Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Семейството на Крисс  (Прочетена 50930 пъти)

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #180 -: 28-12-2010, 19:58:13 »

Нещо неможах да направя смислен пост преди това и немога да го поправя - исках да кажа , чене ги смесвам , като пия единият ден бирена мая , на другия или след ден два чак взимам спирулина или мсм
Пробиотиците изкарах само седмица и ги спрях , не съм пила повече добавките , нещо тези дни не се сещам за тях - ама пък и преяждах доста покрай коледа преядох с готвено зеле  :-[   , на бъдни вечер ангелска супа , и много печена тиква пак - и пак два дни запек имах , много ми става тежко - третият ден бях само на салатка от домати краставици и марулка , и салатка краставица морков и ряпа следобеда хапнах . Тези дни ми е едно мрачно и ми свършиха ядките за бъдни вечер още / с тиквата  ;D / толкова ми се правяше нещо с боровинки - тъкмо си размразих а не ми се ходи до магазин да си купя ядки .
Трябваше да мсе си вечена вилата , но мъжа ми има работаи ние доста скучаем затворени в къщи , а навън е едно кално и мрачно , вчера видях до нас как блъснаха и един човек на пешеходна пътека и ми стана малко депресиращо - толкова силно желая да живеем някаде другаде  :(
Активен

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #181 -: 11-01-2011, 23:19:45 »

Здравей, Крис! За много години! Желая много щастие на теб и семейството ти, както и леко раждане!
Много интересен дневник...Как се чустваш? Продължават ли да те плашат докторите със секцио?
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #182 -: 21-01-2011, 10:29:04 »

Бременността ми протича леко - на следващият преглед още ми казаха че няма никаква ниска плацента и всичко си е на мястото / само кадето месец и половина го мислих и съм се пазила малко в повече -та качих повече килца през това време на мързелуване /
Спрях да се изкушавам вече от нетолкова качествени храни - явно апетита ми е намалял вече дано да не се възстановява до края на бременността .
Сутрин започвам деня с отваря от коприва или малинови листа / рядко си правя и някоя друга билка /
Снабдих се и с лиции заради желязото което трябва да си набавям в повече реших и от това дапробвам - не бях опитвала и ми хареса много , спрях бирената мая да не би да ми е от нея повишеният апетит ... взех си и кедрово масло - не пия редовно и от него но по лъжичка през ден си позволявам , четох за противопоказност при бремненни и кърмачки .
Килограмите ми се качват доста - тежи ми излишната маса , гинеколога ми се смее как можело да съм била на таква доета и да пълнея , а аз по цял ден си хрупвам някоя ядчица или сушен плод   :Appetit_4:  - но пък поне качествена масчица съм натрупала  ;D  . Днес кантара ми направо беше жесток - преди няколко дни 58 килца - а тази сутрин 60  :surpris_22:  . Веднага започнах да обикалям марширувайки и правейки разни движенийца из къщи - но да викажа стегнато изглеждам въпреки че качвам, равномерно навсякаде - повече на гърди и дупе ама покрай  :Appetit_17: и застояването вкъщи.

Направиха ми и кръвни изследвания - всичко ми е в нормата въпреки очакванията на сестрата да съм анемична защото не консумирам месо  :bleh  - каза че съм била бледичка - а аз и викам как анемична при толкова маса дето съм качила  tooth  и то не от кола с пържен картоф или бисквити с шоколад - като повечето бременни с които се виждам а от чисти ядчици, плодчета и масълца.

Незнам дали е мястото тук да споделя ,но пък ми се иска да се похваля на малко по иначе мислещи от хората с който се срещам в ежедневието си. Намерих си дула която ще бъде до мен по време на раждането , мисля да съм си в къщи и да родя с близките си. Немога да разчитам само на половинката защото той не желае да участва чак до такава степен - да присъства да - но не съм видяла досега да се зачете или поинтересува как минава самият процес , кое е правилно и как трябва да се подготвиш преди самото раждане ... не му се участва нито в бременеенето нито май в самото раждане  :(  Понякога си представям себе си и половинката до мен с много по различни взаимоотношения - обаче таъв съм си го избрала и ще си го търпя ...

