Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Православното Християнство  (Прочетена 68442 пъти)

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Православното Християнство
« Отговор #20 -: 15-03-2011, 12:10:46 »

Това видяхте ли го? Имаше и доста попове в сутрешните блокове, като ги слушах (колкото можах да ги издържа) започнах да съжалявам, че сложих отметка на "православен християнин" във формата за преброяване ... Евала обаче на дъновистката (от дебата по bTV, който не го е гледал ТУК)!
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Православното Християнство
« Отговор #21 -: 15-03-2011, 19:52:53 »

Много ерудирана жена е казва се Галина Герасимова и често пише в сп."Осем".
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Православното Християнство
« Отговор #22 -: 01-04-2011, 21:35:20 »

Tи просто познаваш христянството в днешния му вид , силно променен. Какво да кажем за милионите хора изгорени на кладите в името христово ? Или за ограбените ..да си чула някой папа , поп да излезе и да се извини за това пред хората ? Да си чувала за християните в Рим как са налагали вярата ? Да си чула поповете да плащат данъци ? Да си чула на някой да му върнат заграбените земи ?  Да си чела случайно сравнителните анализи на всички достъпни документи за Иисус ? Е понеже не си , ще ти спомена ,че различията са огромни и нормален човек няма да им повярва. Всичките тези религии имат една единствена цел - смирение, управление и ограбване на масите. Ако не си го проумяла досега сама се сещаш какъв извод бих си направил.

Titan, съжалявам че се включвам сега. Повечето неща, за които пишеш, нямат връзка с православната църква.

Целта на смирението, което проповядва православната църква, е да се намали злото в света - от една страна, а от друга - смирявайки се, човек придобива Божията благодат, мир и радост, което е и целта на християнския живот.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Православното Християнство
« Отговор #23 -: 01-04-2011, 22:10:37 »

На пловдивския митрополит,рекламния бос Гергов, му подарил джип Мерцедес,и той смирено си го кара,с благодат мир и радост. tooth tooth tooth tooth
От 100 свещенника ,само няколко са истински набожни,дано си имала късмет да попаднеш на такъв.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Православното Християнство
« Отговор #24 -: 02-04-2011, 15:40:29 »

За съжаление си прав, голяма част от духовенството се е заразило от тази съвременна болест - материализъм, но това не прави нашата вяра по-малко истинска.

Наши съвременници са обаче и о. Серафим Вырицкий, при когото са ходели дори и немците, когато са нахлули в Русия, за да научат какъв ще бъде изходът от войната; о. Йоан Крестянкин, при когото е ходил дори Путин, след като е встъпил в длъжност; о. Николай Гурянов, при когото са ходили монаси дори от Атон...и много, много други. Така че, мисля, не е необходимо да гледаме какво вършат някои хора поради своите слабости, а каква  е истината.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Православното Християнство
« Отговор #25 -: 02-04-2011, 16:12:15 »

Да ,ама нали е казано,по делата ще ги познаете. Когато трябваше да кръстя децата,разгледах няколко оферти на тези бизнесмени, в нашата църква ми искаха 160 лева, но след голямо търсене,срещнах един свещенник и ги кръсти за 50лева. А според мен, трябва те да дадат на мен ,за да приобщят още двама християни. Всичко е бизнес,не ми говори за църква. Вярата е друго,там всеки си знае какво и в какво.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Православното Християнство
« Отговор #26 -: 02-04-2011, 19:09:42 »

"Titan, съжалявам че се включвам сега. Повечето неща, за които пишеш, нямат връзка с православната църква.
Целта на смирението, което проповядва православната църква, е да се намали злото в света - от една страна, а от друга - смирявайки се, човек придобива Божията благодат, мир и радост, което е и целта на християнския живот."

