Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Трябва ли бате Бино и бате Бенато да се снимат с кожуси за аватара?

Да, по-дебел кожух, че зима иде.
Да, но само в естествения им "кожух".
Не, искам ги по бански.
Не, искам ги само по вратовръзка.
Да слагат квот щат за снимка, не им гледам аватарите.
Кои са тия двамата, аджеба?

Автор Тема: Тема-чесалка 1  (Прочетена 161780 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #800 -: 17-07-2010, 15:31:45 »

А, то това са бели кахъри, наистина, но човек като мен все нещо го чопли:)
Мерси и пожелавам на всички приятно прекарване на остатъка от лятото!
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #801 -: 09-08-2010, 22:00:20 »

ВНИМАНИЕ!!! Огромни, лошо гледащи, силно мотивирани, тигрови комари летят в бойни формации към България. Който ухапят, умира прав, преди да са установили, че не е от ухапването. Няма да има време да седне. Барикадирайте вратите и уплътнете продорците. Не забравяйте, може да са комари, но са тигрови и са гладни. По ирония на съдбата, единственото безопасно място, е радиоактивният плаж в Черноморец  :police:
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #802 -: 09-08-2010, 23:58:11 »

 ;D ;D ;D :Content_4 - emotloader: Можете да бягате и към Москва tooth но няма страшно, ваксината вече  сигурно е готова.........
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #803 -: 10-08-2010, 01:03:08 »

:Content_22: Приятна ваканция рибке , ех сардиния  :peperudi:

Томи, хич не се притеснявай
напълваш един пакет с ядки, семена и сушени плодове- те ще ти дават сили
Крекери ако имаш време и желание може да си направиш
и зеленчуци все ще намериш от къде да купиш .
Приятно прекарване, храната хич не я мисли  :Content_22:

Напълва един пакет с ядки и след 2-3 часа ги е изяла всичките. Особено ако са макадамия, бадеми и кашу, и особено ако някой от компанията забележи какво яде  :Content_4 - emotloader: скъсяваме на 20 минути ...


За тези, които си мислят че морето в момента става за плуване докладвам нещо притеснително. От 2 седмици около Варна, Галата, Евсиноград, Дружба и централен плаж,  има някакви жилещи ситни същества колкото кърлежи. Плуват на големи облаци и са силно агресивни. Водата е на път да стане токсична. В момента е 31 градуса, не може да се разхладите. 
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #804 -: 10-08-2010, 07:22:21 »

Хм, на Аспаруховския плаж не съм попадала на подобни чак рояци. Да не става дума за малки плуващи обекти, с големината на половин кутре, като съвсем мънички рибки, на които околните викат щипалки? Понякога ги има, не всеки ден. Иначе верно водата е доста топла, но аз ходя само сутрин на плаж и тогава става за разхлаждане. Ако остана и следобяд, трябва да не излизам от водата, такава жега е.

И при мен често ядките свършват по-бързо от предвиденото, и то без чужда намеса. Опитвам се да се контролирам, но понякога пък хич не ми се ядат ядки, та това донякъде компенсира.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #805 -: 10-08-2010, 09:15:36 »

Аз ядки също много обичам, но на месец изяждам килограм бадеми и 500гр  орехи, малко кашу,
не ям ядки всеки ден  :)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #806 -: 10-08-2010, 09:18:47 »

:Content_22: Приятна ваканция рибке , ех сардиния  :peperudi:

Томи, хич не се притеснявай
напълваш един пакет с ядки, семена и сушени плодове- те ще ти дават сили
Крекери ако имаш време и желание може да си направиш
и зеленчуци все ще намериш от къде да купиш .
Приятно прекарване, храната хич не я мисли  :Content_22:

Напълва един пакет с ядки и след 2-3 часа ги е изяла всичките. Особено ако са макадамия, бадеми и кашу, и особено ако някой от компанията забележи какво яде  :Content_4 - emotloader: скъсяваме на 20 минути ...

И един цял пакет от 200 грама не изядох за цяла седмица, не се притеснявай tooth Просто не ми се ядяха, пък и нямаше нужда. Никога не съм предпочитала ядките пред други храни. А уж точно аз трябва да ги ям...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #807 -: 10-08-2010, 19:08:42 »

Томи, и аз съм така, като си взема нещо за ядене за из път - най-често поне половината си го връщам вкъщи  tooth. Други пък са на другата крайност - купят си нещо, уж "за пътуването", няколко дена предварително... ама вземат, че го ома`ат всичкото, преди да са тръгнали на път  tooth. Абе, хората сме голяма работа  :).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #808 -: 10-08-2010, 21:00:06 »

Поне аз влачих само две консерви, които си прибрах. Ти да видиш последните дни какво ядене на "Русенско варено" (насила) стана, та част дори ги и изхвърлиха.  tooth
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #809 -: 11-08-2010, 09:35:46 »

Слушам сега по БТВ говорят каква мана небесна е диетата на Дюкан и си мисля възможно ли е да има толкова заблудени хора???????? Това доброволно да си разсипеш здравето е абсолютна малоумщина. И всеобщия ни любимец Мавриков седнал да обяснява как това било истината - като го гледам прав е човека, ако искаш да заприличаш на болна, лоена топка с висок холестерол и прецакан черен дроб  :(
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #810 -: 11-08-2010, 09:46:33 »

