Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Какво е мнението ви за Бялото братство и Петър Дънов  (Прочетена 62164 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 tooth Даааааааааааааааа!!!Ей, много  бързо палите!Като фитили заредени с атомна енергия сте!Не бива така.Ти тука , във виртуалното пространство не можеш да ме изтърпиш,  ами ако не дай си Боже се случи да се грижиш за мене  :surpris_23: tooth

 Искаш, Кришнамутри да е по-по..добре...него чети, него препоръчвай на приятелите си.Нищо против.Освен това, аз не те карам да ставаш, задължително, каквото и да е...ти сам си решаваш за себе си.НО!!! не можеш да спреш хората да черпят знание от това, което им е понятно, близко!!!

    Когато аз ви предлагам каквото и да е /литература, опит/ аз НЕ задължавам, не го приемайте така!!!Аз предлагам подобно на сергиите на пазара /съжалявам за това сравнение/ и всеки си избира, това което му хареса!!! :surpris_23:

За да ти отговоря колкото мога компетентно, трябва да прочета това в което ти обвиняваш Петър Дънов.Така, че ако чакаш отговори, дай ми инфото!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246

tooth Даааааааааааааааа!!!Ей, много  бързо палите!Като фитили заредени с атомна енергия сте!Не бива така.Ти тука , във виртуалното пространство не можеш да ме изтърпиш,  ами ако не дай си Боже се случи да се грижиш за мене  :surpris_23: tooth

 Искаш, Кришнамутри да е по-по..добре...него чети, него препоръчвай на приятелите си.Нищо против.Освен това, аз не те карам да ставаш, задължително, каквото и да е...ти сам си решаваш за себе си.НО!!! не можеш да спреш хората да черпят знание от това, което им е понятно, близко!!!

    Когато аз ви предлагам каквото и да е /литература, опит/ аз НЕ задължавам, не го приемайте така!!!Аз предлагам подобно на сергиите на пазара /съжалявам за това сравнение/ и всеки си избира, това което му хареса!!! :surpris_23:

За да ти отговоря колкото мога компетентно, трябва да прочета това в което ти обвиняваш Петър Дънов.Така, че ако чакаш отговори, дай ми инфото!

Мари, ми таз твойта сергия много и еднообразна информацията. Ти 90% от случаите препращаш или към http://www.beinsadouno.eu или www.bratstvoto.net . И при положение, че си наясно с моето становище относно Дънов, в темата за духовете ме препрати да чета за кармата от там.... това опит за какво е ?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Междувременно и аз открих нещо...
http://oceansoul.truden.com/krishnamurti.htm
Орденът на Звездата на Изток е основан през 1911 г., за да провъзгласи пришествието на Мировия учител. Кришнамурти е назначен за Глава на Ордена. На 2-ри август 1929 г., в деня на откриване на ежегодния Звезден лагер в Оммен, Холандия, Кришнамурти разпуска Ордена в присъствието на 3000 негови члена. По-долу е даден пълният текст на великолепната реч, която той произнася по този повод.

Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

tooth Даааааааааааааааа!!!Ей, много  бързо палите!Като фитили заредени с атомна енергия сте!Не бива така.Ти тука , във виртуалното пространство не можеш да ме изтърпиш,  ами ако не дай си Боже се случи да се грижиш за мене  :surpris_23: tooth

 Искаш, Кришнамутри да е по-по..добре...него чети, него препоръчвай на приятелите си.Нищо против.Освен това, аз не те карам да ставаш, задължително, каквото и да е...ти сам си решаваш за себе си.НО!!! не можеш да спреш хората да черпят знание от това, което им е понятно, близко!!!

    Когато аз ви предлагам каквото и да е /литература, опит/ аз НЕ задължавам, не го приемайте така!!!Аз предлагам подобно на сергиите на пазара /съжалявам за това сравнение/ и всеки си избира, това което му хареса!!! :surpris_23:

За да ти отговоря колкото мога компетентно, трябва да прочета това в което ти обвиняваш Петър Дънов.Така, че ако чакаш отговори, дай ми инфото!

Мари, ми таз твойта сергия много и еднообразна информацията. Ти 90% от случаите препращаш или към http://www.beinsadouno.eu или www.bratstvoto.net . И при положение, че си наясно с моето становище относно Дънов, в темата за духовете ме препрати да чета за кармата от там.... това опит за какво е ?

