Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Айде! Добро прасе,всичко яде :)  (Прочетена 34342 пъти)

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #60 -: 30-10-2009, 18:46:26 »

:kisss:  Към Vegan Jihad и zigzag !!!Мисля , че сме стари познайници от други форуми...Имам питанки?Вие сте крайни в оценките си и вероятно и в отношенията си към  "лошия", според вас ,заобикалящ ви свят...
  та 1.Как трябва да храни майката кърмачето  и това е ли експлоатация...
      2.Препоръчайте ми форма на поведение към съпруга ми месоядец, с който се налага да деля едно легло...как да го гледам, говоря, общувам, докосвам...според вашето ВЕГАНСКО разбиране?А към синовете ми...също месоядци???
      3.Вие от кога сте веганци...никога ли не сте консумирали нииииииищо експлоатирайки... а сега ,дори ВЕГАНИ, нищо ли не експлоатирате???
     И не се правете ,че не сте ме разбрали или прочели...Чакам с нетърпение...
Аз не съм веган.Гледната точка на Vegan Jihad не е толкова елементарна и не се съдържа във въпросите,които поставяш.Въпреки разочарованието си от нас,неговата борба е насочена към промишлено-корпоративната експлоатация на животните,целяща облагодетелстване за сметка на живота им.Наистина мисля,че това е етична и морална кауза.
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #61 -: 30-10-2009, 20:51:21 »

Здрасти, мацка :)

Как съм пропуснала темичката, не знам...прочетох я на екс. Това, което ми прави впечатление в първите постове е, че се беше настроила като за временна промяна - даваш си зор за 1 месец (глад и абсолютно всичко), след което си знаеш, че можеш да се върнеш към старите навици и това донякъде успокоява. Това е погрешна нагласа, много е хубаво ако наистина си изготвила списък с вредните неща и едно по едно ги отстраняваш, лека полека тялото/мозъка ти ще "забравят" вкуса на вредностите. Това го казвам от опит - и аз преди бях готова да скоча на всяка крайност, с нагласата че е временно и после мога да се върна към старите навици (кафета, шоколади, даже и цигари). Е, всеки път се връщах и после, още по-гузна, отивах пак на крайност - безкраен цикъл. Промените в режима, храненето, а и в отношението като цяло, трябва да стават постепенно и за постоянно, но в рамките на твоята собствена зона на комфорт, така че през цялото време да си със самосъзнание че правиш нещо хубаво, а не инквизиция. Успех в начинанието :) Сигурна съм, че с толкова много пътувания ще е изпитание за волята, затова ти стискам палци!

...Може би ще се задоволя с петимата тибетци следващите 2 месеца...

5ма са, все ще те задоволят някакси :D
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #62 -: 31-10-2009, 05:41:13 »

5ма са, все ще те задоволят някакси :D
:Content_4 - emotloader:  :Content_4 - emotloader:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #63 -: 31-10-2009, 09:11:18 »

Гледната точка на Vegan Jihad не е толкова елементарна и не се съдържа във въпросите,които поставяш.Въпреки разочарованието си от нас,неговата борба е насочена към промишлено-корпоративната експлоатация на животните,целяща облагодетелстване за сметка на живота им.Наистина мисля,че това е етична и морална кауза.
Пчеларството в България не е на корпоративно ниво, но въпреки това веганите се борят и против него :surpris_23:
Не мога да говоря за етика и морал, когато става дума за изцяло агресивно поведение!
Ето, затова се разграничавам напълно от всичко веганско!
« Последна редакция: 31-10-2009, 09:15:27 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #64 -: 31-10-2009, 11:58:42 »

Е,то това е заветната мечта на месоядците,да кръстосат прасе и стоножка. Режеш си по един бут всека седмица и винаги има прясно месо. ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #65 -: 31-10-2009, 12:19:25 »

