Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Айде! Добро прасе,всичко яде :)  (Прочетена 34341 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #40 -: 11-10-2009, 13:10:47 »

за йогата...пълна катастрофа
Що така? Какво се случи? ???
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #41 -: 11-10-2009, 14:09:01 »

въпреки,че отидох в клас за начинаещи пак не можах да запазя равновесие на повечето упражнения.или ми става смешно или ме изпълва вътрешно напрежение поради невъзможността ми да се справя.иде ми да викам и скачам до като другите се опитват да медитират и самовглъбяват.тази енергия сигурно трябва да се канализира в правилната посока,но за сега не става все едно имам шило   :Confus_3:
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #42 -: 11-10-2009, 14:18:52 »

Val! Привет! Това със заведенията е голяма мъка,ние сме една тумба приятели почитатели на и подчинени на вредните навици,консуматори,сляпо поглъщащи всяка нова реклама или идея на съвременната индустрия.аз в последно време реших да посещавам конкретни заведения,в които зная,че мога да избирам между няколко що годе сносни салати без въпросните майонезен или сметанов "дресинг" , с възможно най-качествени продукти..но една салата наистина върви мноооого със студено бяло винце :)) айде мастиката е гадна   :Content_14: даже единя готвач вече знае да не ми слага никакви подправки с глутамат и другите неща от менделеевата таблица  :Appetit_17:
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #43 -: 11-10-2009, 14:53:42 »

Петко, тофуто сурово ли е? Доколкото знам тoфу, темпех и мизо не са сурови.
Също ми е интересно защо сте заменили хляба с арабски или царевични и оризови питки? Те сурови ли са?
Пълнозърнестия хляб не е ли здравословен? Например грахама има всичко в себе си, дори вътрешната част на зърното.


« Последна редакция: 11-10-2009, 14:58:54 от canat »
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #44 -: 11-10-2009, 15:20:20 »

Също ми е интересно защо сте заменили хляба с 1арабски или царевични и оризови питки? Те сурови ли са?
2Пълнозърнестия хляб не е ли здравословен? Например грахама има всичко в себе си, дори вътрешната част на зърното.



1боли ме стомаха след като ги ям ,пробвала съм 2-3 пъти.не са за мен ;D
2относно хляба ,аз хапвам хляб с 5 вида семена /ленено,сланчогледово,сусам и още 2 вида ама им забравих името по български/ любим ми е ,веднъж си купих суров хляб ,незнам как се прави ,но на мен не ми хареса,друг път ще купа да снимам и покажа,продава се по малко 4-5 филий,и стои като мокър ,влажен.но има странен вкус и нещо не е за мен.
« Последна редакция: 11-10-2009, 15:38:36 от Mariya »
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #45 -: 11-10-2009, 15:24:27 »

Петко, тофуто сурово ли е? Доколкото знам тoфу, темпех и мизо не са сурови.
Също ми е интересно защо сте заменили хляба с арабски или царевични и оризови питки? Те сурови ли са?
Пълнозърнестия хляб не е ли здравословен? Например грахама има всичко в себе си, дори вътрешната част на зърното.
Тофуто, арабският хляб и другите питки не са сурови, но са една добра стъпка по пътя на прехода от всеядство към суровоядство.
За пълнозърнестия хляб знам, че не е съвсем здравословен, защото има мая, разни химии съдържат някои такива хлябове, но пък и всички са термично обработени и са далеч от суровоядството ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #46 -: 11-10-2009, 15:33:52 »

въпреки,че отидох в клас за начинаещи пак не можах да запазя равновесие на повечето упражнения.или ми става смешно или ме изпълва вътрешно напрежение поради невъзможността ми да се справя.иде ми да викам и скачам до като другите се опитват да медитират и самовглъбяват.тази енергия сигурно трябва да се канализира в правилната посока,но за сега не става все едно имам шило   :Confus_3:
Нина ,защо не пробваш нещо което е по енергичко,тае бо ,танци.Аз като малка тренирах народни танци и модерни.Много добре ми се отразяваше,и са ако имам възможност пак ще тренирам народни танци.И аз по принцип съм много енергична и обичам по бързите неща,макар че отдавна не съм се занимавала с такива неща,почнах йога наскоро но пък при мен е веднъж седмично,но аз имам нужда от по бавни неща за релакс,работя в детска градина и децата тук са почти цял ден навън,така че доста се движим.Както казват тук ,няма лошо време има неподходящи дрехи.Вече цела седмица вали ,но не ни пречи да ходим на разходки.
Извинявам се за далгия пост.
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #47 -: 11-10-2009, 15:39:38 »

въпреки,че отидох в клас за начинаещи пак не можах да запазя равновесие на повечето упражнения.или ми става смешно или ме изпълва вътрешно напрежение поради невъзможността ми да се справя.иде ми да викам и скачам до като другите се опитват да медитират и самовглъбяват.тази енергия сигурно трябва да се канализира в правилната посока,но за сега не става все едно имам шило   :Confus_3:
Явно си попаднала на неподходящо място. Ако дойдеш при нас няма да ти идва да викаш и да скачаш...няма да ти стигне тока ;D :D :D
« Последна редакция: 11-10-2009, 16:00:53 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #48 -: 11-10-2009, 23:44:33 »

да де,ама как да дойда? ти нали си в Пловдив?Може би ще се задоволя с петимата тибетци следващите 2 месеца,но някъде четох,че ефект има само ако се изговарят специални мантри,които никъде не са описани.После забелязвам.че йога е придобила много комерсиален мащаб и е така да се каже fashion,трудно е да намериш място,където хората са наистина всеотдайни.Петко,от колко време се занимаваш с йога?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #49 -: 12-10-2009, 15:27:56 »

