Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Какво е мнението ви за Бялото братство и Петър Дънов  (Прочетена 62175 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Абе те евреите са голяма работа бе , открили секса , ама римляните го разнообразили като вкарали жената в играта.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Което доказва че май пак съм прав - двама читатели - два коренно различни прочита :) :)     

Това е напълно нормално - все пак ние сме толкова различни. Това не е точна наука! Всеки пречупва това, което вижда през собствената си призма. Моето възприятие за света е съвсем различно от твоето - дори в случая, когато се намираме на едно и също място. Именно затова много големи учители са се изразявали под формата на притчи. И всеки, който седне да чете го тълкува по различен начин в зависимосто от това какъв е човекът, какви са знанията му, какво е нивото на духовното му развитие и т.н. И всички тълкувания ще са вярни!!!
Така например древното еврейско писмо е написано само със съгласни букви. И всеки, който го чете сам избира кои съгласни да слага в зависимост от факторите изброени по-горе. Така един и същи тект може да се чете по различни начини.

Писано е в друго време с други нрави - нормално е замисъла да е бил съвсем различен от днешното тълкуване освен ако Дънов не е предвидил какво бъдеще ни очаква.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Първоначално човек се е родил без брада и мустаци. Впоследствие, когато мъжът и жената не са живели добре, израсли им косми по лицето, откъдето се виждат задълженията им, т.е. законите, на които те служат. Жената, в сравнение с мъжа, представлява дете. Мъжът пък е баща, човек със задължения. Щом хване един косъм от брадата или мустаците си, това показва, че той се е натъкнал на известен закон, който трябва да изпълни. Мъжът е по-възрастен от жената, защото Бог първо създаде мъжа, а после жената. Ето защо когато мустаците и брадата на мъжа паднат, тогава ще израснат на жената. "

 Според мен,тва е поредната фантасмагория на Дънов и ми е мн странно, че има хора които му се връзват и приемат така лесно и безусловно думите му.
 Има толкова неясни и двусмислени неща в текста, че се чудя от къде да започна.Първо, жената и мъжа живеели добре(и кога,защо и как започнали да живеят "зле", само той си знае)и нямали косми, а Дънов под косми разбира задължения, доколкото се сетих.Значи излиза, че наказанието на хората, че не са били добри и послушни е КОСМИ  ухилен


А, знаете ли за какъв еволюционен период от време става въпрос...а знаете ли че първо не е имало полове/ Душата пол няма/...и в много по късен етап е наложено разделянето на половете...за да се помогне на Душата по-лесно да усвоява правилата по които Живот да гради???А знаете ли, че Душата преминава ту през женски пол, ту през мъжки / а може и през животински вид/защо???
Млади приятели, много ми се иска тези знания да ви ги предам в няколко изречения, НО НОИСТИНА СТАВА ВЪПРОС ЗА ГОЛЯМО КОЛИЧЕСТВО ИНФОРМАЦИЯ!!! която няма как да компресирам и да я налея в главите!!!Тъй като работата на всяка глава е сама, сама, сама да ги прочете и извод да си извлече и да расте!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Възможно е да си права , лельо Марина.
Който има време, да заляга и да чете в тази насока.
А ако няма толкова време, да заляга поне да  попрочете в една друга насока.., защото много скоро първата насока ще е забранена.
Попрегледайте  тези филмчета да видите какво се пече..

http://nikolaijambol.blogspot.com/2011/02/blog-post_23.html
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Леля ви Марина  има много информация ,но все още не еотговорила на въпроса ми , знаел кое е името на БОГ ?
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Ти лельо Марийна , знаеш ли името на Бог ?
 :kisss:А....давай...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Възможно е да си права , лельо Марина.
Който има време, да заляга и да чете в тази насока.
А ако няма толкова време, да заляга поне да  попрочете в една друга насока.., защото много скоро първата насока ще е забранена.
Попрегледайте  тези филмчета да видите какво се пече..

http://nikolaijambol.blogspot.com/2011/02/blog-post_23.html

 :kisss:Не знам...този човечец/Н.Н/. ми си струва леко ...антисимист...пък всеки, който е срещу нещо в живота, май има да учи /ама не ми се сърдете, де...да не съм го измислила  аз...ученето/.Как ще обичаш Живота във всичките му форми...растения, животни...когато си срещу част от човечеството???

