Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Theodora  (Прочетена 66064 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #20 -: 18-07-2012, 20:58:12 »

Лелеее, прясна мента в зеленото смути е направооо супер!!!  :essen:
Активен
Psychonaut

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #21 -: 19-07-2012, 16:19:09 »

 :Content_14:.....  и на мен ми е любимо !
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #22 -: 21-07-2012, 14:28:37 »

Теди, честит дневник:)
Със здраве да си го ползваш, а и ние покрай тебе:) tooth

За пъпките исках да ти кажа - при мене изцяло изчезнаха, когато окончателно спрях да ям мед.
Иначе всичко друго бях спряла от много време, но продължаваха пак така като при тебе по две-три около цикъла /отдавах го на цикъла/, обаче когато спрях меда - спряха и те. Тежък е наистина и той.
Исках само да ти споделя:)

Хубав ден! :Content_22:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #23 -: 21-07-2012, 16:16:03 »

Сериозно?  :surpris_22:
 От днес го спирам и аз, пък да видим  tooth Това ми беше единствения останал животински продукт...
Активен
Psychonaut

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #24 -: 24-07-2012, 22:38:20 »

мхм, да, категорично така беше при мене де:)

За някои организми медът просто идва много тежък, не могат да го преработят и затлачва, задръства, точно като млечните:)

А и иначе...на тази храна, която пишеш - основно плодове, зелении и зеленчуци, две лъжици мед на ден на мене лично ми се струва адски много.
Активен

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #25 -: 25-07-2012, 15:33:21 »

Здр. Тита,
исками се да те питам от колко време взимаш кислородна вода и с каква схема започна.Забеляза ли някакав специален ефект от нея ?
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #26 -: 25-07-2012, 16:54:06 »

Appl4e, кислородна вода пия от...хм...повече от половин година май. Положителни промени има много, само че не знам на кое, от всичкото което правя, ги дължа. Първото което забелязах, беше че не ми се подуваше стомаха толкова. Също не знам дали си внушавам, ама на мен ми дава тонус сутрин  :surpris_23: Принципно това е вода с повече кислород. Повече кислород за клетките винаги е хубаво, стига да спазваш количеството според Неумивайкин. При мен за сега няма отрицателен ефект  :Content_22:
Активен
Psychonaut

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #27 -: 01-08-2012, 09:11:58 »

Никога повече няма да смесвам повече от 3 вида зеленолистни в едно смути  :-\

 Тая сутрин сложих поне 10 неща и на път към работа щях да повърна. Не знам от кое...всичките съм ги яла, обаче...комбинацията не беше добра определено...
Активен
Psychonaut

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #28 -: 01-08-2012, 09:43:38 »

Никога повече няма да смесвам повече от 3 вида зеленолистни в едно смути  :-\

 Тая сутрин сложих поне 10 неща и на път към работа щях да повърна. Не знам от кое...всичките съм ги яла, обаче...комбинацията не беше добра определено...


ее, бъди по-подробна де... кажи точно кои 10 неща сложи, че да не вземе някой фен да повтори, без да знае...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #29 -: 01-08-2012, 09:57:49 »

Appl4e, кислородна вода пия от...хм...повече от половин година май. Положителни промени има много, само че не знам на кое, от всичкото което правя, ги дължа. Първото което забелязах, беше че не ми се подуваше стомаха толкова. Също не знам дали си внушавам, ама на мен ми дава тонус сутрин  :surpris_23: Принципно това е вода с повече кислород. Повече кислород за клетките винаги е хубаво, стига да спазваш количеството според Неумивайкин. При мен за сега няма отрицателен ефект  :Content_22:
Кислородната вода,която ползваш каква е точно?Защото аз си купих една от аптеката-за жабурене,но на шишенцето пише,че е само за външна употреба?
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #30 -: 01-08-2012, 10:02:57 »

Appl4e, кислородна вода пия от...хм...повече от половин година май. Положителни промени има много, само че не знам на кое, от всичкото което правя, ги дължа. Първото което забелязах, беше че не ми се подуваше стомаха толкова. Също не знам дали си внушавам, ама на мен ми дава тонус сутрин  :surpris_23: Принципно това е вода с повече кислород. Повече кислород за клетките винаги е хубаво, стига да спазваш количеството според Неумивайкин. При мен за сега няма отрицателен ефект  :Content_22:
Кислородната вода,която ползваш каква е точно?Защото аз си купих една от аптеката-за жабурене,но на шишенцето пише,че е само за външна употреба?

