Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Медитацията-първа стъпка към възстановяване на здравето  (Прочетена 43555 пъти)

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Пречистване на полевата форма на живот-така Г.Малахов нарича медитацията.В подсъзнанието си човек задържа всички обиди,най-вече отрицателни емоции ,които пречат на енергията в тялото да функционира и да се движи нормално.Това създава енергиен застой /блокаж/,който води до болест.Чрез медитация ние освобождаваме тази енергия и това води до оздравяване на организма.Тези застои на енергия ,човек на съзнателно ниво не ги знае,затова идеята за медитация-лекува тялото,а и душата...!
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

А кои са вашите любими техники за медитация и често ли медитирате?
Аз много обичам да медитирам, но го правя много рядко за съжаление.
Активен
Духът владее материята!

keti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
    • KetiZzpot

Здравейте!
Темата от скоро започна да вълнува и мен, но още нямам много инфо как точно се прави... Бях на Шри Шри Рави Шанкар и там получих първите си впечатления "за какво всъщност става дума". Ще съм ви благодарна ако разясните какво се има предвид под "техники за медитация".
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396


Здравейте!
Темата от скоро започна да вълнува и мен, но още нямам много инфо как точно се прави... Бях на Шри Шри Рави Шанкар и там получих първите си впечатления "за какво всъщност става дума". Ще съм ви благодарна ако разясните какво се има предвид под "техники за медитация".
Кети, би ли разказала накратко ( нещо интересно) за лекцията на Шри Шри Рави Шанкар
А за техниките виж тези линкове:
http://www.galanto.com/content/view/122/33/lang,bg/
http://istinsko.com/magic/2008-02-29-18-04-55/[/color]
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

tsmst

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1

Здравейте,
от 10г практикувам Тибетски Будизъм и имам известни познания и опит по темата. За съжаление не ми допадат идеите на така наречения Ню Ейдж - когато се вземе нещо и се поумеси с други неща, за да се хареса на хората. Затова и не съм много запознат с теориите и практиките, които лансират Малахов, Норбеков и други такива. Направило ми е впечатление, че обикновено се вземат идеи и практики от Даоизма, Будизма, Хиндуизма, Суфизма и т.н. поумесват се с християнсво, за да се преглътнат по-лесно от западните умове и сме в бизнеса  :) Не казвам, че нещата не работят, но не винаги са цялостни... Образно казано, ако искате само да се научите да четете и пишете - ок, но ако искате да завършите университет ви трябва нещо друго.
Активен

keti

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
    • KetiZzpot

Ами... не беше върха на организацията, но когато излезе онзи ми ти усмихнат човек и заля публиката с положителната си енергия стана страхотно. Направи няколко демонстрации, но те като че ли по-скоро бяха за хора, които съвсем не знаят за какво става въпрос. За себе си взех точно това, от което имах нужда - "А-Бе-то" в полето на медитацията. Освен това в подписа си съм сложила изречението, което просто ме разби... и практикувам с огромна охота с мъж ми... хубаво беше.
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

:))) Промяната на гледната точка и на начина, по който гледаме на нещата около нас има наистина голяма сила :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710

Много хубава тема!!!

Медитацията е храната за душата ни!! Много е важно да се развиваме духовно, само така може да имаме истински пълноценно съществуване тук на Земята.

Имам духовен Учител, от 4 години съм посветена и практикувам медитация върху вътрешните Светлина и Звук (така нар. Куан Ин метод). Звукът (наричан още Тао, Шабд, Словото, Звуков поток....) е вибрацията, от която сме направени, и която пулсира във всяко нещо във Вселената.

Повече информация за Учителя и метода може да откриете тук:

http://sb.godsdirectcontact.net/SampleBooklet/Modules/OnlineReading/Viewer.aspx?Bookmark=COV  -- книжката е на БГ

И тук:
www.godsdirectcontact.org
www.suprememastertv.com
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Много се радвам, че темата е обща.Много ми се ще да опиша с подробности метода на Малахов за пречистване на полевата форма на живот,а тя не е сложна,но девите трябва да изпипаме всичко с подробности за да сме удовлетворени.Ако има желаещи,ще го направя,когато имам повече време.Аз съм практикувала тази медитация,повече от любопитство...дали това което пише автора ще се случи и при мен/има поместени и много писма на читатели,които описват това което са преживели по време на медитация и ефекта от нея, след това/. В някои от опитите ми съм се проваляла,защото заспивах.....! Ще се радвам ,ако хората с опит в този форум,споделят начините за медитация,които практикуват и ефекта който са усетили от тях, след това!!!
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Valia,би ли го описала този метод за пречистване на полевата форма на живот :)
Активен

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

Василена,имах голямо желание да го опиша,но въпреки че  метода е лесен за изпълнение,това си е голяма отговорност пред читателите.В почивните дни бях седнала да го опиша,но трябваше да пиша страшно много и се отказах,а съм и голям спец по бързо писане... ::)По-добрия вариант е да си купиш книгата на Малахов"Пречистване на организма".Аз имам две негови книги с това заглавие,но само в едната е описан метода за пречистване на полевата форма на живот,така че ако решиш да си я купиш,гледай в съдържанието дали я има като тема.Сори,желанията ми са по-големи от възможностите... :'(,а с десет-петнадесет изречения не е възможно да придобиеш пълна представа за това,какво може да ти се случи по-време на "циркулаторното дишане" и как да реагираш...Някой да не си помисли ,че съм рекламно лице на книгите на Малахов,но  тази книга ще е от полза не само за тези които искат да практикуват медитация,а и да си направят всякакъв вид пречиствания.
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Разбрах какво има6 предвид,Valia.Благодаря за пояснението все пак ;)
Активен

lyubo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

На Изток традиционно всичко, всяко нещо се използва и може да се използва като инструмент за медитиране. Като например, ходене, дишане, хранене, говорене или не, всякаква активност, възникнало желание, копнеж, или просто покой.

