Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Theodora  (Прочетена 66072 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #120 -: 21-10-2012, 21:36:18 »

Бях на почивка на Канарските острови и най-накрая успях да опитам някои тропически плодове, които бях виждала само на картинка  :essen:

Njoy:

http://www.youtube.com/watch?v=eQ9mO5GjFDg&feature=g-upl
Активен
Psychonaut

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #121 -: 22-10-2012, 06:25:08 »

Ееее, стига си ни дразнила, де! :pensif_29:
И я разкажи малко повече за тези плодове,моля! :Appetit_4: :Appetit_4: :Appetit_4:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #122 -: 22-10-2012, 09:10:53 »

Aми те не всички са в клипчето, но опитах питая, черимоя, тамаринд, 2-3 вида манго, 2-3 вида папая, гуава, едни банани с вкус на ванилия (техните банани са с различен вкус като цяло) и няколко неща на които не запомних имената. Всички бяха мега вкусни и узрели, но в черимоята просто се влюбих  :essen: Питаята е малко безлична, въпреки атрактивния си вид, гуавата има доматен привкус...мангото е суупер сочно и меко - нищо общо с тези тук, тамаринда напомня на фурми... Направоо си отядох  tooth Пожелавам на всеки да има възможност да ги опита!
Активен
Psychonaut

com_pot

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #123 -: 22-10-2012, 10:55:36 »

Изтекоха ми лигите!  :essen:

Не донесе ли малко контрабанда за приближени?
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #124 -: 22-10-2012, 17:36:37 »

 :peperudi: ехааа, клипчето е супеер  :Content_22: толкова много хубави моменти  :peperudi:
...музиката много ми хареса  :heart_2:
« Последна редакция: 22-10-2012, 17:38:58 от Даниела »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #125 -: 22-10-2012, 21:02:17 »

Хехе, мерси :Content_22:
Донесох семки от черимоя, ако поникне ще раздавам на ред :)
Активен
Psychonaut

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #126 -: 22-10-2012, 22:02:46 »

Браво за клипа, пингвините и папагалите.  :Content_14:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #127 -: 23-10-2012, 10:11:09 »

Чудно , чудно . Та затова - браво ! :)  И клипчето е пипнато умело. И тая ти снимка, Тита, е много сполучлива (според мен :) ) , не бързай да я подменяш :)  (Да му се не види , освен всичко ,си и фотогенична бе :) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

blakov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #128 -: 23-10-2012, 11:37:00 »

Чудно , чудно . Та затова - браво ! :)  И клипчето е пипнато умело. И тая ти снимка, Тита, е много сполучлива (според мен :) ) , не бързай да я подменяш :)  (Да му се не види , освен всичко ,си и фотогенична бе :) )

Подкрепям, ама няма к'во със заобикалки да говорим, фотогенична била, направо си е красавица  :whistling2 - emotloader:  :Confus_3:

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #129 -: 23-10-2012, 14:46:16 »

Е, чак пък   :fluretaa:

Иначе има много да уча, що се отнася до видео, обаче е много фън  :Content_22:
Активен
Psychonaut

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #130 -: 25-11-2012, 12:10:24 »

Taка...крайно време е да добавя малко прогрес. Вече повече от половин година съм на 80/10/10, като в началото естествено си имах трудностите, особено с ядките, които сега ям насила  :Confus_3:

Ползвам този сайт http://cronometer.com/?logout=true за да знам какво си набавям като нутриенти, какво ми липсва и за да следя калорииния си прием. Гледам да не падам под 3000 калории на ден, особено в дните когато спортувам(т.е. почти всеки ден  tooth ). Мазнините ми за деня са лъжица чиа или лъжица ленено семе. Много рядко хапвам някой друг бадем, но стомаха ми не им се радва особено. Също половин авокадо, но и това е рядкост. Като цяло мазнините ми не са над 6-7%, но така се чувствам по-добре. Открих супер як нахут в зоя-та, на който кълновете не горчат и съм много щастлива  :Content_22: Също си пия огромните количества зелении, като добавям лимон и стават супер вкусни. Махнах дори какаото, като го замених с рожков и сега си правя "шоколад" преди тренировка от банани, фурми и рожков  :essen: - става епичен!

