Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Анкета

Трябва ли бате Бино и бате Бенато да се снимат с кожуси за аватара?

Да, по-дебел кожух, че зима иде.
Да, но само в естествения им "кожух".
Не, искам ги по бански.
Не, искам ги само по вратовръзка.
Да слагат квот щат за снимка, не им гледам аватарите.
Кои са тия двамата, аджеба?

Автор Тема: Тема-чесалка 1  (Прочетена 161712 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #820 -: 11-08-2010, 17:41:09 »

Направило ми е впечатление, че майка ми подхожда с недоверие към всичко, което аз правя. Но като го прочете в някой вестник или види, че някой друг го прави веднага се запалва и тя. Сега е твърдо за вегетарианство, суровоядство и кълнове, а преди смяташе всичко това за сектанство. Ще видим докога, обаче. Дразни ме това, че няма абсолютно никаква вяра в мен, а предпочита разни съмнителни източници.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Antares

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 172
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #821 -: 11-08-2010, 17:55:08 »

Сега е твърдо за вегетарианство, суровоядство и кълнове, а преди смяташе всичко това за сектанство.

Ха-ха, а пък моята майка мине не мине и ми връчва статии за опасностите от вегетарианството със заръката да внимавам. Често когато се чуваме (понеже не живеем заедно), ме пита "Какво ядеш" с такава въздишка, все едно съм станала кожа и кости. Добре, че съм търпелива и с чувство за хумор.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #822 -: 11-08-2010, 18:32:31 »

Направило ми е впечатление, че майка ми подхожда с недоверие към всичко, което аз правя. Но като го прочете в някой вестник или види, че някой друг го прави веднага се запалва и тя.
При мен е същото. Не знам защо го правят. Темата е необятна...
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #823 -: 11-08-2010, 20:51:50 »

Аз пък въобще не си губя времето да се занимавам и да се обяснявам на глупавите хорица. Не си струва да се хаби чавек за този дето духа. Тук около мен съм заобиколена от млади хора които ядят само готвено и буклуци. Не се сещат да си купят някой плод и зеленчук. Само пушат цигари и пият алкохол и ми говорят че съм щяла да умра на моята диета. Нека всеки си живее живота както намери за добре и да не поучава другите. Все пак всички си имаме глави на раменете.
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #824 -: 11-08-2010, 21:35:02 »

Аз пък забелязвам обрантото - много хора покрай мен станаха вегетарианци. Някой се опитват плавно да преминат към сурово, запалиха се по йога - все хубави неща. Трябва да отбележа обаче, че никога не съм натрапвала на някого разбиранията си. Ако ме попитат с удоволствие разказвам, но иначе не. Ако започна да мърморя и проповядвам най-много да постигна оратния ефект. Има ги разбира се и другия тип хора, които подхождат крайно агресивно и грубо, но на фона на останалите са нищо  :peperudi:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #825 -: 11-08-2010, 22:52:48 »

Това е много хубаво, Делфинче.
Аз също не си губя времето да обяснявам на хора, които хич не ги интересува. Но писах вече защо се обадих, което го отчитам като грешка. Дори и да ми се оплаква най-близкия човек, ще си мълча и наистина ще се впускам в подробности само, ако пита нещо конкретно. Най-малко пък ще тръгна да пропагандирам и проповядвам.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #826 -: 12-08-2010, 06:47:02 »

В чужда глава, акъл не влиза. tooth
Аз само понякога не се стърпявам. Скоро си говорим с една приятелка,а неината приятелка храни детето с каша. И каква мислите е кашата на 11месечното дете- шунка ,макарони и зеленчуци. :Confus_3: И тогава и казах,че не може да причинява това на детето,като иска да му дава месо,поне да е месо,а не менделеевата таблица.... Но жената ми чете конско после,че не ми било работа :whistling2 - emotloader: ;) :laugh:
Какво да се направи,доста млади майки ,са тъпи парчета,мързи ги да прочетат поне някой сайт.
На 8 месеца ги правят всеядни :Confus_3: На тази крехка възраст да ядеш вафли и шунка е малоумие,не е ли така?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #827 -: 12-08-2010, 08:03:25 »

Както съм казвал неведнъж в този форум - тази държава има нужда от работници ..кой ще ги копае тия магистрали ? Ами точно децата на тези майки и бащи , които си дават 65 години живот и издигат в култ кремвирша. Помислете само ...всички тротоари са повредени, 90% от улиците са в трагично състояние.Трябва да се създават паркове, трябва да гледат растения , животни ( да може де да подържат краткия си живот, за лекарствата им са се погрижили вече големите фамилии ) ,крайно време е да почне  качествено строителство, кой мислите ще работи по строежите ? Водопроводи , канализации, пречиствателни станции. Затова в университетите критерия е силно занижен , за да има малко по-образовани строители на бъдеща България  или там както ще се казва в бъдеще нашата територия ,след като 45 -50 години ни разпродаваха на парче.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #828 -: 12-08-2010, 09:54:53 »

Мързи ги, никой не ще да става работник. Всички израстват като някакви безполезни офис плъхове, които прекарват свободното си време из кафенета, кръчми и дискотеки и това е. Пълен вакуум, както се изразяваше един колега, когато става въпрос за среда от затъпели.
За селата да не говорим - там вместо да обработват, както са правели със столетия, висят по кръчмите. Какво земеделие и животновъдство после да искаме?
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #829 -: 14-08-2010, 13:38:39 »

Личи си ,че ти е радостно на душичката , Рибке. Бързаш да споделиш на всички за предстоящите вълнения .. Това е абсолютно заразяващо и действа приповдигащо на изпълнените  с чистосърдечие съфорумци.  Прекрасно е да си споделяме емоциите. Така те ни стават още по-скъпи ..