Донна , а ти да си чела случайно как са покръстени българите в християнство и как са били избити до 4 то коляно всички болярски родове и елита в държавата .Че цар Борис е бил един от големите национални предатели ? Нещо много повърхностно гледаш на нещата .Вероятно вярваш и ти в непорочното зачатие :)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Православното Християнство
« Отговор #27 -: 02-04-2011, 20:48:59 »

Аз това,че се раждаме от грях и сме грешници по рождение не го разбирам? Напротив, правим си децата с много любов и без да използваме ума,значи душата участва. :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Православното Християнство
« Отговор #28 -: 02-04-2011, 20:58:20 »

Бенато , само как се опитват гадните паразити да ни вменят вина за това ,че съществуваме :) И ако може да им дадем някой лев да си купим "опрощение" от самия Господ БОГ
Активен

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Православното Християнство
« Отговор #29 -: 02-04-2011, 22:43:47 »

Benato, нали и аз това ти писах - че за съжаление голяма част от духовенството в момента е болно, но това не прави нашата вяра по-малко истинска. Благодарение на нея българският народ е успял да се запази през петвековното турско робство. Тогава, titan, според твоите твърдения се обезмисля подвига на хилядите българи, загинали под турския ятаган за да запазят вярата си. Обезмисля се Батак...

А по отношение на св. цар Борис I - доколкото знам от часовете по история - не той, а синът му е бил предател и затова баща му е бил принуден да вземе мерки.
По повод на убийствата - той е съжалявал и е страдал много, измъчвал се е от терзания на съвестта, но навярно същата тази съвест му е диктувала да действа решително, когато е виждал, че не може да чака и е време за категоричен избор.

А след като се отрича всичко православно, как да обясним получаването на Благодатния Огън на Божи Гроб всяка Велика Събота вече стотици години, само от православните и неговите невеществени свойства през първите минути?

За съжаление аз не мога да повлияя на създаденото от вас негативно отношение и не бих желала да споря повече. Реших да пиша само, за да обясня на titan, че неговият пост няма нищо общо с православната църква.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Православното Християнство
« Отговор #30 -: 02-04-2011, 23:23:56 »

Защо да се обезсмисля , те не са згинали само заради вярата си , а заради свободата НИ- предимно и главно, както и заради териториите ,които пра-пра-пра дедите ни са населявали и пазели за нас.
До колкото знаеш  от часовете по история прабългарите дошли около 67. и някоя от Азия ,някъде от Хиндокуш, но в историята има и истина :) 200 години по-рано по нашите земи са живеели българи и се е говорил български - има го документирано във византийски документи, които определени кръгове ревниво крият.
Не съм сигурен дали напълно разбираш християнството :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Православното Християнство
« Отговор #31 -: 05-04-2011, 10:24:25 »

 :kisss:Някъде из форума споменах за идеите ,независимо дали са превърнати в ре-лигии или начин на обществено устройство на дадена група /народ/, например комунистическата идея и буквоядците.Имах предвид  и това- отношението на някои православни отци, който тълкуват идеята ,така и толкова, колкото им позволява тяхвното израснало съ-знание.Никоя идея за това какви са законите и как трябва да се живее според тях не може да бъде разбрана, приета а още по-малко - приложена на 100%. Защо???
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Православното Християнство
« Отговор #32 -: 05-04-2011, 10:44:34 »

Какво каза ,лельо Маринче? :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:Православното Християнство
« Отговор #33 -: 05-04-2011, 10:59:03 »

 :Content_4 - emotloader:

Активен

Ptirinha

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 76
    • (Pti)rinha :) - коктейл за ценители и избрани
Re:Православното Християнство
« Отговор #34 -: 05-04-2011, 11:01:55 »

междудругото често съм чувала израза *християни и католици* :Content_4 - emotloader:

**аз не съм кръстена и се чувствам свободна да не се самоопределям конкретно :bleh
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Православното Християнство
« Отговор #35 -: 05-04-2011, 11:54:03 »

 :kisss:Стига бе ,сине, стига, не ме лельосвай.Аз съм баба, баба!!!И не се прави ,че не разбираш за какво питам.Ти най-добре го усещаш...така, че не се прави на..дръж ми шапката!!!Ами дай отговора!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Православното Християнство
« Отговор #36 -: 05-04-2011, 13:04:31 »

Наистина не разбрах, лельо Маринче.
Баба си за 20 годишните (щом толкова държиш)  за мен няма как да си , аз не мога да се самоиронизирам да казвам "баба" на жени с двадесетина години по-възрастни . Мога и да ти подържа шапката, няма да ми тежи. :) 
На твой отговор не мога да дам въпрос ( или обратното) но полека лека ще давам отговори на тези , които "лошите" успяха да  отдалечат от вярата (най-общо казано ) :)
(Подготвени са железни аргументи :))

Бог ли потопи Титаник?!?

