствах прероден.  Спомням си тогава и материалите не бяха така много интернета беше още табу а и да си сам в такова начинание си е трудна задача изискваща доста жертви. Факт беше че освен физическата ми промяна като сваляне на излишни кг, мека, еластична чиста кожа без никаква миризма страшно много се промених интелектуално и духовно. Тука по знаещите от вас могат да ме допълнят с промяна във всички мои тела. Не съм толкова запознат още с тези науки но и това ще стане. В крайна сметка всичко което постигнах за тази година сам го опропастих.

Нося очила от 20 години. Сложих ги в първи клас. По горе описаната история стана когато бях на 17 както може би се досещате. А относно „Учителя” имаше такъв човек. Той с желанието да помогне на себе си и майка си която била много тежко болна беше станал лечител. Използваше акопукнтура с тази разлика че беше комбинирал знанията си на инженер с китайската медицина и беше създал електро-акопунктура. Ефекта беше многократно по силен. Именно той като мой учител и метода му ми помогнаха тогава страшно много. Тука искам да споделя че от година и половина съм болен от бронхиална астма от която само за 2 седмици и помен не остана. А що се отнася до очилата имах невероятни подобрения, които ги постигнах само с пречистване. А сега вече освен пречистването прилагам самовнушение и програма от упражния. Все пак човек се учи докато е жив. Прескачам  години във времето и стигам до 7 юли 2007. Това беше съдбовна дата в живота ми. Претърпях инцидент в местността Царевец (Велико Търново). Пукнах си 1 и 2 лумбален прешлян. Все пак извадих голям късмет бяха само пукнати. Тогава тежах 120 кг при ръст 185 а паднах в 3 метра пропаст върху кръста си. След като разбрах че няма да остане инвалид желанието ми за живот бе по силно от всякога. На 6 тия ден като ме изписаха от болницата с помощта на медицински корсет станах и ходих сам. Никога няма да го забравя този момент в живота си. Такова щастие е да можеш да ходиш сам. Човек не осъзнава какво има докато не го загуби. Това вероятно ви звучи банално но когато преживееш нещо подобно го разбираш. Тогава намерих волята, силата, увереността в себе си и със дълги гладуваниа, много дълги разходки да честно ходех повече от 12 км пеша с корсета на себе си и вегетариански начин на хранене се възстанових за отрицателно време. Минаха 8 месеца докато сваля корсета, но водех нормален живот ме на легло. Пак скок във времето и стигаме до юли 2008. пропуснах да кажа че след като ми се пооправи кръста пак започнах да се храня като средностатистически човек и пак напълнях. Съответно започнах да имам болки в лумбалната област и кръста. Здравето ми се влоши по всички параграфи, върнаха се и проблемите със астмата. Да не споменавам главоболие, нервност, безсъние и много други, а за кожата направо не ми се говори, пърхота и т.н Заради него ходих дълго време с бръсната глава. Ако си мислите че прекалявам с обясненията правя го с цел да покажа как може човек да прескача от едната крайност в другата. Как всеки сам си определя съдбата. И така 2008 юли. Бях напълнял отново 110 кг. Работех в Приморско в 5 звезден хотел като IT Manager. Получавах много добра заплата имах перфектни условия на живот. Можех да си позволя всичко за храна и пиене, дрехи  и всичко. Но не се чувствах добре здравословно нито бях щастлив. Така че с малко морална помощ от страна на две колежки сестри който ми пратиха линк към сайта Земя на Заем и много воля започнах отново с гладуване този път омекотения вариант на Лидия Ковачева, и за 3 месеца упоритост и постоянство постигнах отново много добри резултати по всички параграфи. Сега когато отново съм на правия път не мисля да спирам колкото и да е трудно защото той е само един. В живота се казвам Ивайло Крамолински а това е линка за инцидента ми  http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=160733.
Накрая бих искал да завърша с някоко въпроса за размисъл. Нужно ли е човек да повтаря една и съща грешка при положение че осъзнава добре какво прави? Трябва ли да загубим 10 години от живота си в правене на глупусти и грешки една след друга? От кой зависи личното ни щастие? Колко повече време ни е необходимо за да осъзнаем че щом има болести в живота ни нещо някъде бъркаме и е време да се променим?