така беше, признавам си веднага  tooth...преди да заминем беше голям ентусиазъм, доста време не бях почивала а и Сардиния е едно райско кътче с невероятни красоти, така че си имаше защо  :); за мен там имаше една хубава енергия наоколо, въздух, слънцето водата, горичките до плажа, светлината даже, всичко е супер! за морето там няма много да кажа, просто приказно, но специално на мен зоната където ходим е невероятна...не е прочутата коста смералда, където се подвизават вилите и яхтите на виповете, а брега по на юг - залива на orosei. Природата е все още непокътната, малко селища, нула индустрия, малко и малки хотели и все хармонично строени и никога на самия плаж...изобщо там забраните за строене са сериозни, затова брегът е незастроен и прекрасната ивица по която се редуват пясъчни и скалисте плажове е наистина рай  :heart_2:...сардинците са обособен народ, който се отличава със свой менталитет, език и обичаи, горди, твърди и мълчаливи (не като италианците)...вътрешната територия е още по запазена и дива от брега, само селца скрити по хълмовете, стада овце вино и туризъм - това им е основното и си го пазят.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #830 -: 20-08-2010, 13:01:18 »

Отново за прехваления ДюкЯн... Не ми е ясно как хората постигат ефект при режим с 90% месища и над 2л вода, при положение че (не знам за другите страни, но у нас поне) тия мръвки са толкова наблъскани със сол, че няма накъде повече  ???. Препоръчва се да не се консумира, или значително да се намали солта, ама нея я има в промишлено количество в така наречените "чисти протеини"... Или може би при средностатистическия хранителен режим (с много месо, готвено и пр.) задържането на вода от солта липсва? Аз от едни маслини в салатата после цял ден задържам вода, пък ако съм на такв "ДюкЯнски" режим, сигурно ще се издуя яко  :surpris_23: Ама гледам, че чичо ми свали така 20 кила (и още толкова има да смъква  tooth)... и все пак, на подобна цена, не съм убедена дали си струва  :(.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #831 -: 20-08-2010, 13:35:30 »

Рибкее , готова си за пътеписец ! А и за туристическия бранш..:)  Ако бях някой голям клечо, щях да те прилапам с каквато заплата си пожелаеш .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #832 -: 20-08-2010, 19:40:46 »

Рибкее , готова си за пътеписец ! А и за туристическия бранш..:)  Ако бях някой голям клечо, щях да те прилапам с каквато заплата си пожелаеш .

 :fluretaa: да бе мога по късно на сериозна възраст да се върна към туризма, аз от него почнах нягока... но беше временно. не е зле като идея един спретнат агритуристически обект в Сардиния  :love_007:

а покрай чесането на езици да разкажа един лек случай от Неапол (там са все изобретателни и хитри): един домашен лекар ЖР дето му казват отива в отпуска, но вместо да осигури заместник и да му плаща после или да насочи пациентите към друг колега както се прави, той взел та написал едно отворено послание и го окачва на вратата на кабинета: мили хора това време дето ме няма няма защо да се притеснявате, няма нужда от заместник и затова не ви пращам при други, поверявам ви в ръцете на Бог и му имайте пълно доверие...и  молитви.
Ето симпатяга  :Content_14:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #833 -: 20-08-2010, 20:47:38 »

Абсолютно правилно е постъпил този човек , Рибке. Даже ако изобщо не се върне в кабинета си , е много вероятно пациентите му по-бързо да оздравеят по начина , който им е препоръчал.. Сам не знае ,колко е близо до истината този доктор.  Да взема да го поздравя ли ?
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #834 -: 14-10-2010, 18:16:58 »

Гледам ги сега, тия папагали по тв-то, говорят за прословутият стандарт "Стара Планина" и как хванали някой от производителите, да слагат отново соя в продуктите си, макар да е забранено. Та се зачудих, какво всъщност е кремвирш от истинско месо ???..... и си отговорих, но пък ми се стори забавно, да чуя и вашето мнение.
Та, какво е кремвирш от истинско месо? :police:
Активен

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #835 -: 14-10-2010, 18:51:00 »

Да си заколиш пилето , да го смелиш и сам да си направиш кремвирш tooth
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #836 -: 14-10-2010, 18:55:01 »

ти и пилета ли гледаш бе, кухчо, мислех, че само риба tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #837 -: 14-10-2010, 19:42:45 »

Ми не знам...преди 89-та к'ви бяха кренвиршите?
У нас редовно присъстваха. Варени и цъфнали кат розички или кренвирши с кашкавал на грил. Хихихи
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #838 -: 14-10-2010, 21:18:26 »

 и у нас до преди няколко години...сега купуваме  кренвириши за кучето само tooth
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Тема за чесане на езика
« Отговор #839 -: 14-10-2010, 22:04:59 »

Моят отговор на въпроса "Какво е кремвирш от истинско месо, е.....наденичка  tooth :Content_14:
И тъй като, кремвиршите не са наденички, то това означава, че те не са от истинско месо. :police: O0
Активен
 

Страницата е създадена за 0.106 секунди с 25 запитвания.