Бино, сине , не се подвеждай СРЕЩУ каквото и да било...особенно срещу човешко същество!Бог е с всички...и най-най-най лошите/ според нас/Той дава шанс на всиииичко живо да се поправи!!!Природата , дете няма боклук...там всичко е процеси, развитие, надграждане!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

mariiina, ти си много толерантен човек:)  :flowers2:
Аз обаче не съм например. И не е въпрос само на възраст, ами и на...начин на мислене, светоглед, душевност, ако искаш. И честно казано нямам желание да си заменям критичността и реализма с изкуствен и безпочвен оптимизъм.

Иначе съм съгласна, че трябва да се чете. Въпросът е, че за всеки влак си има пътници. Няма особен смисъл да четеш нещо, което ти е толкова далечно, освен за да си информиран в общи линии за какво става въпрос. Не е задължително да не го разбираш, може просто да не ти харесва. Имаш това право все пак:)  Книгите, които аз обичам да чета например, много от хората, които познавам ги определят като крайно вулгарни и лишени от всякакъв смисъл и градивност. А според мен просто четат повърхностно и не мислят. Липсва им асоциативно, символно мислене, както и чувство за хумор и ирония. Така че не всеки има потенциала да разбере и осъзнае всичко написано. Отделно че човек колкото и да се опитва да бъде обективен, винаги е поне малко предубеден и има някакви предварителни очаквания. :love_028:
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Лельо Марина, природата си е природа, съгласен съм с теб. Просто исках да знаеш , когато скоро ти забранят да си късаш плодчета от градинката , или изцяло ти я "национализират" , че това няма да е във връзка точно с природните или божествени закони ..:) 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Бате Бино право в 10 ката я нацели , ама дано не я стигне жената в тоя живот .. пък ние ще се браним с всички средства :)
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246

Възможно е да си права , лельо Марина.
Който има време, да заляга и да чете в тази насока.
А ако няма толкова време, да заляга поне да  попрочете в една друга насока.., защото много скоро първата насока ще е забранена.
Попрегледайте  тези филмчета да видите какво се пече..

http://nikolaijambol.blogspot.com/2011/02/blog-post_23.html

Това в youtube няма ли го, че много трудно ползвам Vbox от UK. И неможе ли да се дръпне от някъде целия филм направо?
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Леля ви Марина  има много информация ,но все още не еотговорила на въпроса ми , знаел кое е името на БОГ ?
Не ти трябва да го знаеш да не се изкушиш да го произнесеш напразно. На мюсюлманите им е простено, защото те налучкват само съгласните букви в името му и не го казват съвсем вярно.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

...
http://nikolaijambol.blogspot.com/2011/02/blog-post_23.html

Това в youtube няма ли го, че много трудно ползвам Vbox от UK. И неможе ли да се дръпне от някъде целия филм направо?

Весо, има го целия на колибката. Търси за "Endgame".
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246

Чудесно, благодаря :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Веско, само да искаш, информация по темата - бол.( по разни скатани блогове и алтернативни медии, естествено. Ти щом си по английския, заглеждай prisonplanet )  Трябва сега да се чете ,защото скоро няма да я има.

Да ,знам, че тези теми абсолютно не вълнуват голяма част от аудиторията, най-вече дамите. Съгласен съм - носят отрицателни емоции и им е някакси сухо. Но вече  СЕ НАЛАГА   да сме запознати с това , което предстои (и от къде ни идва) , защото това е единствения начин да  се противопоставим! Защото после ще бъде късно. (така че "влакът с пътниците" тук не важи)
А  това , което предстои, няма да се хареса на никого. Няма да има нито био , нито еко, нито "алтернативно", нито Дъновизъм, нито бели или черни братя.. И нашия форум няма да го има, да не говорим за фейсбуци и прочие възможности хората да обменят информация, която ще е "антидържавна" и "терористична" ..  
Затова си позволявам този оффтопик, Титанич, не за да нацелвам някого в десетката , а за да алармирам, че ни се крои шапка ,доста по-малка по размер . :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Е това е ясно за по-будните , и ние не стоим с вързани ръце де :) Ще видим дали физиката ще проработи във варианта на всяко действие има равно по сила и обратно по посока противодействие.
Леля ви Марийна упорито не отговаря на въпроса ми дали знае името на БОГ .То го пише на няколко места :)) в по-ранните версии на Библията и в още няколко юдейски религиозни писания. Ама трябва да се чете .. а виж хората не четат както трябва, някак си по диагонал  tooth.  Ама нали затова се пишат комиксите , за да даваме и другата буза като ни изгърбят, а не физиката да работи в пълна сила  :weight_lift:
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173

Няма да има нито био , нито еко, нито "алтернативно", нито Дъновизъм, нито бели или черни братя.. И нашия форум няма да го има, да не говорим за фейсбуци и прочие възможности хората да обменят информация, която ще е "антидържавна" и "терористична" .. 