ахахахаха

Между другото, и на мен винаги ми е правила впечатление агресията на веганите...не ги разбирам аз така нещата, Луиджи, приготвяме всичко с любов!  :kisss:

п.с: Извинявам се за спама, Нинче, как върви?
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #66 -: 31-10-2009, 15:34:41 »

ахахахаха

Между другото, и на мен винаги ми е правила впечатление агресията на веганите...не ги разбирам аз така нещата, Луиджи, приготвяме всичко с любов!  :kisss:

п.с: Извинявам се за спама, Нинче, как върви?
beelee много ме изненада?! Наистина ли болшинството от веганите са агресивни? Защо така? На какво мислиш се дължи това?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #67 -: 31-10-2009, 20:04:07 »

ахахахаха

Между другото, и на мен винаги ми е правила впечатление агресията на веганите...не ги разбирам аз така нещата, Луиджи, приготвяме всичко с любов!  :kisss:

п.с: Извинявам се за спама, Нинче, как върви?
beelee много ме изненада?! Наистина ли болшинството от веганите са агресивни? Защо така? На какво мислиш се дължи това?
По мое виждане и разсъждения се дължи на прекалено голямото желание всички да са като тях. И най-вече това, че смятат за по-важен живота на едно животно, а не толкова важен човешкия живот...или поне ги поставят на равно.
Не искам да ангажирам никой с моето мнение, но смятам, че ние хората сме по-висши създания и като такива сме длъжни да пазим живота и съблюдаваме правата на животните и природата като цяло.
За мен не е редно да не се яде мед, само защото пчелите са хвърлили труд, и видите ли, ние сега наготово им вземаме урожая.
Не съм съгласен и с кървавите снимки и клипове на умиращи животни. Не бива едно дете да вижда подобни неща. Веганите обаче са на мнение, че това е истината и тя трябвало да се види. Трябва да се работи, за да я няма тази смърт или поне да се ограничи. Да работи всеки, но не като плаши децата и ги травмира, а като дава личен пример. Аз така правя и се радвам, защото виждам резултатите. Не искам да се хваля и затова ще премълча другото.
Подхождайки с агресия, няма да срещаме нищо, освен ответна агресия. Нека галим с перце, а не да се гневим ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #68 -: 31-10-2009, 20:45:10 »

Пеко, ама напълно съм съгласна с теб. Какво като се яде мед? Че те пчеличките сами си го събират, не ги караме ние насила все пак. Да не говорим за ценните качества на меда. Че сме по-висши създания от животните то спор няма, нали затова сме хора.Само че ме изненада това, че веганите са агресивни /е, не всички, разбира се/. Аз мисля, че хората които се тъпчат с месо, млечни,захар, тесто,пият, пуша са агресивни, бързо се афектират, липсва им добрата, позитивната енергия, защото тя заминава да им разгради поетите тежки храни в организма.А гладолечението и храненето с плодове, зеленчуци, кълнове и семена действа успокояващо, релаксиращо, не ни краде енергията и ни прави по-добри и спокойни.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #69 -: 31-10-2009, 20:55:07 »

За агресията,той май имаше предвид,че агресивен е начинът по който отправят посланията си.......,но може и аз да бъркам.
 ;)
« Последна редакция: 31-10-2009, 21:02:02 от vasilena »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #70 -: 31-10-2009, 22:07:39 »

За агресията,той май имаше предвид,че агресивен е начинът по който отправят посланията си.......,но може и аз да бъркам.
 ;)
Да, точно :Content_14:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #71 -: 02-11-2009, 09:03:30 »

