Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Гарвана  (Прочетена 87031 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #140 -: 02-04-2012, 17:53:00 »

е как да не може да се яде нахута на кълнове, на мен ми е много любим ...но е тежка храна, би трябвало след гладуване да се избягват ядки и бобови..това си е мое мнение...яж повече зелени салати  ;D
Активен

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #141 -: 02-04-2012, 21:21:14 »

е как да не може да се яде нахута на кълнове, на мен ми е много любим ...но е тежка храна, би трябвало след гладуване да се избягват ядки и бобови..това си е мое мнение...яж повече зелени салати  ;D
Дани и на мен нахута ми е много любим. Вижда ми се малко безсмислено да го чакаш 3-4 дни да покълне и после да го свариш ??? Иначе аз знам, че ядки може натопени да се включат на 8-9 ден при 10 дневно захрахване
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #142 -: 02-04-2012, 23:14:13 »

лелееееее... аз вече и супа ядох и ядки, ще взема да си докарам някой проблем... сега отчитам, че 2 дни не съм акал и това малко ме притеснява като се има предвид, че 5-6 пъти ходех на ден преди да почна гладуването... пък май достатъчно си хапнах, за да има защо да ходя  :surpris_23: сбозих работите пак май  :Confus_3: :Confus_3:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #143 -: 02-04-2012, 23:18:44 »

между другото напоследък очите ми като погледна вечер са доста кървясали някакси... и това също малко ме притеснява, защото много рядко са такива... виждат се доста капилярчета пълни с кръв? верно, че зяпам доста компа и тв.. разни мачове, ето вече 00ч. мина, ама досега така не съм ги забелязвал сякаш се пълнят с кръв, имате ли представа на какво може да се дължи?  :Confus_34:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #144 -: 03-04-2012, 08:25:33 »

лелееееее... аз вече и супа ядох и ядки,

Евала за супичката. Но като ще гладуваш и после ще се захранваш го прави като... хората иначе няма файда :pensif_29:. А на мен вчера ми беше втори ден на захранване и изядох една зелена ябълка:



Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #145 -: 03-04-2012, 09:32:32 »

ябълките не трябва ли да са белени в началото? :)
иначе аз мисля, че правилно си ги правя нещата.. в смисъл, че не съм тръгнал да ям месо, сирене, яйца и други подобни :)
ям си вегетарианска храна, но май малко бързо се натъпквам наистина, защото така съм си свикнал по инерция от преди... все пак и 2 големи дюнера малко ми се виждаха в един момент, ама тъй като няма да ми е последното гладуване.. важното е всеки път да дърпам поне малко напред, пък накрая резултатите ще са налице с повечко постоянство  :thankyou:
и сега понеже ме съблазни отново със снимките си, отивам и аз да изям една ябълка  tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #146 -: 03-04-2012, 10:26:16 »

Добре се справяш, гарване, не прекалявай само с количествата..По принцип след 10 дневен глад, чак накрая на захранването се включват, сол, хляб,ядки...наблягай на зеленчуците и плодовете...
...ти си бил синеочко  ;D Аз си те представях леко мургав, като индиец  tooth
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #147 -: 03-04-2012, 10:36:54 »

не прекалявай с количествата ама...... май вече го направих с тия супи вчера... мислех, че е нормално количеството, а само се натъпчих яката :whistling2 - emotloader:
и сега пак по старомо, взех да се чувствам гладен... одеве изядох 1 ябълка с двоен фреш лимон... сега вече ми трябва нещо доста по-стабилно  tooth
ставам като индиец лятото като ида да живея на плажа... само че вместо червена точка имам 2 сини  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #148 -: 03-04-2012, 18:17:23 »

великото завръщане на кг започна с бясни темпове... вече съм 73кг, т.е. 3 кг отгоре за само 3-4 дни  :thankyou:
признавам си, че нещо не можах да устоя на супите... вчера на копривената, а днеска на гъбената съм ял на 3 пъти от нея... с малко хлебец от боядисания  tooth оф не е истина, обаче ми е много интересно - винаги съм мразел супите и съм бягал от тях като от кърлеж или игли и спринцовки, а с тоя режим на хранене и гладуване само ми дай супи баси  tooth и разни манджи, които преди също ненавиждах..... предпочитах да изям по 10 филии хляб с лютеница и съм го правил много пъти вместо да ям манджа или супа, или плодове и зеленчуци... довечера мисля да завърша с една салата цвекло+ряпа+репички каквато ядох вече един път по обед и доста ми се ослади :essen:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

purelove

  • Гост
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #149 -: 03-04-2012, 18:34:33 »