Основно си правя сокчета вече от морков и тиква - мандарините ми писнаха като че ли и даже ги  заместих с ябълка и банан - а допреди известно време унищожавах промишлени количества  :whistling2 - emotloader:
Хапвам си много кисели краставички и маслини - по един буркан унищожавам с шепа маслини  ::) 
Започнах да схващам киселините от какво са ми - ако си направя нещо с пресен лук или домати ми се появяват и вече ги избягвам и нямам такива проблеми , и запека взе да ми минава - поне един път дневно се изхождам което е доста по добре от на няколко дни. Бях започнала клизми да сиправя чак само и само да не задържам повче от два дни в червата си гадости .


Много добре ми се отразиха и сутрешните и вечерните обтривки на Норбеков - изчиствах кожата на цялото си тяло с гореща и студена и пак гореща вода / обтривах  се с кърпи и накрая душ /и после с масло от шии се мажа . Кожата ми стана като на бебе  :love_007:

Намерила съм си много интересни занимания вкъщи иначе и не скучаем с малката никак , правим разни кукли и животинки от плат , сърца , сега започнах и мартеници да плета колкото мога за базара на Движение на българските майки  :whistling2 - emotloader: 
Уших си много красиви одеалца и чувалчета за бебето - имам малки парчета от една фирма за бебешки дрешки и с малко снажданесе получи добре  / не е чак обичайният цветен пачуорк защото е от два вида розово , но пак си напасвах вече изрязани детайли за да се получи нещо по голямо / 



Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #183 -: 21-01-2011, 13:24:36 »

Крис, чудесно е че споделяш за бремеността си и се радвам, че всичко е наред. Общо колко килограма си качила до момента, че се притесняваш? И искам да те попитам в началото колко месеца продължава прилошаването и кога идва апетита? И само прилошавали ти или и си повръщала? Благодаря предварително!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #184 -: 21-01-2011, 14:55:44 »

Крис, много ти се радвам! Браво и за дулата! :)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #185 -: 22-01-2011, 23:21:27 »

Като те чета Криси, и на мен ми се иска да съм бременна  tooth :peperudi:...вече втори ден сънувам че имам бебе  :Confus_3:
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #186 -: 23-01-2011, 08:13:14 »

Дани, млада си може да се класираш ;)
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #187 -: 23-01-2011, 08:13:52 »

Браво,Крис,чудесно е да се чувстваш във форма по време на бременноста.
Мисля обаче,че не се правят клизми,за да не се предизвикат напъни и контракции.
Здраве и късмет :kisss: :flowers2:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #188 -: 23-01-2011, 09:40:11 »

Крис, продължавай да разказваш... звучи като приказка...  :)    :flowers2:
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #189 -: 23-01-2011, 14:53:28 »

Крис, много ти се радвам!  :flowers2: Страхотно е, че си намерила дула, и то в БГ. Желая ти всичко да мине прекрасно!
На мен също ми се иска да родя, живот и здраве, у дома, и се надявам да се случи (макар че има още доста време дотогава).
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #190 -: 24-01-2011, 12:18:00 »

Днес започнах с литър отвара от билки с малко мед   tooth , и аз се очудих като го изпих но съм имала нужда явно от нещо. После хапвах малко изкиснати бадеми / не ги беля от мързел сутрин  ::) /  и лиции
След известно време опостоших половин банан пак с малко бадемки. И преди малко си правих ядково мляко от бадем и кашу с малко канела и мед и другата половина от банана  :Appetit_17: 

Много ми се е усладило тези дни греипфрут с портокал и това си правя следобед като сокче , и следобед и надвечер  са ми съгрешенията  :whistling2 - emotloader:  е за кой ли път се самоубеждавам , че след като опитам нещо готвено имам такива киселини че ми се иска да не съм го яла ама ...  :Confus_3:

Гаденето беше в началото сутрин - и  от точно определени храни и обстановка . Никак не ми понасяха разни газове от коли и цигарен дим , не само да пуши някой до мен ами да ми мирише на пушач. Не е толкова продължителен период - поне при мен не беше много . Не е само гадене ами си и повъръщах доста - сутрин незнам защо задължително тогава пробвах с бисквитки и малко хляб , че не се търпи може да е за кратък период , но нямах много сили за каквото и да било - а децата си изискват внимание и трябва да се грижа за тях.

