Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да се запознаем:)  (Прочетена 34718 пъти)

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #80 -: 05-06-2009, 13:05:39 »

Здравей Сара.Добре дошла!
Колкото и да е дълъг пътят,той започва с първата крачка и само който върви,ще го измине.
Няма да сгреша,ако кажа,че повечето от нас тук,сме преживели някакъв здравословен проблем,който ни е провокирал да намерим решение.Болестта е наш приятел.Тя ни показва,че не живеем правилно.Хубаво е,че си осъзнала това.Казваш,че си "затънала в отровата на собствената си слабост".Разбирам те напълно и за това ти казвам -най важният въпрос на който трябва да си отговориш е:Защо искаш да си здрава?
Здравето,заради самото здраве не е отговорът.Трябва да имаш по-висока цел.Нещо което,ще ти е като фар в миговете когато се колебаеш и чувстваш,че нямаш сили да продължиш.Нещо,заради което да си здрава!!!Без цел,няма желание!Без желание неможеш да постигнеш целта.
« Последна редакция: 05-06-2009, 13:29:22 от Svetlio »
Активен

sarah_27

  • Гост
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #81 -: 05-06-2009, 13:34:43 »

Svetlio,blagodarq za posre6taneto i za podkrepata!
Zadadoh si vuprosa i otgovorut e,4e iskam da sum zdrava zaradi blizkite si,zaradi lubovta na jivota si i zaradi me4tata si edin den i az da darq jivot,toest da stana majka na zdravo dete.Imenno na4inut po kojto jiveq me e karal da otlagam do sega planiraneto na dete,no e vreme ve4e da se podgotvq za tazi vajna kra4ka.
Blagodarq ti tnovo.
Konkretniqt mi vupros e:S kakvo da zapo4na?Gladuvane po Lidiq Kova4eva,Jitna dieta ili purvo postepenno da vkaram surovite hrani i ako da v kakvo koli4sestvo?Predpolagam,4e ne e preporu4itelno vednaga da izklu4a vsi4ki drugi vredni hrani?Koga moga da pristupq kum o4istva6tite proceduri?
Sujalqvam,4e vi zatrupvam s vuprosi,no sum mnogo oburkana i se 4uvstvam,kato malko dete izgubeno na ogromen pro6tad v neposnat grad!
Blagodarq vi predvaritelno!
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #82 -: 05-06-2009, 13:57:43 »

Ето,че си отговори на най-важният въпрос  ;)
Наистина не е хубаво да правиш,каквито и да било резки промени.Просто увеличи плодовете и зеленчуците в менюто си,прибавяй към салатките и по малко кълнове,за да свикнеш с вкусът им.За калорийте не се притеснявай,от суровата храна трудно се качват килограми.Тогава организмът ти ще започне да се пречиства малко по малко,което води до по-добрата му работа.Тогава започва да се редуцира и теглото и органите да се самолекуват.Трябва време разбира се,но за това пък,резултатите са трайни.За очистващите процедури,някой друг ще ти каже,защото аз не съм ги правил.
Желая ти успех и питай каквото те интересува,без да се притесняваш,тук всеки ще ти отговори с радост ;D
« Последна редакция: 05-06-2009, 21:19:07 от Svetlio »
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #83 -: 05-06-2009, 13:59:34 »

Сара,

Започни оттам да се успокоиш. От паникьосване няма смисъл. Едно нещо за да вземе да се оправя, то трябва да се обърка докрай! Ти явно така се чувстваш, сякаш си си объркала живота докрай. Значи оттук нататък всичко ще вземе да се оправя! :) Много се радвам, че си попаднала в този форум, на мен страшно ми помогна преди няколко месеца, макар, че в момента в който го открих вече се бях променила до голяма степен. Всяко нещо с времето си. Щом си минала през диетата на Дюкан, значи това е трябвало да се случи, най-малкото за да се отвратиш от месото. Аз по принцип никога не съм обичала месо, затова и изобщо отхвърлих идеята да отслабвам с Дюкан. Не знам защо тази диета е толкова популярна и защо всички мислят, че е единственият начин да се свалят килограми?! Всъщност, за 6 месеца суровоядство (дори не е нужно да е 100%), без да правиш някакви особени ограничения или режими, според мен щеше да свалиш повече килограми... Които щеше и да си задържиш. Да не говорим, че сега нямаше да си развалина, а пращяща от здраве, настроение и позитивизъм... И аз започнах главно за да сваля килограми, но постепенно осъзнах, че колкото и слаба да се докарам на външен вид, ако си остана със "затлъстяла" душа, никога няма да се задържа на новите килограми и да се чувствам наистина добре в кожата си.