Много се радвам че попаднах на този невероятен сайт. Радвам се че тука има толкова много и различни хора който са толкова напред и помагат на другите. За повече Учители не съм си и мечтал. Благодаря Ви на всички че ви има!
Активен

Милен

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • Бате, шопска салата ядат ли суровоядите?
    • RecipeMagician.com - Магията на суровата храна
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #49 -: 13-05-2009, 06:22:56 »

Добре дошъл в редиците :) Радвам се, че си преуспял да превъзмогнеш всичко и да поемеш по своя път. Няма правилен път, има твой път и на останалите :) Това което за едни помага, за теб може да пречи и обратното, но най-важното, което всички се опитваме да правим е да се научим да слушаме тялото си. Ако си го представиш като един часовник (Ролекс или Атлантик или каквато и да е марка) то той си тиктака на всяка секунда с невероятна точност и отмерва секунда след секунда. Ако едно от камъчетата започне да се износва, звука се променя, времето избързва или изостава и тогава казваме, че часовника не работи. Ако заменим думата "часовник" с друга дума - "нашия организъм" тогава примера е също така перфектен.

Вслушвай се в звука, следи движението на всички стрелки и не се отказвай а крачи смело напред. Още повече, че си видял резултатите.

Само в заключение да добавя, че няма смисъл да гладуваш, за да си в перфектната си форма. Просто суровоядството може да те насити, но ще си чувстваш винаги празен стомаха, т.е няма да я има добре познатата тежест и т.н.

Лично аз също си "търся учители" но в наше време с Интернет могат да се правят чудеса, и всичко се разпростанява толкова бързо, че просто се учудвам, как не съм го виждал преди.
Активен
For the world you are someone,
But for someone you are THE WORLD!

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #50 -: 13-05-2009, 10:16:39 »

Чак днес ми остана време да седна и да чета по-обстойно във форума. Добре дошли на всички нови приятели, много интересни неща споделяте.
 
Иво, твоята история е наистина невероятна - възхищавам ти се на силата да се справиш с такъв тежък инцидент, който ни най-малко не те е причупил, дори обратното. Никът ти е много подходящ - Ин и Ян - здравето ти е постоянно в двете крайности. Това се описва като йо-йо ефекта - при някои са по-кратки и къси амплитудите, при други (като теб) са по-дълги и силно изразени. Но вече ще е по-лесно, поради многото информация, подкрепата, съмишлениците...
Някакси, вътрешно съм напълно убедена, че (въпрос на време) всички хора по света ще станем суровоядци. Това може да отнеме 50 години, може и 5. Но рано или късно човечеството ще се промени към по-извисено съзнание, а храната за тази цел е много важна. Цялата карма ще се изчисти и ........ това е друга тема вече.

Галя, възхищавам се на хармонията, която цари между теб и дъщеря ти, на това, че тя ти има такова доверие и че се учите една от друга. Малко хора имат това щастие.

Крис, духовното развитие върви ръка за ръка със суровоядството и гладуването и този начин на живот. И мен живо ме интересува неяденето на храна, но още съм далеч от този етап. Ако е писано ще му дойде времето и на него. И наистина необходимо е цялото човечество да измени съзнанието си. Силно вярвам, че това ще стане.
Активен
Духът владее материята!

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #51 -: 13-05-2009, 13:08:37 »

Здравейте,казвам се Нели и съм на 25 години имам дъщеря на 1,5 год.
Като малка бях доста яшно дете и за това в последствие ми се наложи да изпробвам всякакви диети за да бъда слаба и наи вече да се харесвам и да се чувствам добре в кожата си.
Преди 5-6 години ядях месо само по празници и на гости,а от 3. месеца въобще не съм яла,а и не ми липсва.Също преди месец спрях и млечните продукти,което наистина доведе до много добри последствия.След всяко хранене ми е леко и се чувствам много добре,все едно ще литна.Стремя се поне 70-80% от храната на мен и семейството ми да е сурово.
Детето с удоволствие си хапва с мен сурови плодове и зеленчуци и любимият  й пълнозърнест хляб.
Но най-големият успех е с половинката,който беше страстен почитател на месото,белият хляб и всякакви сладки боклуци,като вафли,сладолед и т.н.т.,дадох му да прочете една книга на Пол Брег за вредите от хапването на тези боклуци и за ползите на живата храна.И след 2 дни още не беше прочел книгата и той последва примера ми.
Горда съм,че съомяхме да направим,така че месо в къщи не се купува,ако има сирене то е домашно приготвено и че сладки с рафинирана бяла захар вкъщи не се купуват,също така и безалкохолни подсладени напитки.

