Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Православното Християнство  (Прочетена 68351 пъти)

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Православното Християнство
« Отговор #100 -: 21-04-2011, 17:03:07 »

Има разлика между газовете от турбините и химикалите с които пръскат. Ти отричаш и chemtrail- a, така ли? ??? :surpris_23:

http://www.radosvet.net/zdrava/genocid/8947-haarp-klimaticheskoe-oruzhie-neobrezannaya-versiya-galina-careva-2010-g-dokumentalnyj-dvdrip.html
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Православното Християнство
« Отговор #101 -: 21-04-2011, 17:09:05 »

Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Православното Християнство
« Отговор #102 -: 21-04-2011, 18:38:14 »

А защо ми спряха детските,какво като не искам да си ваксинирам децата,нали са граждани на тази страна?
Вярвайте си в каквото искате,всеки е свободен,аз съм се убедил и никой не може да ми повлияе с примери от учебниците по физика.
Между другото образованието е голяма промивка и целта е да се подготвят плащачи на кредити.
Зигзаг,работил съм в централата на Балкан фама,сега Актавис,но не ме блазни ни най малко такава работа.Бил съм мениджър и в голям завод. За мен най-важно е семейството и да имам време да се занимавам със себе си. :laugh:
Даже сега смятам да се занимавам с лечебни масажи,просто ме влече.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Православното Християнство
« Отговор #103 -: 21-04-2011, 18:51:25 »

Има разлика между газовете от турбините и химикалите с които пръскат. Ти отричаш и chemtrail- a, така ли? ??? :surpris_23:

Къде видя да казвам че няма разлика между аерозолите и газовете от турбините.
Даже посочих разликата.
И не отричам никакви Чемтрейлове просто казвам колко абсурдно е твърдението че се виждат аерозолите.
Това е просто невъзможно  tooth
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Православното Християнство
« Отговор #104 -: 22-04-2011, 00:37:48 »

И пак се връщам на темата за религиите (по-точно християнството и църквите).
Ето един факт дето ако не беше тъжен и жалък щеше да е смешен:
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15021479,00.html?maca=bul-actualno_bg-6176-xml-mrss.
Преди няколко години имаше подобни изпълнения докато чакаха благодатния огън да се запали.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Православното Християнство
« Отговор #105 -: 22-04-2011, 00:53:22 »

Ето го и самото събитие: http://vbox7.com/play:15b74e76
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Православното Християнство
« Отговор #106 -: 22-04-2011, 12:10:19 »

Homo futurus, това не е теория на конспирацията, а конспиративни ФАКТИ!
А за науката съм съгласен, ама да се уточним за коя наука? Тази за масова консумация или истинската?
Защото, това което ни се пробутва като научно в момемта, е една голяма конска фъшкия!


Svetlio, за пореден път те питам ти как определяш, че нещо е конска фашкия без да имаш поглед върху него ? Науката е нещо необятно, развиващо се и определено в помощ на хората.
Разбира се, че има конспирации и заговори, но пък да се вманиячава човек и във всяко нещо да търси заговори не мисля, че е много добре. Подвеждаш се по някой хора, които са загубили отдавна връзката с реалните факти и бращолевят глупости. Че нацистите са отлетели на луната или че земята е куха и пълна с влечугоподобни. Не е нужно да си професор по физика, за да пресметнеш дали обема на земята сътветства на тежестта и.
Поради такива изказвания хората гледат с насмешка на тези неща и отвличат вниманието им от истинските проблеми, които са по-скоро проблеми на обществото ни. 
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Православното Християнство
« Отговор #107 -: 22-04-2011, 12:49:12 »

Весо, това че на теб не ти се вярва нещо, съвсем не означава че не е истина!
Кои се реалните факти? Кой е източникът им? То и на еврейте не им се е вярвало, че ще ги набутат по канцлагери, ама е станало! :police:
За пореден път казвам, информирайте се от правилните източници!
Т.н. наука за обществена консумация, е суздадена само с една цел, да прогамира!
Когато започнеш в училище да изучаваш за свободнта енергия/която използват "вриловете"/, примерно, тогава можем да говорим за истинска наука!

Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Православното Християнство
« Отговор #108 -: 22-04-2011, 13:07:49 »

Весо, това че на теб не ти се вярва нещо, съвсем не означава че не е истина!
Кои се реалните факти? Кой е източникът им? То и на еврейте не им се е вярвало, че ще ги набутат по канцлагери, ама е станало! :police:
За пореден път казвам, информирайте се от правилните източници!
Т.н. наука за обществена консумация, е суздадена само с една цел, да прогамира!
Когато започнеш в училище да изучаваш за свободнта енергия/която използват "вриловете"/, примерно, тогава можем да говорим за истинска наука!



