Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Зъби и пародонт - въпроси, мнения, идеи, препоръки  (Прочетена 65623 пъти)

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Миленка,
наскоро лекар - парадонтолог ми предписа специални четки за почистване на зъбите при пародонтоза.Тези четки почистват междузъбните пространства и не позволяват задържане на храна точно там.Тези четки са подобни на тези, с които навремето, а и сега се измиват стъклени бутилки.Само ,че са в много малък размер.Почистват пространството между два съседни зъба.Скъпички са, но ги има по аптеките.Сега от 1 - 2 месеца почиствам зъбите с тях, а после правя други процедури - жабурене с олио и последващо измиване, жабурене , масаж.Правиха ми и лазер, има някакъв минимален положителен ефект.Но лечението е комплексно.Лично при мен при болки в язвата имам и болки във венците - болките са едновременно и на двете места.Имам и специална, по - мека четка с тънки косъмчета за пародонтоза.Купих си я от магазин за здравословни храни, където продаваха и козметични и др. природни продукти.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

"Лекар -пародонтолог" ми звучи точно като "евреин-миньор" или "скромен политик"  tooth
 Дали е успял да излекува и една парадонтоза ?  :surpris_23: Едва ли.. Най-вероятно -само  половин  tooth
 Парадонтозата е болест на венците, колкото псориазисът е болест на кожата..  tooth
Затова с каквато и четка да се търкат те, ефектът ще гравитира около нуличката  :-\
Ели, конецът за зъби с какво е по-лош от тази специална СКЪПА четчица? Само с това, че е по-евтин ли ?  tooth
Много изследвания на честни лекари , като 25 годишното такова на д-р Уестън Прайс  установяват, че хората с най-здрави зъби и венци никога в живота си не са виждали четка за зъби  tooth

Миленка, ти знаеш какъв е подходът преди да се купи нещо  - търсят се отзиви :)  - нормален , добър подход.
Ако има поне един , който да си е оправил дълготрайно венците с тази четчица, (ама да не е някое подставено лице ,ако трябва издири го и се запознай с него  ), тогава купувай  :surpris_23:
Аз лично силно се съмнявам.
За мен едно чистене с обикновена четка и с някаква смес там от сода, кислородна вода и др. подобни , е достатъчно. После конец . И после - жабурене с кислородна вода.  А след това - СМУЧЕНЕ ( не жабурене)  на шарлан ( 25 мин) 2 пъти дневно , както и масаж на венците с различни субстанции , ( за мен най-добре с газ или Тодикамп , понеже прониква най-дълбоко)  и това е повече от достатъчно , което може да се направи за зъбите и венците ОТВЪН.
А   ОТВЪТРЕ.. , което е доста по-важното, там вече е ясно какво .. :) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Бате Бино,
използвала съм и конци, но на мен лично ми разкървяват повече венците, а почистването не е толкова ефикасно, както с тези фини и малки четчици.Обикновената четка за зъби, дори и такава специална за пародонтоза това не може да го направи.Причината е, че не може да проникне в цялостното пространство между двата зъба.А дразнението на отпадъците от храна предизвиква страшно силни болки.
Да , и моята баба не ползваше четка и не си миеше зъбите , но си почина само с две пломби.Но ние днес имаме толкова много заболявания и те се дължат на различни причини.Лично при мен забелязах, че обостри ли се язвата се обострят веднага болките във венците.Аз се консултирах с лекар - пародонтолог , защото неговата работа и специална квалификация е да се занимава с лечението на пародонтозата.Ясно е,че са свързани нещата т.е.цялостното здраве на всички органи е важно.
Поздрави !
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Добре , Ели. За дразненето на отпадъците съм съгласен. Права си .  То идва заради болните венци. При здрави не би имало проблем.

