Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Камъни в жлъчката  (Прочетена 65654 пъти)

LapisLazuli

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Камъни в жлъчката
« -: 18-10-2009, 15:05:02 »

Здравейте!

Случайно намерих във google този форум.

От няколко месеца имам странна непостоянна, неостра болка в областта на 4ерния дроб. На 28 години съм. С чернодробна стеатоза в лека форма. Миналата седмица бях при професор Искрен Коцев в Майчин Дом - Варна, на прегледа се оказа, че имам 2 камъчета по 8мм в жлъчен мехур! :surpris_22: Веднага ми насрочи консулт с негов колега и познат хирург от Света Анна, искат да ме оперират с безкръвна операция( някаква ...скопия?) Можело камъните да тръгнат по каналите, да пожалтея цялата и т.н.. и ми казаха, че колкото по-скоро ми махнат жлъчката, толкова по-добре. Искаха да ме вземат още утре ( понеделник) да ме оперирват. А доколкото разбрах от мой познати живеят с години с камъни в жлъчката, с каква доза комфорт - незная. Нещо интересно, което ми каза хирургът че щом веднъж са запо4нали да се образуват камъни, значи жлъчката ве4е не функционирала и операцията е спасението. Иначе не съм имала кризи, просто ме наболява от време на време, и сега откакто разбрах какъв е проблема и че трябва да се оперирам, започна да ме боли почти постоянно и много по силно, преди да отида на лекар, почти нищо не усещах!!...:surpris_23:
През живота си не сам лежала в болница, камо ли операция, направо сам изсперкала тотално!

Изчетох цялата тема за пречистването и много се изскушавам да опитам, въпреки, 4е се притеснявам да не стане някоя беля, като например да тръгнат тези камъчета по канала и да взема да гушна букета без време.  :surpris_25:

Според Вас 8мм голям камък лие?

Моля Ви за съвет, дали би могло да ми се размине тази операция ако реша да опитам с това пречистване или по-добре да се оперирвам? Имам 2 камъчета в жлъчката по 8мм. Дали могат да излязат сами, хич не ми се ще да ми дупчат корема :(

Моля за някакъв съвет от хората с подобен проблем.

Thanks! :flower:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Жлъчни Камъни! HELP!
« Отговор #1 -: 18-10-2009, 15:29:50 »

Здравей LapisLazuli.
Моля те,не оставяй официалната медицина да те осакати!И тези от хемодиализата могат да оздравеят,просто не знаят как.Не мога да те посъветвам за прочистванията,за които си прочела тук,защото не съм ги пробвал,но ти препоръчвам,понеже виждам че си от Варна,да отидеш на преглед при д-р Емилова.Не е нужно да гладуваш,просто виж какво ще ти каже.Със сигурност е имала много такива пациенти.Няма болест,която да не може да се излекува.Аз практикувам системата на Норбеков(http://www.norbekov.bg/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=23&Itemid=53),но виждам че курса които е във Варна,вече почти свършва.Това е система за ускорено обучение по психосоматична саморегулация.Все пак,звънни на организатора и поговори с инструктора.Колкото по-бързо действаш,толкова по-добре.Нямаш време за губене,щом нещата са пред операция!!Ако можеш да изкараш този 10 дневен практически семинар(или поне няколко дни от него),ще имаш изключително подобрение,а може и да оздравееш напълно.Това са много силни техники за самовъзтановяване.В нащият клуб има хора,които оздравяха от много сериозни заболявания,въпреки че бяха отписани от официалната медицина.Не се предавай,търси и ще намериш.Аз с това мога да ти помогна.Тук има други хора,които са компетентни в други области и могат да ти дадат насоки.Успех.
« Последна редакция: 18-10-2009, 15:55:41 от Svetlio »
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Жлъчни Камъни! HELP!
« Отговор #2 -: 18-10-2009, 21:53:55 »

Здравей, LapisLazuli.
Най-важното е сега да успокоиш съзнанието си и да промениш начина си на мислене, тоест повече положителни мисли. Сама казваш, че преди да разбереш за всичко това, си се чувствала по-добре. В случая позитивните мисли играят много важна роля.
Аз ще дам моето мнение, но ти се опитай да се вслушаш във вътрешния си глас.
Както и Светльо те съветва, потърси мнението на няколко доктора, разказвали са ми много случаи на различни резултати и анализи от доктори за един и същи проблем. В днешно време хората е добре да се съветват с 10 доктора докато достигнат до истинската диагноза (ако питаш мен, най-накрая слушам единствено себе си).

