Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Айде! Добро прасе,всичко яде :)  (Прочетена 34340 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #100 -: 05-11-2009, 19:05:13 »

Вери,защо толкова много време не сте се прибирали  :(?
Щото първо покрай бебока, само за път ми беше. 2007 лятото заминахме, 2008 лятото родих, 2009 можеше да се помисли, но тук идва и втората причина: много пари трябваше да изсипем за самолетни билети и "джобни" за БГ. Струва ми се излишно, поне на този етап.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #101 -: 06-11-2009, 01:20:38 »

Междудругото винаги съм се чудила защо болшинството от здравомислещите хора, т.е. от сърфиращите из нашия суров форум са от Пловдив? Брей, тоз Пловдив ще се окаже центъра на Вселената :Content_14:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #102 -: 06-11-2009, 04:19:43 »

Пловдив и Варна най-вече.
За Пловдив аз имам обяснение.  ;)
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #103 -: 06-11-2009, 08:58:20 »

Guys! Zabrawih da iw pitam neshto izkljuchitelno wajno! Ot kakto se pomnq,bukwalno ot dete ezikut mi e wse bql,doiri i sega,kogato wsqka sutrin go izturgwam s lujica moje bi wednuj ili dwa puti prez jiwota mi e bil rozow i kak da go opisha sochen,winagi e pokrit s debel sloj bqla gadost! a piq mnogo woda! dori i sled plodowite raztowarwaniq ostawa takuw! iskam rozow eziiik!  :bleh
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #104 -: 06-11-2009, 10:44:05 »

Zdrawei ;)  Организма ти се чисти по този начин,много токсини имаш в тялото. Може да се пречистваш и с олио. А ,за изчистване на езика има специални шпатулки :)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #105 -: 06-11-2009, 13:31:31 »

И аз мисля,че си доста затлачена.Един курс чай и плод ще оправи нещата(това е лично мое мнение де)-при мен действа.Но винаги в началото става даже още по-зле,в смисъл ...става по-обложен и дъхът ти ства ацетонов.
 ;)
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #106 -: 06-11-2009, 16:36:53 »

като изчистиш токсините, ще ти стане розов езика. обещавам  :Content_22:
сега като си на плодове ще е още по-обложен, но това е част от цената, която трябва да платим зарди неразумното си хранене  :Confus_3: :Confus_3: добрата новина е, че това те води към здравето  :whistling2 - emotloader:
Активен
Намасте :)

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #107 -: 06-11-2009, 20:17:01 »

И аз да не остана назад и аз да се включа: плодово-чаения режим много силно чисти токсините, но както казва Василена в първите дни положението става още по-зле: езика става още по-бял, а и често има главоболие. Но това наистина е един от най-добрите /даже за мен лично е най-добрия/ начин за детокс на тялото.Д-р Емилова казва, че колкото по-бял е езика, толкова по-спешна нужда има тялото от чистене.
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #108 -: 07-11-2009, 09:57:22 »

Дубрутрууууу  O0  дано да е така,защото езикът ми е такъв от години!!! а дали някой от вас пуши :) въпреки убежденията си и стремежа към здравословен живот  ::)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #109 -: 07-11-2009, 12:26:08 »

Е ,сигурно има някой,заклет пушач. Аз лично,никога не съм пушил.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #110 -: 07-11-2009, 14:01:56 »

Не! Не пуша. И да ти кажа, ако си случайно пушачка, че по време на разтоварващия режим е добре да се пробваш да ги откажеш. Знам, че е много по-лесно тогава. Когато съм ходила тука във Варна на гладолечение съм виждала много жени да ги отказват без проблем, честна дума. А иначе аз като съм била ученичка, студентка да не остана назад от модата съм палила цигари. Обаче веднага ми ставаше лошо от тях. Гадна работа са цигарите и миришат и пречат. С чист въздух и чисти дробчета се диша ехееее много хубаво!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #111 -: 07-11-2009, 19:08:19 »

Не пуша, мъжът ми също. Никога не сме пушили. Аз 1-2 пъти за лигавщината, ама то неопитните дръпвания не се броят. :)
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #112 -: 07-11-2009, 19:49:13 »

Пък аз съм пушила и то много,но преди, вече не пуша и ми е добре така.По принцип ми харесваше да пуша цигари,но по ми харесва да съм здрава :D ;)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #113 -: 07-11-2009, 21:31:50 »

Аз пушех до преди година и осем месеца  :-\ винаги ми е ставало зле от първата сутрешна цигара, но продължавах да пуша, даже като правех разтоварващи плодови дни  :-\ Спрях ги от раз- хванах гаден грип и три дни бях с доста висока температура, гадеше ми се при мисълта за цигари, изхвърлих последната кутия и от тогава не съм пушила- хубавото е, че ги намразих и никога не са ми липсвали  :peperudi:
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #114 -: 08-11-2009, 23:19:30 »

Искам да ви попитам нещо,което ме вълнува отдавна!Ако в 50 гр орехи има 300 кал,а в половин кило круши 550,то тогава все си мисля по-добре да ям круши!в смисъл верно ли е ,че се дебелее от калориите в храната,защото много обичам ядки и мед,а те са адски калорични!!!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #115 -: 09-11-2009, 02:42:46 »

Ако се наяде човек солидно с готвено и след това го залее с орехови ядки, може и да напълнее. Ако по-голямата част от менюто е сурова, не мисля, че ще напълнее.
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #116 -: 09-11-2009, 18:35:54 »

А какво ще кажете за сушените плодове,които продават? кайции смокини стафиди и фурми? те не са ли обработени с някакви химикали и захар? и отдавна се каня да питам маята позволена ли е,тъй като не съм наясно какво представлява.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #117 -: 09-11-2009, 21:13:42 »

Има и обработени с химикали сушени плодове, има и такива, които не са обработени. По принцип смятам, че са естествен подсладител.
За маята в един друг форум се разисквали на дълго и широко. По принцип маята е живи бактерии. Като мине термична обработка при печенето на хляб /200-220гр / не виждам с какво може да е вредна. До това заключение стигнах аз.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #118 -: 10-11-2009, 07:10:33 »

Ами всъщност не е вредна в суров вид маята, но след термична обработка става много вредна. Това го знам от йогата. Мисля, че при термичната обработка на вече ферментирала храна се получава тази отрова. Ще питам и ще поясня ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #119 -: 10-11-2009, 10:52:10 »

Петко, ще съм благодарна, ако поясниш. Защото аз досега смислен отговор не съм получила на въпроса: защо е вредна? :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 22 запитвания.