Въйййй  ;D По-полека, морски  :pensif_29:
Активен

purelove

  • Гост
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #150 -: 03-04-2012, 18:39:19 »

Евала за супичката. Но като ще гладуваш и после ще се захранваш го прави като... хората иначе няма файда :pensif_29:. А на мен вчера ми беше втори ден на захранване и изядох една зелена ябълка:
Озадачаваш ме ! Погрешно ли разбирам или си изкарала деня само с една ябълка? ...  tooth
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #151 -: 03-04-2012, 18:50:00 »

ами то май за мен е ясно, че ще почна да ям много в някой момент ...хубавото в случая е, че не съм минал на дюнери и че планирам само по празниците да съгреша малко с месце и след туй пак ще си следвам плодове-зеленчуци, като ще се старая да огранича и количеството, както и качеството - т.е. ще гледам да ям и повече сурово... или пък де да знам, може би по-малко хляб... че на мен 2 филийки малко ми се струват с яденето, ма като се замислих вече ми се събраха 6 за днеска, което не е много добре  tooth
ама като гледам как връщам кг май трябва фитнеса да го почна по-рано от събота както си мислех  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

purelove

  • Гост
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #152 -: 03-04-2012, 19:51:39 »

Малко повече дисциплина и силна воля са ти нужни в момента. Съвсем логично звучи – щом като веднъж си отключил вкусовите си рецептори и си „събудил” храносмилателните сокове, това е като все едно да вдигнеш от сън спящ великан.. Ужасно гладен при това, готов да погълне всичко, годно за ядене, което е пред очите му. Не искам да те поучавам или критикувам, но един чисто „приятелски” съвет (ако ми позволиш) .... – не успееш ли да се въздържиш от прекомерното хранене сега, в най-скоро време ще платиш скъпо за грешките си. И точно сега е момента, когато можеш да си навредиш значително, отколкото по което и да е друго време на гладуването. Лечебните кризи, свързани със слабост, замаяност и прочие по време на самото гладуване са нищо, пред това което можеш да си навлечеш. Товариш излишно жизненоважни органи, „стресираш” си белите дробове, сърцето, бъбреците. И освен непоносимите стомашно-чревни болки впоследствие, нищо чудно да провокираш и някой сърдечен пристъп.  Не драматизирам излишно...  Факт! При  1-2 дневно гладуване „тежестта” за организма е по-поносима, отколкото при едноседмично и по-продължително гладуване. Не си прави експерименти, моля те. Можеш да понесеш голямото разнообразие от храни и да си позволиш минимални прегрешения, но в малки, оскъдни количества. Сам знаеш, че по време на гладуване стомаха се свива и е в състояние на покой. С тези количества , с които го обременяваш излишно в момента, той няма как да работи „ на пълна пара” като използва целия си капацитет.  И не на последно място – захранването е постепенен процес. Основната задача на началния етап е да се започне стимулирането на храносмилателните органи до степен да са в състояние да смилат скромни количества храна. Леки храни, с високо водно съдържание. Задачата на втория етап е да разшири хранителния режим, като тук вече се включват по-сложни и разнообразни храни като кълнове, маслини, зехтин, авокадо, ядки и семена ... И през третия етап включваш зърнените храни, скорбялните зеленчуци и готвените храни. Желая искрено успех
« Последна редакция: 03-04-2012, 19:53:51 от purelove »
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #153 -: 03-04-2012, 23:06:12 »

 :surpris_22: май тотално се поиздъних.... добре де, днеска беше ужасен ден... 3 хубави паници със гъбена супа + 6 филии + 2 пъти салата (1/2 цвекло 1/2 ряпа няколко репички) + 2 ябълки + 50г кашу... може и да изпускам нещо  :surpris_23:
утре ще гледам да се постарая да се въздържа малко.... нашите мислят да ме съблазнят с пържени тиквички и си признавам, че съм готов да се поддам и на това изкушение, даже отсега си представям как ми влизат в устата... ама ще гледам да ям само веднъж от тях, а не както със супата - 3 пъти... останалото ще се опитам да бъде пак тая комбинация от салата... абе ще гледам да намаля готвеното ядене от 3 на 1 и заедно с него и хляба, така става ли ?  :angel:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

барбаронка

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 82
    • Най-красивото място- вкъщи
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #154 -: 04-04-2012, 12:37:33 »