Страшно се радвам,че впоследствие открих вашият форум и този прекрасен сайт,който е пълен с ценни съвети и полезно инфо.
Надявам се,че има място в редиците ви за още един човек,който се опитва да живее в хармония със себе си и природата.


Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #52 -: 14-05-2009, 01:15:19 »

Здравейте! Казвам се Петко. Приятно ми е да се запознаем! От Пловдив съм, на 26 години. От 10 месеца ходя на йога при Рашко и от 9 съм вегетарианец. Месец след като започнах с йогата поговорих подробно с инструктора за храненето. Конкретният повод беше третата в живота ми гастроскопия(пускане на сонда в стомаха). За трети пореден път ми казаха, че ми няма нищо сериозно. Само гастрит и повишена киселинност. А оплакванията ми бяха 14 месеца постоянно киселини. Пиех лекарства, които да ги потискат, но си хапвах почти всичко. Любими ми бяха шоколадите(по два на ден), задължително вафличка и на всяко ядене месо. Вечерите се тъпчех направо...като за последно. Нали от малък все ми повтаряха, че съм много слаб и трябва да набивам постоянно! 185 см. съм и преди да започна с йогата и с отказа на месо бях 69 кг. Знаете как е - всеки те вкарва в някакви граници, таблици..."това е малко за 185 см...трябва да си поне 80 кг."...и такива подобни. Та, набивам си аз от всичко и киселините не спират. Изследванията ме намират здрав и докторът решава да удвои дозата на лекарството. Добре, ама аз си поговорих с Рашко, който ме отвори на цялата тая философия. Добре, че има такива хора като Рашко! Толкова съвети ми е дал, относно йога, хранене, изобщо всичко свързано с йога. Та, реших аз и постепенно спрях да ям месо...останах в началото само на риба(от месата). Това стана септември миналата година. Минаха няколко седмици отказах и яйцата. Започнах да пазарувам от здравословните магазини. Сега вече повече по пазарите. След един месец киселините ми изчезнаха и спрях лекарствата. Ходех редовно на йога и отказах и рибата. От два месеца не ям и нищо млечно. Готвено почти нищо. Много рядко елда или грах хапвам. Сега съм 80% на суровоядство - зеленчуци, плодове, кълнове, семена, ядки, мед, сушени плодове. Но без този сайт нямаше да е толкова хубаво! Браво на Мер! Поотслабнах и сега сякаш летя! Синузитът ми изчезна някак изведнъж. Тонусът е наред. Сякаш вече 9 месеца сънувам. Мисленето ми се промени. Бях песимист, а сега съм оптимист във всяко отношение. Не обръщам внимание на негативните неща. Като прероден съм! Пожелавам го на всеки! Не спирам с йогата и с правилния начин на хранене! Малко се поовлякох май със запознаването ;D
« Последна редакция: 14-05-2009, 01:20:41 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #53 -: 14-05-2009, 06:51:56 »

Петко,стига само си чел,време беше  да се включиш,всеки има какво да сподели :D Постигнатото от теб ,никак не е малко,за поздравления си! И аз съм много щастлив,че открих йогата в лицето на Рашко.Там се зареждам с положителна енергия и забравям за околния свят.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #54 -: 14-05-2009, 08:20:02 »

Здравейте и от мен! Въодушевена втурнах се да пиша по други теми преди да съм се представила!  :)

Мер, нямам думи да изразя топлите си чувства и благодарността към теб за сайта и форума. Май никъде другаде в интернет пространството не съм се чувствала толкова добре. Прегръщам те!

На 34-35 г. съм, имам детенце на 7 г. и друго на 7 мес. Пътят ми към суровоядството започна преди 17 г. с много ентусиазъм и '101 (или 1001) въпроса и отговора за природосъобразен начин на живот' в ръце. Никога не съм обичала месо, хапвала съм по малко, отстъпвайки пред молбите на мама и не помня кога точно станах вегетарианец.

