Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Гарвана  (Прочетена 87083 пъти)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #180 -: 16-04-2012, 10:02:30 »

shofilev ....абсолютно си прав за всичко, което си написал! благодаря ти! :)
но целта е храната... да усетя вкуса за последно, да се натъпча яко... да почувствам отново вредата от нея и важността на доброто хранене... това за 2-3 дни трябва да го свърша и след това си минавам пак на плодове и зеленчуци главно, и манджички :) имам предвид, че не смятам да го карам нито с месо, нито яйца, нито сирене и кашкавал... това е моментно състояние, все пак храненето е и вид социален феномен - не искам да се цепя чак толкоз на празника... искам да се чукам и аз с яйцата и да вкусам традиционните великденски козунаци, да не се чудя какво да ям на трапезата.. но това ми е само за 2-3 дни, демек днеска утре най-много и се връщам след туй на саладките и плодовете, ядките, манджите и черния боядисан хляб... както и на ежеседмичното еднодневно гладуване, което реших да правя в петък :)
вярвай ми и по-груби неща съм правил... повече съм тъпкал след предишни пости, вместо бяло пилешко месо съм скачал на червено - свинско и т.н. след което винаги ме е хващало разстройство, а тоя път такова не ме хвана... изял съм 3-4 яйца може би досега, половин козунак, едно пиленце, 3 баунтита, 1 марс, сирене и кашкавал не чак толкоз много и това ми е май  :whistling2 - emotloader:
но си прав, че твоят вариант е много по-добър и препоръчителен  :sorcerer - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #181 -: 16-04-2012, 10:13:09 »

Направо ти завиждам,Черен гарван.Аз хапнах 1 яйце, десетина курабийки и малко козунак и след това щях да умра.Е..."нямаше ли кой да ми каже",че след преминаването на сурова храна стомаха ми ще реагира зле на всичко останало...... :-[ :-[ :-[
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #182 -: 16-04-2012, 10:25:15 »

хахаха, гарвана достатъчно антиздравословни простотии прави, за да може тялото му да е свикнало на високи нива на стрес... за това се иска цял живот тренинг, аз чак сега взех да не правя такива простотии каквито съм правил досега  tooth tooth tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #183 -: 16-04-2012, 10:37:36 »

Досега не ми се беше случвало подобно нещо,но явно ми е време.Отсега нататък ще трябва доста да внимавам по празниците.Свърши се с "голямото плюскане" по празниците.Но това пък може само да ме радва защото със суровата храна се чувствам прекрасно.Сега ще трябва да изчакам няколко дни,за да се изчистят курабийките и тогава ще си направя едно пречистване на черния дроб. :flower:
Активен

purelove

  • Гост
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #184 -: 16-04-2012, 10:52:08 »

Направо ти завиждам,Черен гарван.Аз хапнах 1 яйце, десетина курабийки и малко козунак и след това щях да умра.Е..."нямаше ли кой да ми каже",че след преминаването на сурова храна стомаха ми ще реагира зле на всичко останало...... :-[ :-[ :-[

Като във философията на живота на Мечо Пух - Колкото повече, толкова повече! 10-тина курабийки  :Confus_3: tooth Кали, верно си тръгнала да се самоубиваш  :surpris_22: Гарвана поне има ветерански нюх към тези неща  tooth (Междудругото вече имам отговор за себе си - защо срещате трудности в гладуването после  :whistling2 - emotloader: Просто защото този "социален феномен", за който говори Гарвана ви връща в изходната точка и циклите около едни и същи неща без какъвто и да е напредък ....  :Confus_3: )   
За пореден път се убедих в идеологията на българина - да превърне всеки празник в кулинарно пиршество ....  :essen: :Content_14:
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #185 -: 16-04-2012, 11:07:02 »

Ееееее,недей с лошото де, purelove.10 курабийки не са голямо прегрешение,като се има в предвид,че трапезата беше отрупана с агнешко, агнешки дроб-сармички,козунаци,тортички и много други глезотийки.Но наистина ще трябва да се съобразявам точно какво хапвам,защото организма ми вече си има собствена програма и не е съгласен с моето мнение tooth tooth tooth tooth tooth
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #186 -: 16-04-2012, 11:07:34 »

