Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Семейството на Крисс  (Прочетена 50942 пъти)

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #160 -: 07-09-2010, 13:53:25 »

4estito i ot men.Leka bremennost i da spodelq6 kak proti4a :)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #161 -: 07-09-2010, 14:07:35 »

Честито, Крис!  :flower: Прекрасна бременност ти пожелавам.
Какъв съвет по-точно искаш?
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #162 -: 07-09-2010, 14:52:20 »

Тази бременност ще е  първата ми с такъв режим на хранене - не ме притеснява липсата на месо или мляко а по скоро това, че нямам кой знае колко апетит от доста време - хрупам плодове и зеленчуци и помалко ядчици. Около веднъж седмично опитвам нещо готвено / примерно леща -всичко слагам на края само лещата сварявам,  или ангелска супа /   хляба още е в менюто ми , немога да му обърна гръб , киселото мляко също ме изкушава гледам да го замествам с лимонче примерно .
Правих си  пасирани зеленчуци - домат чушка магданоз пресен лук ,слагам му и зехтичне и ми е доста приятно / никой друг не ми го яде  :whistling2 - emotloader: /
 

Майка ми ми донесе козметика която искам да споделя с вас http://www.korres.com/default.aspx

http://www.lasultanedesaba.com/produits.php?univers=classique и тези ми допадат също,




Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #163 -: 07-09-2010, 15:20:39 »

 :peperudi: честито Крис  :love_026:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #164 -: 07-09-2010, 15:46:29 »

Честито! Лека бременност!
Ще ми е интересно да разбера как се чувства една бременна жена с подобен на моя начин на хранене, въпреки че не знам кога/дали аз самата ще имам някога деца.
Не те ли притесняват малко някои сурови храни? Обикновено предупреждават бременните да внимават повече, защото шансът от зараза бил по-голям, а в такова деликатно състояние усложненията са по-тежки.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #165 -: 07-09-2010, 17:54:05 »

Крис, ти в кой месец си сега?
Имам наблюдения, че първите 3 месеца повечето жени нямат особено голям апетит. После всичко се нормализира. Аз не бих се притеснявала.
Томи, моята цел е по време на третата бременност да съм изцяло на сурово. Заразите са част от теориите на традиционната медицина, а аз и нямам особено доверие. Знам за жени суровоядки дори и по време на бременност.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #166 -: 08-09-2010, 08:51:50 »

Сега съм едва в 8ма седмица - вече няколко дни толкова ми се гади че цял ден съм на портокал и грозде основно
Мъжа ми доста настоява поне риба да съм ядяла - ама немога да си я сложа дори в устата камо ли да гълтам  :-\  ... иначе вчера имахме гости / беше ми много лошо и аз си лежах, но мъжо ги посрещна и им направи салата домати краставици и пресен лук/ домашното ми производство  / сурови ядки , диня и пак домашно производство сироп от боровинки и малини / казаха ми как да го правя без да се вари / те донесоха торта която заварих цяла тази сутрин в хладилника
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #167 -: 08-09-2010, 09:04:55 »

Бременността е нещо съвсем нормално от живота на жената. Не мисля,че трябва да се правят изключения и компромиси по отношение на храната. Основите на хранителните навици на едно дете се поставят още в утробата.Убедена съм вече в това.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #168 -: 08-09-2010, 10:59:01 »

Хората са се побъркали с тая риба. Все едно българите все риба сме яли.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #169 -: 10-09-2010, 09:27:26 »

Да и за разни добавки и вотамини вчера думаше  tooth как неможах да му налея поне малко в главата ...  . Обясних му гледам да присъства в храната ми  и фолиевата киселина и колкото може повече сокчета за витаминки и от повече няма нужда .
Аз вчера бях на лекар - беше разбран човека помоли поне три пъти по време на бременността да ме види на ехограф и аз отстъпих  :Confus_3:  пък и малките гледаха после снимката и си я целуваха  :Content_4 - emotloader: 
Сестрата като и казах как съм раждала нормално без обезболяващи и то големи бебета , каза че съм била само за раждания нито ми личало че имам две деца нито че чакам трето  tooth
Не съм вярвала че мога да се настроя пак за още една бременност но ми е някак спокойно все едно тооооклова пъти вече съм го правила че ми е напълно ясно и естествено  ;D 
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #170 -: 10-09-2010, 10:17:43 »