Презумцията (и тя има много дълбока същност) е, че ползата от това да седиш дори и по няколко часа на ден за медитатиция ( а колко от нас могат да отделят по толкова време) няма да те отведе далече ако през останалата, по-голяма част от денонощието правиш всичко друго което разпилява енергията ти – като ядеш, пиеш, говориш твърде много, дишаш плитко и неравномерно или просто оставяш умът и мислите да блуждаят във всяка една посока – да подскачат като побесняла маймуна както се казва - на яве и на сън.

Най-простите методи са най-ефектни (при медитация и всичко останало). Например, Гаутам Буда е станал Буда със съзнателно следене и осъзнаване на дишането си. Което всъщност си е един много древен и много почитан Тантрически метод (съществувал от преди поне 2,500г _преди_ раждането на Буда).
 
А един от най-дълбоките зен- методи е просто да седиш. (методите на зен будизма са считани за най-съвършенни, донесли за просветлението на най-много хора на тази земя). Нищо друго. Просто седиш. Пробвайте – не е толкова лесно нито просто – просто да седиш, и да не правиш нищо друго (това значи и да не мислиш и да те ти потрепват дори и клепачите).

Кришнамурти също казваше е че няма метод.. Което е дълбока истина но и в същото време е доста подвеждащо.

Другото нещо е любовта.. Не случайно е казано че е Бог е любов.. (което Християните тълкуват че Бог е любещ, но това е отделен въпрос..)

Имайте предвид че напоследък и во веки веков най-гласовити за идиотите – и обикновено говорят тези които не знаят, а тази които знаят, обикновено не говорят или пък знаят точно кога и къде и какво да кажат, така че не се хвърляйте лековерно по всеки метод и думите на всеки нов учител.

Това казано, аз съм намерил този сайт за общо взето информативен за различни методи за медитация (от академичен интерес): http://www.meditationiseasy.com/

На практика, както каза и tsmst – най-добре е да се придържа човек към установените методи наример тези на Тантра, Йога, Суфизъм, Будизъм, които се преподават чисто и неподравено от компетентни / просветлени учители.

Един такъв метод и традиция и учение в основата на което е да се предава чисто и неподправено, е Випасана медитацията http://www.dhamma.org/

В днешно време – динамичният(-те)те методи за медитация на Ошо – разработени за невротичното ни съвременно общество са донесли конкретни резултати и видима полза на много хора.

В основата на медитацията е изчистване и сублимиране на съзнанието – успехът на което е в пряка зависимост от чистотата на тялото/мислите. Те взаимно се влияят – чистота на тялото/мисли/действия – чистота и извисяване на съзнанието.
От най-древни времена има 121 методи за медитация/ осъзнаване и от тогава те само са били преоткривани или леко модифицирани, но основното е – внасяйте все повече и повече осъзнаване във всяка една от посъпките си, мислите си, поривите си, както в почивките и бездействието си. Всеки един миг. С всеки един дъх. :)

Успех на всички ви.


« Последна редакция: 10-05-2009, 11:16:44 от lyubo »
Активен
Nothing TASTES as Good, as Feeling Absolutely Healthy and Vibrant

Valia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92

За желаещите да прочетат за прочистване на полевата форма на живот намерих този сайт http://www.dar-center.com/article/?article=471 написано е кратко, но точно,само няма описание на циркулаторното дишане.
Активен
НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ДА ОБИЧАШ Страхът е в основата на твоето нещастие и на твоята болест. Страхът може да бъде победен само с любов. Изпълни се с любов и няма да остане място за страха. Изпълни се с любов и няма да остане място за болестта. Прости на другите, прости на себе си и ще бъдеш свободен....

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

Валка,толкова е полезно и важно...благодаря
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

Валя, статията е много информативна. Наскоро намерих дискове с музика за медитация, практикуване на йога, рейки, тай чи, лечение със звуци. Започвам да ги прослушвам и ще си избера нещо любимо за очистване.

Nel

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
  • Мъдрецът сочи луната, а глупакът гледа в пръста м

Valia  наистина кратко точно и ясно,като за мене.Много полезен линк. :-*
Активен

axim

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

vladi здравеи.Тези дискове които си намерил само музика ли са?....има ли начин да ги копираш и распространиш за желаещите в саита???
Активен
ИСТИНАТА ОСВОБОЖДАВА


Човекът е ангел с едно крило. Ако хората не се прегърнат, няма да полетят…”

                                                                                                                                    Диоген

jj

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127

това с музиката е чудесна идея.ако може поне автори или име на албум да напишете.
на мен ми попадна наскоро диск,с напявания за отваряне на чакрите,или нещо такова беше..
Layne Redmond-Chanting the chakras(3 песни от по 10на мин.)
-Lotus of light
-The Garland of Letters
-Elements into Light
ако не ги откриете-мога да ви ги пратя...напяванията са от рода на ам,ом,ум и т.н. и малко инструменти...
Активен

Ками

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
  • Знанието се превръща в сила, когато се прилага !

Има една изпълнителка, която се казва Deva Premal ( не знам дали сте я чували ) - песните й са изключително въздействащи, подходящи са за медитация, йога, различни бавни физически упражнения, концентрация, успокение . . . тя има доста албуми и могат да се изтеглят от интернет, така че няма да е проблем, ако решите да ги потърсите  :)
« Последна редакция: 01-06-2009, 22:03:10 от Ками »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 22 запитвания.