Нищо не е толкова фатално, Малахов и други лечители твърдят, че жлъчката без проблем се изчиства с това пречистване - http://www.zemianazaem.com/?p=94. Ако решиш да го правиш, по-добре първо си вземи книжката Пречистване на организма при домашни условия от Малахов, струва 6 лева. Там има един раздел за жлъчката и черния дроб. Обяснено е най-важното увлекателно и разбираемо.

1. още от днес си промени начина на хранене - виж тази статия - http://www.zemianazaem.com/?p=104, може и тази http://www.zemianazaem.com/?p=93. Този орган ни е даден от природата с определена цел и предназначение, затова не бива с лекота да го отстраняваме.

2. постепенно увеличи процента на суровата растителна храна и намали готвената и животинската до възможно най-малък процент

3. може всеки ден да пийваш сутрин на гладко малко зехтин с лимонов сок - смеси ги в чашка - в началото около 1 пръст от всяко, към 20 мл и след това с малко увеличи

4. започни да пиеш прясно изцедени сокове от зелени кисели ябълки, червено цвекло, моркови, заедно или по отделно

5. включи леки упражнения, чернодробната стеатоза не е за подценяване и трябва да се справим и с нея междувременно

6. пречистването на дебелото черво е дори за предпочитане да се направи най-напред, защото замърсеното дебело черво директно влияе негативно и замърсява черния дроб и жлъчния мехур

7. още сега откажи всякакви тестени, рафинирани и бели храни - бяло брашно, бяла захар, бял ориз, намали солта, пърженото, тлъстото, захарните изделия

8. всеки ден си мисли и казвай дори гласно, а и може да пишеш на лист - Аз имам чист и здрав черен дроб и жлъчен мехур.

Направи тези промени за 1 месец и ако искаш след това пак отиди за изследвания. При тези промени знам, че ще останеш приятно изненадана.
Желая ти да намериш нужната воля.
Успех! :peperudi:
Активен
Духът владее материята!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Жлъчни Камъни! HELP!
« Отговор #3 -: 19-10-2009, 09:14:38 »

Прочети тук- http://www.zemianazaem.com/?p=94
Повече сурова храна и спокойствие е нужно. Лошите емоции и стрес са много вредни за дроба.И гадната храна и алкохол. Ядеш ли много месо,яица и пържено-печено?
Мер и ти си дала линка,не бях обърнал внимание :)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Жлъчни Камъни! HELP!
« Отговор #4 -: 14-12-2009, 23:25:41 »

8 мм е малък камък. В Украйна, в школата на Семенова една от пациентките направи ченодробно прочистване с 3 см камък в жлъчката, нищо не й стана , не знам дали го изхвърли обаче.  Казват,че до 2 см. излизали без проблем ако се подгрее  здравата и се разширят проходите.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Жлъчни Камъни! HELP!
« Отговор #5 -: 15-12-2009, 16:07:55 »

Аз направо се бях изгорил,на другия ден видях,че ми е червено там където загрявах  :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Травъл

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 51
Re:Жлъчни Камъни! HELP!
« Отговор #6 -: 16-12-2009, 02:14:57 »

Пречистване на черния дроб по цитирания в отговорите метод аз не бих препоръчал в период на криза. Освен това не е ясно доколко са функционални към момента жлъчните канали. Ако камъните тръгнат да излизат и запушат канал, ще се наложи спешна операция, която няма да е лапароскопска, а традиционна. Затова - отиваш на пазара, купуваш една чанта черна ряпа и започваш да пиеш сок сутрин на гладно и през деня - когато ти хрумне, но пак на гладно. Оригиналната народна рецепта е: вечерта се издълбава една черна ряпа, колкото да може да се сложи лъжица мед и да остане поне още толкова място. Слага се медът. На сутринта ряпата е пуснала сок, който се е омешал с меда. Сокът се изпива. За профилактика се пие една седмица, при камъни - до настъпване на облекчение. Сокът от ряпа стапя камъните. Имай предвид, че ряпата действа зле при болести на храносмилателния път. Ако имаш гастрит, колит, язва, ГЕРБ или нещо подобно, не се хвърляй на големи количества сок от ряпа, а първо виж как ще ти действа. Профилактично пий запарка от лайка за хранопровода. Здравей!