Svetlio тук не става дума в какво вярвам или невярвам аз. Просто ти дадох пример как може да се докаже, че земята не е куха. И това няма нищо общо с вярата, след като формулите го доказват.
Добре ако преди хората са се оправдавали, че ги е страх от това да кажат как се прави устройство за свободна/безплатна енергия, защо сега, когато спокойно могат да го направят анонимно не го пуснат в интернет например ? Защо никой не се излъга да пусне едно истиски безплатно устройство в youtube примерно. Ако ти знаеш за такова устройство кажи ми да си направя и аз.
Това, което искам да кажа е, че ти също вярваш, защото ти самият не си виждал много от нещата, за които говориш със собствените си очи.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Православното Християнство
« Отговор #109 -: 22-04-2011, 13:38:04 »

хммммм.... по принцип няма лошо в това хората да са осъзнати... тук като гледам всички излиза, че са осъзнати.... въпросът е дали са осъзнати правилно, или са подведени в самото си "осъзнаване" ...понякога на хората им харесва да не са като другите и да се извисяват малко над тях... дори и подсъзнателно да е, ама човек изпитва някакво скрито задоволство, че той видиш ли си прави клизми да речем, а пък неосъзнатите не си правят  tooth всеки вярва в себе си и собствените си теории, ама как могат едновременно всички да са правилни и коя е истината? дори и осъзнатите гледам спорите в темата помежду си... добре, че общуваме по форума, че ако стояхме един срещу друг с върбови клонки в ръка... не се знае кой кого  :bleh
ако гледаме една част от свещениците от БПЦ, то вероятно православието ще излезе най-смешната религия от всички... християнството говори за любов, а не за бой помежду свещениците и разни такива простотии... това са си вече човешки слабости, да не забравяме, че и хората с расо са си хора... имат емоции, някои са по-буйни и импулсивни ....но това не е пример за християнство.... християнството е начин на живот, християнин може да се нарича всеки, друг въпрос е дали е такъв наистина.... както се казва в Библията: "по плодовете им ще ги познаете" и... "не всеки който вика Господи, Господи.. ще влезе в царството Ми" ...така че по-добре е да познаваме християнството, а не християните  :pensif_29:
от друга страна човешките съдби са нещо необятно... може човекът цял живот да стои в църквата и да търси както себе си, така и Бог... и едва в края на живота си да изглежда така както очакват другите... т.е. това което искат да видят от християнина. само дето - православната църква е църква на грешниците... защото всички до един в нея са грешни, изключение прави единствено Бог... но всички останали са грешни, имат слабости - поддават се - падат - опитват се да станат.... и така цял живот борба със страстите си, която ние не виждаме... виждаме само слабостите и съдим, но това е твърде лесно и повърхностно може би  :surpris_23: явно искаме християните да са съвършени, ама това не е лесно и малко достигат по-голямо съвършенство.... а и в Библията се казва: "здравите(много праведните) нямат нужда от Лекар(Бог), а болните(грешните)" ....така че нормално човек, който мисли себе си за здрав, да няма нужда от Бог... или пък да си Го вкарва в по-удобна рамка според неговите си разбирания  :angel:
мислите може би, че православието е "глупава" религия, но дали наистина е така? откъде сте толкова сигурни, че прераждането е по-добър вариант от рая и ада.... или будистката, йогийската и не знам каква още философия е по-добра от християнската ?  :bleh
вярно е, че някои православни в опитите си да запазят православието чисто от външни и лъжливи учения изпадат в крайности и отричат всичко ..и изглеждат фанатични... но това прави ли православието несъстоятелно.... и за християнството само от тия хора ли трябва да се съди ???
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Православното Християнство
« Отговор #110 -: 22-04-2011, 14:31:44 »

Добре ако преди хората са се оправдавали, че ги е страх от това да кажат как се прави устройство за свободна/безплатна енергия, защо сега, когато спокойно могат да го направят анонимно не го пуснат в интернет например ? Защо никой не се излъга да пусне едно истиски безплатно устройство в youtube примерно. Ако ти знаеш за такова устройство кажи ми да си направя и аз.
Това, което искам да кажа е, че ти също вярваш, защото ти самият не си виждал много от нещата, за които говориш със собствените си очи.

Не съм го виждал, но са много по-логични, от официалната версия!
А за устройството за свободна енергия, бате Бино има какво да каже. :Content_22:
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Православното Християнство
« Отговор #111 -: 22-04-2011, 15:23:55 »


Това, което искам да кажа е, че ти също вярваш, защото ти самият не си виждал много от нещата, за които говориш със собствените си очи.

