Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Theodora  (Прочетена 66027 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Дневникът на Theodora
« -: 15-06-2012, 22:32:33 »

Крайно време беше и аз да си направя дневник.  :Confus_3: Малко предистория:

Преди суровоядството:


 Акне

 сериозни хормонални проблеми, обилен цикъл 2-3 пъти месечно

 подут стомах, киселини

 депресии, неконтролируема лакомия

 никакъв живец и ходене до тоалетната, без поне 2 кафета на ден

 не бях дебела, но бях пухкава



След суровоядството, 2 кратки гладувания,1 чернодробно пречистване и около 4 месеца, в които всичките ми симптоми избиха по-силно от всякога:
 



 Имам много енергия и не пия кафе, най-много малко какаови зърна преди спорт

 Отслабнах и вече дори имам лек релеф  :weight_lift:

 Задоволявам си напълно лакомията с плодовете през деня(аз просто обичам да ям....  :Content_4 - emotloader:)

 от както въведох 2 зелени смутита на ден(без плодове в тях), нямам проблеми със стомаха (освен ако не ям ненакиснати ядки или пък не си сдъвча добре храната)

 В началото, цикъла ми спря за 6-7 месеца, след което се върна и започна да ми идва нормално, дори почти съвпада с лунния(идва ми около пълнолуние)

 Още ми излизат по 2-3 пъпки преди да ми дойде, но не може да се сравнява с преди. Предполагам е въпрос на време и това да изчезне



Пия мнооооого вода (около 3л чиста, без да смятам чая)В момента се старая да спазвам 80/10/10 режима, защото ми осигурява най-много енергия и бързо въстановяване след спорт. Алкохол пия рядко и то само спиртен, без ядене(всичко останало ме подува) Не съм асоциална и режима ми търпи корекции, но за почти година и половина, единстваната ми готвена храна са малко печени фъстъци на 2 пъти.    O0 Пробвала съм какво ли не върху себе си, но в момента съм се спряла на горе-долу следния режим:

1. ставане към 6-7(без часовник)
2. жабуркане с кокосово масло
3. голяма чаша вода с 3 капки кислородна вода (30%)
4. след 5 мин - 2лъжици манов мед
5. 15-20мин по-късно, зелено смути от 2 връзки някакви зелении (магданоз, копър, спанак,целина,лапад...каквото има) + 6 таблетки спирулина
6. ако имам време тичам
7. отивам на работа в 9 и между 9 и 11 изяждам на бюрото около 2кг плодове от 1 вид
8. към 13 излизам в обедна(след 2 кг плодове няма как да съм гладна...) и тичам в парка. Имам поне 1 тичане задължително всеки ден.
9. втората половина на работния ден изяждам още около 3кг плодове, а ако ми се яде нещо по-тежко ям и  накиснати ядки(около 100гр) или маслини.
10. 18 часа свършвам и отивам или на катерене или на акробатика(почивам 1-2, макс 3 дни в седмицата)
11. прибирам се към 10 и пак пия зеленото смути, лъжица рейши на прах и лека (без мазнина), но голяма салата
12. лягам си към 1-2
« Последна редакция: 15-06-2012, 22:39:30 от Theodora »
Активен
Psychonaut

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #1 -: 15-06-2012, 23:46:25 »

Честито дневниче.
Гледам, че и ти си се ориентирала към разделно хранене.
Тези количества дето ги ядеш направо ме хвърлиха на върбата. Аз досега си мислех, че преяждам с по 1.5 килограма на хранене обикновено по 2 пъти дневно (вярно, че не всичкото е сурово) ама сигурно майка ми ще излезе права, че съм взел да ставам аноректик.
Ако изям повече от две ябълки или круши на едно ядене ми става много зле. Може да има и други плодове дето ми действат по този начин та затова съм зеленчукоядно.
 Интересно по колко си хапвала преди това?