 :kisss:Деца, ВСЯКА идея си има свой път на реализация...и по този път /който е с два края- нагоре и надоле/ тя, за ОГРОМНО съжаление, може да поеме и надоле...Горе-долу това се по е получило с всички религии...появяват се буквоядците, които изпускат философията на идеята, хващат се за буквата и ритула, и...стой , та гледай!!!За това ,че не вършиш нещата по техния- според тях ПРАВИЛЕН, начин са готови да те анатемосат, да те горят на клада ...Спомнете си кой велик диктатор е бил вегетарианец и до къде я докара???В такива моменти самата природа се опитва да регулира, да върне хармонията ...появяват се богомили, П.Дънов и много познати ни от световен мащаб!!!Та ...не са косете, не са тревожете- природата си знае законите и си ги прилага- ВЪПРОСЪТ  е ниеееееееее, какво ще правим с тях и КАК... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #72 -: 02-11-2009, 09:15:01 »

:kisss:Деца, ВСЯКА идея си има свой път на реализация...и по този път /който е с два края- нагоре и надоле/ тя, за ОГРОМНО съжаление, може да поеме и надоле...Горе-долу това се по е получило с всички религии...появяват се буквоядците, които изпускат философията на идеята, хващат се за буквата и ритула, и...стой , та гледай!!!За това ,че не вършиш нещата по техния- според тях ПРАВИЛЕН, начин са готови да те анатемосат, да те горят на клада ...Спомнете си кой велик диктатор е бил вегетарианец и до къде я докара???В такива моменти самата природа се опитва да регулира, да върне хармонията ...появяват се богомили, П.Дънов и много познати ни от световен мащаб!!!Та ...не са косете, не са тревожете- природата си знае законите и си ги прилага- ВЪПРОСЪТ  е ниеееееееее, какво ще правим с тях и КАК... :heart_2:
Бабо, дай малко по същество...много е завоалирано...кой е диктаторът...разкажи и кажи какво ти е мнението...дай по-открито, че ми е интересно мнението ти, а ти често го обличаш дебело ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #73 -: 02-11-2009, 09:17:48 »

Пепсън,"право куме,та в очи" ;D ;D ;D
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #74 -: 02-11-2009, 09:19:16 »

Харесват ми бабините метафори, но понякога е нужно да кажеш нещата пряко ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #75 -: 02-11-2009, 09:20:45 »

 ;)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #76 -: 02-11-2009, 10:52:22 »

 :kisss:Не ми се иска да му изписвам името, не си струва хабенето...мислех, че хората знаят ...тоз дет опрапасти държавата си , да я прави чиста...нация
   После, наскоро една много добра и стара като света идея- за общество на равнопоставени  индивиди с равни права за развитие, еволюция...пак хряяяяс и отиде и съ нивиде...ама ,сигурно така трябва,може би това е част от ЗРЕЕНЕТО  на идеите...и индивидите, които трябва да ги реализират!!! :heart_2:
« Последна редакция: 02-11-2009, 10:54:08 от mariiina »
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #77 -: 02-11-2009, 11:09:04 »

Разбрах те ;)
Да, дано е от зреенето на идеите :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #78 -: 02-11-2009, 12:48:37 »

 :kisss:Дай Боже, един ден  да стигнем да се разбираме без думи... :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Айде! Добро прасе,всичко яде :)
« Отговор #79 -: 04-11-2009, 17:10:50 »

Да взема да постна и аз нещо най-накрая :) вече 3 седмици съм в Германия и се възползвам от богатството на всякакви плодове на достъпни цени.Ям по едно манго или папая на ден,един банан и две ябълки или круши,общо взето около кило.Днес ми е десети ден,имам още десет по план.Освирепяла съм,тъй като работата ми е доста стресираща и натоварена,но пък си купих нови дънки,които може и никога да не ми станат де  :Confus_3: и все пак са ми някакъв стимул! (само здравословния аспект на начинанието не ме задоволи)  :bleh опитвам се да ви чета колкото се може по-често и все стигам до извода,че убежденията ми не са така силни както на повечето съфорумци,но дори и да не успея никога да постигна дори и малка част от това,което сте постигнали се радвам,че има хора като вас и ви подкрепям из цяло! Поздрави!!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.132 секунди с 24 запитвания.