Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: слънчева терапия  (Прочетена 106774 пъти)

ДРЪНДЮ МАРУЛКОВ

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 199
Re:слънчева терапия
« Отговор #40 -: 23-06-2010, 12:34:17 »

Ей хора.........шъ психясате.........огледайте се и се успокойте,ние сме на земята..........около нас има още много и безкрайни неща и проблеми за решаване.........моля ви не се отплесвайте в посоки,който сега не са актуални...........живота е сега ,такъв какъвто е.........и не трябва да се опитваме .........да правим ШЪТ-ДАУН...на битието........моля ви бъдете по-неангажирани към това което ви заобикаля,забравете болежките............ и гледайте спокойно в доброто бъдеще. :peperudi: :peperudi: :peperudi:
Активен

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange
Re:слънчева терапия
« Отговор #41 -: 23-06-2010, 13:16:53 »

Eй, хора .. или аз съм прекалено руса .. или говорим на различни езици .. но е факт, че абсолютно нищо не мога да схвана от последните постове ..  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:   tooth

Кристиан, какви са тия безкрайни неща и проблеми за решаване?! :surpris_23: И какво общо има това с темата?! И кои според теб са актуалните посоки за момента?!   
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:слънчева терапия
« Отговор #42 -: 23-06-2010, 21:40:19 »

gal, идеята ми не е да изключваш автоматичната корекция по време на , а няколко часа след sungazing, за да има някаква обратна връзка дали не му се получава сляпо петно(което никак не е добре)

Малко отклонение. Слънчевите лъчи влияят върху прозрачноста на роговицата и върху пигмента на ириса. В скандинавските страни където няма голямо слънчево греене повечето хора са със светли ириси, а около екватора са с тъмни за да ги предпазват от слънцето. Случва се в Африка да се родят албиноси, но не се знае дали потъмняват, защото обикновено ги изяждат преди да са навършили 25 (шамански суеверия)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:слънчева терапия
« Отговор #43 -: 23-06-2010, 22:16:34 »

Моите очи са много чувствителни към светлина. Въобще не мога да ги държа напълно отворени при силно слънце, а все мижа. Не знам дали е от това, че са светли. Поради този факт не искам да пробвам със sungazing (правила съм го само по изгрев и то през Март).
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:слънчева терапия
« Отговор #44 -: 27-06-2010, 15:50:33 »

Моите очи са много чувствителни към светлина. Въобще не мога да ги държа напълно отворени при силно слънце, а все мижа.

Нищо, и така та `земвам  ;) ;D.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:слънчева терапия
« Отговор #45 -: 27-06-2010, 16:52:26 »

Моите очи са много чувствителни към светлина. Въобще не мога да ги държа напълно отворени при силно слънце, а все мижа. Не знам дали е от това, че са светли. Поради този факт не искам да пробвам със sungazing (правила съм го само по изгрев и то през Март).
Томи пробвай да си сложиш билков каял на очите. Намалява чувствителността на очите към слънцето.
Активен

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange
Re:слънчева терапия
« Отговор #46 -: 28-06-2010, 08:58:59 »

Благодаря Zloqd, ще опитам това което казваш, доколкото успях да го схвана. А имам приятели, които също практикуват, та ще ги разпитам и тях за това петно.  ;) 

Моите очи са много чувствителни към светлина. Въобще не мога да ги държа напълно отворени при силно слънце, а все мижа. Не знам дали е от това, че са светли.

И аз съм с фотофобия, придобита в резултат на дългогодишно взиране в кофти монитор. Ако не нося слънчеви очила през деня, ме заболява главата. Но на залез и изгрев нямам този проблем.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:слънчева терапия
« Отговор #47 -: 28-06-2010, 11:30:00 »

Аз съм си от дете така. Имам и разни черни точки и петна в полезрението, които май ми се появиха в следствие на висока температура.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

ronin

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 91
Re:слънчева терапия
« Отговор #48 -: 28-06-2010, 23:30:03 »

  Към Zloqd и gal. Въпроса за сляпото петно интересува и мен. Като ученик намерих сляпото петно в окото си, където очният нерв контактува с очното дъно(не ползвам най-точна мед. терминология). Експериментът е много прост. Кръст и точка(петно) върху бяла хартия, на определено разстояние(не помня колко). Гледаш кръста с едното око и приблизаваш или отдалечаваш листа докато точката(петното)"изчезне". Тогава изображението на петното е фокусирано върху сляпото петно на очното дъно, а мозъкът коригира изображението, като запълва празното с бяло. От друга страна, може при постепенно увеличаване на времето за гледане в слънцето, да не се уврежда очното дъно. Многократно е доказвано, че живият белтък не винаги реагира като неживия. :pensif_29: Тренирани хора се къпят във вана, дето може да се свари яйце. А някакъв йога беше влязал в пещ със сурова пържола в ръка и излязъл, когато пържолата била готова за сервиране. tooth А защо след като за 9 месеца свикваш да гледаш толкова дълго в слънцето и очевидно без забележими отрицателни последствия, после се спира, "за да не се увреди зрението"? :Confus_34: Я, който знае да каже.
Активен
"Вярата в истината започва със съмнение във всички вярвани до момента истини" Ницше

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:слънчева терапия
« Отговор #49 -: 29-06-2010, 07:21:56 »

 :kisss:Деца Манек и това лято ще идва в България!!!Когато имам точна информация ще ви дрънна по жицата!А тези от Пловдив могат да се свържат със йога клуба на Живко.За сега толкова. :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange
Re:слънчева терапия
« Отговор #50 -: 06-07-2010, 19:40:02 »

А защо след като за 9 месеца свикваш да гледаш толкова дълго в слънцето и очевидно без забележими отрицателни последствия, после се спира, "за да не се увреди зрението"? :Confus_34: Я, който знае да каже.