Ама Ели, може и сто квалификации да има пародонтолога, но след като Медицината не може да я лекува тази болест , как тогава нейните възпитаници ще успеят  tooth
(Тясната специализация в Медицината е оправдана само за хирурзите - да оперираш сърце е различно от това да оперираш ухо. Всичко друго е гротескно "лекуване на парче", което знаеш, че буди само смях у запознатите.. Отделни органи не боледуват, те са "болни" защото са се оказали слабото място във веригата  )

Аз веднага ще ти кажа  защо язвата се  обостря едновременно с  венците :)
Защото ЕНЕРГИЯТА в човека е една! Когато тя е в момент на спад, в недостиг - тогава всичко, което е било успешно потиснато, в един момент пак се активизира и напомня за себе си.  :essen:
« Последна редакция: 13-11-2015, 12:29:54 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Пастите за зъби с Алое Вера са много добри за проблемни венци.
Не са лоши и тези на Хималая.
Ползвам мека или междинна четка по-принцип и от време на време си почиствам зъбите със сода за хляб също така.
:love_026:
Активен

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494

Да,
вярна е информацията,че пародонтозата не я лекуват зъболекарите.Но поне може да се забави нейното развитие занапред като се полагат някакви усилия от страна на лекар и пациент.Аз до сега съм ходила на зъболекар, без специални предписания какво точно да правя при силно възпаление на венците.Правила съм доста неща без особен успех.Причините са две :
- много бързо за около 2 седмици натрупвам зъбен камък ;
- поради липса на тези фини четки явно зъбите не се дизенфекцираха добре и имах болки ;
Реших да потърся пародонтолог, оказа се бивша съседка, която навремето беше зъботехник.А сега вече ще става доцент - пародонтолог.Доволна съм от съветите, имам подобрение макар и слабо.Сега имам вече подробни предписания как да почиствам зъбите, да не натрупвам зъбен камък и да нямам болки.
Тези лекари и зъболекари не са учили напразно толкова години.Все пак повече неща знаят, след като ежедневно се занимават с такива проблеми.
Шангрила,
намерих ампули за инжекционно приложение на алое, дава по - бърз резултат.Но се оказа,че не са пречистени т.е. специално за приложение за венци или за очи.Ще търся пак в Русия, ако ми намерят.Но майка ми имаше подобрение, защото добре регенерират тъканите.
Лекарите и зъболекарите не лекуват болестите.За дадена болест има различна причина, която само Бог я знае.Навремето всички Светци са лекували най - различни тежки болести, защото са имали дар от Бога да разберат каква е точно причината за дадената болест.А като знаеш причината, лесно е лечението.
Поздрави !
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Радва ме тезата на бате Бино за енергията. Значи вместо да ходим безкрайно по лекари при най-малката болежка, е по-добре да се концентрираме и повишим нивото на жизнена енергия. Като спрем дупките по които изтича и предприемем действия зареждащи ни с такава. И тялото ни ще извърши необходимите ремонтни работи.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Радва ме тезата на бате Бино за енергията. Значи вместо да ходим безкрайно по лекари при най-малката болежка, е по-добре да се концентрираме и повишим нивото на жизнена енергия. Като спрем дупките по които изтича и предприемем действия зареждащи ни с такава. И тялото ни ще извърши необходимите ремонтни работи.

Подкрепям с две ръце този начин на мислене!
:love_006 - emotloader:

-----------------------------------------------------

Ели, ако намериш качествен източник на алое, драсни ми да се включа и аз в пазара му.  
:flowers2:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Повишаването на жизнената енергия е сериозно предизвикателство .. Лесно е да се формулира, красиво звучи, но малцина са наясно как на практика това може да стане  ;) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Shangrila

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 179

Дам, наскоро гледах едно интервю с един индиец, който работи в тази насока..
Доста е като материал, трябва да намеря време да синтезирам и преведа най-важните пасажи.. защото е доста интересен човек.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Май е за пореден път, но нищо:
Цялата ни уста е мокра от вътре. Това прави стените на клетките ни там по-пропускливи. По-лесно изпускат ненужни и оторвни молекули, а и по-лесно допускат навътре микроорганизми, течности и пр. "По-лесно" е в сравнение с кожата на врата или рамото например...
Най-тежки и трудно поправими щети на венците и зъбите се нанасят в ранното детство - с приемане на бързи въглехидрати.
Спасение, до голяма степен, може да се постигне със старателно и значително пречистване на организма + всички и всякакви алое вера, Тодикамп, сок от бъз, витамин С, Е и пр. и пр... - след пречистването. И след това - придържане главно към естествена растително храна.  :love_006 - emotloader:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.