Някои изследователи и историци залагат на тезата, че корабът е бил потопен лично от Бог.
Над гордия кораб-гигант, рекламиран преди пускането си в морето като най-бързия, най-силния, най-сигурния в света, още от самото начало теглело проклятие.
На носа на Титаник били изписани богохулни имена и писания като "И самият Иисус не може да ни потопи" и "Няма Бог" с огромни, еднометрови букви.
Точно на мястото на тези букви корабът се разцепил на две при удара си с айсберга. Държанието на пътниците също съответствало на думите, изписани на кораба. През цялото плаване телеграфистите имали страшно много работа - всеки искал да изпрати телеграма и да се похвали, че пътува със световния гигант.
Екипажът също се държал високомерно и не обърнал внимание на предупрежденията за опасностите от сблъсъци с айсберги. Телефонистът на кораба "Калифорния" в продължение на цели 16 часа непрекъснато предавал съобщения до Титаник за опасността. Въпреки това офицерите на борда самоуверено твърдели, че айсберг по никакъв начин не може да повреди такъв колос като Титаник и продължили да следват същия курс със същата скорост. Искали да постигнат рекорд и да обявят кораба за най-бързият в света.

След фаталния сблъсък от Титаник заизпращали сигнали "SOS, SOS! ", но вече нямало кой да ги чуе и да им помогне. Телеграфистът на "Калифорния" заспал, уморен от безкрайните опити да предупреди екипажа на Титаник. Наблизо се намирал влекач, но той не бил оборудван с телеграф. А белите ракети, с които Титаник търсел помощ били приети като фойерверки в чест на корабното тържество. Червените ракети, които в мореплаването са знак на бедствие, просто липсвали на кораба. Тъй като преди рейса ги сметнали за ненужни.
Така след като останал глух за предупрежденията Бог сам се противопоставил на "Титаник" и човешкото високомерие, смятат поддръжниците на тази теза. Така се сбъднало предупреждението на Апостол Павел :  "Бог се противи на горделивите, а на смирените дава благодат! ".
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Православното Християнство
« Отговор #37 -: 06-04-2011, 08:43:27 »

 :kisss:Тъй, тъй...аз питах за разбирането и приемането на идеите...ама ,хайде да поговорим за Титаник...и не само.

Титани / гр.”стремящи се”/- деца на първата божествена  двойка Уран /небето/ и Гея /земята/.
  Георги Батаклиев,.Антична митология.Справочник.

Титани –Те символизират, според Пол Диел ,първичните сили на земята и следователно  - земните желания, разбунтували се срещу разума /Зевс/.


   Във всички религии, с който съм имала възможност да се за позная, да прочета, за  тяхното историческо развитие, независимо от името,Бог е Любов.Нека се опитаме да си представим, тази безгранична и всеобхватна Любов, към всичко, което съществува във цялата Вселена тъй като, тя Любовта или Той-Бог е сътворил, по определени правила,закони не може да не обича.Там има само това чувство- Любов.Другите чувства,прочети червения текст, се раждат по-късно, бунтувайки се срещу Правилата, законите!И съответно, когато не проумяваш тези закони-правила и започнеш да ги тълкуваш и прилагаш според несъвършеното си разбиране, няма как да не сгрешиш, и пренебрегнеш...И тъкмно, това неразбиране или опит да ги нагодиш към себе си, но не себе си към законите, тъй като така е правилно, е препъни камък в развитието на...Е, те затова и Титаник е потънал.Създателите , подобно на раковите клетки, са решили, че могат да се справят сами!!!Когато всяко нещо във Вселената е свързано едно с друго ,като скачени съдове, няма как да няма отглас ...то се предава,като верижна реакция, подобно на наниз мъниста  в броеницата /символ на тази скаченост и взаимообвързаност/,всеки опит да излезе извън броеницата, извън връзката е...самообречен!!!Но дори и тогва, при опит да излезеш изван връзката, онази голяма сила- Любов ни придърпва като с  магнит към себе си и ни дава поредица от шансове , да се о-съ-знаем и да се върнем там!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Православното Християнство
« Отговор #38 -: 06-04-2011, 09:55:16 »

Точно така, лельо Маринче, покажи им класа!
(този пост вече го разбрах :)  )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Православното Християнство
« Отговор #39 -: 06-04-2011, 11:53:13 »

 :kisss:Остави класата.По-добре е да мислим за масата. :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.073 секунди с 22 запитвания.