От 46 килца вече съм 60  ::)  , никак не е малко и въпреки че си правя упражнения и съм пак доста гъвкава , толков амного ми тежат и едвам се крепя да не изпадна в депресия - незнам защо но когато ми е много тежко и не само физически а и покрай мен близките ми когато ме нараняват съм склонна да преяждам и то напук, ям и плача  :Confus_3:  глупаво е и незнам как да се спра понякога. Надявам се да успея да се възпирам и да преодолявам с мислене повече проблемите си не с ядене  :Confus_3:

Няма значение на колко си това което пробътват за рискови бременности над 30 е глупост според мен . Не е много лесно да се износи плод - сега пак си припомням разните неудобства , болежките в кръста тежестта , това че неможеш да си намериш място като спиш  ;D ама това са бели кахъри а и минават толкова бързо.

Бенато това с клизмите беше наложително , не остана разхлабваща храна която да не изядох и пак не помагаше, четох че се дължало на хормон който стяга матката, но влияел и на пикочният мехур и червата затова при бременните се появява този проблем или противоположния  ::)  .

И аз неможах да повярвам , че има жени който биха ти помогнали в такъв момент , иначе щях да си се мъча сама а си е друго да има кой поне чаша вода да ти донесе и да те успокой ако изпаднеш в паника.

Ако знаете каква е пък хамалогията покрай признаването на бебока след това - че и ние сме разведени и още по дълги ще са хамалогиите  :surpris_23: но и това го приспадам към белите кахъри - надявам се и всеки ден си представям как всичко е наред и вече е дошъл този ден в който всичко това е минало и само си се гушкаме и се боричкаме по ливадата ни всички, ще имам още една пеперудка която лети напред назад или се рови и търси поредната калинка или бръмбарче  tooth 

Благодаря ви за хубавите думи на всички . Дано има повече две в едно щом има и мераклийки  :flowers2:
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #191 -: 08-03-2011, 10:48:21 »

Крис, как си?
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #192 -: 08-03-2011, 10:56:42 »

Леле, тоя дневник как съм го изпуснала, какви интересни неща е писала Крис, и аз се надявам всичко да е наред въпреки, че не е писала отдавна :flowers2:

Алексче, а ти как си, пусни нещо в твоя дневник, че и за теб се чудех добре ли си :flower:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #193 -: 25-03-2011, 23:47:44 »

Благодаря ви , добре съм - все още бременна и с много екстри покрай това си състояние. Доста изкушения успяха да се вмъкнат в живота ми през тези месец . Опитвах се да им се противопоставям , но много неща се оказаха по силни като че ли от мен  :( Примерно преди две седмици ядох сварени яйца с млаяко и чесън - два дни се опитах да не се поддавам на изкушението  , но не спрях да ги мисля и дори херпес ми излезе и накрая си направих  :-[ 

Вместих храни от боклучавото вегетарианство и резултата е налице - все повече килца и все повече неразположения - примерно излизат ми пъпки / задника ми е с целулит и съм позаприличала на хипопотамче/

Килограмите ми вече са 67 а имам още 30 дни до термин - с много добри изследвания съм иначе. Чудя се дали ще спретна поне няколко нормални изречения - толкова ми е заспало , мързеливо , понатежава ми вече в повече - едвам ставам като седна да редя пъзел с малката на земята , като спя ми е толкова тръдно да се завътрам ... въобще оплаквания който се приемат за нормални през бременноста са си налице . 

В момента гледам да използвам малкото си свободно време за да се информирам за предстоящото събитие - опитвам се да изчистя разни противореия и ако може да се настроя изцяло и само положително за този важен момент.

Последният ми страх който изчистих беше относно това дали това че имах други планове и не бях подготвена за тази си бременност ще се отрази на самото раждане - не че ме е страх от болка или усложнения при самото раждане а доколко това ще се отрази отрицателно на самото човече и на връзката помежду ни... Спомням си дори самият момент на зачеването - поплаках си / малко егоистично но си мислех за това какви планове и цели си бях поставила и как с появата на малко човече те няма да са толкова блзо до реализирането си / 
Но все пак успях да изчистя тази си нагласа и да се убедя, че живота не свършва чак толкова бързо и въпреки времето което ще отделя за да се отдам напълно на грижите и възпитанието на това човече , пак ще успея след това да реализирам всичко за което мечтая...

Незнам дали да ви споделям за начина си на хранене - той е толкова объркан в момента колкто са полудели и самите ми хормони . Наистина наблягам на колкото се може повече сурова и колкот се може по здравословна храна , но има едно но  :Confus_3:  лакомията ми е несравнима ... количеството храна също е в пъти повече отколкото преди ...