Затова ти казвам пак - започни с вътрешния си мир. И пушенето, и пиенето, и тъпкането с ядене са в резултат на нещо, което те мъчи отвътре. Вероятно знаеш какво е то, или може би се мъчиш да го отречеш и отказваш да го приемеш. Няма да се пребориш със страховете си, ако не ги погледнеш в очите. Гледай и себе си. В огледалото и по много. Най-добре гола, отвсякъде. Вероятно не се харесваш, но това в момента няма значение, защото изглеждаш така само в момента и това е временно. Визирай себе си по начина по който искаш да изглеждаш, но не се вманиачавай в този образ. С времето и промените, които се надявам да направиш в живота си, ти ще изглеждаш дори по добре от това, което си представяш. Красотата не е само номерът дрехи, който носим, красотата е толкова много неща... Диети като тази на Дюкан няма да те направят по-ведра, усмихната, да запалят пламъчетата в очите... Това всеки го носи в себе си, а защо хората не могат да го покажат без да имат нужда да се стимулират с алкохол и др.? :-\

За алкохола и цигарите не бих те съветвала всичко отведнъж. Ако се опиташ да преминеш на сурова храна, да откажеш цигари и алкохол накуп, най-вероятно ще стигнеш до същия емоционален срив както след яденето на месо по цял ден. С нищо не бива да се прекалява и да става насила. Опитай да разчистиш малко хладилника си от най-вредните храни, кажи си, че ще пиеш по-рядко, че ще намалиш с 1-2 цигари дневната доза. Всъщност ако преминеш на повече сурова храна, цигарите дори няма да ти "вървят" с плодове и салати, и с течение на времето от само себе си ще ги намалиш...

Пий много вода. Даже като ти се допуши, първо пийни една чаша вода и после виж колко ще ти се пуши. Водата много помага при отслабването и в никакъв случай не я пренебрегвай! Но недей и да следващ съветите на Дюкан да пиеш по 2 чаши вода по време на ядене... Това го четох някъде за тая диета и така и не мога да намеря разумно обяснение защо някой някога би съветвал някого да го прави?! ???

Чети много. Тук във форума и в сайта на Мер има много интересни статии, но не е задължително да четеш само в тази сфера. На мен примерно ми беше много интересно да чета изобщо за човешката физиология и храненето като цяло... също много мотивиращо действат т.нар. success stories - реални резултати, постигнати от реални хора, справили се с много излишни килограми и още по-излишни болести и болки. В началото ще си много лабилна и е много важно да укрепиш мотивацията, волята и психиката си. Не споделяй много с други хора, дори на нас във форума недей разказва какво се случва, ако това ще те притесни по някакъв начин. Ти си ти и никой няма право да ти се бърка и да ти налага кое как да правиш. Дори каквото ти надрънках няма нужда да четеш, ако вътрешният глас крещи за промяна, просто го следвай... Ако успееш да издържиш първите седмици, после ще добиеш такава увереност в себе си, че сама ще изпиташ желание да спеоделяш (например тук при нас :)) и нищо и никой няма да може повече да ти повлияе.
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #84 -: 05-06-2009, 14:04:46 »

Здравей, мила Сара!
Взела си прекрасно решение и ще имаш цялата подкрепа на всички ни тук по пътя си.

Това, което аз бих дала като съвет, е първо да започнеш да изключваш всичко вредно и същевременно да започнеш да добавяш колкото може повече качествени и сурови храни. Много често срещам, че по-важно е не какво ядеш, а какво не ядеш. Разбира се, трябва да се започне от най-голямото зло - животинските продукти. Лесно може да заменяш млякото с ядковите на Мер, както и сиренето с тези, които тя е дала като рецепти. С месото ясно, че няма да имаш проблем (тази диета между другото е най-коварното нещо, което пропива мозъците на жените в днешно време, направо разболява...). Изключи и всички храни с рафинирана захар и нишесте и наместо тях си забърквай вкусотиите от сайта о форума и ще видиш, че след време няма да можеш да вкусиш пак бяла захар...
С алкохола и цигарите - вярвай, че имаш силата да се пребориш със всичко. В момента, в който започнеш да се храниш по-здравословно, да си намериш любим спорт (ако в момента нямаш) - танци, йога, финтес, плуване, бягане... каквото се сетиш... (това ще те зарежда много положително), мисля, че ще можеш да се пребориш и с тези вредни навици. Добре е да се опитваш около теб да няма много хора, които пият и пушат, поне в началото...