Какъвто и да е моят опит - решението е ТВОЕ!!! :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Забележка: Следващите няколко коментара бяха изтрити поради липса на връзка с темата!
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Сигурен съм, че ще излязат подобни мнения, ако пусна тема за това какво ви е мнението за Христос, Буда, Мохамед или която и да е друга голяма фигура от някоя по-известна религия.

Дънов е от с. Николаевка, което е много близо до моето село. Много го уважавам за това. tooth tooth
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Aaaaa  не така лельо :)) Виждаш ли , 95 % от тия дето се молят на Господ Бог , баща на Иисус , не знаят името му ... интересно явление  tooth  tooth  tooth

 :kisss:Хайде сине, уморих се да чакам.Ти що се криеш??? :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

За какво си се уморила ?? Нали ти трябваше да ми го кажеш ? Трябваше вече да си прочела някъде в нета :)) Има толкова много разногласия по тази тема:)) ОСвен това не се крия , тук съм си :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Ха, здрасти!След уйкенда на село, не ми си пише много но...Аз очаквах, че и ти ще се изкаже по въпроса, пък и нещо ще покажеш, докажеш?Значи да не очаквам ... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

На мен ми беше интересно , ти , която цитираш Христс това, Христос онова , Учителя това , Учителя онова, дали наистина си запозната из основи с доктрината и откъде произлиза. А че не си то е видно и ясно :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Кое точно не виждаш, сине???Че аз нещо не те разбирам...може да е от годините! :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Ил-Рах

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Докато един човек не е опитал един плод не може да се произнася ,дали той е сладък или кисъл.Само опиталият плодът може да каже какъв е той.
Активен

Ил-Рах

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Този човек който не е опитал един плод ,не може да се произнесе дали той е сладък или кисъл.Само този които е вкусил плодът може да каже какъв е той.
Активен

Ил-Рах

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Бялото Братство не е нещо невидимо.То не ецърква, не есекта.то е нещо живо, извън тези покварени условия,в които живеят хората.
Активен

Ил-Рах

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Нека не бъдем ние съдници!По повод на искът за убийството на Христовите апостоли, един еврейски законоучители(старейшини)казва на събралия се съвет:"...казвам ви,оставете се от тия човеци и не ги закачайте;защото, ако тоя замисъл или това дело е от човеци, ще се разруши;ако ли и от Бога, вие не можете го разруши;пазете се да не би да излезете и богоборци." Можем със сигурност да почерпим от мъдростта му и да се отнасяме към всичко с нужното уважение.
Активен

Ил-Рах

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Туй учение го няма в Библията , защото в Библията има само формули.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Еййййй, ха добре дошел...подкрепление!!!Дааааааааа, има още мноого да се учим...леле-майко колко е много, пък и не е леко  :surpris_23:Душа да ни е яка!!! :Confus_3:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Ил-Рах

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Дръжте крепоста ,подкреплението идва!Подедата ще бъде на Истината!
Активен

Ил-Рах

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Докато не се научи да мисли и да чувствува правилно, човек не трябва да се проявява.Това не значи, че природата изключва човека от живота, но му казва да учи, а после да се проявява .
Активен

Ил-Рах

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

"Изял си ябълки, круши – всички вървят отподире ти и казват: „Този човек ни дължи“. Всичките са с
развалени форми, тръгнали са да те съдят и викат. “

Тук трябва да се разбира съзнателното хранене , да се разбира , че  се храним с живи форми . Какво трябва да разбираме под „Този човек ни дължи“?Какво дължим на плодовете? Те ни дават нещо ,че са ни нахранили а ние как им се отдължаваме? Като изядем една ябълка трябва да вземем семките от този ябълка и да ги засадим-така ние ще се отдължим и отпладим ,че са ни нахранили.Разбиране трябва,а не щом нещо не се разбира да се казва тези от Бялото Братство са такива и онакива.Един ученик който е в първи клас не можем да му говорем Учителя за числа който не е учил той знае само числата да 10,ако му говорим за хиледни ,милиони няма да ни разбере и ще си каже този какво ми говори .Този е луд.Да в учите на първа класника така изглежда , но не е така.Учителя не се обижда знае , че ще дойде време и учекикът да разбира от висша математика , но трябва да мине ученикът първо първи клас,после 2,3,4,5,6,7,8,9 и.т.Учителя има  търпение,но ученикът иска изведнъж да научи висшата математика.Така  не става.Затова казвам на ученикът търпение ученика ,търпение ще дойде време да разбереш ,сега не може.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 22 запитвания.