Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: слънчева терапия  (Прочетена 106790 пъти)

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:слънчева терапия
« Отговор #100 -: 12-06-2011, 14:38:04 »

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=3193.20  Ето в тази тема Бате Бино е засегнал доста качествено точно този въпрос. Мисля, че всеки от его-борците във форума, които явно хич не са малко, е добре да хвърли един поглед.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:слънчева терапия
« Отговор #101 -: 12-06-2011, 16:51:08 »

Veso, привет!Радвам се , че ми задаваш този философски въпрос.
Най-общо казано, моето послание е на обидата да не се отговаря с обида, защото тогава сме егото си, а само то ни кара да сме обидени, да мразим и т.н.Като добавка си даваме "заявка" за нова обида/и.Зная го от собствен опит и от закона за подобието/
Чела съм публикацията на бати Бино/ няколко пъти/ и съм напълно съгласна с него.
Но въпросът е философски, много обширен и  извън основната тема.С удоволствие бих коментирала в подходящата тема.

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:слънчева терапия
« Отговор #102 -: 13-06-2011, 00:48:40 »

Да, темата си права, че е общирна и определено и аз бих се включил в някаква дискусия касаеща егото. Мисля, че има какво да кажа, въпросът е , че аз не смея вече да поствам в онази секция 'Психология и Философия' , а пък какво остава да отварям подобна тема, в която споровете са неизбежни. Просто не пасва на лицето на форума и ще ми кажат 'като искаш да обсъждаш тея въпроси ходи във форума по психология'. Да, само дето там няма да ги обсъждам с вас, а с други. Но трябва да се учим да бъдем адаптивни :) .
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:слънчева терапия
« Отговор #103 -: 13-06-2011, 14:49:06 »

Или пък да си продължите в чесалката? Мисля, че я позабравихме тая чесалка.:) И на мен ще ми е интересно да следя ако въпроса го разнищите.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:слънчева терапия
« Отговор #104 -: 13-06-2011, 22:11:31 »

Само искам да плъзна препоръка за една книга към ловците на егота - "Силата на настоящето" (The Power of Now) на Екхарт Толе. Помня, че там имаше доста обстойно изследване на егото и капаните му. Даже понякога ме засърбява да я прочета пак.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:слънчева терапия
« Отговор #105 -: 13-06-2011, 22:39:05 »

Рос, и аз се пренесох там заедно с теб.:Content_22:Звучи съвършено... :love_028:
Как да не му се живее на човек с такива ритуали? Сериозно, това трябва да го прилагат във всички психиатрични клиники!
Просто се е получило недоразумение. Като прочетох за първи път коментара, помислих, че Мемория нещо иронизира, но от втори прочит я разбрах правилно. Това е като случая с Випасана медитацията за затворници (невероятен ефект).
Активен
Духът владее материята!

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:слънчева терапия
« Отговор #106 -: 14-06-2011, 06:51:47 »

Понякога наум "чувам" някоя мисъл на английски и я превеждам на недогледан български. Или я съкращавам до такива размери, че ето - от комплимента стана на обида. :) Затова хубаво бяха решили по едно време да измислят символ на сарказма - за такова писмено общуване, където интонацията се не чува.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:слънчева терапия
« Отговор #107 -: 14-06-2011, 07:24:02 »

 Виртуалното общуване е по-различно и крие някои  опасности- да не бъдем точно разбрани най-вече.
 Вики беше разгледала този проблем и беше достигнала до извода ,че май е по-добре да си малко повечко (дори леко излишно ) обстоятелствен, но да бъдеш правилно разбран , отколкото да отприщиш тълкуване , да се стигне до "възпаления".. :) докато накрая не стане ясно , че всичко тръгнало от неточна дума ..

Това го казвам по повод дискусията , а не по повод  двете изречения на Мемория.
( В тях не видях "опасност"  дори и след пръв прочит. Защото целият контекст е доброжелателност  и не би било логично част от изречението да навява друго :)
Но то е защото ми е вродено да се задълбочавам. Нещо ,което никак не е за препоръчване да се прави винаги и  "на всяка цена" :)  )
« Последна редакция: 14-06-2011, 07:25:39 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:слънчева терапия
« Отговор #108 -: 14-06-2011, 11:57:01 »

Привет на всички!
Радвам се, че сте взели отношение към моите публекации.Благодаря ви!
Сигурна съм, че всички знаят, че след време е лесно да преценяваш нещата и е различно чувството.
Отчитам, че при написването на публикацията но 09.06.11 в 19:46 не съм спазила второто от четирите споразумения на Дон Мигел Руис:
"Когато откажеш да приемаш нещата лично, ти избягваш много бъркотии в живота си.Чувствата като гняв и ревност, дори тъгата ти, просто ще изчезнат, ако не приемаш нещата лично."
Мер, и аз след първото прочитане долових ирония и за това реших да публикувам/19:46/.Трябваше ми малко време за преосмисляне/публ. от 21:27/.
Бати Бино, прав си за виртуалното общуване, че трябва да е по-обстятелствено/ а и Мемория е направила същия извод във втората си публ./
[quote author=Мемория link=topic=401.msg44960#msg44960 date=1307639713
................................... Май трябва да се изказвам по-подробно.  :-[
[/quote]
Христо, книгата на Екхарт Тол наистина е много ценна и си струва да се препрочита.
« Последна редакция: 14-06-2011, 12:09:44 от Ros »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:слънчева терапия
« Отговор #109 -: 14-06-2011, 13:47:50 »

