Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Медитацията-първа стъпка към възстановяване на здравето  (Прочетена 43579 пъти)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Не искам да спорим. Аз не чета "силните" на деня, а Рамакришна, Йогананда, Вивекананда, Рамачарака, Ошо...
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Ами и аз чета Ошо  ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Аз имах предвид, че медитация и медитационни техники са различни неща. Техниките са тези, които ти помагат да успокоиш ума и евентуално след време да медитираш. А за медитацията знам(не съм попадал още), че там вече медитирайки си абсолютно без мисли. Но за да успокоиш този ум и да бъдеш без мисли са нужни много време и практики с години. Поне 3-4 години...така знам от книгите на тези мъдреци и от моя инструктор по йога :)
И при храненето и при йогата бързият ефект е лошият ефект. Не трябва да се търсят бързи резултати ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Petko, радвам се, че се разбрахме :) :) :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

radosti, ето ти за медитацията най-достоверната книга, според йогите - Медитация и мантри. Свами Вишну Девананда. http://izvorite.com/ - влизаш тук и в даунлоуд пишеш Девананда и ще ти излезе книгата. Дърпай и чети ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Петко, благодаря ти:) Ще я прочета обезателно :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Моля! Ще ти хареса, сигурен съм. Издадена е през 1978 и е доста обширна като тематика. Ако не я намериш в сайта, пиши ми да ти я пратя на мейла ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Изтеглих я веднага без проблеми:) Хвърлих бърз поглед и ми хареса- така че, като има време ще започна да я чета:) Като я прочета, ще ти пиша тук :)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:НДААААААА, во кратце!Медитация , това е да спреш да мислиш, т.е да обърнеш посоката на мисловния процес от вън , навътре!Не ти да мислиш, а да четеш вече написаното в природата!!!Ако си мислите , че е лесно- не, нееееееееее!
Тава ще стане с всеки един упорит, след мнооого години опитване!!!А може и животи!!! :heart_2:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Прави ми впечатление че страшно много хора не разбират какво е медитация, и най-редовно я бъркат с релаксация....!
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

В книгите на Кастанеда това е да "спреш света" или да спреш "вътрешния си глас".Който го постигне света никога вече не е същия.Когато се родим нямаме вътрешен глас.Той е нещото с което назоваваме нещата от заобикалящия ни свят.Даваме им име и характеристика и ги подреждаме в система,която изгражда заобикалящата ни свят.Научаваме се да го правим по същия начин,както го правят останалите индивиди.Това е нашата реалност,но тя е само част от това което ни заобикаля.Въпреки ограничението това е уникално,защото ни позволява ред в хаоса и възможност за функциониране.Трябва да се разбие този поток на подреденост за да се надзърне зад нашата изградена реалност.Различни народи и учения имат различни техники които целят едно:спиране на подредбата,която се поддържа от този вътрешен глас или мисъл или назоваването на заобикалящия ни свят по определения начин.Тогава човек ще види реалноста на вселената-поток от енергия.Простичко е нали?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Простичко е нали?
Така казват, но са нужни доста години ;) :)
Прави ми впечатление че страшно много хора не разбират какво е медитация, и най-редовно я бъркат с релаксация....!
Да, че дори и с концентрация и визуализация я бъркат ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

В книгите на Кастанеда това е да "спреш света" или да спреш "вътрешния си глас".Който го постигне света никога вече не е същия.Когато се родим нямаме вътрешен глас.Той е нещото с което назоваваме нещата от заобикалящия ни свят.Даваме им име и характеристика и ги подреждаме в система,която изгражда заобикалящата ни свят.Научаваме се да го правим по същия начин,както го правят останалите индивиди.Това е нашата реалност,но тя е само част от това което ни заобикаля.Въпреки ограничението това е уникално,защото ни позволява ред в хаоса и възможност за функциониране.Трябва да се разбие този поток на подреденост за да се надзърне зад нашата изградена реалност.Различни народи и учения имат различни техники които целят едно:спиране на подредбата,която се поддържа от този вътрешен глас или мисъл или назоваването на заобикалящия ни свят по определения начин.Тогава човек ще види реалноста на вселената-поток от енергия.Простичко е нали?

 :kisss:Ама те ,простичките неща са най-трудно постижими...
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Изтеглих я веднага без проблеми:) Хвърлих бърз поглед и ми хареса- така че, като има време ще започна да я чета:) Като я прочета, ще ти пиша тук :)


Аз отдавна я прочетох, но забравих да пиша ::) Много ми хареса, но все още не съм почнала да практикувам ежедневно медитациите...Но наистина страхотна книга:)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Вижте, мен заглавието на тази тема ме тормози. Доколкото съм запозната, медитацията не е първа стъпка към възстановяване на здравето. Тя е по-скоро последна. На здрав човек му трябва време да мине по пътя предшестващи и подготвящ за състояние, от което да се опитва да медитира, а за болен човек да не говорим...
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Вижте, мен заглавието на тази тема ме тормози. Доколкото съм запозната, медитацията не е първа стъпка към възстановяване на здравето. Тя е по-скоро последна. На здрав човек му трябва време да мине по пътя предшестващи и подготвящ за състояние, от което да се опитва да медитира, а за болен човек да не говорим...
Точно така е, Angie!
Цялата работа идва оттам, че повечето хора бъркат медитацията с концентрация, релаксация, визуализация или просто с някоя медитативна техника(което също не е медитация) ;)
Нужни са дълги години практика, за да влезеш в медитация :pensif_29:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

Похвалиха ми един филм от замунда. Има доста интересни методи за медитация
http://www.zamunda.net/details.php?id=193881&hit=1
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Методите добре,ама няма ли някой който да те вкара в материята...трудба работа.Поне аз така мисля, понеже  сама нищо не мога да направя,ако ще и тонове литература да изчета по въпроса :surpris_23:.
Активен

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Радулче,нямам  отношение към момчето :surpris_23:,просто написах,че ако сама трябва да се опитвам да правя нещо свързано с медитация,то бих ударила на камък.
  ;)
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839

Да бе, и аз не виждам нищо нередно..
Активен
 

Страницата е създадена за 0.061 секунди с 22 запитвания.