След като няколко седмици направиш тези съществени промени, и ако усетиш, че моментът е готов, според мен най-добре е да почнеш с пречистването на Л.Ковачева. Или със сокотерапия. Най-добре първите пречиствания да са с плодове. По-нататък ще направиш и житния, и каквото пак самата ти усетиш.

Другите също ще дадат съветите си, това е от мен!
Топли прегръдки и успех!!
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #85 -: 05-06-2009, 14:08:42 »

Ейй, Марулче, РАЗКОШЕН коментар! Писали сме по едно и също време, иначе нямаше да напиша моя  ;D
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #86 -: 05-06-2009, 14:11:35 »

ох, аз много се разписах, през това време сте пуснали нови коментари...

аз и преди съм казвала, че съм против да се започва с режим... ти си в някакъв такъв емоционален момент, объркана... в никакъв случай не си готова за гладуване и това, което е вероятно да се случи е да не издържиш и да не се захраниш както трябва, тоест един вид всичко да иде на вятъра...

започни с промяна на качеството на храната, аз първо бях на разделно хранене и постепенно преминах на сурово, първият ми гладен режим го направих преди 2 седмици, след като вече бях свалила голяма част от килограмите предните 4 месеца... свалях ги бавно и постепенно, всяка седмица кантарът беше надолу, а винаги ям по 4-5 пъти на ден...

с водния режим за 9 дена свалих 6 кг, и оттогава насам за първи път кантарът ми върви нагоре... един вид си ги връщам тия 6 кила, а ям по същия начин... :-\ според мен гладуванията забавят метаболизма и после е много трудно да отслабваш, ако нямаш някаква крещяща нужда да проведеш гладолечебен курс, по-добре не го използвай като диета...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #87 -: 05-06-2009, 14:12:37 »

много гореща тая тема, аз пак закъснях и Радула е пуснала коментар ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #88 -: 05-06-2009, 14:19:46 »

Само да добавя нещо за борбата с пороците.Мракът се гаси със светлина.Не се бори с лошите си навици.Развивай добрите!Така новите ти здравословни навици,ще изместят вредните стари.
Активен

sarah_27

  • Гост
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #89 -: 05-06-2009, 14:22:48 »

Благодаря ви от сьрце!Успяхте да ме разплачете от щастие и ми дадохте огромна надежда!Започвам с вкарване на плодовете,защото може да ви прозвучи като светотатство,но 6 месеца плодове не бях яла........
Svetlio -кьлнове обичам,сурови ядки сьщо и тях ще вкарам по малко.
Марулка-Много си права,че цигарата няма да ми вьрви с плодовете и зеленчуците!
Благодаря на Влади,че ми помогна да пиша на кирилица!
Svetlio,Marulka,Radula
Нямам думи за вашата добрина и позитивизьм!
Поклон!
« Последна редакция: 05-06-2009, 14:27:17 от sarah_27 »
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #90 -: 05-06-2009, 14:33:38 »

Радвам се,че успяхме да те вдъхновим.Аз се почувствах по същият начин,като попаднах тук.
Лека полека,ден след ден,с малки крачки ще напредваш по пътя си,а като се разколебаеш погледни към своят ФАР,(или влез тук) ;D
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #91 -: 05-06-2009, 14:55:22 »

Sarah_27,добре дошла и от мен ;)
Активен

жмуц

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #92 -: 05-06-2009, 15:22:21 »

Привет и от мен  ;)