п.п. сега видях, че въпросът е от преди два месеца и може вече да не е актуален, но все пак ще оставя отговора си, за да може евентуално да се възползва някой със същия проблем.
« Последна редакция: 16-12-2009, 02:19:16 от Травъл »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Жлъчни Камъни! HELP!
« Отговор #7 -: 16-12-2009, 09:24:05 »

За цитираното по горе пречистване се прави ЧЕТИРИ дни подготовка(глад),така ,че всяка криза минава за това време на кисели сокове. Камъните се раздробяват и омекват,а каналите се загряват и разширяват достатъчно. Хубаво е да сме правили процедурите,когато ги коментираме,иначе е меко казано несериозно ;)
Никой не е съветвал когато се превиваш от болка,да пиеш зехтина :Cherries
Иначе ряпата е полезна,така описания метод пресича възпаления на гърлото и кашлица,пробвали сме го многократно.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Жлъчни Камъни! HELP!
« Отговор #8 -: 16-12-2009, 11:48:40 »

Теоретично е вярно, както казва Травъл, че така препоръчват някои лекари-натуропати - да се внимава много, че е опасно и т.н. Аз лично също съм се опасявал,поради липса на достатъчно знание.  
Но искам да споделя  отново просто за информация, че съм питал специално д-р Клешнев ,с когото сме пприятели - имало ли е някога поне един случай нещо да се усложни  покрай прочистването на черния дроб. Той каза ,че имало проблем само веднъж на някакво дете ,но неправилно било изпълнило процедурата. Тоест - да не се плашим.

Трябва да се поясни кой е Клешнев,за да се прецени дали да му се вярва.
Това е много сърдечен украински доктор, силно свързан и живеещ според  принципите на натуралната хигиена, ( веге, еко, регулярно ! всички прочиствания ,гладуване и т.н. )   ,който ръководи един от центровете за противопаразитно прочистване / вкл. и на черния дроб/  по системата на Надежда Семенова - всепризнатият авторитет-практик в тази област. Семенова има своя школа В Сочи ,където приема по няколко хиляди човека годишно ! , като издава "лиценз"  и на други желаещи да работят по нейната методика. Така че - събират се десетки центрове / на санаториален принцип, както при Емилова/   в Русия и Украйна , където общият брой на "пациентите"  става много по-голям.  Естествено - те взаимодействат помежду си . Това е вече доста  години .
 И ако някъде нещо се случи - веднага ще се обмени информация ,за да не се допуска дискредитиране на методиката заради някаква провокация или неправилно изпълнена процедура.  ( Както знаем, ако някъде някой пострада от лечебен глад или прочистване - се вдига голям шум, докато ако умрат стотици хиляди !! заради грешни лекарства или страничните им ефекти -  е съвсем нормално  )  

Аз лично съм чел в руски източници ,как хирурзи разказват че много често ?? им се налагало да режат жлъчки след чернодробно прочистване. Нормално е да се уплашиш, ако си доверчив.  Но след като се задълбочиш достатъчно ,  изводът е ,че те или лъжат / или поне преувеличават/ , пазейки интересите на "традиционната" , или ако наистина е имало такива случаи , то хората със сигурност не са спазвали процедурата. Защото не може при тях да идват "често" за изрязване ,а за 15 години по школите на Семенова  да няма нито една отрязана жлъчка.
/ Не може да се нагърмиш с пача и да решиш, че веднага трябва да се разтовариш чрез чернодробно прочистване . Както и един друг , за когото разказва Николаев - гладувал 20 дни на вода, но взел че огладнял, изял няколко пържоли и отишъл при ангелите. А после във вестника четем - "Лечебното гладуване води до смърт.Ето, Серьожа вече умря ! "  /
« Последна редакция: 16-12-2009, 11:59:12 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Камъни в жлъчката
« Отговор #9 -: 17-08-2010, 23:56:51 »

