Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Православното Християнство  (Прочетена 68408 пъти)

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Православното Християнство
« Отговор #40 -: 10-04-2011, 12:18:17 »

Според мен най голямате заплаха за Българската Православна Църква са не някакви външни заплахи, тайни общества, световни конспирации, нито дори ислямистите разполагащи с огромни финансови ресурси, и именно Българските Православни Свещеници - болшинството от тях отдавна са го ударили на търговия и бизнес и до такава степен са опорочили опростачили и комерсиализирали цялата институция че хората са се видели в приключение от парите които им искат и от целия абсурд на така наречената църковна дейност.

Ето и малко доказателства и филмов материал:
http://play.novatv.bg/play/244159/?autostart=true
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Православното Християнство
« Отговор #41 -: 10-04-2011, 12:23:07 »

По-точно не може да се каже. :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Православното Християнство
« Отговор #42 -: 10-04-2011, 13:45:15 »

Най-голямата заплаха за всяка религия са осъзнатите хора :))
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Православното Християнство
« Отговор #43 -: 10-04-2011, 17:53:54 »

Футурус, не се ли замисляш защо ги оставят такива образи да си разиграват коня ?  ;)
Точно за постигане на определен ефект!  :)  И ефектът явно се постига, както наший Татинич  дава да се разбере :)
Нали съм ви казвал,(ама все забравяте) че Големият брат  прави всички маневри. ( Чрез определени действия и бездействия     )
 
И това че е пълно с такива "свети лица"  като дядо "Гейо" ( свещеник някъде си, много известен с потентността си към изтъкнати личности (от мъжки пол) от шоубизнеса , или другия ( как му беше името) дето се пръснал от ядене ( бил 205 кг)  е точно толкова естествено , колкото и това ,че се шири дрогата, че се пропагандират сексуалните девиации, че не се осъждат бандити, че не се "хващат" или осъждат политици  и т.н.   Мислите ,че ако има здрава ръка няма да може да се изрине всичкия боклук за една седмица ли? 

Затов си имам любима крилата мисъл  "Напоследък все повече хора се отдръпват от църквата и се връщат при Бога" :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Православното Християнство
« Отговор #44 -: 10-04-2011, 20:41:10 »

Затов си имам любима крилата мисъл  "Напоследък все повече хора се отдръпват от църквата и се връщат при Бога" :)

бате Бино - поздрави за тази мисъл. Много, много, много, вярна!

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Православното Християнство
« Отговор #45 -: 11-04-2011, 09:24:45 »

Мерси, трябва да видя на кого беше.
Ето новият пресен  пример. Понеже ние не можем,  Големият брат  този път ще  решава дали да имаме или да нямаме Белене.  (Аз лично се сещам какво ще реши :)  )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Православното Християнство
« Отговор #46 -: 12-04-2011, 09:38:33 »

Още примери за лицемерието и самозабравата на така наречените "Свещеници"

http://play.novatv.bg/play/244179/?autostart=true

А тук според патриарх Максим църквата е над Българския закон:
http://play.novatv.bg/play/244673/?autostart=true

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Православното Християнство
« Отговор #47 -: 12-04-2011, 11:54:46 »

ДА , не са хубави тия неща :) 
Обаче щом някой претендира за обективност и безпристрастност , не бива да вижда , че само на  Иванча краката му мръсни. Защото на Ганчо или Бончо крачката сигурно  още повече намирисват  .. :)
Интересно как се правят ревизии в Евангелистката църква ( където има десятък, всеки член се отчита с 10% , а мнозина приписват и апартаментите си на "Бога" :) това е огромен приход), в масонските , тамплиерските и разните други "духовни" подразделения.. (Аз лично не съм чул ,макар и да съм бил данъчен )
А ако някой не се сеща , мога да му разкажа ( но не тук естествено а в сауната например :)  ) как се извършват ревизии във всички по-големи дружества, или "големи данъкоплатци" без значение какво точно "изповядват"  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Православното Християнство
« Отговор #48 -: 12-04-2011, 12:36:54 »

Не си правя подобни илюзии - просто темата беше за БГ църквата и православито.