Бягане по обяд в най-голямата жега - това си е за любителите на силни усещания  :)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #2 -: 16-06-2012, 07:56:11 »

Теди, честит дневник! Страхотни постижения споделяш  :Content_14:
И на мен ми се струват множко плодовете, но явно и така става :)
Аз ям почти същото до обяд, после съм на салата и гледам да е преди залез.
В салатата сигурно си добавяш кълнове. Какви предпочиташ? На мен ми е най трудно със зърнените, не са ми вкусни :(
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #3 -: 16-06-2012, 10:58:23 »

леле, Теди, ти сигурно се шегуваш  ::) :surpris_22: това ми е храната за цяла седмица  ::) хм 5 кг плодове на ден ??? ...но ми харесва спорта ти всеки ден  ;D
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #4 -: 16-06-2012, 11:50:25 »

Дам..ям много плодове  tooth Понякога дори тези 2кг са банани...  :Content_4 - emotloader: Но това е 80/10/10 За сметка на това се старая да не ям мазнини. Поемам може би 3000-4000 калории на ден и не трупам, дори напротив. За мен това е единствения начин да се чувствам постоянно бодра и с плосък корем(е...плосък е 30-на минути след като се наям...  tooth). Въпреки количествата, ако плодовете са от 1 вид, нямам никакви стомашни оплаквания, което за мен е мноооого голям прогрес  :Content_22:
Активен
Psychonaut

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #5 -: 16-06-2012, 11:51:34 »

П.С Викайте ми Тита, Теди мноооооого не го обичам  O0
Активен
Psychonaut

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #6 -: 16-06-2012, 13:19:15 »

ок, Тита  :Content_22:..аз не съм чела много за този начин на хранене, но и на мен любима храна са ми плодовете..Прочетох сега малко за 80/10/10, не звучи зле, даже напротив..само твоите количества плодове са огромни за моите възможности хехе
Аз в последно време наблягам повече на зеленчуците, но някога мога да опитам и този режим  :)
Активен

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #7 -: 16-06-2012, 13:19:49 »

Защо не ядеш мазнини? Кое му е лошото на хубавият зехтин?
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #8 -: 16-06-2012, 16:28:59 »

Открих, че мазнините ми взимат от енергията, особено ако ги ям през деня. За човек, който е с 8 часов работен ден, на бюро, е много важно да си храни мозъка(с въглехидрати), за да не му се приспива...

com_pot, според 80/10/10, количеството мазнини на ден са или 40гр ядки, 1/3 авокадо или супена лъжица зехтин/олио/т.н. Предпочитам да си изям маслините, вместо лъжица зехтин...В момента ям доста повече от 10% мазнини, но съм амбицирана да ги намаля  :weight_lift:

 Дани, 80/10/10 не изключва зеленчуците, дори напротив. Те са просто по-ниско калорични, затова се набляга на плодовете. Иначе, те препоръчват също огромни количества зеленолистни. Аз затова пия по 2 зелени смутита. Хубавото при тях е, че пиеш на екс и нямаш нужда от подправяне с мазнина и сол като салатата.

rima, много обичам кълнове от елда, коноп, алфа-алфа, сусам, леща,амарант,киноа и просо. Житни, соеви, ръжени, нахутени....не ми харесват изобщо. Но аз далеч не обичам всичко, що е казано, че е полезно...примерно цвекло не мога и да помириша...
Активен
Psychonaut

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #9 -: 16-06-2012, 16:54:02 »

Малеее, *аси якото меню  :flowers2:! И аз все повече напоследък се зарибявам по плодовете, колкото и да съм чела мнения и за противното, но определено не мога да достигна тези количества с нещо, различно от ягоди и череши  :Cherries :whistling2 - emotloader:! Иначе и аз наблягам на смутитата, ама задължително с плод и на зеленолистните в салати! Супер ти е режимът, особено физическата подготовка е много вдъхновяваща (аз лично не съм от типа на "бягащите", а на по-йога, пилатес, дори тежестите...).
Поздравления...Тита  :bleh
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #10 -: 16-06-2012, 19:17:02 »

Честит дневник!Аз много ти се радвам на тебе-суровоядка,симпатяга и спортуваш :heart_2:
Активен

Ира

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #11 -: 16-06-2012, 22:53:28 »

