Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Гарвана  (Прочетена 87079 пъти)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #220 -: 04-07-2012, 21:17:04 »

ами хапни си ако искаш малко докато никой не те гледа и така все едно, че си го изкарала на глад ..само аз ще знам, ама няма да те издам  :bleh

единственото, което взе да ме притеснява мен напоследък с гладуванията ...че дори и гладуването не помага да не те хапят комарите  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #221 -: 04-07-2012, 21:25:15 »

Някъде бях чел че трябва да се хапва повечко чесън, за да бягат комарите, но в тези жеги чесъна може да смъкне кръвното.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #222 -: 04-07-2012, 21:33:11 »

 tooth а бе понякога вътрешния глас ми казва- хапни си, и провалям всичко...но на каскадното няма да се давам  :pensif_29:...а тук комари няма...преди малко се върнах от реката ...и там няма  ::)
Активен

purelove

  • Гост
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #223 -: 04-07-2012, 21:36:35 »

@пуреловче, това е според теб, че правя 2 крачки назад ....ама дори и така да е, след тия 2 крачки назад съм готов да направя 8 напред вместо само 1  :bleh така че и две крачки незад не са чак толкова фатални, ще видиш ....освен това аз съм си поставил за цел да гладувам повече от теб, така че ще видим докога ще ми даваш съвети  :thankyou:
Аз съвети не давам , поне не и безплатни  :pensif_29: (Нещо си се объркал.... tooth tooth :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:)
(много трудно се дават съвети без добро познаване на конкретните очаквания на човека) Приятелските побутвания са просто опит за преценка на конкретен частен случай и не са общовалидни по принцип. Но при една "открита" кореспонденция - това че дадена информация не е полезна за теб, не означава че няма да бъде от полза за някой друг !  Аз направих първите си стъпки в гладолечението, поглъщайки жадно опита на различни хора, които споделят свободно както в мрежата със своите публикации, трудове и коментари ..., така и в различни курсове и семинари  :Confus_3: Без да претендирам за уникални експертни познания, в която и да е област зад гърба си, просто имам и аз своите наблюдения, които споделям с тези, които се интересуват от същите теми.... Та защо го казвам всичко това? - Защото от споделено мнение до съвет има огромна разлика !! И не мисля да съм ангажирала някого с моето  :Confus_3: Успех !
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #224 -: 04-07-2012, 21:54:36 »

@злояд - няма как да мине номера с чесъна ...и да не е жега пак ми пада нещо кръвното и ужасно ми се спи  :Dormir_13 - emotloader: след много гладувания ако ми се нормализира до перфектни параметри кръвното може и да стане...

@даниела - хапни си бе, кво толкова ..никой няма да разбере като ти казвам вярвай ми  tooth и не ме дразни, че там нямало комари  :pensif_29:

@пуреловче - съвета и приятелското побутване се припокриват ....само дето в единия случай е като потупване по рамото, а в другия случай като шут в задника, демек малко по-силно побутване, истинска засилка  tooth и в двата случая си даваш мнението и в двата случая зависи от мен и ината ми дали ще те послушам ...понякога те слушам, защото клониш към експертизъм, макар и да не се смяташ за експерт  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #225 -: 25-07-2012, 10:22:04 »

хмммм, признавам си - напоследък се скъсвам да ям дюнери почти денонощно ...но все още гледам на това като дръпванем за да може да направя по-добра засилка после от повече гладуване и здравословно хранене  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #226 -: 25-07-2012, 13:30:11 »

всъщност, като се замислих нещата са много по-дълбоки... работата е там, че не е проблема толкова да гладувам и да се храня здравословно ...единия проблем е, че за да се храня здравословно трябва и да гладувам иначе убийствения ми апетит ме кара да тъпча по много и все стигам до боклуците ...така че здравословното хранене и гладуването при мен са свързани ....обаче точно от това произтича втория проблем, който е по-съществен и се състои в това, че като гладувам - веднага езика ми почва да отделя токсини и да имам лош дъх, което въздейства негативно върху желанието ми да свалям мацките сега лятото и евентуално да се целувам ако ме разбирате ...та се чудех има ли вариант при който хем гладувам и всичките положителни процеси вследствие на гладуването се активират, хем да не се притеснявам да целувам мацките, ако ми се наложи ..дай Боже да стигна до там дето се вика ? :whistling2 - emotloader: иначе ще ям дюнери до септември поне да мине лятото..
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #227 -: 25-07-2012, 13:49:04 »

Дюнери.... :surpris_22:

Леле чувствам се като някой фанатик, иде ми да те анатемосам  :Confus_3:
Толкова ли се пръскаш сега от здраве, че искаш да имаш какво да чистиш после?

