Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Гарвана  (Прочетена 87030 пъти)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #80 -: 17-07-2010, 11:11:52 »

:Content_14:, браво  tooth
Абе, какво браво... то нормално... 17ч. на ден..... нямам време да ям... хапвам по 2 пъти на работа някакви постни манджи с малко хляб и това е.... даже как не съм станал 60 кг се чудя :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #81 -: 17-07-2010, 11:13:01 »

еее, тогава не си за браво, хич не ти е добро менюто
а килограмите са супер  ;D
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #82 -: 17-07-2010, 12:11:07 »

еее, тогава не си за браво, хич не ти е добро менюто
а килограмите са супер  ;D
ами, такова ми дават на работа.... пиле със зеле... пилешка супа... рибешка супа... боб.... леща.... ориз..... и тия се въртят ....и май само аз ги ям, сервитьорите ядат някакви остатъци от храни на гостите и заделят там пилешко и не знам какво още и се скръндзят да дадат малко и така... на гладуване го карам общо взето tooth tooth
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #83 -: 04-10-2010, 14:30:23 »

:peperudi: жив съм още :flowers2:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #84 -: 05-10-2010, 00:34:08 »

Браво!
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #85 -: 05-10-2010, 09:15:27 »

 tooth бях се притеснила....а храненето ?
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #86 -: 05-10-2010, 10:05:48 »

tooth бях се притеснила....а храненето ?
По-добре да не задаваш въпроси, на които едва ли искаш да чуеш отговора :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #87 -: 05-10-2010, 16:31:27 »

толкова ли е лошо храненето, че не го коментираш  :pensif_29:  внимавай да не замениш това "жив съм"  с "болен съм"  :Confus_3:  искрено се надявам да не стане  така  :Content_22:
Активен
Намасте :)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #88 -: 09-10-2010, 23:37:37 »

толкова ли е лошо храненето, че не го коментираш  :pensif_29:  внимавай да не замениш това "жив съм"  с "болен съм"  :Confus_3:  искрено се надявам да не стане  така  :Content_22:
даже повече е от лошо... вчера изядох 3 пици... днеска сумати хляб, пилешки дробчета, кюфтенца, кекс, шоколадови бонбони.... да казвам ли рецептите :whistling2 - emotloader:
и позна... болен съм в момента :Confus_3:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #89 -: 10-10-2010, 07:51:19 »

Гарванчо, ако ти е добре  с това меню, карай така...но след като си болен май нещичко трябва да отпадне  :police: Като ти се яде хляб - хапвай пълнозърнест засища повече от белия. Включи ядки в менюто си те засищат добре, ако апетита ти е силен. Не пишеш от какво си болен, настинка ли? Дано мине бързо  :Content_22:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #90 -: 10-10-2010, 08:25:14 »

Амии какво да ти кажа :( ....продължавай да си угаждаш на лакомията и не се надявай да бъдеш здрав...
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #91 -: 12-10-2010, 20:10:27 »

Работата е там, че.... напоследък съм решил да се науча да готвя много сериозно... записах се на курс за готвач и за да се науча да правя нещо, сега трябва да почвам да правя разни неща... яйца, млека, кашкавали, сирена, меса, глупости... ала-бала... направо ужас дето се вика :thankyou:
откъде ми хрумна изведнъж да ставам готвач и аз не знам... като се има предвид, че нищо не съм готвил освен пържени картофи и спагети от готовите... и варени яйца 1-2 пъти :surpris_23:
що се отнася до другото.... искам да съм здрав, разбира се... но работата е там, че за целта трябваше да си направя пречистващите процедури - клизми, чернодробни и т.н. ..... пък сега вече студено, и както и съм настинал от 3 седмици поне сигурно.... и хич не ми е до това да почвам процедури в момента :fluretaa:
опитвах се и още се опитвам да мина без хапчета някакси... ядох лук, чесън... ама накрая не издържах и изпих няколко прахчета тайлолхот и тази вечер мисля пак да пия... щото явно организма ми не може сам да се справи.... не знам и аз кво да правя вече, леко съм объркан.. ама явно ми трябват пречистващите процедури, а пък тази с черния дроб не знам дали е възможна зимата... а и ако си направя клизмите най-после, дали само от тях би имало добър ефект за здравето... ама като се има предвид, че сега ще ми е леко невъзможно май да съм суровоядец, като се има предвид, че искам да се науча да готвя всичко..... :love_028:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #92 -: 12-10-2010, 20:18:35 »

еми тя по-лесна от твойта няма да станеш суровоядец... вместо да се учиш да готвиш....
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #93 -: 12-10-2010, 21:14:54 »

