Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Какво е мнението ви за Бялото братство и Петър Дънов  (Прочетена 62165 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Добре ,прекрасно, но не можеше ли тези осем поста да се обединят в един?
Нямаше като че ли да е толкова дълъг... :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

Ил-Рах,съгласен съм,че с търпение и време ще се разбере какво има по-твойта пътека.Възможно е да ми се разкрие много от учението,дори да го завърша!"Малкият" недостатък е,че няма да мога да мина по-друга пътека,която ще ми разкрие и тайни и чудеса и истина,ще ми донесе щастие,хармония и ще запълни душата и сърцето ми.А претендентите за истина,наистина да ги изринеш с лопатата!Кажи си мнението но не ПРОПОВЯДВАЙ,че БОГ е един,но пътищата към него са различни.Всеки ще тръгне по път,по който го влече сърцето!
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Ил-Рах,съгласен съм,че с търпение и време ще се разбере какво има по-твойта пътека.Възможно е да ми се разкрие много от учението,дори да го завърша!"Малкият" недостатък е,че няма да мога да мина по-друга пътека,която ще ми разкрие и тайни и чудеса и истина,ще ми донесе щастие,хармония и ще запълни душата и сърцето ми.А претендентите за истина,наистина да ги изринеш с лопатата!Кажи си мнението но не ПРОПОВЯДВАЙ,че БОГ е един,но пътищата към него са различни.Всеки ще тръгне по път,по който го влече сърцето!

 :kisss:Ето ,тук скъпо дете ,грешиш.Пътеката към Бога-Природа е една!!!Много добре утъпкана, устроена, подредена, с много и добри указателни табели!!!Но...нали там, отстрани на пътеката може да има нещо, което искаме да видим, да опитаме...и, тогава криввайки от правата пътека, ние се оказваме в трънака, който неминуемо ще се набие не само в задните ни части!!!И тогава, вече пострадали, от болести, проблеми, страдания, започваме да търсим, обратно връзката към утъпканата пътека!!!Пътеката не е на Ил-Рах,  нито на баба ти Марийка, нито на когото и да е...ТЯ Е ЗА ВСИЧКИ!!!Наистина начинът да стигнеш до тази пътека сие единдственно само твой, уникален...ти трябва да го откриеш и да се върнеш, ако въобще си кривнал, де...
   И още...ужасно съжалявам за заключването на другата тема!!!Въобще опитвайки се да контролираме и насочваме развитието на индивидите в тяхното развитие, като заключваме, или опитваме се да ограничим правилото, закона, който в Природата е отворен, всеки може да допринесе за неговото надграждане, това е направил и Христос- дошел е да надгаради нещо, което вече някой се е опитал да заключи , да ограничи!!!Не може да плачем всички да сме свободни и с правото дъ търсим своето си развитие и в същото време да заключим пътя на някой друг??? :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Бабо Марийке, криввайки от отъпканата пътека, ние си създаване наша собствена, която не е задължително да е по-лоша от отъпканата! Напротив, точно нашата, е най-добра за нас. И не напразно, най-големите успехи идват, когато излезеш от отъпканият коловоз и правиш нещата както е най-добре за теб. Вървейки зад някого, най-доброто което можеш да постигнеш, е да му целунеш задника!- Норбеков
Освен това, кой казва кой път е отъпканият и правилен? Аз може да не мисля така! А това което мисля аз, има най голямо значение за мен! :Content_22:
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Освен това, идеята с криввнаето ми звучи малко така: не гледайте в друга посока, от тази в която сме ви казали да гледате, че ще вземете да видите или научите нещо, което не искаме вие да видите или научите! :police:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Цъ...не звучи така...а така:гледайте където и какот и когато си искате...НО ПРИРОДАТА Е ЕДНА И НЕЙНИТЕ ПРАВИЛА СА ЕДИННИ, НО ОТВОРЕНИ...И ТИ МОЖЕШ ДА ДОПРИНЕСЕШ С ТОЯ СИ НАЧИ ПО НЕЩИЧКО...това очаква Бог от нас!!!Да допринесем, да надградим и ние...полза да дадем!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA

Тук вече ще се съглася с теб, но с малката уговорка, че е важно природните правила, от кого ни се разясняват!

Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Тук вече ще се съглася с теб, но с малката уговорка, че е важно природните правила, от кого ни се разясняват!



 :kisss:Слушай сърцето и интуицията, т.е. директната връзка... с Бог.Разума ,сетивата  ще ги оставиш отвреме на време да си почиват!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246

Освен това, идеята с криввнаето ми звучи малко така: не гледайте в друга посока, от тази в която сме ви казали да гледате, че ще вземете да видите или научите нещо, което не искаме вие да видите или научите! :police:


Това е казано чудесно, а аз бих добавил и : не гледайте в друга посока, от тази в която сме ви казали да гледате, че ще вземете да видите или научите нещо, което и ние не сме виждали и научили! :police:


Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Освен това, идеята с криввнаето ми звучи малко така: не гледайте в друга посока, от тази в която сме ви казали да гледате, че ще вземете да видите или научите нещо, което не искаме вие да видите или научите! :police:


Това е казано чудесно, а аз бих добавил и : не гледайте в друга посока, от тази в която сме ви казали да гледате, че ще вземете да видите или научите нещо, което и ние не сме виждали и научили! :police:




 :kisss:Че хайде, вземи погледни това ,онова, пък и напиши...
 В ПРИРОДАТА ПОСОКИТЕ СА МНОООООООООГО- НО КОЙ ДА ГИ ВИДИ!!!И все правилни!!!Да посочвам ли примери...хайде само един два...какво направихме с почвата, водата и въздуха...май толкова стигат!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Ил-Рах

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Всеки човек трябва сам да открие по коя пътека да върви,не другите да му казват по коя пътека да върви, защото един човек е по-трениран(развит) от друг.Ако  тренираният каже на не тренираният да се качи по една стръмна пътека ,не тренираният няма да може да се качи ,това не означава ,че не иска ,но сме му дали път който не е за него.Тогава ще му дадем по лек път .Да започне бавно ,но постоянно.Да започне от най-малкото добро и постепенно ще стигне и до голямото добро.По -добре е човек сам да си проправя път по -които да  ходи отколкото да ходи по чужди пътеки.По утъпканият път лятно време се вдига пепел, а есенно време е кален.Да оставим свободен човекът да се изяви такъв какъвто Бог го е направил.Ученикът има за задача да живее без закон.Той е сам закон на себе си .Няма какво друг отвън да го съди.
Активен

Ил-Рах

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Ил-Рах,съгласен съм,че с търпение и време ще се разбере какво има по-твойта пътека.Възможно е да ми се разкрие много от учението,дори да го завърша!"Малкият" недостатък е,че няма да мога да мина по-друга пътека,която ще ми разкрие и тайни и чудеса и истина,ще ми донесе щастие,хармония и ще запълни душата и сърцето ми.А претендентите за истина,наистина да ги изринеш с лопатата!Кажи си мнението но не ПРОПОВЯДВАЙ,че БОГ е един,но пътищата към него са различни.Всеки ще тръгне по път,по който го влече сърцето!
Аз не ходя по  моя пътека,но ходя по Божествената пътека.Ти  гледаш къде ходя. Вземи да ходиш по Божествената пътека  , защото аз ходя по- Божествената  пътека и я отъпквам, тя няма да обрасте с бурени и плевели,ако ти гледаш по коя  пътека ходя  и не ходиш по твоята  пътека тя ще обрасте с бурени, плевели и когато се решиш да тръгнеш по нея няма да можеш.Не ти казвам да ходиш по пътеката на светиите, а по лесна пътека да можеш да вървиш.От малкото добро тръгни и ще стигнеш голямото.Важното е да се опиташ да ходиш, може да паднеш ,но пак стани и тръгни така ще се научиш да ходиш.Да не би децата щом се родят веднага да тръгват да ходят?По -какво ще мознаеш кой говори истината?Не сушай кой какво  ти казва , а гледай какво върши,защото по делата ще ги познаете.Ако дървото е добро то и плодът ще добър,ако дървото е лошо и плодът е лош.Не може от добро дърво да се роди лош плод .
Активен