А ако е виждал НЛО, извънземно или каквото и да е нещо, което е извън обсега на стандартната "разумна мисъл" ще му повярваш ли? Каква е разликата всъщност? Нали не си го видял ти? Защо да му вярваш? ::)
Същото е. ;)
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Православното Християнство
« Отговор #112 -: 22-04-2011, 15:36:02 »

Изобщо не е същото !
И Veso както и аз по горе се опитва да ви обясни че преди да повярваме на всички глупости дето се пишат из нета трябва да направим малко проверка - тук идва на помощ физиката и математиката.

Постоянно гледам се коментира коя наука и бля бля. tooth
Ми аз казах коя наука тази в която 2+2 е 4
При нея няма място за грешки, теории и конспирации.

Защо не е същото за НЛО.
Защото науката(2+2=4 не бля бля простотиите) макар да не може да докаже съществуването на НЛО неможе и да го ОТРЕЧЕ - тука именно е разиката
Повечето от конспираторските теории могат да бъдат опровергани с елементарни познания по физика. Но защо да учим физика вижте колко по забавно е да си разправяме глупости.
 tooth tooth tooth
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Православното Християнство
« Отговор #113 -: 23-04-2011, 00:00:21 »


Защото науката(2+2=4 не бля бля простотиите) макар да не може да докаже съществуването на НЛО неможе и да го ОТРЕЧЕ - тука именно е разиката

Може и да не може, но на практика го прави- чрез средствата за масова идиотизация. Я си казал, че си видял НЛО, я са те взели за мезе. Поне доскоро.

А науката казва това, което и кажат да говори. Абсолютно без собствена воля е, милата. (Защото който плаща, той поръчва музиката- Многобройните изследователски институти от кого се спонсорират?!).
Я си казал, че си видял НЛО, я са те взели за мезе. Поне доскоро.

За мен истинската наука няма нищо общо с онова, което се преподава в пералните за мозъци- училище, университет и т.н.
Истинските важни неща ги няма в учебниците.
Все едно да сравним стандартната медицина с истинското лечение. Не можем.
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Православното Християнство
« Отговор #114 -: 23-04-2011, 01:39:26 »


Защото науката(2+2=4 не бля бля простотиите) макар да не може да докаже съществуването на НЛО неможе и да го ОТРЕЧЕ - тука именно е разиката

Може и да не може, но на практика го прави- чрез средствата за масова идиотизация. Я си казал, че си видял НЛО, я са те взели за мезе. Поне доскоро.

А науката казва това, което и кажат да говори. Абсолютно без собствена воля е, милата. (Защото който плаща, той поръчва музиката- Многобройните изследователски институти от кого се спонсорират?!).
Я си казал, че си видял НЛО, я са те взели за мезе. Поне доскоро.

За мен истинската наука няма нищо общо с онова, което се преподава в пералните за мозъци- училище, университет и т.н.
Истинските важни неща ги няма в учебниците.
Все едно да сравним стандартната медицина с истинското лечение. Не можем.

Синева, как така вие със Светльо отричате съвременната наука, а използвате постиженията и ? Компютъра, на който си написала това събщение от къде се е появил според теб ? GSM ? и т.н. можем много да изброяваме. Вярно че медицината не е перфектна, но пък дава възможност на опознаем телата си в много по-дълбока степен отколкото бихме могли ако я нямаше. За какви гладувания на клетъчно ниво щяхме да говорим, ако не знаехме за съществуването на клетките ? Какво лоше има да отидеш и да ти се постави диагноза от лекаря, а пък ти ако искаш си пий лекарствата, ако искаш си промени начина на живот, никой не те задължава.

А това, че истинските и важните неща не ги пише в учебниците как го разбра ? Изчела си ги всичките ли ? И може би ще ми кажеш, че и детето си няма да пуснеш на училище (пералнята за мозъци).

Само ще ти кажа, че в момента когнитивната невронаука е до толкова напреднала , че дори успешно депарализират крайници, както и премахват 'крайници фантоми' и то с помощта само на едно огледало. Не мисля, че това е нещо лошо и невиждам никакви конспирации намесени.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Православното Християнство
« Отговор #115 -: 23-04-2011, 07:09:28 »

Titane аз не съм привърженик на теорията на конспирацията.

Можеби има много неща от нея които са верни, но и много неща които "Ре"конспираторите разконспирират са откровени и уникални глупости, смешки и простотии.

Не е нужно да разбираш много от физика за да отделиш глупавите твърдения от тези в които има логика.