Привет и от мен,
Да те попитам ти захранили се вече?!?! Защото това папкане е за захранен човек, даже и ми се струва като преяждане.Purelove ти го е написала толкова добре!!! СПАЗВАЙ ГО! Знам, че не е лесно, но ако ще гладуваш и после ще се захранваш така, не че няма смисъл ами си е опасно, както вече е казано!  :pensif_29:
Успех и се въздържай, опитай се да мислиш за друго и си намери занимание, ако се моташ само вкъщи покрай хладилника много вероятно е да го нападаш така  :fun_096:
Активен
"Най- необходимото познание е да се научиш да забравяш ненужното."Антистен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #155 -: 04-04-2012, 13:56:17 »

Наистина се чудя как ти се яде? На мен при дълго гладуване хич не ми се яде-направо ми е трудно да се захраня.Иска ми се да мине бързо времето и да започна пак по-дълго гладуване.Но при теб сигурно нещо е объркано.По-добре се храни с плодове и зеленчуци-повечко,но само натурална храна :essen:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #156 -: 04-04-2012, 14:49:01 »

Ооох гарване, захранването не е никак лесно  :pensif_29:..помня и аз как не можех да си контролирам апетита след първото ми плодово гладуване....по-добре един ден яж само плодове сега, или една салата и вода...За друг път да си знаеш- от моя опит, винаги трябва да имаш списък с храните , които ще ядеш ядеш всеки ден и да го спазваш...за мен това е начина да успея със захранването, иначе ме наляга един такъв вълчи глад като твоя  tooth
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #157 -: 05-04-2012, 20:20:25 »

благодаря ви за съветите.... за това гладуване може да се каже, че тотално се издъних и последните 2 дни предпочитам да бъдат забравени без да ги коментирам ....захранването ми завърши, това е  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: ям си като прасе... и пустите гевречета.. от 3 дни не мога да им устоя и се тъпча с гевречета от ония малките  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:

със сигурност обаче това не ми харесва ...честно казано си мислех, че е по-важно да спазвам храните, с които се захранвам като вид... а не толкова като количество и чак сега ПуреЛовчето като ми наблегна на тоя въпрос се позамислих повеече, че май наистина и количеството на храната е важно... и така както ми го е написала всичко ми стана ясно и ще се постарая при следващото гладуване да го спазя реда и количествата да са подходящи за захранване, а не да почвам да си тъпча макар и позволените при захранване храни  :surpris_23:
и май съвета на Даниела да имам списък какво ще ям също ще помогне... то имам някакви списъци, ама друго е наистина сам да си направя мой си списък и да си го следвам и сам да съм помислил и решил какво ще правя, щото ония готовите списъци честно казано не ме кефят особено и не ги гледам - само гледам плодове, зеленчуци, ядки, хляб... някакъв ред да спазвам на включване на храната и толкоз  :angel:
виновен съм, обаче при следващото си дълго гладуване ще се върна пак да прочета мнението на ПуреЛовчето, за да не оплескам работите... все пак се надявам да не е тотално обезценено 9 дневното ми гладуване и да има някакъв невидим положителен ефект  :fluretaa: абе поне да не си навредя...  tooth tooth tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #158 -: 05-04-2012, 21:17:53 »

Мислих и аз да ти кажа,че си у н и к а л е н ,относно количество и качество и да попитам, струваше ли си вложената енергия за тези 9 дена,но щом сам предлагаш последните дни да бъдат забравени - ок,само гледай впоследствие да не забравиш забравеното :)
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #159 -: 05-04-2012, 21:26:47 »

може да запомня само това, че съм уникален от мнението ти  :whistling2 - emotloader:
ми.... днеска ходих за върба да събирам и бях уморен и изгладнял и нагъвах това дето и другите нагъват общо взето и в големи количества.... вчера сравнително добре беше, ама преди да легна не издържах и реших да си опитам 2-3 от малките гевречета, обаче в крайна сметка им изтървах бройката  :thankyou: и днеска продължих с тях.... ще ме побъркат, да се чуди човек защо изобщо си ги взех, явно като стоят до мен не се получават работите  :pensif_29:
за гладуването като здравословна полза не знам дали си е струвало... виж, че захранванията ги оплесквам.. все пак чистих организма си, това си личеше.. ама и си личеше, че има още за чистене :) и ако със захранването си нося вреда, то няма как да съм усетил положителния ефект, защото се чувствах изтощен преди захранването.. абе, трудно ми е да преценя :) но ако не сбозиш прекалено много нещата (надявам се, че не съм се олял все пак), полза винаги има - ето, първо вече знам, че мога да издържа много.. второ всеки път като правя грешки знам повече за следващия път и така лека полека ще изчиствам нещата и накрая ще се получи всичко както трябва  :bleh :bleh :bleh
пък и лятото е  по-лесно да се гладува, нали? както и захранването  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.