ПуреЛовче, какви са тия приказки от теб  tooth
отговорът ти е добър, но не е правилен... не искам да превръщам празника с кулинарно пиршество, а не искам да развалям празника на другите по-скоро, да се обяснявам що няма да ям яйца, козунак и т.н., ще преживея някак 2 дни суматохата и после ще се възстановявам от нанесените кулинарни дяволии ;)
ако великденската трапеза беше отрупана с плодове и зеленчуци, всъщност щях да съм доста по-доволен... спокойно можех и да не тъпча нещата, които реших да тъпча.. но понеже реших все пак да го направя, поради това да не се правя интересен на празника и да се цепя (въпреки че принципно ако някой обича да се цепи и да му е все тая дали се е отцепил от другите и е останал сам - това сигурно съм аз, но понякога явно доброто надделява) ...та, затова реших да се натъпча качествено за няколко дни с нещата дето харесвам и после да съм зареден с нови сили за гладуване и веге-сурово, само дето както викаш преяждането малко ще попречи на последното, но няма страшно... аз ще спазвам предишните ти указания от преди няколко страници и ще се получат нещата  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #187 -: 16-04-2012, 17:29:08 »

Аз мисля, че логиката "Празници са, 2-3 дена ще ям от всичко като за последно, а после почвам да се храня здравословно". Точно тези скокове са вредни. И яйцата, месото и сиренето, особено когато са домашни не са вредни. Вредни са баунтитата, шоколадчетата и всичката "опакована" храна.

Мисли, момче!!!!
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #188 -: 16-04-2012, 17:36:51 »

абе ти не спря да дъвчеш докато гладуваш, а пък на мен ми се караш да съм бил мислел  :pensif_29:
истината е, че изядох и един туикс и си взех пак гевречета за зарибявка  :Confus_3: :Confus_3:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #189 -: 16-04-2012, 20:34:46 »

Ама Гарванчо, каква си терца!!!
Изчетох последните 3-4 страници......направо си за бой
То да не приказвам много че и аз на Великден направих една тъпотия--както от година на100 % веганствам и суровоядствам и реших че ще хапна сиренце и...... оплюсках половин баница "белла"!!
Днес съм подута като китаец и съм цялата на червени петна.. почнах гладуване от днес ама нейсе
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #190 -: 16-04-2012, 23:10:40 »

изядох една голяма пица, изпих една бира, мляко с какао.... подух се и аз, и така ожаднях като се прибрах 3 чаши вода изпих и съм пак жаден.... след малко отивам пак за вода да търся  :Confus_34: побърках се май сериозно.... дано утре вече да ми мине мерака за простотии... верно е, че съм за бой.. някой ако ми е насъбрал сега е момента да си го изкара на мен, ще е даже за добро  :angel:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #191 -: 16-04-2012, 23:46:25 »

изядох една голяма пица, изпих една бира, мляко с какао.... подух се и аз, и така ожаднях като се прибрах 3 чаши вода изпих и съм пак жаден.... след малко отивам пак за вода да търся 
Аз преди час се върнах от едно неизбежно гостуване, където ми предложиха много добре приготвено свинско месо (варено) с малко картофено пюре и доматен сос, козунак и едно яйце, вино (не повече от 100 мл.). И макар, че храната беше наистина внимателно и сравнително здравословно приготвена, пак много ожаднявам - нещо, което през поста не забелязах. Няма как да ядем такива неща и после да искаме да ни е добре, да не ни е тежко, да сме във форма.
Преди много години, когато започнах да спазвам постите, правех точно като тебе. Ама тогава бях на друга възраст и много не съм мислил за последствията. После с времето започнах да забелязвам, че свърши ли поста и започвам да се чувствам зле - отпаднал, с тежест в корема и т.н. Трябва да уточня, че от две-три години през пости не ям масовите растителни полуфабрикати (като маргарин, меденки и т.н.). Напр. от изминалия вече пост започнах да правя бонбони от фурми, сурово кашу и бадеми, канела, джинджифил, ванилия и малко био сурово какао - става хем вкусно, хем добър заместител на химиите от магазина.
Вероятно го знаеш, но тъпченето след поста, освен дискомфорта, който докарва, си има и други измерения, което също не е за пренебрегване...
Както правилно са ти казали и в по-горните постове, с рязкото редуване на пост/глад с нахвърляне върху всякакви неща за ядене най-малкото подлагаш тялото си на силен стрес, от което нямаш никаква полза.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #192 -: 17-04-2012, 00:15:28 »