Лещата има доста фолиева киселина, зеленолистните. Хубаво е с нея да се приемат и източници на B6 и B12.
Но само допреди десет-двадесет години бременните хич не са знаели за това и пак са си раждали нормално, така че не виждам повод за голямо притеснение.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #171 -: 10-09-2010, 13:59:37 »

Крис, направо си готова и у дома да родиш.  ;)
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #172 -: 10-09-2010, 19:28:41 »

Честито, Крис  :love_026:...завиждам благородно  :peperudi:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #173 -: 27-09-2010, 13:52:10 »

Прекрасна новина :flowers2: :Content_22:
Лека бременност и много любов ти желая. :love_028:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #174 -: 01-10-2010, 07:48:18 »

Започна да поотминава гаденето, опитвах се да избягвам всико което го предизвиква / от автомобилните изпарения най силно ми се гадеше/ . Хапвах си тестени продукти - правех си пълнозърнест хляб но и той не ми понасяше и реших , че по малко няма да ми навреди бял хляб - просто найстина не повръщаш като хапнеш тестени ...
Наблегнах на сокчета от плодове - капвах по малко масло / бадемово ми понася / правихме си от грозде от морков и ябълка , зелени от магданоз и поници ... ядките ги позарязах малко, че не ми понасяха и те. Смятам да започна да заместя хлебните който включих пак със ядчици .
Опитах баница с извара тези дни след пет минути в устата си усещах толкова гаден вкус  :o

Смъкнах малко килца - едва 43 съм сега за три седмици три килограма надоло от това гадене. Имах и някаква странна болка вляво на корема която не разбрах от какво е - беше доста силна чак припаднах и ме взимаха с линейка от улицата - плода е наред , и изследванията на урината ми са добри нямам камъни или проблем с бъбреци ... но реших да не задълбавам , че ако се разтърся ще ми намерят някоя страшна болест  :surpris_22: 

Вече започва да ми личи коремчето - струва ми се че е рано ,но при смъкнатите кила да съм качила само на коремче  :Confus_3: или да съм се подула от някаква храна  ::)   

 
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #175 -: 20-12-2010, 13:09:00 »

 Крис, как преминава бременността ти :) ще се радвам, ако споделяш повечко :flowers2:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #176 -: 20-12-2010, 20:03:35 »

Много ми е тежичко , имам разни оплаквания и гледам да почивам повече. Сега пък съм точно обратното - много ми се хапва , по цял ден зобам по нещо - наруших си повече суровият режим , засега гледам да си хапвам поне поотделно салатките и плодовете , а разни супичи и манджи който ме изкушават си ги хапвам отделно . Хапвам и кисело мляко ... много ми се яде  :whistling2 - emotloader:  нямам естествен източник зимата , но пък взимам БДС поне . Запасила съм се иначе с колкото може повече полезни нещица в къщи за да не се изкушавам от друго/ до мен пак мъжа ми зоба пуканки с кола и пак ще съгреша с някоя пуканка  ::)  /

Качила съм 6 кила за тези месеци , стигнах до извода да хапвам и готвено защото имам нужда от топла храна , супички в повече и пълнени камби с ориз са съгрешениятами , а останалата ми храна е сушени плодове , ядки и много и най различни зеленчуци ... не меря и не тегля кое по колко ,може би в даден момент да преклявам . Пия всяка сутрин чай от малинови листа или от коприва, взимам Спирулина и МСМ ,но не редовно ами през ден през два сменям - и Бирена мая също пия , ако съм взела нещо не го смесвам с друго на същият ден , така го усещам нямам никаква представа защо правя така - което може да прозвучи глупаво  ::)  .
Взимам и пробиотици от седмица - имах запек макар че се хранех с доста разхлабващи храни / забравих за другото си печено изкушение - печена тиква  :bleh /
Наблягам и на плодовите сокове - днес примерно пих два пъти чаша сок от мандаринки и следобед сокче от яблки и моркови / повечко морковчета сложих/