Не искам да приличам на онези фитнес позьори дето си постват снимки на мускулите, обаче много се изкушавам...  :Content_4 - emotloader:
Активен
Psychonaut

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #131 -: 25-11-2012, 13:28:57 »

Искаме снимкиии  :Content_14: недей да скромничиш  tooth  :love_026:
фурми+банан+рожков = няма такова блаженство  :essen: :Appetit_4: :Appetit_17: :love_007:
Активен

purelove

  • Гост
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #132 -: 25-11-2012, 13:59:50 »

Наскоро си купих силиконови форми за шоколад :) Отивам за банани  :Appetit_4:
По-късно ще споделя резултатите от дегостацията на шоколадовото ми чудошище вкъщи  tooth tooth

P.S. Стана няколко пъти купуваме вегански шоколад Гайо (http://www.gaillotchocolate.com/search/label/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B8) Вкъщи се харесва.
Активен

Magi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
  • Be Your Own Hero
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #133 -: 25-11-2012, 17:24:15 »

Аз може ли да помоля за рецептата за шоколада, съотношенията по-скоро?  :flowers2:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #134 -: 25-11-2012, 22:57:41 »

еми то всеки път е различно, но горе долу....20-30 фурми, 3-4 банана и 3 супени лъжици рожков + вода на око

purelove, моя става малко течен, но ако се остави в хладилника сигурно ще стегне и ще е ок за форми

предлагам като станем 80/10/10 машини да си направим едно общо клипче, снимките са скучни и всеки може да каже Photoshop!  tooth
Активен
Psychonaut

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #135 -: 03-12-2012, 22:55:48 »

Браво :) Един жив пример и в България за сурово 811 :) Похвално е, че си успяла да направиш прехода и си намалила мазнините :) От личен опит знам, че коства усилия да се сменят старите навици с нови. А все още се въртя около 811, но не 100% сурово.
А относно http://cronometer.com/ -  това е изключително добра програма и помага много в началото, когато търсиш топлата вода.
ПоЗдрави и успех в начинанията :)
Активен
Total Liberation

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #136 -: 03-12-2012, 23:06:31 »

Хехе, мерси. Аз съм 100% суровоядка от 2 години някъде, но правех ултимативната грешка с многото мазно...просто беше въпрос на време да се усетя. Ако се ориентираш към готвено предполагам Макдугъл ще ти е интересен. Може да погледнеш в youtube. Примерно - http://www.youtube.com/watch?v=srkd-irmrC0
« Последна редакция: 03-12-2012, 23:08:32 от Theodora »
Активен
Psychonaut

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #137 -: 03-12-2012, 23:18:10 »

Зимата как се справяш със студа? Когато консумирам предимно сурова храна и дойде зимата крайниците ми измръзват, а на моменти се подуват пръстите и най-лошото което два пъти ми е ставало - нацепва се кожата на сгъвките на пръстите и стават ранички. Лятото всичко е тип топ, но като се спусне студ... бззз..
Доста травми съм имал по крайниците, твърде много навяхвания, изкълчвания и няколко счупвания и май затова са се получили тези блокажи. Или ще трябва да се ходи на тропиците или .... да се обличам като ескимост и да пия и хапвам топли храни през зимни дни.
Знам го господин Макдугъл. Честно казано Греъм повече ми допада, но и Макдугъл е пичага и може да се каже, че от доста време се храня по схема наподобяваща неговата и на Дъг Греъм. важното в случая е да има много въглехидрати и малко мазнини :) а като търсим оптимума минаваме на сурово и то ще да е на тропиците :)
Активен
Total Liberation

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #138 -: 04-12-2012, 11:01:46 »

Да, и двата режима лежат точно на много въглехидрати и малко мазнини.Иначе и аз зимата много не я обичам и от край време се ориентирам към тропиците, но ще видим кога ще събера смелост. Студените крака са проблем и при мен, но твоето ми напомня студова алергия. Майка ми има такава.  :surpris_23: Сега го карам на люти чушки - всичко ям с тях, дори бананите  tooth Миналата зима ядях хрян. Изобщо доста люто, нищо че 811 не го  толерират, понеже го считат за слузообразуващо. Те обаче живеят на топло и там е друго. Аз много се кефя на ей този пич, не само защото се опитвам да тренирам неговия спорт, а и защото набляга доста на детокс - http://www.youtube.com/watch?v=RCIdtes64j4
Активен
Psychonaut

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #139 -: 04-12-2012, 13:36:57 »

Хрянът не образува слуз, точно обратното премахва я.http://www.zemianazaem.com/archives/190#more-190
Активен
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 22 запитвания.