За съжаление прекалено много са хората, които предпочитат да говорят за неща които не разбират отколкото да потърсят отговорите там където лъжите не вървят - в НАУКАТА.

Абе аз познавам един "физик" дето ми разправяше, че от физична гледна точка кабелите в аудио системата нямат значение , както и дължината на кабела до проектора му , но като тругна да си прави системата се оказа ,че физиката му нещо не сработва добре :)))))
Сега сериозно . Тук се базирам на автентични документи за нападението над Пърл Харбър. Колкото до конспирацията в различните и проявления можем някой път да се съберем на раздумка и ще ти задам няколко въпроса , на които ще ми е интересно да чуя отговора ти . Странни съвпадения стават по Замята :))) много странни .


Сега да честитя на любителите на комикси , какъвто е Библията , празниците. Чукайте се с яйца, без яйца, важното е да ви е хубаво.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Православното Християнство
« Отговор #116 -: 23-04-2011, 07:29:41 »


Защото науката(2+2=4 не бля бля простотиите) макар да не може да докаже съществуването на НЛО неможе и да го ОТРЕЧЕ - тука именно е разиката

Може и да не може, но на практика го прави - чрез средствата за масова идиотизация. Я си казал, че си видял НЛО, я са те взели за мезе. Поне доскоро.

А науката казва това, което и кажат да говори. Абсолютно без собствена воля е, милата. (Защото който плаща, той поръчва музиката- Многобройните изследователски институти от кого се спонсорират?!).
Я си казал, че си видял НЛО, я са те взели за мезе. Поне доскоро.

За мен истинската наука няма нищо общо с онова, което се преподава в пералните за мозъци- училище, университет и т.н.
Истинските важни неща ги няма в учебниците.
Все едно да сравним стандартната медицина с истинското лечение. Не можем.

Съжалявам но не съм съгласен с теб.
Ти очевидно бъркаш понятията "НАУКА" и "ХОРА занимаващи се с наука"
Затова няколко пъти писах науката в която 2+2=4 МА КОЙ ДА ЧЕТЕ
Учените НЕ СА Науката. ИМА РАЗЛИКА не ги бъркай
На практика науката никога не е отричала съществуването на НЛО - това е невъзможно да се докаже.
Друг е въпроса че дървени глави занимаващи се с наука го правят. НО дори и те немогат да го докажат - защото това си е само техно мнение с други думи бля бля .

"А науката казва това, което и кажат да говори. Абсолютно без собствена воля е, милата."
Обясни ми как според теб 2+2 ако някой каже ще стане равно на 3 - това твърдение е същата бля бля простотия както и твърдението на въпросните учени че няма НЛО или че земята е плоска и т.н.
На науката не и трябва воля за да отстоява постулатите си защото тя го прави на базата на ЛОГИКАТА и ФАКТИТЕ. Всеки използвайки логиката стига до извода че 2+2=4 Факт! - ТОВА Е НАУКА
Всички останали интерпретации теории мнения идеи са очевидна глупост.

След като твърдиш че : "Истинските важни неща ги няма в учебниците."
Как тогава се научи да четеш и пишеш ? Или това за теб не са истински важни неща. Как се научи да си броиш парите като пазаруваш !

Аз също не харесвам образователната система в този и вид но да я отричаме напълно заради несъвършенствата и няма да ни доведе до никъде.

Не прехвърляйте греховете на заблудените хора върху науката. НАУКАТА е точна и безпристрастна не притежава мнение и воля - това са чисто човешки качества!

Заблудени хора има както сред учените така и сред лекарите така и във всички свери на съвременното общество.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Православното Християнство
« Отговор #117 -: 23-04-2011, 07:36:55 »

titanе таман това и аз обяснявам да не бъркаме физика с Физиката!

Ето ти сам потвърждаваш думите ми като каза че въпреки "компетентното" му мнение със собствените си познания по физика си разбрал веднага че те гъбарка нещо  tooth
А това че той си е вярвал си е лично негов проблем  tooth

С тебе имаме нещо общо - явно и двамата не вярваме в съвпадения!
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Православното Християнство
« Отговор #118 -: 23-04-2011, 08:41:31 »

Само ще добавя, че логиката казва - това не може защото не може, точка! Логиката е необходима, да, но тя е линейна, а ние не сме линейни създания. 2 и 2, не винаги е 4! Интуицията е по-важна от логиката, но тя се чува трудно, когато мозъкът ти е програмиран да мисли линейно! То това е и целта ИМ!

А фактите....фактите нямат стойност без интерпретация!
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Православното Християнство
« Отговор #119 -: 23-04-2011, 09:01:39 »

Светльо , май ще трябва да направим събор  tooth  tooth  tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 22 запитвания.