И ти си прав че в сравнение с някои други църкви (тук трябва да се спомене и най многолюдната католическа издънка на християнството) нашата църква е като амбулантен търговец.
Католицизма е като една международна бизнес корпорация - активно месеща се както в църковните така и в светските дела на хората и правителствата.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Православното Християнство
« Отговор #49 -: 12-04-2011, 15:01:35 »

Да , католицизмът като религия постига чудеса - не може да не се прекръстиш , като разбереш в какви неща е замесен и какви са "материалните му активи". :)
(Като същевременно проповядва скромност и смирение!  :fun_096: )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Православното Християнство
« Отговор #50 -: 12-04-2011, 17:19:13 »

Каква ирония нали.
Най богатата религиозна организация в целия свят - проповядва скромност и смирение.
Папата главата на тази организация - предполага се най скромния и смирен от всички живее в огромен дворец.
Кардиналите са по богати от повечето президенти.
А за скромните и смирени сексуални извращения дори няма да повдигам темата.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Православното Християнство
« Отговор #51 -: 12-04-2011, 21:54:14 »

То лошо няма, че не плащат данъци и са неприлично богати. Свещениците не получават заплата - все ще трябва да ядат нещо до следващото кръщане или погребение.  А папата като живее в дворец не означава, че се чувства непременно като господар вътре.
Проблема е че още с възникването си църквата ограничава достъпа на хората до знанието. Българската православна църква е една от тези, които са обявили за ерес най-старата книга, писана някога - това е книгата на Енох. Авторът на тази книга е живял преди библейския потоп и е предсказал доста неща, които по-късно се случват в библията, а накрая се е възнесъл както пророк Илия и още двама трима други пророци.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Православното Християнство
« Отговор #52 -: 13-04-2011, 07:16:58 »

То лошо няма, че не плащат данъци и са неприлично богати. Свещениците не получават заплата - все ще трябва да ядат нещо до следващото кръщане или погребение.  А папата като живее в дворец не означава, че се чувства непременно като господар вътре.
Проблема е че още с възникването си църквата ограничава достъпа на хората до знанието. Българската православна църква е една от тези, които са обявили за ерес най-старата книга, писана някога - това е книгата на Енох. Авторът на тази книга е живял преди библейския потоп и е предсказал доста неща, които по-късно се случват в библията, а накрая се е възнесъл както пророк Илия и още двама трима други пророци.

Много ясно, че ще ограничат достъпа до познанието  - това го прави всеки, който държи на властта си, и не иска подопечните му да се осъзнаят, поумнеят и така да имат шанс да оспорят и превземат властта...
Всеки властващ предпочита стадото овце, които управлява, да са максимално прости, за да са максимално лесни за управление... което пък ме разколебава относно верността на една поговорка - "Прост народ - слаба държава" - в днешно време народа на щатите е един от най-простите на земята, но държавата им определено не е слаба... и обратно - ние уж се водим едни от най-умните, пък държавата ни - кучета я яли  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Явно има изключения от тази поговорка...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Православното Християнство
« Отговор #53 -: 13-04-2011, 07:44:20 »

 :kisss:Деца мои, приятели млади...хайде ,моля ви не ровичкайте по-вече в ямата с аканото, моля ви...много вони!!!Нека ,поне тук да има ако разбира се е възможно, по-вечко позитивизъм, по-вечко усмивки...
   За съжаление, и най-добрите идеи се изкривяват и извращават...от кого...от знаещите, можещите, разбиращите...или...Това е част от процеса растеж...за да израстне едно съ-знание му е необходимо и  тор  :surpris_23:,така, както и на растенията!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Православното Християнство
« Отговор #54 -: 13-04-2011, 07:57:08 »

Съгласен съм с теб за процеса на израстване.
За съжаление човек се учи най добре от ЛОШИЯ си опит.
Първо трябва да оплескаме здраво нещата преди да успеем да си вземем поука.

Историята е нагледното доказателство за това.


Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Православното Християнство
« Отговор #55 -: 15-04-2011, 07:12:30 »

:kisss:Деца мои, приятели млади...хайде ,моля ви не ровичкайте по-вече в ямата с аканото, моля ви...много вони!!!Нека ,поне тук да има ако разбира се е възможно, по-вечко позитивизъм, по-вечко усмивки...
   За съжаление, и най-добрите идеи се изкривяват и извращават...от кого...от знаещите, можещите, разбиращите...или...Това е част от процеса растеж...за да израстне едно съ-знание му е необходимо и  тор  :surpris_23:,така, както и на растенията!!!
Лельо Марина ,
няколко пъти ти намекнах да се информираш за същността на християнството,но ти незнайно защо не искаш да погледнеш в тази посокоа. Християнството е един мултимилиарден бизнес , който много смърди на лайна , с извинение за по-гнусливите. И ще го ровичкаме непрекъснато , за д асе осъзнаят заблудените. Колкото повече хора се осъзнаят , толкова повече ще намалеят приходите им. Наистина някой ден ще се радвам да видя религиите само в историята и хората да си спомнят за тях с насмешка. Но сигурно ще е в следващият ми живот ... какво казал един учен ? Глупоста е най-разпространенеа във вселената след водорода ..нещо подобно беше :)))
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Православното Християнство
« Отговор #56 -: 15-04-2011, 09:43:13 »

Християнство възникнало от учението на Христос и последователите му за съжаление е отдавна забранено и забравено.
Сегашния вид на Християнството има малко общо с оригинала - Християнството възниква като система от вярвания с много и различни течения, някои от които противоречащи си.

Сегашния вид на религиозната догма е резултат от чисто политическо решение.

Поради непрекъснатите спорове между епископите на различните провинции в римската империя, които защитавали различни течения в християнството император Константин Велики свиква "Първи Никейски събор или Събор на 318-те отци" през 325г.
Целта на събора е била следната - да се премахнат различията и в цялата империя да има само една форма на Християнското учение.
Така след много пазарлъци се приема единна догма.
Всичко извън нея е заклеймено като ерес унищожено изгорено и отлъчено.
Естествено според тази догма императора е божия наместник на земята  tooth

Всеки е свободен да вярва в каквото си иска! Но е хубаво да сме малко по информирани.
Аз самия съм вярващ - но не намирам нищо общо между вярата и религията.

Религиите по света - особено големите, за съжаление са нагледния пример за това как хората са способни да извратят и най светлата и чиста идея. ............... Това си е лично мое мнение не го налагам на никой!

едно линкче за политиките на вселенските събори:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D1%81%D1%8A%D0%B1%D0%BE%D1%80
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Православното Християнство
« Отговор #57 -: 15-04-2011, 09:50:15 »

Целта на събора е била следната - да се премахнат различията и в цялата империя да има само една форма на Християнското учение.
Така след много пазарлъци се приема единна догма.
Всичко извън нея е заклеймено като ерес унищожено изгорено и отлъчено.

Премахването на различията, но този път между различните религии, се осъществява и в този момент, с цел въвеждане на една световна религия!

Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Православното Християнство
« Отговор #58 -: 15-04-2011, 10:08:16 »

Християнство възникнало от учението на Христос и последователите му за съжаление е отдавна забранено и забравено.
Сегашния вид на Християнството има малко общо с оригинала - Християнството възниква като система от вярвания с много и различни течения, някои от които противоречащи си.



Ама то някой изобщо знае ли какъв е бил оригиналният вид на християнското учение от преди 2 хилядолетия, за да може да се прави сравнение със сегашното учение ? И има ли изобщо 100 процентови доказателства за съществуването на такава личност ? 
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Православното Християнство
« Отговор #59 -: 15-04-2011, 14:07:06 »

 :kisss:Мен лично ме интересуват идеите и тяхният път през времото и народите!Не тяхното изкривяване и опошляване!!!Този, който преиначява, нагажда закона към себе си, а не както е правилно-СЕБЕ СИ КЪМ ЗАКОНА- ще си понесе последствията!Идеите са и нещо ,което може да се надгражда-ПАНТА РЕЙ- не може да остане на едно и също място- Но - остава същността, основата върху която трябва да се гради .Затова и Христос-Christ-/което по мое скромно мнение има и нещо общо с днешните кристални деца/идва не да премахне, а да надгради закона- правилото.Нека и ние да се опитаме да останем колкото е възможно до Закона, а не да го критикуваме, и недай Боже преиначяваме.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 22 запитвания.