Започнах да приемам една добавка към храната си   http://www.puls.bg/health/news/news_5569.html   и съм спряла всичко останало което не се яде , омръзна ми дори правенето на отвари , не ми се става вече толкова рано като преди  - дори напротив лежи ми се все повече и повече , гледам да си дремвам всеки свободен момент - следобед не пропускам сън с малката .

Надявам се следващият път като ви пиша да сме вече с още един член на семейството - представих си го сега и спрях да пиша усмихвайки се  ;D  толкова е вълшебно ... сега е просто топка в корема ми а изведнъж налице е малък и толкова съвършен човек ...


Исках да споделя и колко много ме учудва реакцията на децата ми - толкова ми помагат , аз все забравям вече да взимам плодчета като излизам, а малката запаметила всичко и в чантичката си си влачи винаги - портокалче, ябълка и някакви ядчици , даже и по две взима  - за мен и за нея  :love_007:
Толкова е внимателна и очаква с нетърпение самото раждане - разпитваше ме дълго за да си обясни самият процес и дни наред в игрите си беше включила раждане на всяка играчка животинче .
един ден гледахме раждане на мече панда ... гледа с интерес / тя обича много документални филни с животни /
След като изброявахме животни който раждат и такива който се излюпват, тя последователно питаше за всяко познато и на нея животинче  от кадето пишка ли излизало бебето му  , премисля всяка дума и след минути ме попита за няколко вида морски животинки дали раждат пак от там ... след като и отговорих пак се позамисля и накрая зададе въпрос на който уви неможах да отговоря - рибата с нож на носа си и тя ли се е раждала през пишлетно и дали майка и не я е боляло ...  tooth


Та това е засега от мен .
 
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #194 -: 26-03-2011, 09:28:59 »

хей Криси  :flowers2: обичам да те чета, винаги ми става много мило, уютно  :peperudi:
успешно раждане у дома  :flower:
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #195 -: 04-05-2011, 21:54:16 »

Надявам се Криси да не ми се сърди, че я "издавам" - вчера тя се сдоби с трета дъщеричка!
Да и е жива и здрава и да и носи много радост!  :heart_2: :heart_2: :heart_2:
Активен

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #196 -: 05-05-2011, 06:14:35 »

Честито и от мен! :love_006 - emotloader:
Надявам се, раждането да е минало добре.
Много щастие и радост в порасналото семейство! :Content_22:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #197 -: 05-05-2011, 07:35:33 »

 :love_007: :flowers2: :love_026: поздрави Криси, живи и здрави да сте всички, много любов и щастие у дома .
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #198 -: 22-05-2011, 14:55:20 »

Мда на 4 ти май се сдобих с новото си попълнение - трети номер  принцеса Анастасия . Познайте откаде ми хрумна да я кръстя така  ;D
Не се получи така планираното домашно раждане - преносих две седмици поизчаках да ми започнат контракциите , но нямах напъни и това малко ни поуплаши , чакахме два часа с пълно разкритие вкъщи и като видях че контракциите ми намаляха си повиках линейка  :Confus_3: и то взеха че започнаха напъни - добре че му била голяма главицата на мъника че щях да я родя в линейката / а болницата ни е на две преки /

Аз запчовам като отначало малко - в момента съм 63 килограма , вследствие на многото хапване - откаде тази лакомия незнам, но се радвам че вече няма и помен от нея и всичко си се връща по старому. Започвам пак деня с чайче и плод преди обед ... Не изпитвам почти никакъв глад , мога цял ден да карам на плодове , но се насилвам чак да хапвам  повечко ядки , банан авокадо за да не смъквам рязко и да чистя разни отрови който да преминават в кърмата ми ...

Малката е едно много спокойно бебе - понякога се оплаква и и стига само да я гушне човек и се отпуска и пак си кротува , оставихме я на баба и за час и тя будна е издържала без да се разплаче , гледала я е умно като и е говорела и си е поцоквала юмручето само по засилено милото / а аз очаквах поплакване да има даже бях приготвила задача на баба и след това да се разходи за да и поизветрее главата ако се е ошашавила от плач / а то милото послушанче мамино не се е обадило даже  :heart_2:
« Последна редакция: 22-05-2011, 14:59:22 от kriss »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #199 -: 22-05-2011, 16:37:05 »

 :peperudi:  Анастасия е красиво име, нека да расте здраво и щастливо дете  :heart_2:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.129 секунди с 22 запитвания.