еми тя по-лесна от твойта няма да станеш суровоядец... вместо да се учиш да готвиш....
мисля, че трябва да ползваш малко препинателните знаци, понеже много трудно се разбира какво искаш да кажеш...  :surpris_22:
ако съм те разбрал правилно... да, лесно е - да стана суровоядец и т.н., ама нещо трябва и да работя все пак, така че ще видим  :bleh така или иначе ще стана суровоядец рано или късно... но първо да науча нашата, китайската, италиянската, френската и руската кухни...  :Confus_3: :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #94 -: 12-10-2010, 21:51:30 »

препинателните знаци са си наред, по-скоро словоредът обърква... но българският е интересен език, няма си рамкиран словоред, това изречение може да се размести по 10 начина и пак ше си е същото изречение :bleh

та като научиш нашата, китайската, италиянската, френската и руската кухня, ще ти се услади толкова готвеното, че едва ли ще станеш суровоядец.. сега му е майката, така или иначе не знаеш да готвиш, забъркваш нещо сурово без да готвиш и ядеш... пък за професия, стани сервитьор, барман, управител, нещо покрай готвача, не баш готвач...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #95 -: 13-10-2010, 11:42:48 »

За пречистващите процедури - лично аз залагам на Шанкх Пракшалана. Не че отричам клизмите, но те действат само на дебелото черво, а тази процедура изчиства целия храносмилателен тракт, и то доста добре; пък е и подходяща за хора, които по понятни причини не намират клизмите за особено лицеприятни ;).
Чернодробното аз съм го правила и през есента, че и през зимата - вярно, не се препоръчва, защото енергията в този орган през студените сезони е слаба, но мисля, че нищо не пречи да се направи и ефектът си е все така добър.
Относно готвенето - наистина суровите рецепти са доста по-лесни за приготвяне от традиционните. Нищо не ти пречи, наред с нашата, китайската, италиянската, френската и руската кухня, да пробваш и някои от рецептите на сайта или форума - много от тях са елементарни и отнемат точно 10 минути, като 5 от тях отиват за миене на кухненското оборудване  tooth. Пробвай и сам си прецени кое ще ти се услади повече  :).
А за настинката - на мен ми помага като просто си лягам и спя, ако трябва цял ден... Оставям организмът да се справи сам. Не ям нищо, пия много топли чайчета, и за 2-3 дни ми минава.
Успех и бързо оздравяване! :)
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #96 -: 23-11-2010, 21:18:24 »

ей забравихте гарвана... а той пък забрави суровоядството :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
сега мога да се похваля, че ям по няколко скилидки чесън.. другите неща дето ям по-добре да не ги казвам :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

gaby

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #97 -: 24-11-2010, 09:17:48 »

Здравей Гарване!  :love_026:
Видях  че си от Търново,аз също съм от тук,по принцип живея във Варна,но сега съм при родителите ми за 2-3 мес по семейни причини.Ако искаш мога да ти кажа аз от къде си купувам продуктите тук,е не е такова разнообразие но все пак основните неща се намират,има вече и био магазин,а което ти липсва можеш да си го поръчаш по интернет!  :Content_14:
Активен
:)))

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #98 -: 13-02-2011, 14:56:31 »

луда работа, днеска най-после се престраших да си направя клизма след над половин година канене :whistling2 - emotloader:
сложих си водата с морска сол в иригатора 2л някъде... обаче нещо не искаше да тече, въртях се едно друго... и изведнъж взеха, че всичките 2л изтекаха незнайно как без да разбера в мен... и после направо в тоалетната, никакви свещи, ралота и лежания на една страна... егати малоумната работа :Confus_3:
вие по половин литъър ли си сипвате в иригаторите?  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Дневник на Гарвана
« Отговор #99 -: 13-02-2011, 15:17:22 »

луда работа, днеска най-после се престраших да си направя клизма след над половин година канене :whistling2 - emotloader:
сложих си водата с морска сол в иригатора 2л някъде... обаче нещо не искаше да тече, въртях се едно друго... и изведнъж взеха, че всичките 2л изтекаха незнайно как без да разбера в мен... и после направо в тоалетната, никакви свещи, ралота и лежания на една страна... егати малоумната работа :Confus_3:
вие по половин литъър ли си сипвате в иригаторите?  :surpris_23:

Всеки си слага толкова, колкото му понася :)
Аз по принцип не съм си правил досега клизма с количество, по-малко от 1 литър, когато имахме едно време голямо казанче, беше мисля, че поне литър и половина... на всеки му е индивидуална "вместимостта"...

А иначе по-малките количества - около половин литър - се препоръчват с някаква лечебна цел, примерно ако вкарваш някакви билки, или преварена урина....
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.079 секунди с 22 запитвания.