Много харесвам тези 4 споразумения  :Content_22:
...аз не виждам никаква ирония, даже се учудих и все още не разбирам къде е точно иронията  tooth
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:слънчева терапия
« Отговор #110 -: 20-06-2011, 08:17:19 »

 :Content_22:
А това е от финала на сутрешната ми слънчева терапия.



vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:слънчева терапия
« Отговор #111 -: 02-07-2011, 00:03:14 »

 Ееееееех Рос, направила си страхотна снимка.  Диви ягоди на фона на мурсалски чай......... после какво дал господ на българите в замяна, че ги забравил при раздаването на земята.
 Четирите споразумения ги чувствам най-близки от всички видове духовни учения и практики,до които съм имал щастието да се докосна, а Егхард Толе просто не е човек, той е някаква нова стъпка в еволюцията  :pensif_29: .
« Последна редакция: 02-07-2011, 00:06:17 от vesselin777 »
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

lustenau

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:слънчева терапия
« Отговор #112 -: 02-07-2011, 12:58:08 »

''Нова земя''  на Е. Толе също е  добра 
« Последна редакция: 02-07-2011, 13:10:32 от lustenau »
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:слънчева терапия
« Отговор #113 -: 13-08-2011, 14:38:24 »

Я вижте, имаме си вече и българин слънцеяд http://dnes.dir.bg/news/hrana-slantze-slancheva-energia-ivan-stoychev-9265198?nt=11
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:слънчева терапия
« Отговор #114 -: 16-09-2011, 18:12:40 »

Тази сутрин за кой ли път посрещнах изгрева сред природата/извън града- 45минути пеша, на едно от най-високите околни места.
Слънцето приличаше на златна ябълка, забулена в розова мъгла - красота!Свеж и чист въздух!Панорамна гледка към хълма "Царевец" и с.Арбанаси.
Около час правих дихателни и други практики за общо раздвижване/най-вече на гръбначния стълб/.
Прибрах се заредена с много енергия и настроена на вълна спокойствие.Забелязвам, че след това, през целия ден не чувствам никаква умора и заспивам като новородено.За това препоръчвам на всеки, който има възможност да използва тази форма на безплатен релакс и поне веднъж да посрещне изгрева/въпреки ранното ставане.
Заспужава си!  :Content_22:

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:слънчева терапия
« Отговор #115 -: 16-09-2011, 19:07:14 »

Сега наближава есенното слънцестоене - период в който енергийните практики са особено ефективни.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:слънчева терапия
« Отговор #116 -: 21-09-2011, 10:15:05 »

 :kisss:Аз шъ съ изкажа по повод по-горните мнения...т.е. по повод умението ни да общуваме, независимо дали е виртуално или реално...Нека да приемаме многообразието, другостта, различността...само така ще се обогатим, ще надраснем егото си и ще дадем правото на многообразието да се развива по своя си начин.Пък нека всеки да смята, че неговият си е най-правилен :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

purelove

  • Гост
Re:слънчева терапия
« Отговор #117 -: 26-06-2012, 23:46:43 »

  :) :Content_14:  :Content_14: :Content_14:  :)
Приятно се изненадах, че има подобна тема тук  :Confus_3:
Че и активни почитатели на “sungazing” практиката като мен  :whistling2 - emotloader:
Ros, все още ли "закусвате" слънчева енергия ?  :heart_2:
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:слънчева терапия
« Отговор #118 -: 27-06-2012, 07:02:34 »

  :) :Content_14:  :Content_14: :Content_14:  :)
Приятно се изненадах, че има подобна тема тук  :Confus_3:
Че и активни почитатели на “sungazing” практиката като мен  :whistling2 - emotloader:
Ros, все още ли "закусвате" слънчева енергия ?  :heart_2:

purelove, привет   :Content_22:
Да, още "закусвам" със слънчева енергия + диви череши/сега им е сезонът/  :Cherries
Това ме зарежда с много енергия и спокойствие, влияе на начина ми на възприемане на случващото се около мен, а иначе казано    :whistling2 - emotloader:

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:слънчева терапия
« Отговор #119 -: 27-06-2012, 08:55:10 »

Аз преди закусвах...сега повече вечерям... Горе-долу май година практикувам вече :Content_22: При мен има достра странен ефект. Някой да е забелязал промяна в това което вижда попринцип?  :Confus_3:
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 23 запитвания.