Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Медитацията-първа стъпка към възстановяване на здравето  (Прочетена 43577 пъти)

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Човек, на когото бързо му свършва търпението няма как да го постигне.
Пишеш из форума, че не можем направо да се раждаме побелели и помъдрели, а се опитваш да прескочиш няколко стъпала.
В йогата всичко се прави поетапно - контрол върху дишането, концентрация върху обект и чак тогава идва момента да седиш с празна от съдържание глава.
Може и направо да се постигне, но трябва да се спазват доста правила:
-Преди започване на заниманията човек не трябва нито да е сит нито гладен нито да е уморен.
-Няма смисъл да опитваме ако сме все още под въздействието на книга, филм или преживяване, което ни е направило силно впечатление(първо е добре една малка разходка)
-И накрая преди да започнем трябва да забравим за нещата, които ни обсебват(градинката, форума, фейсбука...)
-Не си казвай "трябва да го направя". Просто отпускаш съзнанието без никакви цели и оставяш случайните мисли да потънат в тишината.

 :kisss:Нищо не се опитвам да прескоча...аз въобще не мога да стъпя на това стъпало!на тази пътека.Там е работа , че не знам ,пък и няма от кого да видя...как стават нещата.Ето едно нещо ,което колкото и да не ми се иска да призная, при вас , в големите градове е по- добре.На село...никой няма опит в медитация, йога, дишане...а в тази област на самоконтрол се изисква , според мен добър водач, учител.
   Е, след като никой не иска да ми помогне виртуално...поне с мъъъничко от своя опит... да ми стане водач...ще се "блъскам" сама. tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss: :heart_2:Благодаря ти, дете.Май ти и Бино не сте ме игноре ...още.Аз откъм теория, долу-горе го докарах, но ми се искаше нещо от първа ръка, т.е. от човек опитал вече вкуса на ябълката.Теорията е първата стъпка, но за да се направи практика...си иска...практика.Аз няма къде да я открия, т.е видя.И усещането ми е ,че въобще няма да се справя.Лекинко ти завиждам за това, че ще отидеш.и МОЖЕ БИ ЩЕ МИ ВДЪХНЕШ МАЛКО КУРАЖ, ЧЕ И АЗ, ИЛИ И ХОРА НА ВЪЗРАСТ МОГАТ ДА СЕ ПРЕОДОЛЕЯТ... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

И аз затова отивам, да се науча, защото сама е трудно  :)
после ще разказвам, може другия път и  ти да се освободиш за 10 дни  :Content_22:
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Дай Боже, дай Боже, дай Боже!!!Следват и три прекръствания!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Миоджералвомбо

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 484
    • блог за сериозни хора

Вчера залепих субтитрите на един филм,чиято тема  мисля, че е адекватна с тази тук.Затова прилагам линк :

http://blogzaserioznihora.blogspot.com/2012/01/blog-post_30.html

 Името на филма  е :

"Секса-Тайната врата към Еден.Арканум-дълбоката тайна мистерия."
Активен
Трудно се намира черна котка в тъмна стая особено, ако и нея я няма вътре. Поздрави от Палма де Майорка
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 22 запитвания.