А кожта и косата ми са много променени - имах малко проблеми с дребни пъпчици по лицето откакто започнах да суровоядствам / нали кърмех и неможех да си правя прочиствания и мисля че заради това ми се появиха тези пъпчици /

Иначе самата ми бременност не е толкова тежка - имам ниско разположена плацента засега / плашиха ме вече със секцио , но мисля че ще се справя и ще се намести докрая тази плацента  :Confus_3: 
 ,малко болежки,  кървене / особенно след секс / , сега имам болки и в кръста и постоянна болка отдоло - като че ли ме е ритнал някой или все едно съм се натъртила - казаха че е от това че ми е трета бременност и малко или много са ми били поотпуснати мускулатура / абе едва ли не че съм като изсипана го разбрах,  ама не си го слагам много / 

Гледам пак да правя гимнастика , не са много упражненията който мога да правя - ама колкото толкова, усещам че някой сухожилия искат да се разтягат но пък ми се схващат коремните мусколи и гледам да не се претоварвам , по важно е да не родя преждевременно а пък после ще си правя отново шпагатите  tooth 

засега съм още в шести месец , има доста до края и много размисли още дали да родя вкъщи / мъжа е категоричен че няма , но нали се сещате че аз съм тази която ще каже кога и колко често са ми контракциите  ;D  та мога да го метна и да си го подготвам предварително каде какво трябва да се прави при самото раждане / поне за пъпната връв да леда дали не е умотана като излиза  :whistling2 - emotloader: / пък останалата подготовка аз ще си я направя , - ножици , разни щипки за пъпчето и др...


Имам и големи колебания и за ваксините още , никак не искам да ги слагам - а това значи да не получавам детски / остава и майчинство да не ти дават  :Confus_3: / Много искам да заведа дело - чувствам се ощетена и аз и детето ми , как може да седи гладно дете само защото не желаят родителите да се ваксинира? по малко човек ли е и няма право на детски помощи ? Имам усещането че нетрябва да му ги слагам , и може би и това ще стане въпреки,  че ще сме ощетени ...


А да казаха, че е момиче много жени ще му станем на бащаткото ама такива си ги е направил  tooth  , името даже знам какво ще е - Анастасия , датата на която ще се роди е 24 април и е възкресение а значението на Анастасия е Възкресение .
Баба ни е малко сърдита че тя е Цветанка и можело и на нея да се казвало - обаче аз така го усещам и така ще бъде , това име ми беше подсказано - честно казано аз исках да е Вяра - но преди да забременея
За момче исках да е Атанас - една лелка ме беше спряла на улицата и ми каза, че трябвало един ден да си кръстя така момчето - прадядо ми се казва така и ми бил много близка сродна душа и съм му липсвала, трябвало да му паля свещ и да го споменавам / само, че аз все женски засега  :whistling2 - emotloader: / Иначе Атанас не е лошо име - и значението му ми харесва - безсмъртен , но свекърва ми и зълва ми имат много лоши спомени от човек с това име и всячески се опитваха да ме разубедят да се казва така , сега са по спокойни като ни казаха че е женско човечето


Много дълго но кой знае кога ще седна да споделя пак нещо , никак не обичам да седя на компютъра , а и ме заболява гърба седнала тук незнам защо ...


Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #177 -: 21-12-2010, 10:01:53 »

 Благодаря, че сподели Крис  :flower: с четири жени.. горко му на таткото  ;D не съм търсила инфо за храните по време на бременност, но ми се струва, че доста добавки вземаш и е хубаво да видиш дали едното не пречи на другото примерно бирена мая на спирулина, на пробиотиците. Това с кървенето не те ли притеснява? Идеята за домашно раждане е чудесна, вече има доста българки справили се. Желая ти много щастливи моменти докато бременееш
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #178 -: 21-12-2010, 20:40:28 »

Пази се Криси, желая ти по-леки последни месеци от бременността :love_026:
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #179 -: 28-12-2010, 19:48:13 »

А
Активен
 

Страницата е създадена за 0.08 секунди с 22 запитвания.