Ако искаш да си прецакаш черния дроб и бъбреците, то Дюкан е изпитан метод. Много жени са влизали в болница заради този режим, но никъде не се споменава. Ако към диетата бяха прибавени мазнини, повече плодове и зеленчуци, то нямаше да има чак такава опасност и пак щеше да се сваля, но уви! Установено е, че диетите с тотална липса на въглехидрати, освен че пречат на мозъчната дейност, имат страхотен йо-йо ефект. За важността на мазнините в цялостната обмяна на веществата е говорено и писано достатъчно, но който иска нека си нагъва нискомаслените вакуумирани шунки и овесени трици...
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #811 -: 11-08-2010, 10:07:03 »

E то за Мавриков се знае ,че е изключително тъпо парче . Защо въобще го гледате тоя малоумен недоносляк?
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #812 -: 11-08-2010, 10:16:09 »

То да беше само Мавриков...
Аз преди малко се сдърпах с брат ми на тема хранене.
Има възпаление на панкреаса, беше в болница. Казали му били никакъв алкохол и цигари. Другите боклуци са ясни: месо, обезсолено и нискомаслено сирене и кашкавал трябвало да яде, никакви ядки:Content_4 - emotloader:
Цигарите нямал воля и желание да ги спира, а и не виждал с какво му пречат, чувствал се добре.
Организмът му искал месо, това му се ядяло и това ще яде. Нямало да кара само на зеленчуци. После се поча познатата тирада на месоядните как и плод и зеленчука бил замърсен и т.н. и т.н. Един живот живеел, демек, ако не яде месо, сирене и кашкавал, значи се лишава. И само ми ги навира докторите какво му били казали при положение, че знае моето становище и позиция.
А да, и от плодовете можело само ябълка, банан и диня...май.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #813 -: 11-08-2010, 10:25:53 »

Не дразнеше ли баш месото панкреаса? Панкреатитът е изключително сериозно заболяване, което може да има летален изход и е свързано почти винаги с неправилно хранене.
Плодовете и зеленчуците са замърсени, но животните какво ядат? Същите боклуци. В крайна сметка ние от месото и млякото пак си приемаме същите отрови, но с допълнителни "екстри". Винаги така отговарям на подобни банални нападки и отсрещната страна няма как да се защити.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #814 -: 11-08-2010, 10:57:50 »

Когато става въпрос за близките ни хора, е по-трудно да останем емоционално неутрални. Мен ме хваща много яд. Как не могат да разберат ??? :surpris_23: Но силен е този, които оставя другите сами да решат, как да живеят събственият си живот, дори да не им харесва.Не бива да се дава, не поискана помощ.
Ако поискат обаче, на драго сърце! :heart_2:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #815 -: 11-08-2010, 11:07:22 »

Но силен е този, които оставя другите сами да решат, как да живеят събственият си живот, дори да не им харесва.Не бива да се дава, не поискана помощ.
Ох, знам, така е. Аз гледам да го спазвам това правило и в случая пак щях да си замълча, ако не беше ми казал, че си бил взел питка с кашкавал за закуска и повърнал. После се оказа, че въобще не е повръщал, искал друго да ми каже (че се е върнал на работното място  :Content_4 - emotloader: )

Не дразнеше ли баш месото панкреаса? Панкреатитът е изключително сериозно заболяване, което може да има летален изход и е свързано почти винаги с неправилно хранене.
Томи, за мен/нас е така: несъмнено месото дразни. И за другите неща си права, съгласна съм, ама този, за който е по-важно да е съгласен, не е.
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #816 -: 11-08-2010, 11:15:05 »

И аз, понякога трудно го спазвам това правило. Искам просто, ако мога, да им го набия в главите   :police:tooth
Но, те явно на някакво ниво, имат нужда да преминат през този това. Въпросът е, дали ще си вземат поуките и ще се насочат към промяна на тези убийствени за тях ум-модели.
Ние можем да им дадем, само личен пример. Но пък, това не е малко!
Активен

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #817 -: 11-08-2010, 13:47:31 »

Ние можем да им дадем, само личен пример. Но пък, това не е малко!

Верно, че личният пример не е малко, но не хваща, да му се не види. Аз се чудя как е възможно някои хора да са с такова лошо здраве и да си продължават постарому. Не им се занимавало и не вдяват ама никак. Предпочитат да си пият шепите хапчета, а единият от аргументите да не променят нещо беше, че "нямало за кога". Спрях да говоря на тази тема, но понякога ме е яд. Чудно ми е дали на моята промяна гледат като на нещо екстравагантно, някаква приумица, а може би и чакат да видят кога ще ми мине :D
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #818 -: 11-08-2010, 14:35:43 »

Чудно ми е дали на моята промяна гледат като на нещо екстравагантно, някаква приумица, а може би и чакат да видят кога ще ми мине :D
:D Това е едното. Мързелът е друга причина. Много работа е това промяната. Да не говорим, че доста често е съпроводена с болезнени неща, в които трябва да се разровим, за да ги преодолеем.
В книгата на Норбеков - "Опитът на един глупак", много точно е описано,дори с действителни примери, кои хора отказват да се променят и с байряк в ръка, ритват бакърчето. :love_006 - emotloader: :love_006 - emotloader:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #819 -: 11-08-2010, 17:18:43 »

хахаха точно - с байрак в ръка :)) хехех . И около мен са повечето някакви идиоти нехаещи за здравето си и тъпчещи се с  всякаква химия. Не проумявам обаче като ми кажат за какво ти е да живееш повече от 65 години ? Аз им казвам,че и 650000 няма да ми стигнат да разгледам и науча всичко, което ме интересува , а те пак - на мен повече от 65 не ми трябват и ще си ям и пия каквото ми е кеф па когато ще да пукна. И в момента , в който се почустват зле те са едни прибежки по лекари и става голям цирк ... 
Активен
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 25 запитвания.