Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Медитацията-първа стъпка към възстановяване на здравето  (Прочетена 43565 пъти)

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

axim, ще пусна препратки към музиката малко по-късно днес, че не съм си на PC-то.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486

axim, разгледай блога на потребителя Кобра - не лоша колекция от mp3; може да пуснеш и търсачката в целия сайт (има и видео).

За момента съм свалила албуми на Dan Gibson и Fridrik Karlsson. При един от тях имаше проблем и го търсих допълнително в rapidshareindex.com.

Надявам се да откриете музика, която ви допада.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Заставам напълно зад мненията на tsmst и lyubo. Трябва да сте много добре подготвени за медитация. Не видях някой да спомена, че при седеж е задължително гръбнакът да е изправен и даже да има лека чупка в кръста. Иначе енергиите не циркулират. За да бъде изправен по този начин и да не се изморите на 10-тата мин., трябва да сте тренирани добре. Обърнете се към някоя от древните традиционни методики. Шанкар нищо не е измислил. Неговият метод е древен метод, който е даден отдавна на света. Не е правилно да казваш "Аз измислих..."  :-X
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

"Трябва да сте много добре подготвени за медитация."- Не съм съгласна...

А и има много  видове медитации :) Важното е да се отпуснеш и  да се потопиш в медитацията...

Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Май говорим за различни неща. Аз нямам предвид динамичните видове техники. Ти какво изживяваш по време на медитация?(питам те, за да разбера за какво точно говориш)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Петкооооо,тука навлезе в свои води май ;)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

нали си е рибка, остави го да поплува тука ;D току-виж и ние заблудените кози научим нещо полезно ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Не сте заблудени. Почвайте с йога и знанието ще бъде с вас ;D ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Марулка е почнала,прави едни специални асани,изпълняват се с мотика ;D ;D ;D
 :-*
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Василена, ако знаеш колко си права. ;) Аз никога не съм практикувала йога, по принцип винаги ми е била интересна, но не се е случило да започна. Когато ходех на карате преди години, учителят внасяше някои елементи от йога и медитация за да релаксираме накрая. Хубаво беше.

В момента обаче си имам много по-добра алтернатива, а именно мотиката и градинката ми. :) Дори не мога да мечтая за по-добра техника за здраве и успокоение. Няма нищо по-пречистващо от това да се потиш над майката Земя и да заравяш ръце в пръстта й... Като малка, когато пак се налагаше да работя земеделска работа, дори копаех боса, идваше си ми отвътре така... сега не ми е хрумвало и ходя с маратонки... може да пробвам да се събуя следващият път :)

Ако обаче нямате възможност да сте така близо до земята... йогата и другите спиритуални техники много помагат да се откъснете от стреса и безумието на живота...
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Трябва да пробваш поза "рало" ;D ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Така е бе Марулке,права си :).
Аз затова ти казах да дадеш адреса на градината си,ама ти се скатаваш,сигурно се притесняваш,че ще дойда въоръжена до зъби с мотика,търнокоп,вила и права лопата и за теб няма да остане работа...няма,не съм чак толкова темпераментна ;D ;D ;D.
Обаче съм съгласна с теб,наистина :)
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Имам предвид, че може просто да легнеш удобно...Разбира се, случаят с динамичните е друг ;)
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Да легнеш :o ...тва определено не е медитация. Да не би да говориш за концентрация, визуализация или релаксация?
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

Така е бе Марулке,права си :).
Аз затова ти казах да дадеш адреса на градината си,ама ти се скатаваш,сигурно се притесняваш,че ще дойда въоръжена до зъби с мотика,търнокоп,вила и права лопата и за теб няма да остане работа...няма,не съм чак толкова темпераментна ;D ;D ;D.
Обаче съм съгласна с теб,наистина :)
ами, то ми беше прекопано повечето... за мен даже нямаше, а такова желание имах... та последните дни всъщност обръщах на леля ми... сега вече и нейното свърши, къде ще работя с мотиката и лопатата :-\ като Василена на сухо може да практикувам ;D

каква е тая поза "рало", адаш? за секс или за йога става дума? ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

За йога...що за секс? ти на такава вълна ли си вече? ;D ;D ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...

бе любознателна съм си, затова питам ;)

я земи я опиши тая поза... може и снимки да прикачиш, щом не е сексуална поза, както се надявах ;D
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059

Тя, тъй като се замисля...става за сексуална :D :D :D
Ама Петко да каже все пак ;)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook

Това е
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396

Точно медитация имах предвид...
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз
 

Страницата е създадена за 0.082 секунди с 23 запитвания.