Невероятно Тита,възхищавам се на волята и силата ти,аз не бих издържала на твоя режим особено с 4-5 часа сън :)
Активен
“Не разрушавай онова, което е направил Бог, заради това да ядеш нещо.”
“По-добре е да имаш вечеря от растения, в която има любов, отколкото добитък, гледан за угояване, с омраза вътре.”
Притчи (Соломонови), 15:17

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #12 -: 17-06-2012, 07:41:21 »

Toва с малкото сън не е нарочно...просто се будя и не ми се спи. Днес се насилих да поспя 8 часа. Въпреки, че не мога много, съм на мнение, че колкото повече - толкова по добре....
Активен
Psychonaut

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #13 -: 17-06-2012, 09:01:11 »

Не мога да не се похваля с опитите си да култивирам годжи бери. Дори съм приятно изненадана от успешното интегриране на един супер полезен "плевел"  :Content_22:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3342885534342&set=a.2787339886048.2118021.1334836181&type=3&theater
Активен
Psychonaut

Fruit

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 50
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #14 -: 17-06-2012, 14:55:05 »

Честит дневник и от мен ! Чудесно е ,че споделяш твоя опит с нас.  :flowers2:
Исками се обаче  да те питам как изкарваш зимата с толкова охлаждаща храна и малко мазнина.Аз също обичам много плодове ,но зъзна здраво зимата.От колко време си на този режим?
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #15 -: 17-06-2012, 16:29:17 »

Тита, моля те, напиши как си правиш точно смутитата!
Само вода и зеленолистни или добавяш още нещо: лимон, мед, сол...
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #16 -: 17-06-2012, 16:41:37 »

Appl4e, мазнините опитвам да ги намаля от 2-3 месеца,т.е. от скоро...Преди ядях по 2 авокада на ден  :surpris_22: Зимата никога не ми е понасяла като цяло. Тази специално, я изкарах на люти чушки и хрян ...
я
lilka, в зелените смутита слагам само вода. Целта им не е да са вкусни(въпреки че за мен са), а да набавят необходимото. След като ги изпия мога да мисля вече за салати и глезотии

 
Активен
Psychonaut

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #17 -: 17-07-2012, 06:35:16 »

Taка, да се отбележа и тук с новостите относно моя режим.
Решила съм да изпробвам действието на диворастящите зелении върху себе си, та ето как изглежда едно мое примерно смути(пия по 2 на ден)

http://i.imgur.com/486Pg.jpg

тученица
амарант
лайка
бял равнец
глухарче
живовляк
бяла куча лобода

Нищо ми няма, дори киселини не получих, та тези мисля че ми понасят.  tooth От това което пробвах до сега, само репея ми е гаден, понеже горчи. Иначе, всичко друго си е същото - огромни количества плодове, кълнове от време на време, малко мазнини...и тренировки. Ако успея да направя такъв корем до 1-2 месеца, считам опита за успешен http://www.bodyrock.tv/wp-content/themes/nerdery-skeleton-theme-v1/timthumb.php?src=http://www.bodyrock.tv/wp-content/uploads/2012/01/Jan12_12_main.jpg&w=594&h=412&c=1&q=100 :Content_4 - emotloader:
Активен
Psychonaut

grow

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #18 -: 18-07-2012, 14:23:36 »

3.Лайка-имам нужда от прясна лайка!

Ей с тези движения може и да станат мускулите по стомаха.  http://www.youtube.com/watch?v=A8c-HJjpZsE&feature=relmfu  виж го тоя канал.
Активен
If you are,you breathe,If you breathe,you talk,If you talk,you ask,If you ask,you think,If you think,you search,If you search,you experience,If you experience,you learn,If you learn,you grow,If you grow,you wish,If you wish,you find,If you find, you doubt,If you doubt,you question,If you question..

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #19 -: 18-07-2012, 14:42:39 »

Дам, аз ги правя интервалните тренировки заедно с тичането. Дори си взех бодирокерски таймер.  :weight_lift: Най-обичам табата - супер кратки, ама ако ги правиш както трябва, после не можеш да си кажеш името...
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.124 секунди с 22 запитвания.