Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Тема-чесалка 1  (Прочетена 156323 пъти)

Томирис

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #820 -: 11-08-2010, 17:41:09 »

Направило ми е впечатление, че майка ми подхожда с недоверие към всичко, което аз правя. Но като го прочете в някой вестник или види, че някой друг го прави веднага се запалва и тя. Сега е твърдо за вегетарианство, суровоядство и кълнове, а преди смяташе всичко това за сектанство. Ще видим докога, обаче. Дразни ме това, че няма абсолютно никаква вяра в мен, а предпочита разни съмнителни източници.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Antares

• Full member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
« Отговор #821 -: 11-08-2010, 17:55:08 »

Сега е твърдо за вегетарианство, суровоядство и кълнове, а преди смяташе всичко това за сектанство.

Ха-ха, а пък моята майка мине не мине и ми връчва статии за опасностите от вегетарианството със заръката да внимавам. Често когато се чуваме (понеже не живеем заедно), ме пита "Какво ядеш" с такава въздишка, все едно съм станала кожа и кости. Добре, че съм търпелива и с чувство за хумор.
Активен

Вери

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
« Отговор #822 -: 11-08-2010, 18:32:31 »

Направило ми е впечатление, че майка ми подхожда с недоверие към всичко, което аз правя. Но като го прочете в някой вестник или види, че някой друг го прави веднага се запалва и тя.
При мен е същото. Не знам защо го правят. Темата е необятна...
Активен

desi82

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
« Отговор #823 -: 11-08-2010, 20:51:50 »

Аз пък въобще не си губя времето да се занимавам и да се обяснявам на глупавите хорица. Не си струва да се хаби чавек за този дето духа. Тук около мен съм заобиколена от млади хора които ядят само готвено и буклуци. Не се сещат да си купят някой плод и зеленчук. Само пушат цигари и пият алкохол и ми говорят че съм щяла да умра на моята диета. Нека всеки си живее живота както намери за добре и да не поучава другите. Все пак всички си имаме глави на раменете.
Активен

oum le dauphin blanc

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
« Отговор #824 -: 11-08-2010, 21:35:02 »

Аз пък забелязвам обрантото - много хора покрай мен станаха вегетарианци. Някой се опитват плавно да преминат към сурово, запалиха се по йога - все хубави неща. Трябва да отбележа обаче, че никога не съм натрапвала на някого разбиранията си. Ако ме попитат с удоволствие разказвам, но иначе не. Ако започна да мърморя и проповядвам най-много да постигна оратния ефект. Има ги разбира се и другия тип хора, които подхождат крайно агресивно и грубо, но на фона на останалите са нищо  :peperudi:
Активен

Вери

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #825 -: 11-08-2010, 22:52:48 »

Това е много хубаво, Делфинче.
Аз също не си губя времето да обяснявам на хора, които хич не ги интересува. Но писах вече защо се обадих, което го отчитам като грешка. Дори и да ми се оплаква най-близкия човек, ще си мълча и наистина ще се впускам в подробности само, ако пита нещо конкретно. Най-малко пък ще тръгна да пропагандирам и проповядвам.
Активен

benato

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
« Отговор #826 -: 12-08-2010, 06:47:02 »

В чужда глава, акъл не влиза. tooth
Аз само понякога не се стърпявам. Скоро си говорим с една приятелка,а неината приятелка храни детето с каша. И каква мислите е кашата на 11месечното дете- шунка ,макарони и зеленчуци. :Confus_3: И тогава и казах,че не може да причинява това на детето,като иска да му дава месо,поне да е месо,а не менделеевата таблица.... Но жената ми чете конско после,че не ми било работа :whistling2 - emotloader: ;) :laugh:
Какво да се направи,доста млади майки ,са тъпи парчета,мързи ги да прочетат поне някой сайт.
На 8 месеца ги правят всеядни :Confus_3: На тази крехка възраст да ядеш вафли и шунка е малоумие,не е ли така?
Активен

GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
« Отговор #827 -: 12-08-2010, 08:03:25 »

Както съм казвал неведнъж в този форум - тази държава има нужда от работници ..кой ще ги копае тия магистрали ? Ами точно децата на тези майки и бащи , които си дават 65 години живот и издигат в култ кремвирша. Помислете само ...всички тротоари са повредени, 90% от улиците са в трагично състояние.Трябва да се създават паркове, трябва да гледат растения , животни ( да може де да подържат краткия си живот, за лекарствата им са се погрижили вече големите фамилии ) ,крайно време е да почне  качествено строителство, кой мислите ще работи по строежите ? Водопроводи , канализации, пречиствателни станции. Затова в университетите критерия е силно занижен , за да има малко по-образовани строители на бъдеща България  или там както ще се казва в бъдеще нашата територия ,след като 45 -50 години ни разпродаваха на парче.
Активен

Томирис

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
« Отговор #828 -: 12-08-2010, 09:54:53 »

Мързи ги, никой не ще да става работник. Всички израстват като някакви безполезни офис плъхове, които прекарват свободното си време из кафенета, кръчми и дискотеки и това е. Пълен вакуум, както се изразяваше един колега, когато става въпрос за среда от затъпели.
За селата да не говорим - там вместо да обработват, както са правели със столетия, висят по кръчмите. Какво земеделие и животновъдство после да искаме?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

ribkata

• Sr. Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
« Отговор #829 -: 14-08-2010, 13:38:39 »

Личи си ,че ти е радостно на душичката , Рибке. Бързаш да споделиш на всички за предстоящите вълнения .. Това е абсолютно заразяващо и действа приповдигащо на изпълнените  с чистосърдечие съфорумци.  Прекрасно е да си споделяме емоциите. Така те ни стават още по-скъпи ..

