Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Theodora  (Прочетена 66067 пъти)

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #140 -: 04-12-2012, 14:00:24 »

Благодаря за клипчето и лютите съвети :) Бях гледал това видео наскоро, и аз се кефя на този vegan warrior :) Определено надъхва със своите нинджа способности! Тази сезон реших и аз да експериментирам с малко пикантни и "загряващи" подправки и храни. Преди ядях почти без никакви подправки, но реших да пробвам. Хем и оризът и картофите стават по вкусни :D бях прочел някъде мисля в сайта на Vanillka, че съвършенството е в правилните комбинаци, та let's give it a try. От лютото много ми се жегва стомаха, но ако е в малки количества бива. Хрян все още не съм пробвал, но ще си взема от бабите на пазара. За сега само студ чувствам в ръце и 2 пръста бяха леко подути за няколко дни, но минаха. То още зимата не е ударила силно, но ще видим :)
Активен
Total Liberation

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #141 -: 04-12-2012, 14:49:48 »

На майка ми и се подуваха безименния пръст и кутрето и то само на едната ръка. Беше се панирала и тя доста, но се оказа студова алергия накрая.

сис, това се отнасяше за чушките...те там на юг не знам да знаят какво е хрян изобщо  tooth
« Последна редакция: 04-12-2012, 14:51:22 от Theodora »
Активен
Psychonaut

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #142 -: 04-12-2012, 21:38:14 »

Веднъж като четях за режима ти се учудих как след като изяждаш наколко килограма плодове успяваш да изпиеш и няколко литра вода. :surpris_23: Честно, на мен ми се е случвало да ям няколко последователни дни плодове с килограми, но тогава дори и не си помислям да пия вода. :Confus_3: На клипчето от Канарските острови не ми изглеждаш да си едрогабаритна и с много килограми. Вместо да си задавам въпроси реших да питам направо теб. А бе къде ги побираш всичките тези течности? Или може би най-посещаваното кътче е WC-то? Пробвала ли си да намалиш водата и как ти се отразява ако си? ???
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #143 -: 04-12-2012, 22:04:50 »

Аз се научих на сила да я пия и истината беше, че просто ми бяха притъпени рецепторите за жажда. Преди, дори и без плодовете, едвам ми се събираше по литър. По 5 пия ако тренирам, ако не - по 3. Отразява се в спад на енергията. Но за хора които никога не са пили по много вода, не мисля, че са усещали какво е наистина да си зареден, поне аз не бях. :whistling2 - emotloader: По малка ходя сравнително често, но не чак притеснително  tooth
Активен
Psychonaut

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #144 -: 05-12-2012, 17:48:35 »

Тита, колкото повече те чета , все повече зе запалвам по това 811  tooth Обаче аз не спротувам много, нямам много движение...единственото ми движение е йогата 5 пъти седмично...но ми се иска да опитам, да видя как ще ми се отрази, защото в последно време не мога да се контролирам и ям доста готвена храна- леща, боб, грах, картофи, ориз...И определено не се чувствам много добре...
Не съм чела Дъглъс Греъм та затова искам съвет- дали за мен е подходящо това хранене  ::) сега правя едно кратко гладуване и след това мисля да опитам , поне за известно време ...Мисля, че ще ми хареса, защото предпочитам плодовете пред зеленчуците и ядките
« Последна редакция: 05-12-2012, 17:58:24 от Даниела »
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #145 -: 05-12-2012, 22:44:26 »

Aми аз мислех, че е проблем за хора които не спортуват, но истината е, че ако сведеш мазнините до под 10% (ама наистина)и махнеш кореноплодните,бобовите и зърнените(не че са лоши, просто ако не разтръскваш лимфата и червата има вероятност да се затлачат), няма да изпитваш стомашен дискомфорт. Т.е. оставаш само на зеленолистни и плодове...което мен ме устройва, но повечето хора не.  tooth Мисля,че хората които не успяват на 811, просто не са честни със себе си и приемат над 10%(10 бадема на ден примерно) мазнини, което за мен е много - аз приемам по 5-6%. Другото което е, ти сама ще усетиш, че просто ти се скача, ако не падаш под 2500 калории де, щото това е МНОГО важно. Хубаво е като цяло да има кардио...поне малко.
Активен
Psychonaut

vesselin777

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 364
  • what noone knows - nobody sees
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #146 -: 05-12-2012, 23:47:46 »

 Повече кореноплодни, най-вече джинджифил и няма проблем със студа. Е разбира се, няма да може да се ходи по тениска навън  tooth . При мен дава резултат . Ако ям домати, краставици, тиквички или каквито и да е цитрусови плодове, с изключение на банани, веднага ме втриса. Наистина, още докато ги ям.
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Дж. Кришнамурти

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #147 -: 06-12-2012, 00:12:28 »