Кога долу горе ще става така ?:)
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246

Веско, само да искаш, информация по темата - бол.( по разни скатани блогове и алтернативни медии, естествено. Ти щом си по английския, заглеждай prisonplanet )  Трябва сега да се чете ,защото скоро няма да я има.

Да ,знам, че тези теми абсолютно не вълнуват голяма част от аудиторията, най-вече дамите. Съгласен съм - носят отрицателни емоции и им е някакси сухо. Но вече  СЕ НАЛАГА   да сме запознати с това , което предстои (и от къде ни идва) , защото това е единствения начин да  се противопоставим! Защото после ще бъде късно. (така че "влакът с пътниците" тук не важи)
А  това , което предстои, няма да се хареса на никого. Няма да има нито био , нито еко, нито "алтернативно", нито Дъновизъм, нито бели или черни братя.. И нашия форум няма да го има, да не говорим за фейсбуци и прочие възможности хората да обменят информация, която ще е "антидържавна" и "терористична" ..  
Затова си позволявам този оффтопик, Титанич, не за да нацелвам някого в десетката , а за да алармирам, че ни се крои шапка ,доста по-малка по размер . :)

Мерси за линка, ще го прегледам.
Аз преди доста време започнах да се интересувам от такива работи и гледах и четях всияко що мога да  докопам, обаче, стигнах до извода, че всъщност само се информирам, а реално нищо неможе да се промени. Не им пука от никой, изплели са си мрежата вече. Когато е можело да се направи нещо те са затваряли устите на тези, които са предвкусвали какво следва. Било е лесно да манипулират информацията, защото е нямало независими медии... но сега вече са много напред. И поне аз не виждам светлина в тунела...

То май трябва наистина да отворим някаква таква тема, за да не занимаваме хората, които не се интересуват.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Да, отворете нова тема ... може да се противодейства, а как ще ви кажа на тайно събрание , да си направим орден на посветените
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Титанич, само между другото ,( да те информирам защото нали си симпатичен) - третият закон на Нютон  за действието и за равното му противодействие беше доказан ,че не е верен от великият учен Алберт (Виктор) Вейник. Което беше пречка (поне на теория) за  създаването  на перпетуум мобиле - вечният двигател.  Може би и заради  това ученият заплати с живота си - блъснаха го две коли една след друга.

 Интересно е и друго. (мисля да пусна отделна тема , според мен ще е много интригуващо)
Член кореспондент , доктор на тех. науки, професор,  Вейник освен трудове като "Термодинамика на реалните процеси" ,  "Геометрическо моделиране структурите на физическото пространство"  , "Телепортацията - една от разновидностите та психокинезата " ..  и др.. в един момент издава книга 360 стр.!! със заглавие
" Защо вярвам в Бог"   ??? 

 В книгата  научно се потвърждава пълната несъстоятелност на атеизма, материализма, и еволюционизма  на база на принципно ново представяне на времето и пространството , заимствано от библията. Установени са факти за съществуването на невидим духовен свят, първичноста на духа и вторичноста на  материята. Разгледана е природата на мисленето , духовната причина за заболяванията, лукавата същност на всевъзможните аномални явления..

Ето част от нея .. " Все начиналось с величайшего открытия современности, которое случайно (хотя,
впрочем, абсолютно ничего случайного на свете не бывает) попало в мои руки, оно
сотворено Иваном Паниным и страшно испугало как сторонников, так и противников
Библии. Вероятно, именно поэтому ни те, ни другие не говорят о нем во
всеуслышание: первые еще не могут до конца осмыслить величайшей, эпохальной
важности и значимости сделанного открытия, а вторые, наоборот, слишком хорошо
все поняли, но кровно заинтересованы в его замалчивании. Дело в том, что Иван
Панин строго математически (!) доказал, что исходные библейские тексты
продиктованы Господом, “вложены” в мозги писавшим их людям, включая каждое
слово, каждую букву и даже каждую черточку (йоту).
"

Е, има ли интерес ? :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 22 запитвания.