Приятели, ние плуваме в море от енергия. Колкото по чисти са телата и мислите ни, толкова е по висока вибрацията с която трептим и повече енергия приемаме отвън. Другата посока е за какво използваме получената ни енергия. Лоша храна, негативни мисли, трескаво безпокойство на ума, водят до бързо снижаване енергийния ни запас. И нека правим разлика между жизнена енергия и тази която ни дава един шоколад.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Сочи

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 77

За разбиращите руски давам този линк: http://www.zhalevich.com/procvetanie/zdravie/1053-metafizicheskie-prichiny-problem-s-zubami.html
Въпросът за проблемите със зъбите тук е разгледан малко по-различно - от метафизичната им страна. 
Активен
Ние  не вярваме на това, което виждаме, а виждаме това, в което вярваме.

Chocoo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Здравейте ! Аз съм нова тук , но имам нужда от съвет и мисля, че това е правилния форум. Имам проблем с венеца -около два от предните долни зъба е подут , при което се беше отлепил и се наложи да се отреже малка част преди около седмица . Сега обаче пак е подут и ми трябва някаква билка , за да жабуря или дс мажа , не знам , но да е нещо ефективно . Приемам всякакви съвети , но ми се иска и да не оцветява зъбите . Преди време използвах вода за уста с хлорхексадин , изписана от зъболекар ,без обаче да знам , че продължителната му употреба води до оцветяване на зъбите .Затова ми се ще да мина на нещо хем безвредно , хем ефикасно . Ще съм благодарна да прочета опита на хора с подобен проблем .
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.

Чокуу, за съжаление бързо, лесно, безвредно, безцветно... магическо нещо - няма.
На всички ни се налага да извървим целия обратен път - към чистотата. Често отнема години, например при мен.  :flower:
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

При подуване и болки във венеца аз дъвчех зрънца карамфил, но може би имаше и леко оцветяване, но при болка търпиш някои неудобства.
Иначе имам и етерично масло от карамфил, и напоследък ми се получи пак подуване на венеца с насъбрана гной и с накапване на мокра четка по 1-2 капки с масаж всичко отшумява за макс. 2-3 дни. Намирам този вариант за най-лековит, защото преди съм пробвала цели две седмици за да видя резултата с обеленко алое, което изсмуквало гной и накрая пак имаше гной.  :whistling2 - emotloader:
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

Chocoo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

При подуване и болки във венеца аз дъвчех зрънца карамфил, но може би имаше и леко оцветяване, но при болка търпиш някои неудобства.
Иначе имам и етерично масло от карамфил, и напоследък ми се получи пак подуване на венеца с насъбрана гной и с накапване на мокра четка по 1-2 капки с масаж всичко отшумява за макс. 2-3 дни. Намирам този вариант за най-лековит, защото преди съм пробвала цели две седмици за да видя резултата с обеленко алое, което изсмуквало гной и накрая пак имаше гной.  :whistling2 - emotloader:

Предполагам , че карамфиловото масло не оцветява  ? Ами ако жабуря с няколко капки разтворени във вода , за да има ефект върху целия венец ?
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201

И аз мисля, че не оцветява- прозрачно е, няма цвят, но не съм правила жабурене и незнам, свободна си да експериментираш. Ала не имай такъв страх от оцветяване-винаги може да се направи едноседмично избелване със сода и стават по-бели от преди. Содата ползвах и в момент, когато примерно имах едноседмично гладуване и прекалявах с лимона в чая. Тогава зъбките ми станаха много чувствителни на сладко, студено и топло. Имаше благотворен ефект.
Успех Чоки! :)
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

aichryson

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

Има билка, която има различно наименование в различните  райони - смрадлика, тетра /Cotinus coggygria Scop./
Лечебни свойства. Смрадлика (тетра), лайка и сода при зъбобол, възпалени венци и пародонтоза. При херпес и афти. Лечение на хемороиди. Против гъбички и бактерии. При бяло течение и цистит. Масло. При акне. За рани. За бебе: Крем „Бочко“ при подсичане. При атопичен дерматит и екзема. За коса и при косопад. Гаргара при гнойна ангина. В носа при хрема и синузит. При варицела. При ечемик на окото. Язва и гастрит.
Аз я ползвам, и съм доволна.
Ето и линк - http://www.bgbilka.com/9/%D1%81%D0%BC%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B0/
Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 22 запитвания.