така беше, признавам си веднага  tooth...преди да заминем беше голям ентусиазъм, доста време не бях почивала а и Сардиния е едно райско кътче с невероятни красоти, така че си имаше защо  :); за мен там имаше една хубава енергия наоколо, въздух, слънцето водата, горичките до плажа, светлината даже, всичко е супер! за морето там няма много да кажа, просто приказно, но специално на мен зоната където ходим е невероятна...не е прочутата коста смералда, където се подвизават вилите и яхтите на виповете, а брега по на юг - залива на orosei. Природата е все още непокътната, малко селища, нула индустрия, малко и малки хотели и все хармонично строени и никога на самия плаж...изобщо там забраните за строене са сериозни, затова брегът е незастроен и прекрасната ивица по която се редуват пясъчни и скалисте плажове е наистина рай  :heart_2:...сардинците са обособен народ, който се отличава със свой менталитет, език и обичаи, горди, твърди и мълчаливи (не като италианците)...вътрешната територия е още по запазена и дива от брега, само селца скрити по хълмовете, стада овце вино и туризъм - това им е основното и си го пазят.
Активен

Buku

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
« Отговор #830 -: 20-08-2010, 13:01:18 »

Отново за прехваления ДюкЯн... Не ми е ясно как хората постигат ефект при режим с 90% месища и над 2л вода, при положение че (не знам за другите страни, но у нас поне) тия мръвки са толкова наблъскани със сол, че няма накъде повече  ???. Препоръчва се да не се консумира, или значително да се намали солта, ама нея я има в промишлено количество в така наречените "чисти протеини"... Или може би при средностатистическия хранителен режим (с много месо, готвено и пр.) задържането на вода от солта липсва? Аз от едни маслини в салатата после цял ден задържам вода, пък ако съм на такв "ДюкЯнски" режим, сигурно ще се издуя яко  :surpris_23: Ама гледам, че чичо ми свали така 20 кила (и още толкова има да смъква  tooth)... и все пак, на подобна цена, не съм убедена дали си струва  :(.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

бате Бино

• Заместник админ
  • Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3981
  • дипломиран рекреативен специалист
« Отговор #831 -: 20-08-2010, 13:35:30 »

Рибкее , готова си за пътеписец ! А и за туристическия бранш..:)  Ако бях някой голям клечо, щях да те прилапам с каквато заплата си пожелаеш .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.

ribkata

• Sr. Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
« Отговор #832 -: 20-08-2010, 19:40:46 »

Рибкее , готова си за пътеписец ! А и за туристическия бранш..:)  Ако бях някой голям клечо, щях да те прилапам с каквато заплата си пожелаеш .

:fluretaa: да бе мога по късно на сериозна възраст да се върна към туризма, аз от него почнах нягока... но беше временно. не е зле като идея един спретнат агритуристически обект в Сардиния  :love_007:

а покрай чесането на езици да разкажа един лек случай от Неапол (там са все изобретателни и хитри): един домашен лекар ЖР дето му казват отива в отпуска, но вместо да осигури заместник и да му плаща после или да насочи пациентите към друг колега както се прави, той взел та написал едно отворено послание и го окачва на вратата на кабинета: мили хора това време дето ме няма няма защо да се притеснявате, няма нужда от заместник и затова не ви пращам при други, поверявам ви в ръцете на Бог и му имайте пълно доверие...и  молитви.
Ето симпатяга  :Content_14:
Активен

бате Бино

• Заместник админ
  • Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3981
  • дипломиран рекреативен специалист
« Отговор #833 -: 20-08-2010, 20:47:38 »

Абсолютно правилно е постъпил този човек , Рибке. Даже ако изобщо не се върне в кабинета си , е много вероятно пациентите му по-бързо да оздравеят по начина , който им е препоръчал.. Сам не знае ,колко е близо до истината този доктор.  Да взема да го поздравя ли ?
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.

Svetlio

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
« Отговор #834 -: 14-10-2010, 18:16:58 »

Гледам ги сега, тия папагали по тв-то, говорят за прословутият стандарт "Стара Планина" и как хванали някой от производителите, да слагат отново соя в продуктите си, макар да е забранено. Та се зачудих, какво всъщност е кремвирш от истинско месо ???..... и си отговорих, но пък ми се стори забавно, да чуя и вашето мнение.
Та, какво е кремвирш от истинско месо? :police:
Активен

kyx4o

• Sr. Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
« Отговор #835 -: 14-10-2010, 18:51:00 »

Да си заколиш пилето , да го смелиш и сам да си направиш кремвирш tooth
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

marulka

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
« Отговор #836 -: 14-10-2010, 18:55:01 »

ти и пилета ли гледаш бе, кухчо, мислех, че само риба tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
« Отговор #837 -: 14-10-2010, 19:42:45 »

Ми не знам...преди 89-та к'ви бяха кренвиршите?
У нас редовно присъстваха. Варени и цъфнали кат розички или кренвирши с кашкавал на грил. Хихихи
Активен

Даниела

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
« Отговор #838 -: 14-10-2010, 21:18:26 »

и у нас до преди няколко години...сега купуваме  кренвириши за кучето само tooth
Активен

Svetlio

• Hero Member
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
« Отговор #839 -: 14-10-2010, 22:04:59 »

Моят отговор на въпроса "Какво е кремвирш от истинско месо, е.....наденичка  tooth :Content_14:
И тъй като, кремвиршите не са наденички, то това означава, че те не са от истинско месо. :police: O0
Активен

Страницата е създадена за 0.46 секунди с 21 запитвания.