Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Гарвана  (Прочетена 87032 пъти)

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #40 -: 20-05-2010, 20:54:25 »

Ако си намерил достатъчно лют хрян слузта се отделя от цялата лигавица на дихателните пътища - като започнеш от белия дроб и стигнеш до синусите. Де да има кой да те снима каква картинка ще бъдеш  :laugh:
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #41 -: 20-05-2010, 21:15:16 »

Ти май очакваш баща ти да ти приготвя и салатките. Не може да очакваш разбиране, а какво остава за подкрепа... все пак човека явно е възпитан, че месото и сиренето са полезни.
Я се стегни малко - изкушения на всеки ъгъл. Това, че ти не искаш да ядеш пица не означава, че всчики ще се съобразяват с теб. Щом си решил да промениш начина си на живот го правиш сам.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #42 -: 20-05-2010, 21:53:01 »

Ти май очакваш баща ти да ти приготвя и салатките. Не може да очакваш разбиране, а какво остава за подкрепа... все пак човека явно е възпитан, че месото и сиренето са полезни.
Я се стегни малко - изкушения на всеки ъгъл. Това, че ти не искаш да ядеш пица не означава, че всчики ще се съобразяват с теб. Щом си решил да промениш начина си на живот го правиш сам.
Неее, за салатките чакам на мама всъщност  :bleh
Но понеже тя закъсня нещо, а пък аз бях много гладен... се наложи сам да си я направя, и между другото се получи чат-пат. Даже я и снимах да си я гледам, дано да не се окаже последната ми  tooth
Естествено, че сам! Ами просто му казвам какво да взема като пазарува, а той сякаш изобщо не ме е чул... затова вече сам! :pensif_29:

@Zloqd
Идея си нямам какъв е хряна, утре мисля да го разбера. То прилича на някакви пръчки, много ме кефи... дано да стане за ядене... и дано после ефекта да е покъртителен  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #43 -: 20-05-2010, 22:46:41 »

... и дано после ефекта да е покъртителен  :whistling2 - emotloader:

Можеш да си сигурен - направо е покъртващ, та чак разкъртващ  ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #44 -: 21-05-2010, 11:04:08 »

... и дано после ефекта да е покъртителен  :whistling2 - emotloader:

Можеш да си сигурен - направо е покъртващ, та чак разкъртващ  ;).
Абе, знам ли го..... сега глътнах една чаена лъжичка с хрян, ама нещо за сега не ми действа много-много, то верно, че само 5 мин. са минали.... ама взех да се чудя дали пък да не изям още една лъжица.... или пък да чакам да видя какво ще стане  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #45 -: 21-05-2010, 11:16:31 »

 tooth умирам от смях с тебе гарване  tooth
Аз си правя хряна така- настъргвам малко и слагам сока на половин лимон- от това три пъти на ден по една лъжица, веднага ми теква носа   :Content_4 - emotloader: друг вариант- настъргваш повече на дъното на чаша и дишаш над нея, от всякъде ще текнеш. А  хрян и мед много добре действа при кашлица, наскоро така лекувах сина ми.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #46 -: 21-05-2010, 11:22:01 »

tooth умирам от смях с тебе гарване  tooth
Аз си правя хряна така- настъргвам малко и слагам сока на половин лимон- от това три пъти на ден по една лъжица, веднага ми теква носа   :Content_4 - emotloader: друг вариант- настъргваш повече на дъното на чаша и дишаш над нея, от всякъде ще текнеш. А  хрян и мед много добре действа при кашлица, наскоро така лекувах сина ми.
Много смешно да ти кажа, няма що..... нали твоя нос си тече и нямаш проблеми, а аз се чудя на мен защо не ми тече носа  :pensif_29:
Ходих да изям още една лъжица за всеки случай, понеже някакси много разреден се получи разтвора ми, понеже четох, че като престоявал си губел свойствата... пък може би проблема е, че реших да настържа най-малкия корен, който не е лют като по-големите си и дебели събратя... ще взема довечера пак да си нарежа от по-големите корени, от този малкия докато го настържвах чак накрая се усети някаква лютевина както като се реже лук.... нещо се сбози някъде работата май, ама ще видим...  :kisss:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #47 -: 21-05-2010, 11:27:26 »

мда, там е проблема, не ти е достатъчно лютив хряна, настъргвай от по-дебелите, да  те видим  тогава   tooth
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #48 -: 21-05-2010, 11:32:36 »