Здравейте:) Искам да се извиня, ако дублирам тема или не пиша на правилното място. Сравнително доста време отделих да попрочета из форума, но все пак може да съм пропуснала. Разтърсих се за начини за изхвърляне на жлъчни камъни и така попаднах на форума, макар че някои от темите тук, не са нови и непознати за мен :Content_22: Като цяло основноти ми питане е..знаете ли за случаи, при които се е получило запушване при това пречистване? Аз съм се навила и ще го правя докато не подейства! Иначе лекарите са ми казвали, че препоръчват операция(както винаги), защото положението било "изтървано". Последният път, когато бях на ехограф(май месец може би) имах 12-15 камъка с диаметър най-много около 1,5 см. Аз обаче не съм толкова скептична към тези методи и ..вярвам, че ще се оправя така. Иначе кризи нямам, не съм имала нито една досега. Откриха ми ги съвсем случайно. Общо взето лекарят ми каза, че нямам кризи, защото..се храня така, че нищо да не дразни. Поне в повечето случаи. Иначе от 3-4 години поне съм вегетарианка(преди това също месото ми е било съвсем оскъдно тъй като не мога да го ям). Имала съм периоди на веганство(не особено добре практикувано..), също така редовно правех разтоварване на плодове и чай. Иначе сега съм вегетарианка като от животинските ям само млечни. Бях и доста време на по-засилващ режим, защото чувствах, че имам нужда от укрепване и активиране на метаболизма. Напоследък обаче си се почувствах чисто преяждаща, както и..много прекалявах с газирани напитки, сладки сокове, подсладители, алкохол. Та хич да не е като стане така си чувствам тежест и кофти усещане вдясно и мисля, че е крайно време да се позамисля за здравето си и да поизхвърля боклуците. Не искам да изпадам обаче в крайности(макар че умереноста е много трудна за мен), както и да залитам в гладуване, защото все още имам ярки и недотам приятни спомени и "наследства" от този ми период. Отплеснах се, та накратко исках да попитам реалистични ли са ми очакванията, че оправия има от тези камъни.  :Content_22:
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Marry An

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #10 -: 19-08-2010, 21:04:14 »

    По статистика всеки десети човек има камъни в жлъчката. Наличието им може да протече безсимптомно  и се открива случайно .
    Направих чернодобно пречистване през пролетта  въпреки, че имам камък в жлъчката(1.5 см). Ехографското изследване потвърди съществуването му преди и след пречистването. Според  мой познат лекар „камъните”, които изхвърлих не са нищо друго освен осапунени мазнини. Скоро мой познат направи чернодробно прочистване  макар, че имаше доста на брой камъни в жлъчката, но един от тях запуши жлъчен канал и се наложи операция  за отстраняване на жлъчката.
   Сега съм решила да разтворя камъка използвайки алтернативни методи. Съшествуват доста на брой  билкови рецепти за разтварянето  на жлъчни камъни, но билките трябва да се пият  доста продължително време, за да има някакъв ефект.  Целта на всеки един метод е да се превърнат камъните /независимо от какъв вид/ в разтворими соли на калия.
    Давам линк по-долу към няколко метода, които ми се струват доста по-ефикасни.  Последните два са на руски език.
      1. Разтваряне на камъни в жлъчката със сок от черна ряпа – Мария Требен
         http://patishta.net/authors/kamimircheva/treben4.htm
      2. Разтваряне на камъни в жлъчката със смес от соковете на моркова, цвеклото и краставицата –      д-р Норман Уокър
         http://zigun.eu/drugi-statii/surovite-zelenchukovi-sokove-1ch.htm
      3. Методика Болотова-Наумова
          http://www.beztabletok.ru/ob-uchastnikax/136-metodika-bolotova-naumova.html
      4. Методика   М.Я.  Жолондза
           http://medafarm.ru/forum_new/index.php?topic=2301.0
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #11 -: 20-08-2010, 07:39:39 »

А ти беше ли три дни на кисели сокове. Прави ли си клизми преди и след  това? Загря ли дроба добре?  Пи ли 200-300мл.. зехтин и толкова лимон?На лекаря му прати поздрави. Сантиметър и половина камък спокойно излиза. Направи ли пречистването когато е активен дроба?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Marry An

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #12 -: 20-08-2010, 18:42:02 »

Направих пречистването на 30.04.2010 (два дни след пълнолуние)  в промеждутъка между две гладувания от по двадесет дни.Спазих точно всички указания, ръководейки се от написаното тук и от книгата на Малахов. Пих кисели сокове в продължение на една седмица преди пречистването. Правих клизми преди и след пречистването, като в самия ден за по-сигурно  пих и английска сол.Загрявах дроба в продължение на три дни. Количеството зехтин и лимон, което изпих беше по 300 мл. Изхвърлих доста на брой билирубинови камъчета, но камъка в жлъчката  така и си стои. Смятам да повторя пречистването отново на пролет, като междувременно ще се опитам да разтворя камъка по някой от методите, които описах по-горе.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #13 -: 20-08-2010, 21:05:43 »