няма да намериш никъде кислородна вода за вътрешна употреба :)
Както и никой няма да ти каже, че става за вътрешна употреба...
и по-добре не питай аптекари и доктори, за да не те приберат на "топло" :)  :Content_4 - emotloader:
тази същата, която си взела, можеш и да пиеш от нея... но  :pensif_29: спазвай винаги дозата  :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #31 -: 01-08-2012, 11:10:26 »

Никога повече няма да смесвам повече от 3 вида зеленолистни в едно смути  :-\

 Тая сутрин сложих поне 10 неща и на път към работа щях да повърна. Не знам от кое...всичките съм ги яла, обаче...комбинацията не беше добра определено...


Точно днес и аз стигнах до същия извод  :Confus_3: Мисля, че проблемът ми е с руколата. В комбинация с градинска лобода, мента, киселец и листа от цвекло...едвам се пие с повече мед и лимон...
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #32 -: 01-08-2012, 11:31:16 »

...
Кислородната вода,която ползваш каква е точно?Защото аз си купих една от аптеката-за жабурене,но на шишенцето пише,че е само за външна употреба?

няма да намериш никъде кислородна вода за вътрешна употреба :)
Както и никой няма да ти каже, че става за вътрешна употреба...
и по-добре не питай аптекари и доктори, за да не те приберат на "топло" :)  :Content_4 - emotloader:
тази същата, която си взела, можеш и да пиеш от нея... но  :pensif_29: спазвай винаги дозата  :pensif_29:

Гледай все пак да е чиста кислородна вода. Казвал съм вече във форума, че съм попадал на една с някакво добавено вещество (чието име забравих), за което уикипедия каза, че е канцерогенно. Така де - чети внимателно етикета на шишенцето.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #33 -: 01-08-2012, 12:06:14 »

Aз си купувам чист концентрат 30% от Валерус лаб

 Иначе днес сложих: глухарче, листа от хрян, щир, бял равнец, малко пелин, дива мента, тученица и слез. Е не са точно 10, но мисля че хряна обърка работата...от него трябва по-малко явно...
« Последна редакция: 01-08-2012, 12:10:04 от Theodora »
Активен
Psychonaut

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #34 -: 01-08-2012, 15:36:04 »

  Титолинче, наистина не мога да си представя как поглъщаш 5кг. плодове, 3л. вода...че и чайове, смутита и успяваш да избегнеш ферментацията от там и подуването в стомаха??? Иначе разликата е очевидна и поразителна де поне на външен вид, защото съм те виждал и сега и преди пет месеца!
  Аз когато прекалявам с плодове (че дори и без да прекалявам) вода не пия! Просто не ми се пие...и на сила не мога. Въобще това с водата ми е мътна Индия още!
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #35 -: 01-08-2012, 18:25:53 »

  Титолинче, наистина не мога да си представя как поглъщаш 5кг. плодове, 3л. вода...че и чайове, смутита и успяваш да избегнеш ферментацията от там и подуването в стомаха??? Иначе разликата е очевидна и поразителна де поне на външен вид, защото съм те виждал и сега и преди пет месеца!
  Аз когато прекалявам с плодове (че дори и без да прекалявам) вода не пия! Просто не ми се пие...и на сила не мога. Въобще това с водата ми е мътна Индия още!

младото си е младо, Спаначе  :pensif_29: :pensif_29: :pensif_29:
И аз поглъщам около 5 кг плодове, но със зелениите не съм чак толкова напред, вчера и днес компенсирах стабилно с около 2 л сок от моркови, цвекло, зелени чушки, зеле, магданоз и целина, ама имам още да догонвам...
И на мен не ми се пие изобщо вода, когато вкарвам яко плодове....но все пак си трябва, макар и в по-малки количества...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #36 -: 01-08-2012, 22:12:07 »

Много мазно е причината за ферментацията - като се сведе до минимум и полека нещата си идват на мястото   :pensif_29:

Аз водата първоначално я пиех на сила, сега мога да пия постоянно...  :surpris_23:
« Последна редакция: 01-08-2012, 22:18:44 от Theodora »
Активен
Psychonaut

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #37 -: 02-08-2012, 09:06:27 »

Копър+тученица+студена вода!  :essen:
Активен
Psychonaut

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #38 -: 02-08-2012, 10:07:24 »

 Тита, внимавай с този пелин  :pensif_29:! За първи път чувам някой да си върти смути с това растение. Имай предвид, че дори когато се прави вино с тази билка се забърква настойка от общо 22 билки. Просто самото растение е силно токсично в по-големи дози  .
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #39 -: 02-08-2012, 12:58:46 »

Да,и аз мисля,че белята е станала от пелина. Преди пречистването с пелин,карамфил и зелени орехчета реших да започна с една кафена чашка чай от пелин и след това щях да умра-разстройство,гадене…все от тоя род.Пелина е канцерогенно растение и се взема в много малко дози!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 23 запитвания.