Предполагам защото не е необходимо, тъй както човек не се храни когато не е гладен ..  :surpris_23:


Тялото ви ще се превърне в „слънчев чип”. Никога повече няма да практикувате Sun Gazing до края на живота си. Няма да усетите неблагоприятното влияние на други източници. Ще сте преизпълнени с енергия, дори без храна.

http://self-help.bg/wellness/praktiki/350-praktichesko-rykovodstvo-po-sun-gazing.html
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:слънчева терапия
« Отговор #51 -: 07-07-2010, 23:04:06 »

От началото на май месец не пропускам слънчев ден. Свързано е с храненето но малко видоизменено спрямо на индиеца технологията. Гледам към слънцето под вода с очила. Първите пъти се чувствах прекрасно но днес и няколко дни назад втори случай на лек дискомфорт. Може би предозирам 06:00-08:00ч.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:слънчева терапия
« Отговор #52 -: 08-07-2010, 00:28:20 »

И защо го правиш под вода?
Активен

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:слънчева терапия
« Отговор #53 -: 08-07-2010, 13:33:47 »

И защо го правиш под вода?

Трудно е да се обясни, трябва да се види. От първи май до сега не съм случил нито един ден с вълнение. Водата е гладка като стъкло, гледам 10 минути въпросната подводна гледка и след като ми омръзне продължавам занимания с морските обитатели. 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:слънчева терапия
« Отговор #54 -: 08-07-2010, 15:38:20 »

Интересно звучи! Ще пробвам някой път ако имам подръка очила. Но само не ми казвай че издържаш 10минути под вода!
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:слънчева терапия
« Отговор #55 -: 10-07-2010, 21:24:00 »

ieee kakva aktivnost imalo tuk,prospala sam vsichko...
Interesnoto e che promenite ot sun-gazing pri vseki sa razlichni,vsichko e individualno,i vseki ima unikalno prejiviavane.No ustanovihme s drugite 2 priateli,s koito po edno i sashto vreme gore dolu napravihme sun-gazing,che v opredeleni minuti ni se sluchvaha priblizitelno ednakvi prejiviavania i useshtania na razlichnite niva-emocionalno,fizichesko i t.n. T.e.si go obiasnihme che ima neshto kato klucovi momenti v opredeleni minuti.
V momenta sam na 41.30min. Ostavat mi oshte 21 dni za da zavarsha cikala. S 2 priateli oshte pravihme sun-gazing v sashtite meseci,edinia zavarshi cikala,drugia e na pat i posle az.
Shte mi e interesno,ako ima niakoi koito sashto e na pat ili e zavarshil cikala da spodeli za razlichnite minuti kak se e chustval i t.n.
Na men sashto bi mi bilo priatno ako iskate da spodelia,shte sedna parvo da pregledam belejnika,kadeto si vodih belejki za opredeleni minuti. Vse oshte imam da dovarsha cikala.
A za predozirvaneto da vi kaja-dobre e kogato gledate,da si pravite tochnite minuti,ili max.po 2-3min.poveche---vsicko e strogo individualno,no priatelite mi predozirvaha dosta pati,i te me savetvaha da ne go pravia,poneje se poiaviavaha ili otpadnalost ili svrah-aktivnost---a kogato si praveha vremeto priblizitelno tochno-vsichko e 6.
Активен

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re:слънчева терапия
« Отговор #56 -: 10-07-2010, 21:31:17 »

Za men lichno-sun-gazing e nai dobrata i neveroiatna praktika koiato sam pravila.Za moite priateli sashto,i vsichko koeto pishe Manek e istina,za tova kakvo se sluchva v opredeleni minuti-pri nas taka se sluchvashe.Sashto i za hranata e viarno,apetita namaliava,riazko sled 38min. I ako na niakoi mu e trudno da se pridarja kam surovoiadstvoto,to sas sun-gazing shte zapochne da namaliava apetita znachitelno,i shte zapochne da se hrani vse po-riadko i v po-malki kolichestva.
A za energiata i pozitivizma koito shte vi obhvanat se sluchva dosta po-rano v praktikata...
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:слънчева терапия
« Отговор #57 -: 11-07-2010, 00:18:02 »

Жаки на мен ще ми много интерсно ако споделиш подробно, разбира се когато имаш възможност, защото разбирам, че си доста заета.
Поздравявам те за постигнатите резултати и очаквам с нетърпение поста ти.:)
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange
Re:слънчева терапия
« Отговор #58 -: 14-07-2010, 12:51:54 »

Jaki , и на мен ще ми е интересно да споделиш повече ..  :fluretaa:

A za energiata i pozitivizma koito shte vi obhvanat se sluchva dosta po-rano v praktikata...

Аз съм съвсем в началото, но това при мен вече се усеща осезаемо. Последните ми впечатления са, че изгрева ми влияе по-добре от залеза. А вчера сутринта преживяването беше невероятноо ..  :peperudi:  ..  усещах се балансирана и спокойна както никога досега. Две бездомни кучета се присъединиха към мен, легнаха в краката ми и заедно правихме sungazing..   :Content_22:  tooth
Активен

tool

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 56
  • beautiful strange
Re:слънчева терапия
« Отговор #59 -: 14-07-2010, 12:53:43 »

Активен
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 22 запитвания.