Marry An, пробвай и сподели , че е много важно.  Последните двама - Болотов и Марк Яковлевич Жолондз   са много навътре в нещата. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Marry An

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #14 -: 24-01-2011, 16:55:23 »

Здравейте! Доста отдавна чета и следя  написаното тук. Много сте ми полезни с ценните си съвети, рецепти и напътствия. Благодаря Ви, че Ви има!
Изпробвах някои от методите, които описах по-горе. В продължение на 3 месеца  в  очакване да порасне ряпата, която засадих през юли, пих ежедневно сок от червено цвекло и отвара от него. Междувременно прилоижих  и метода на Н. Уокър- една седмица само на гореща вода с лимон и сокове от цвекло, краставица и морков. През октомври и ноември пих сок от ряпа и ядох кюспето-по Болотов. Гладувах  21 дена само с дестилирана вода през декември. Ехографът отчете 30% намаление или сега камъкът е 11 мм.
Е, очаквах  изобщо да липсва такъв  или пък  да е с много малък размер.
Не се отказвам така лесно  и съм запланувала сухо гладуване през март, а след това ще направя отново прочистване на черен дроб и жлъчка.Това е от мен засега.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #15 -: 24-01-2011, 20:05:30 »

 Мари Ан, ти малко пишеш , но здраво практикуваш.:)  Браво! Истинско "сражаване" за здравето , както казва Малахов.
Лош камък, не ще да излиза. Дано при следващото прочистване на дроба да се промуши и да си отива.
 Но така или иначе си направила сериозно прочистване. Организмът ти ще ти бъде благодарен.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #16 -: 29-01-2011, 21:38:41 »

Мари Ан,направи чернодробното няколко месеца последователно на определените за това дни и когато свършиш точно става времето за черешовата диета и есента динената,тогава иди на преглед,до тогава вярвай,че твоите усилия ще ти донесат успешни резултати.
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #17 -: 30-01-2011, 12:38:27 »

Здравейте, относно камъните в жлъчката съм се консултирал с един доста компетентен коремен хирург. Той не знаеше за тази процедура, а и аз не му казах за целта на въпроса ми, за да иизбегна предубеденост. По питах го по принцип дали е възможно камак да бъде изхвърлен през жлъчния канал и ако е така, до какви размери. Той отговори, че е абсолютно невъзможно да мине камък през това отворче, което е наистина с много малък диаметър (около 2 мм). По неговите думи дори и по голяма песъчинка би могла да го запуши и да последва операция. След това му обясних за процедурата и той каза, че не е чувал за нея, но се съмнява да има ефект върху каманите. Той е лекар отстранил стотици жлъчки с повече от 15 години практика и предполагам, знае доста по добре размера на каналчето от мен.
Все пак аз съм правил процесурата няколко пъти и честно казано бях доволен. Независимо какво казват лекарите аз си мисля, че има прочистващ ефект, поне частичен, дори и да не се махат камъните. Но за тези, които си знаят, че имат камъни си остава риска от запушване на каналчето и последващи усложнения, които ако не се вземат мерки на време може да бъдат фатални.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #18 -: 30-01-2011, 23:36:16 »

По тая логика доктора може да каже, че бебетата няма как да идват на бял свят по естествен начин.
Процедурата по очистването се прави в точно определен час, а освен това се използва мазнина и загряване, които спомагат за разширяване на тези канали.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Камъни в жлъчката
« Отговор #19 -: 31-01-2011, 11:12:49 »

Ами аз не съм виждал жлъчка на живо, така че не мога да споря какво може и какво неможе да излезе от нея, затова и попитах човек, който поне е виждал. Един приятел имаше 9мм жлъчен камък, който направи прочистващата процедура над 10 пъти като е спазвал всички елементи на процедурата, загряването, определения час и т.н. , но така и неможа да го изкара и накрая се принуди да се оперира. Това според мен би могъл да го потвърди човек, който е диагностициран на ехограф, че има камък и после отново ехографа да покаже, че наистина го няма. 
Активен
 

Страницата е създадена за 0.155 секунди с 22 запитвания.