мда, там е проблема, не ти е достатъчно лютив хряна, настъргвай от по-дебелите, да  те видим  тогава   tooth
Сега кихнах един път, обаче не стига..... нито слуз ми капе от носа, нито в гърлото... все пак отчитам като напредък, че кихнах. Абе, чудя се дали не трябваше да си направя някоя друга клизма и едно чернодробно прочистване и тогава хряна.... щото доктора едно време като ходех при него ми беше казал, че лекарствата вече са си загубили свойствата над мен, понеже я няма естествената жилка да ми раздразни там... демек плодове и зеленчуци, ама аз реших, че съм тарикат и ще успея и без плодове и зеленчуци и ето, че сега съм на път да стана суровоядец, това е истината  :Confus_3:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

zlatina77

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #49 -: 21-05-2010, 13:08:01 »

Та сега да ви попитам аз :), от къде си купувате хрян, един ден търсих в Карфур но нямаше ???,а исках да си направя хреновка да я опитам :)
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #50 -: 21-05-2010, 13:35:44 »

Та сега да ви попитам аз :), от къде си купувате хрян, един ден търсих в Карфур но нямаше ???,а исках да си направя хреновка да я опитам :)
Мога да ти кажа аз откъде си купувам, за другите не знам. Всъщност и за себе си не знам, защото сега за първи път си купих и не знам другия път как ще дойде, ако има друг път изобщо. Опитвам се да ти кажа, че вчера си купих корените от хрян от пазара колкото и да не ти се вярва. Обстоятелствата се стекоха така, че си купувах ябълки и портокали, за да има какво да ям.... но още от самото си навлизане в територията на пазара ме глождеше мисълта за хряна и за него се оглеждах. Но го нямаше и затова реших да питам тази жена къде ми продаде портокалите и ябълките къде мога хрян да намеря... и тя ми вика чакай да погледна, първо погледна към една жена къде сигурно й е станало нещо (не знам какво) и я нямаше на работа... после погледна от другата страна и извика на една баба с очила и ми вика виждаш ли я тая баба с очилата и аз викам виждам я.... и така, оттам си взех хряна общо взето... изкупих го целия, всичките 150грама за 1лв и 50ст. и се надявам да ми стигне и така... просто трябва да си хитра като мен, за да си намериш хрян май  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #51 -: 21-05-2010, 13:41:50 »

 :Content_4 - emotloader:
и аз от пазар купувам хряна, но скоро не съм виждала, затова го замествам с джинджифил.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #52 -: 21-05-2010, 13:52:03 »

:Content_4 - emotloader:
и аз от пазар купувам хряна, но скоро не съм виждала, затова го замествам с джинджифил.
Първо, никъде не пише, че се замества с джинджифил... това ти си си го измислила, вероятно заради името Даниела и галеното както ти викат - джинджи! И второ, и аз никъде не видях хрян ...ама като ги питаш тъй под масата и ти го измъкват  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #53 -: 21-05-2010, 15:39:07 »

Джинджифила също пречиства от слуз, наред с много си други лечебни свойства. Също и чесъна, лука и репите.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #54 -: 21-05-2010, 15:54:08 »

Джинджифила също пречиства от слуз, наред с много си други лечебни свойства. Също и чесъна, лука и репите.

Вече Джинджифилката ще ти викам на тебе  tooth tooth tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #55 -: 21-05-2010, 16:36:52 »

Джинджифилът си е супер нещо;)
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #56 -: 21-05-2010, 16:49:13 »

Джинджифилът си е супер нещо;)
Абе, не знам защо така... ами хряна май не ми действа много и се чудя какво да правя... довечера сигурно 2 лъжици ще пробвам да лапна да видим и след това отивам на черно парти малко, дано да не изкарам всичко там  tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #57 -: 21-05-2010, 19:49:20 »

Тоя хрян сигурно е стоял поне две седмици под масата на пазара. Аз като реша да правя такива работи си вадя от село колкото ми трябва и гледам по най-бързия начин да го рендосам и полея с лимонов сок да не изветрява.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #58 -: 22-05-2010, 11:02:01 »

Тоя хрян сигурно е стоял поне две седмици под масата на пазара. Аз като реша да правя такива работи си вадя от село колкото ми трябва и гледам по най-бързия начин да го рендосам и полея с лимонов сок да не изветрява.
Ами, какво да ти кажа.... има логика в това да е проблема наистина, обаче няма откъде да си изкарам корени, така че май ще трябва да се задоволя с тези. Дано все пак има някакъв ефект от цялата работа  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #59 -: 22-05-2010, 14:32:44 »

Браво Гарвачо! :) Голям напредък! Чак си ходил до пазара да си купиш плодове зеленчуци и ядки. Значи се вслушваш в съветите ми.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 22 запитвания.