принципно за всичко си прав... само дето все пак не съм съгласен с теб... аз винаги съм се учил от опита си, от правенето на грешки, от правенето на нещата по лош начин, по добър.. от съпоставката, от противопоставянето, от усещането на разликата, на различните нюанси в различните пътища и т.н. :) щом като правя тия простотии в момента... значи просто не съм узрял достатъчно, за да не ги правя ..което не значи, че имам нещо против приятелските съвети, дори се вслушвам в тях... вероятно и в по-голяма степен се мотивирам повече хора като ми казват едно и също... но все пак явно имам нужда да допусна някои грешки в момента :) най-малкото, за да видя, че не си струва... няма грешки - има само уроци... това май ми беше подписа тук не съм сигурен и наистина вярвам в него, освен ако грешката не е твърде фатална де ;)
изпих 6 чаши вода вече... кротнах се, ама сега мие  едно такова жегаво... ако оцелея тази нощ, ще се постарая вече утре н аистиан да съм по-кротък, че навиците бързо се връшат и предполагам, че може да отиде седмици правене на простотии... така че утре ако ще правя някакви прегрешения, ще гледам да са в по-нормални граници  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #193 -: 17-04-2012, 08:17:09 »

Най-хубавото е, че си казваш всичко и пишеш в дневника. След време ще бъдеш на друг акъл и ще можеш да прочетеш какви си ги вършил. Ключът тук е да промениш съзнанието си и да намериш баланса, което явно е съдбата на човека  :pensif_29: .
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #194 -: 17-04-2012, 09:01:04 »

да бе, той си признава всичко, милия и ние го дъвчем. Пак си признава, пак го дъвчем.....
Трай си пък ти,бе!- туиксове, баунтита-трай си!!
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #195 -: 17-04-2012, 09:39:18 »

то и аз кати-на я дъвча заради дъвките по време на гладуване, и тя затова идва сега да си отмъщава тук  :surpris_23: честно казано харесва ми да й се карам заради дъвките  tooth

абе споко... днеска почвам по-добре... довършвам си гевречетата в момента и след това ще се старая нещо плодове и зеленчучесто да си измисля да хапна.. че то манджи супи и други подобни май няма сега, само боклуци покрай празника  :Content_14: :Content_14:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #196 -: 17-04-2012, 10:13:38 »

Аз мисля,че трябва да минеш малко на суровоядство,след това- гладуване,след това си продължаваш със суровоядството.Накрая организма ти сам няма да иска друга храна,освен натуралната такава.Това е начина да се забрави месото,сиренцата и баунтито. :Content_22:
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #197 -: 17-04-2012, 10:21:40 »

абе да ти кажа.... май наистина не ми липсва чак толкова тази храна... в смисъл, друг път като съм искал да ям плодове и зеленчуци ми е бил велик проблем, докато днеска не изпитвам някаква нужда да поглъщам вредна храна, макар предните 2 дни да тъпках такава.... така че се надявам да нямам проблеми, може би вече съм стигнал до тоя етап да не ме блазни чак толкова подобна храна.. просто се отпуснах край празника, това е  :Confus_3: :Confus_3:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #198 -: 17-04-2012, 11:15:39 »

Нормално е вече да не ти се яде джънк, т.к. тялото ти се е пренаситило на този тип храна. Сега като почнеш на плодове и зеленчуци след време пак ще се нахвърлиш на гевречета и шоколади било то празник или не. Така е, защото минаваш от крайност в крайност и бягаш от баланса.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #199 -: 26-06-2012, 21:06:39 »

Гарвана да се похвали, че прави каскаднно гладуване според препоръките на пуреловката  :weight_lift: 1 ден глад 1 ядене 2 дни глад 2 ядене 3 дни глад 3 ядене и сега карам 4 дни глад като ми е втори ден ...след това правя захранване и приключвам засега с каскадното гладуване :) но се надявам този път да продължа да се храня с максимално сурови плодове и зеленчуци и полезна храна ...ако не, след месец пак почвам каскадните гладувания докато не поумнея достатъчно  :Confus_3: :Confus_3:
Активен
"няма грешки, има само уроци"
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 22 запитвания.