Дани, щом тялото ти е било поело контрола върху храненето най-вероятно е попълвало някакви липси. Нормално е човек като поотвикне от тази храна да се позадръсти.
Аз след такива ситуации нямам търпение да дойдат екадашите.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #148 -: 06-12-2012, 10:11:13 »

Люто му е майката зимата. Джинджифила го уважавам също. Иначе, за първи път не изпитвам кой знае какъв студ!  :sorcerer - emotloader:  Принципно съм адски зиморничава. За плодовете - на мен явно не ми действат така - скъсвам се от портокали сега :surpris_23: А кореноплодните просто не ги обичам особено. Интересно явление е, че напоследък ми се хрупат цели листа зелено. Дори махнах смутитата за 1 седмица и сега ям вечер по 1-2 марули на листа със сладко-лютиво-кисел плодов дресинг(топя си ги в соса като Бай Ганьо  tooth ) - умирам си от кеф. Сутрин се върнах на спирулината...за добро или за лошо, магданоза сега не ми е особено надежден.
Активен
Psychonaut

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #149 -: 06-12-2012, 12:01:56 »

Това, което Веско каза за цитрусите и внезаптното втрисане, го усещам и аз. Тази есен четох малко повече за аюрведа и въпреки, че не съм голям фен на тази система и предпочитам натуралната хигиена, може би има известна доза истина относно индивидуалната конституция на човека, една "вата"/"вата-пита" ако зимата яде цитруси направо пръстите му ще посинеят (фиксирам себе си в случая) и сега почнах да използвам доста джинджифил като подправка и разни други парливи, и определено кореноплодните малко или много сгряват дори и сурови. ряпата, цвеклото, морковите доста по-добре се отразяват от зеленолистните салати в студените периоди :)
Активен
Total Liberation

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #150 -: 06-12-2012, 13:40:29 »

Ами да...аз съм чиста пита, а ние си горим попринцип и лютото дори не било за нас...но на мен явно зимата ми се отразява добре. Но една вата примерно едва ли би издържала...
Активен
Psychonaut

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #151 -: 06-12-2012, 17:58:33 »

Благодаря Тита :love_026:
ще опитам да наблягам повече на плодовете, пък ще видим....само че ще намаля количествата, аз се наяждам с два банана, или 4-5 мандаринки
И аз наблягама на джинджифила ежедневно и се чувствам добре, ръцете и стъпалата ми не са толкова студени както обикновено.
Злояде, прав си... мисълта ми беше заета с други неща, и дори смутита бях спряла да правя....та си ядах каквото готвя на другите в къщи....
Тита ме съблазни с тези марули и сосчето  tooth отивам да си направя  :essen: Ние с моя син обичаме да си хрупаме марулката също по този начин
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #152 -: 07-12-2012, 18:13:11 »

...и определено кореноплодните малко или много сгряват дори и сурови. ряпата, цвеклото, морковите доста по-добре се отразяват от зеленолистните салати в студените периоди :)

И аз го забелязах това. Да де есен е, а не пролет :Confus_3: Едните са в сезон, другите - не
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #153 -: 08-12-2012, 10:43:18 »

Мне...не ми харесват на мен. Нито ме сгряват нито ми се отразяват довре на стомаха...  Все повече се убеждавам, че най-добрия режим за мен е фрутарианския - без ядки и кореноплодни.  :surpris_23: Най добре ми е като ям кактото яде горилата  tooth
Активен
Psychonaut

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #154 -: 08-12-2012, 11:17:48 »



Eто това вечерях вчера  :essen:
Активен
Psychonaut

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #155 -: 08-12-2012, 11:19:02 »



А това ми е закуската преди тренировка. (40-50 фурми с 1-2 лъжици рожков)
Активен
Psychonaut

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #156 -: 09-12-2012, 12:08:10 »

Първото ми е много симпатично с тези топли цветове като залез в гората.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #157 -: 09-12-2012, 18:39:12 »

Все се каня да постна нещо от cronometer.com, но повечето хора малко се стряскат като го видят, затова реших просто да покажа какви витамини, минерали и протеини си набавям  O0

Менюто е:
500 гр пресни фурми
6 банана
1 средна глава карфиол
3 ябълки
1 малка глава лук
3 портокала
1 маруля
половинка малко авокадо
3гр спирулина
1 лимон
4 л вода

Това е съботен ден и ям само 2 пъти (преди и след трен), защото спя до обяд tooth Прес седмицата е подобно но + още 10-15 банана
« Последна редакция: 09-12-2012, 18:47:14 от Theodora »
Активен
Psychonaut

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #158 -: 09-12-2012, 18:39:42 »

Активен
Psychonaut

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневникът на Theodora
« Отговор #159 -: 09-12-2012, 18:40:22 »

Незаменимите амино-та са с червените точки
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 22 запитвания.