Ил-Рах

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

БОГ Е ЕДИН.
"Колкото наближава отиването ми при дядо господа,толкова повече почвам да го разбирам:Бог значи е името му,а Савоат,Аллах,Йехова,Зевс,Буда,Мохамед и пр.-това са му псевдонимите." от Чудомир
Активен

Ил-Рах

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Бялото братство може да се нарече секта,
"Ние не сме секта.Ние сме Цялото ,в което живеят всички секти".
Активен

Ил-Рах

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Нети, доста чета и съм информирана по много въпроси. Извадила съм си поука да се уча от всеки, но да не следвам никой! Но нещо подсъзнателно ми казва да не чета нищо от Дънов. Може би някакво седмо чувство ми казва, че ще си загубя времето.

Докато един човек не е опитал един плод не може да се произнася ,дали той е сладък или кисъл.Само опиталият плодът може да каже какъв е той.
Активен

Ил-Рах

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Супер себично и егоистично е, да мислим, че всички хора на Земята трябва да са на едно мнение(вярване и възприемане на действителността).Много е гнусно и след такъв фул от информация е нормално да има негативно настроени хора.
 
Когато едно дете е малко и майка му казва да не пипа печката, за да не се упари, то си мисли че го лъже , но щом детето се упари то знае ,че майка му е казвала истината.Сега оставяме човекът да се упрари , защото сега му казваме да се пази , но той не ни вярва.Когато се упари и той ще ни повярва.
Активен

Ил-Рах

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17

Супер себично и егоистично е, да мислим, че всички хора на Земята трябва да са на едно мнение(вярване и възприемане на действителността).Много е гнусно и след такъв фул от информация е нормално да има негативно настроени хора.
 
Когато едно дете е малко и майка му казва да не пипа печката, за да не се упари, то си мисли че го лъже , но щом детето се упари то знае ,че майка му е казвала истината.Сега оставяме човекът да се упрари , защото сега му казваме истината, но той не ни вярва.Когато се упари и той ще ни повярва.
Активен

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246

БОГ Е ЕДИН.
"Колкото наближава отиването ми при дядо господа,толкова повече почвам да го разбирам:Бог значи е името му,а Савоат,Аллах,Йехова,Зевс,Буда,Мохамед и пр.-това са му псевдонимите." от Чудомир

Тия двамата на края не мяха ли хора ?

Човече, усещаш ли как дъвчеш едни и същи неща. Ясно ми е, че се опитваш да намекнеш, че ние сме дечица сега проглеждащи и сигурно си прав, но не живей в заблудата, че ти си нещо по-различно. А това да ли ходиш по божията пътека, ти сам ли го реши или той лично ти го каза ? Аз никога не съм се съмнявал в проповедническите способности на членовете на вашето братство, но ти просто удряш всички в земята. И четейки постовете ти оставам с впечетлението, че чета Дънов, а не Ил-рах. Това е кофтито, че се обезличаваш в един момент и говориош само с цитати и грам собствено мнение.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Ил-рах, за кой БОГ точно говориш ,че е един ? За този дядото ли , за Висшия разум , за тези, които са ни създали ли , уточни се малко , че в историята има много факти, които противоречат на християнската и останалите доктрини. Нали си чувал,че в миналото имало много богове и после някой си решил, че  един бог е достатъчен :) Тия много богове откъде мислиш са се появили ?
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

и се пише ОПАРИ , а не Упари :)) Буда е принц Сидхарта, Мохамед също е бил обикновен човек.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 23 запитвания.