Да, от Пловдив съм. Занимавам се от 14-15 месеца :)
Наистина се комерсиализира...превръщат я някои в бизнес...ами ти между колко места имаш избор в София?
« Последна редакция: 12-10-2009, 15:30:04 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

xVEGANx

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • total liberation
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #50 -: 12-10-2009, 21:31:10 »

Цитат
Чудех се,веганите и суровоядите нали уж не ядат мед,защото е от пчелички?
Веганите не ядат мед и пчелните продукти. Който го прави, не може да се нарича веган. Все едно вегетарианец, който яде пиле и риба. Странно ми беше да разбера, че суровоядците нямат нищо против да ядат мед, мислех, че има доста общо с веганството. Но се оказа, че суровоядството няма морални императиви и стремеж към свобода на животните, а е главно от чисто егоистични здравословни подбуди  :(
Активен
Night of justice, knights of justice. Liberation's crusade's begun.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #51 -: 12-10-2009, 21:48:37 »

егоистични здравословни подбуди  :(
Първо трябва да си егоист, за да помогнеш на себе си, за да се научиш да помагаш и на другите :pensif_29:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #52 -: 12-10-2009, 22:45:45 »

По принцип суровоядец не е непременно равно на веган.
Активен

еsti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 48
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #53 -: 29-10-2009, 12:35:09 »

Да аз съм веган, ама съм далеч от суровядство,но ям мед, сравнително рядко,но по добре мед, отколкото захар, сладко или шоколад! ;D
Активен
Най трудната победа, е победата над себе си!

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #54 -: 29-10-2009, 17:07:28 »

Цитат
Чудех се,веганите и суровоядите нали уж не ядат мед,защото е от пчелички?
Веганите не ядат мед и пчелните продукти. Който го прави, не може да се нарича веган. Все едно вегетарианец, който яде пиле и риба. Странно ми беше да разбера, че суровоядците нямат нищо против да ядат мед, мислех, че има доста общо с веганството. Но се оказа, че суровоядството няма морални императиви и стремеж към свобода на животните, а е главно от чисто егоистични здравословни подбуди  :(
Vegan Jihad,разбирам и уважавам гледната ти точка.Съгласен съм,че е високоморално и етично виждане за свобода на животните.Дори го подкрепям изцяло.Разликата е в подхода.За да се качиш от първия на втория етаж,трябва да преминеш определен брой стъпала.Крайните и радикални философий не се приемат от масите.Когато има елемент за насилствено прилагане,корпоративната и държавна машина прилага силови методи,за ограничение и изкореняване на явлението.Не бъди разочарован.Реализацията на веганската философия,ще е след няколко поколения(дано).Бъди щастлив и на всяка малка стъпка,която приближава хората към това разбиране.Все пак,след съмишлениците ти,ние можем да бъдем най-добрите ти приятели.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #55 -: 29-10-2009, 18:28:09 »

Чудесно си го написал, zigzag :flowers2:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #56 -: 30-10-2009, 08:31:09 »

 :kisss:  Към Vegan Jihad и zigzag !!!Мисля , че сме стари познайници от други форуми...Имам питанки?Вие сте крайни в оценките си и вероятно и в отношенията си към  "лошия", според вас ,заобикалящ ви свят...
  та 1.Как трябва да храни майката кърмачето  и това е ли експлоатация...
      2.Препоръчайте ми форма на поведение към съпруга ми месоядец, с който се налага да деля едно легло...как да го гледам, говоря, общувам, докосвам...според вашето ВЕГАНСКО разбиране?А към синовете ми...също месоядци???
      3.Вие от кога сте веганци...никога ли не сте консумирали нииииииищо експлоатирайки... а сега ,дори ВЕГАНИ, нищо ли не експлоатирате???
     И не се правете ,че не сте ме разбрали или прочели...Чакам с нетърпение...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #57 -: 30-10-2009, 08:42:28 »

Ееееее не се превръщайте в секта де !
Какво е това - мед не се яде  :Confus_3: Който смята ,че е жестоко - да не го прави . Ама защо биват такива изказвания . Я хапнеш медец и кажеш ,че си "веган" , я на кладата  ;D :surpris_22: :essen:


п.с. ААААА и който е толко запален веган никакви кожени обувки , облекла , гривни , и т.н.  :pensif_29:
То тогава меда ви е най-малкия проблем  :surpris_23:
« Последна редакция: 30-10-2009, 08:44:10 от attractive` »
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #58 -: 30-10-2009, 10:36:19 »

п.с. ААААА и който е толко запален веган никакви кожени обувки , облекла , гривни , и т.н.  :pensif_29:
То тогава меда ви е най-малкия проблем  :surpris_23:

Абе аз не купувам кожени дрехи, обувки и т.н. точно по същата причина. Ама съм и далече от веганската инквизиция. Имам си по-интересни занимания от това да разделям хората на вегани и експлоататори. O0 (афро емотикона ми е любим!) O0 O0 O0
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

rossi9

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #59 -: 30-10-2009, 18:01:52 »

Че какво му е на меда? Нали пчелите са живи? Не ги принуждаваме да правят нещо неестествено за тях? Не е като да набиващ месото/трупа/ на нещастна животинка, създадена и мъчена в някаква ферма :surpris_25:
Активен
Усмихни се, за да ти се усмихне и Животът!
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.