Мисля, че те знам от един друг форум. И перфектно те разбирам. Същата история и при мен гарнирано с липсващ цикъл. Вече толкова много ти е опротивяла всичко, че се получава прегрешение след прегрешение, виждаш как числата на кантара се качват, опитваш се отново да минеш във втора фаза (защото знаеш и си се убедил, че има ефект) не успяваш, ядосваш се на себе си и пак се натъпкваш..
Мисля, че не е лошо да се започне с някакъв режим. Действа много объркващо в началото незнанието по колко, как и какво да ядеш за човек свикнал да има някакви 'рамки' в храненето. Накефи се на плодовете и след това може да пробваш житния например. Просто човек.. светва от него и се чувства много добре. Като най-важното наистина е да се.. успокоиш  :) Не си поставяй граници и не се ядосвай, ако не успееш да 'издържиш' определеното време. Спри да се теглиш за известно време. Това безумно теглене всеки ден направо може да побърка човек. Още повече, че като човек постигнал 'целта си' и едва ли не мечтата мога да ти кажа, че цифричките на кантара нямат абсолютно никакво значение за това дали се чувстваш удобно и ти е кеф с собствената ти кожа.. Всичко е в главата..
С теб сме :-* ;)
Активен
If the doctors of today do not become the nutritionists of tomorrow, then the nutritionist of today will become the doctors of tomorrow.

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #93 -: 05-06-2009, 15:31:16 »

жмуц, прав си за объркването в началото, и аз не нямах представа по колко трябва да ям, затова и на всички други съм препоръчвала да си направят като мен акаунт в сайт за броене на калории като www.myfitday.com... дава горе-долу представа по колко на ден трябва да се консумира, за да не се стигне до недостиг на нещо... ако искате да отслабвате трябва да отрежете дефицит от изразходваните на ден калории, но в никакъв случай повече от 1000 калории на ден! в началото си записвах всичко примерно за да свикна, сега вече си ям както искам, но си имам едно наум и знам кога преяждам... по принцип човек сам трябва да знае и чувства по колко точно да яде, но това е валидно за осъзнатите хора, които не са прекалявали или недояждали цял живот... затова, докато се отърсите от старите си навици е добре малко да се самоконтролирате...

житният режим не съм го правила, може би наистина ти "светва", но си изчакайте момента, не се впускайте в нещо, за което всъщност не сте готови!
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

sarah_27

  • Гост
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #94 -: 05-06-2009, 20:46:40 »

Василена,Жмуц-благодаря ви!
Жмуц-в другите форуми съм Тайра,а ти кой/коя си?Сте ми е приятно,ако се познаваме.А ти бил/а ли си на Дюкан и как "превключи"?
Аз ходих на пазар и си напазарувах плодове,зеленчуци и пресни кълнове-всичко от биомагазин.Добре съм постъпила,надявам се??????Нямам търпение да започна с промяната!
Отново благодаря на всички!
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #95 -: 05-06-2009, 20:52:36 »

кълновете е най-добре сама да си ги отгледаш от семена, тези дето ги продават готови никога не са ми харесвали, обикновено са застарели и жилави... може да добиеш грешна представа за тях, а всъщност са толкова вкусни и полезни...

аз така като ги гледам как израстват пред очите ми и ги чувствам много по "мои" и вкусни... :) но в крайна сметка както ти е удобно, сама си прецени
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

sarah_27

  • Гост
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #96 -: 05-06-2009, 20:59:34 »

За сега така....тук се продават със сертификат и гаранция,че са пресни"от днес"в буквален превод......Имам печален опит с отглеждане на житни кълнове....които се вкиснаха,но с времето сте се науча да ги приготвям!Иначе ги обожавам и винаги съм си ги добавяла в салатата-соеви и от детелина.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #97 -: 05-06-2009, 21:04:29 »

а, да, ти не си в България... тук не се купуват много явно, защото никога не съм случвала на пресни (не че съм си купувала много, понеже хич не ми харесваха готовите)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #98 -: 05-06-2009, 21:04:48 »

Наистина е голямо удоволстието да си  отгледаждаш сам  кълновете  :) Аз даже им говоря наум, докато им сменям водата или като минавам покрай тях....и също така преди да ги сложа в салатата :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

sarah_27

  • Гост
Re:Да се запознаем:)
« Отговор #99 -: 06-06-2009, 18:04:34 »

Здравейте,приятели!Днес денят ми протече с невероятен ентусиазъм и с нетърпение очаквам момента в който ще се потопя изцяло в режима!
Днес приех 1 ябълка,малко грозде,череши и кайсии,салата и сирене.Пуших по-малко.Ще си направя и дневник,но по-късно-искам първо да обмисля всичко добре!
Желая ви чудесна вечер!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 22 запитвания.