Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Православното Християнство  (Прочетена 68350 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Православното Християнство
« Отговор #240 -: 24-03-2012, 20:23:00 »

Де Ниро , молитвите към БОГ при някои хора работят , при други не , но трябва ли ти църква и доктрина, за да се молиш на БОГ, а някое дебело и миризливо прасе да ти бъде посредник срещу заплащане ? Със сигурност има невежи, които вярват в нещо , само защото някой така ги е учил от ранна детска възраст. Аз познавам няколко момичета/жени, които са силно вярващи и почна ли да ги провокирам става Бейрут - ще ме изгорят жив на клада ако могат и без да се замислят , абсолютни фанатички. Наскоро една от тях получи най-накрая просветление и почна да осъзнава реалността такава, каквато е и щеше да се самоубие като разбра за най- голямата лъжа и измислица в съвременната човешка история. Изгори Библията публично и един ден ми се извини за отношението си към мен. Аз в общи линии съжалявам такива хора, защото част от живота им е минал в заблуда и лишения.А понякога и целия им живот просто няма никакъв смисъл. Има разбира се хора, които помагат на бедни , сакати и пр. и това до някаква степен осмисля дните им , но те са малко. Разбира се аз не омаловажавам в никакъв случай делата им. Но масово религията, църквата е паразит прикрепил се към обществото ни. Много хора няма да ме разберат или ще мине много време, за мен това няма значение, който има глава ще ме разбере. Има много литература излагаща факти от миналото и неудобни въпроси за църквата. Всеки да усеща БОГ както намери за добре, но се пазете от паразитите, както знаем всички те предизвикват трудно поправими проблеми.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Православното Християнство
« Отговор #241 -: 24-03-2012, 23:34:23 »

Заглавието на темата явно се нуждае от прецизиране. Ето Титан говори  по-скоро за религия и църква (като институция) , а Гарванчо мисля, че визира самата вяра.  Две различни неща са , затова има и свежа крилата мисъл: " Напоследък все повече хора се отдръпват от църквата и се връщат при Бога" :)  

Както винаги съм препоръчвал като подход - нещата трябва да се разглеждат многомерно, да се отчитат и някои скрити взаимовръзки. Като се научи урока за "световното правителство в сянка" , веднага може да се обясни защо ги търпят такива утайки по църквите и манастирите - от сорта на "дядо Гейо" и оня , какъв беше , дето се пръснал от ядене, бил 205кг. (Има поне две причини. )
 Но темата отдавна трябваше да се заключи , нищо няма да изясним точно тук. Все едно чалгаджия и джазмен да си променят и разменят  вкусовете  :)
« Последна редакция: 24-03-2012, 23:36:56 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Православното Християнство
« Отговор #242 -: 30-03-2012, 13:37:35 »

Темата се заключва. 
Даниела , Христо и аз  гласувахме единодушно.
Нашата администраторка отдавна препоръча да се придържаме към теми , близки към основната идея на форума.
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=607.msg44514#msg44514
Вярно е , че има и други  "теми-аутсайдери" , но те не са така "хлъзгави", както темите засягащи религия, сексуална ориентация, политическа принадлежност..
Не от 9, а и от 900 кладенеца вода да донесем, пак няма да успеем да сменим становищата  по тези "специфики" :)       
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.088 секунди с 22 запитвания.