П.С. Много мразя да се целувам с момче дето е яло дюнер(не заради чесъна).  tooth Беше ми гадно дори докато си ядях месо.

Активен
Psychonaut

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #228 -: 25-07-2012, 13:58:07 »

не се пръскам от здраве, обожавам да тъпча дюнери много ми е вкусно и даже в момента съм доволен, че не съм стигнал да тъпча пак по 2 наведнъж като по-преди ....хубаво, ама аз като си измия хубаво зъбите и няма проблем, а като се чистя по време на гладуване постоянно се отделят токсини и мирише ужасно - тогава ще се целуваш ли с мен ?  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

purelove

  • Гост
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #229 -: 25-07-2012, 14:09:10 »

Дюнери.... :surpris_22:
Леле чувствам се като някой фанатик, иде ми да те анатемосам  :Confus_3:

Oooo, mama, mama, mamaaaa  - I wanna shoot him down, too  tooth tooth tooth tooth
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #230 -: 25-07-2012, 14:15:23 »

Дюнери.... :surpris_22:
Леле чувствам се като някой фанатик, иде ми да те анатемосам  :Confus_3:

Oooo, mama, mama, mamaaaa  - I wanna shoot him down, too  tooth tooth tooth tooth
shoot him with kisses  :fluretaa:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #231 -: 25-07-2012, 15:13:53 »

...като гладувам - веднага езика ми почва да отделя токсини и да имам лош дъх, което въздейства негативно върху желанието ми да свалям мацките сега лятото и евентуално да се целувам ако ме разбирате ...та се чудех има ли вариант при който хем гладувам и всичките положителни процеси вследствие на гладуването се активират, хем да не се притеснявам да целувам мацките, ако ми се наложи ..дай Боже да стигна до там дето се вика ?

Сещам се за няколко варианта:

1) Не се занимаваш с мацки, а си търсиш корави пичуе.  tooth tooth tooth
2) Миеш зъби и стържеш езика по-често. Жабуриш и с кислородна вода - гарантирано разкарва всякакъв лош дъх. Може да си носиш едно шишенце разредена кислородна вода за жабурене (и други аксесоари) примерно в една от ония малките мъжки дамски чантички, които се носят през рамо.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #232 -: 25-07-2012, 15:31:02 »

Сещам се за няколко варианта:

1) Не се занимаваш с мацки, а си търсиш корави пичуе.  tooth tooth tooth
2) Миеш зъби и стържеш езика по-често. Жабуриш и с кислородна вода - гарантирано разкарва всякакъв лош дъх. Може да си носиш едно шишенце разредена кислородна вода за жабурене (и други аксесоари) примерно в една от ония малките мъжки дамски чантички, които се носят през рамо.
по точка 1 ....ако това е някакво предложение, май предпочитам да чакам пуреловчето  :bleh
по точка 2 - това звучи доста по-добре да ти кажа и бих го пробвал, стига да не е опасно, защото това жабурене с кислородна вода звучи малко странно :) кислородна вода от колко % и едно към колко се разрежда с вода? и колко време трае ефекта на разкарването на лошия дъх и токсините?  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #233 -: 25-07-2012, 15:47:49 »

За кислородната вода пробвай и виж как ще ти се отрази. Внимавай като я купуваш от аптеката да е чиста кислородна вода - попадал съм на една с някакво добавено вещество (забравих му името), което уикипедия каза, че е канцерогенно. Ти няма да го гълташ, но все пак е по-добре без него.

Сега за разреждането и прилагането. Стандартно се продава 3% разтвор. За дългосрочно ползване разреждай или 1:1 или 1:2 с вода. Ако ти дойде по-концентрирано, най-много да ти попари на места лигавицата - тогава спираш да жабуриш и ще ти мине до 1 ден. После почваш пак, но по-разредено. Няма страшно - от много време жабуря така, не съм умрял и съм много доволен.