Храних се разделно, открих Лидия Ковачева, Брег, Малахов и др. Колебаех се с периоди лакто-ово и веган, търся моя начин.

Интересувам се от йога, акупресура и акупунктура, натуропатия, цветя, бонсаи, психология, чужди езици и какво ли още не.  :)

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #55 -: 14-05-2009, 09:57:03 »

Нел, поздравления, че си успяла да промениш храненето и на половинката си. Аз все още не съм успяла, но и не прилагам насилие, трябва да стане от само себе си. Мъжете като, че ли са по-трудни да се променят в тази насока (като изключа вас мъже в този форум :))
Петко, това за песимизма и оптимизма и аз го усетих веднага щом станах суровоядка. Това е може би най-хубавия бонус от този начин на живот. И само да добавя, че със суровоядството човек постига оптималното си тегло, ако е под нормата - качва килограми, понеже процесите в тялото му се нормализират и всички органи започват да работят с пълна сила. Както и хората с наднормено тегло - отслабват.
Влади, 17 са наистина много. Толкова рано си се ориентирала... :)
Активен
Духът владее материята!

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #56 -: 24-05-2009, 12:17:40 »

Здравейте, казвам се Николай и съм на 15 години. Живея в близост до най-големия не областен град, Казанлък. На кратко, направо си се намирам в полите на Стара планина. От около година  се интересувам от здравословен и природо съобразен начин на живот. Всичко започна на 15-септември-2007, когато постъпих в гимназия, тогава бях 55 кг. Първия срок (от учебната 2007-2008) аз ядях по 2-3 хамбургера само докато бях на училище, отделно след като се приберях вкъщи си похапвах обилно пържени картофи, вафли, чипсове, шоколади(млечни, купешки) и тем подобни глупости.  В началото на втория срок започнах да тренирам колоездене, което съчетавах с гореспоменатите храни. Всичко това продължи до май месец 2008г. Тогава видях, че съм станал 63кг. пръстите ми бяха като наденички а лицето като плондер.  Тогава се реших, че ще отслабна започнах като почти всички начинаещи, с глад. Не издържах много. После започнах разни диети и до декември месец всичко привидно беше добре, психически се бях разстроил, често се стигаше до анорексико-неврозни изяви (аз така ги наричам). Започнах новата учебна 2008/2009 година с диетичната нагласа, но без колоезденето. След това дойде нова година и там беше големият ми „пир”, тогава ядох толкова много, че чак се отвратих от храната. После стигнах критичните 67кг. Тогава реших, че ще започна да се храня балансирано и така до днес, когато съм в един балансиран режим и с нормално тегло, като не забравям и спорта (в частност джокинга). Та причината ми да искам да се запозная и съответно присъединя към вас е един филм който наскоро гледах, казва се “Zeitgeist” (превод от немски : Духът на времето). От там  се запалих по еколкогията и природо съобразния начин на живот. А на сайта на Мер (надявам се няма нищо против, че я споменавам) едва преди ден-два и съм много впечатлен! Относно до мен, аз съм много спокоен човек, по характер съм ексцентричен, стремя се да съм толерантен във възможно най-много аспекти. В бъдеще искам да се занимавам с интустриален дизайн. Ще ми се  да допринеса за разпространението на вашата идеология и проектът „Венера”. Това е от мен ако някой го интересува нещо за мен, нека пита, отворен съм към нови контакти!
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #57 -: 24-05-2009, 15:47:00 »

Здрасти и добре до6ъл при нас :).Какъв е този проект "Венера"?......Пък това ,че си ексцентричен е просто......чудесно(и мен малко ме перда6и в главата-в рамките на допустимото....май) ;D
 ;)
Активен

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #58 -: 24-05-2009, 15:54:27 »

Не снятам, че бих го обяснил толкова добре колкото самите създатели, така, че заповядайте:
http://www.thezeitgeistmovement.com/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=162
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #59 -: 24-05-2009, 17:16:29 »

Гледала съм и двете части на филма и зная за какво говориш:) Препоръчвам го на всеки:)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 22 запитвания.