Ако ти трябват още материали за надъхване за кислородната вода, разрови във форума. На спиралата май имаше и книгата на Неумивакин за кислородната вода.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #234 -: 26-07-2012, 19:19:45 »

Дешев, благодаря ти много за предложението и разясненията ...мисля, че е доста полезно това като вариант и може да ме върнеш по-рано към здравословния начин на живот, благодаря за което  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #235 -: 27-07-2012, 14:25:18 »

Хайде, гарванчо и аз да се опитам да дам едно рамо, към завръщането ти към здравословния начин на живот. :Cherries Пък дано успеем :)
Поза лъв от йогата е много полезна при лош дъх, ето как ще се спасиш, все пак това ти е извинението:) http://dreamland-bg.com/index.php?topic=2363.30;wap2
Незнам дали ако я изпълниш позата пред "мацката" няма да проработи още по-добре :) :Content_14: Гараване, обаче не се майтапя има доста добър ефект позата върху подобряването на дъха
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #236 -: 01-12-2012, 12:20:19 »

гарвана отново се опитва да е здравословен ..само това ще кажа, дано и да успее  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #237 -: 02-12-2012, 14:16:40 »

всички са се втурнали да стават здравословни за да си дигат вибрациите в случай на евентуален завършек на света  tooth
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #238 -: 02-12-2012, 14:27:38 »

все още не съм подготвен да свършва света, така че не се надявай засега поне това да се случи  :surpris_23:

иначе "здравословния" гарван снощи омете един куп сладки на един рожден ден...  :whistling2 - emotloader: днеска пък рупа само хляб в промишлени количества...  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #239 -: 27-09-2013, 20:13:29 »

след няколко месечен период на дюнери и джънк фут, отново се завърнах на здравословната пътека! разболях се от нещо подобно на грип.... и разбира се вместо да ида на лекар и да ме натъпчат с хапчета и антибиотици както обикновено става - просто направих 2 дни сухо гладуване, които минаха удивително леко ...може би щото съм правил дори и 10 дни на вода, та организма ми не се шашка чак толкова само на 2 дни макар да беше сухо  :bleh

както и да е ...захраних се ...обаче реших да се опитам да го карам здравословно и засега чат-пат успявам! храня се предимно с плодове и зеленчуци, ядки и варива! по-подробно казано - ябълки, круши, грозде, банани, домати, краставици, пиперки, лук, белени семки, стафиди, сурови лешници и бадеми :) това ми беше в началото ...обаче понеже реших тоя път да се направя на по-умен и да не скачам пак от едната крайност на другата, да стресирам организма си и да не издържам ...реших, че не трябва да съм толкова краен и освен тия неща си хапвам леко сварени яйца 3-4-5 мин. по 2 яйца през няколко дни :) спрял съм хляба, захарта, солта ....сутрин редовно изпивам по 1 фреш лимонов :)

снощи обаче ме светнаха, че нямам енергия и съм анемичен, защото не приемам белтъци ...и ми казаха да ям тахан с мед и днеска за първи път добавих и това към менюто си, а друг човек ми каза киноа да си взема като му казах, че обичам кус-кус и мисля утре да си направя киноа + извара :)

манджите дето хапвам са боб, леща, картофена и гъбена супа ...всъщност това съм хапвал последните 2-3 седмици дето опитвам да се храня здравословно, иначе може би и други неща ще хапна ако сготвят вкъщи  :whistling2 - emotloader:

засега съм прегрешил само с един сладкиш дето имаше захар и брашно в него.... и днеска изядох 2 пакетчета с курабийки от здравословния магазин, но те май не бяха чак толкова зле като прегрешение ...ама просто не трябваше да ги изяждам всичките май :)

като почна да тренирам с гирите вкъщи ще включа конопен протеин и чиа семена преди и след тренировка...

засега това ми е менюто .....обаче днеска само през деня свалих 1 кг, което малко ме плаши - може би бъркам в нещо? някой по-напред с материала ще се радвам да ми направи някоя критика какво още е необходимо да включа в менюто си или къде бъркам ...ако свалям по 1 кг на ден няма да е мн добре  :surpris_23: а пък и не ми харесва да нямам достатъчно сили ...ужким си мисля, че се чистя ...ама с тия манджи и яйца не съм сигурен дали само в чистенето е проблема ???
Активен
"няма грешки, има само уроци"
 

Страницата е създадена за 0.071 секунди с 22 запитвания.