Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Алексче  (Прочетена 49194 пъти)

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #100 -: 02-11-2010, 00:19:49 »

Не писах последните дни, защото на 29.10, точно десет дни след като навърши 80, неочаквано татко си отиде завинаги от този свят.
Някой се смили над него и му спести мъките, които вероятно му предстояха с левкемията.
Много ми е мъчно, но съзнавам, че за него това беше по-добрият изход.

Сами разбирате, не ми е било до правилно хранене, но скоро ще се върна в дневника.
В крайна сметка, за живите животът трябва да продължи, а и знам, че татко би ми казал: "Горе главата!"
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #101 -: 02-11-2010, 00:33:59 »

единственото, което мога да кажа тук е, че трябва да си благодарна за многото хубави дни, прекарани с твоя татко, който явно много си обичала, както и той - теб... :love_006 - emotloader: много от нас не са имали това щастие... :-[
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #102 -: 02-11-2010, 00:42:16 »

Когато баща ми си отиде от този свят доста време усещах вечер невидимото му присъствие у дома - една необходима подкрепа за тези които сме останали. Може би и сега се връща понякога, но няма как да го усетя без по-грубите тела (астрално, пранично).
В крайна сметка, за живите животът трябва да продължи, а и знам, че татко би ми казал: "Горе главата!"
Можеш да си сигурна, че ще се опитва да ти го каже, но не всеки има уши да чуе.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #103 -: 02-11-2010, 07:29:57 »

Съболезнования Алексче ..... :love_006 - emotloader:

....има интересни книги за това какво се случва с душата след смъртта на физическото тяло, ако се интересуваш ще ти пиша
Активен

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #104 -: 02-11-2010, 08:56:34 »

Алексче, съжалявам за загубата ти. :love_006 - emotloader:
Винаги съм смятал, човек е по-добре да си отиде бързо, от колкото да лежи с години. Познавах такива хора. Мъчителна агония, за цялото семейство.

Ние, сме вечни същества! Сега баща ти е при своя източник...неговата свръх душа. Предполагам, че е доста интересно, когато спреш да се асоциираш с тялото си. Развивайки съзнанието си, след години, ние можем да придобием способност, да се свързваме с тези нива на съществуване, но сега ни е трудно. Какво да се прави...това са част от уроците, за които сме тук.
Дръж се Алексче, времето лекува. А до тогава...ден за ден!
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #105 -: 02-11-2010, 18:15:33 »

Прегръдка от мен, Алексче!
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #106 -: 04-11-2010, 12:34:50 »

Благодаря ви много на всички за окуражаващите думи.
Опитвам се да приема случилото се със смирение и спокойствие, защото също не вярвам, че смъртта е край на съществуването.
А и татко имаше щастието да живее дълго и пълноценно и да остави много след себе си.
Той никога не униваше и не се отчайваше, не съм го чула да се оплаква или да се "депресира".
Така че се старая да вземам пример от него.

Дани, разбира се, че би ми било интересно да споделиш за такива книги.


Иначе аз се връщам в ритъм (за храната става дума най-вече, все пак темата за е хранене). От утре ще започна отново да пиша менюта.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #107 -: 04-11-2010, 14:47:16 »

http://www.books.bg/books/178/25880.html
Здрасти Алексче, ето тази е първата книга, която четох на подобна тема, още преди десетина години....
Има и много други подобни, но тази ми беше най-интересна.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #108 -: 05-11-2010, 12:50:11 »

Благодаря, Дани, ще я потърся непременно.


Възнамерявам от утре да направя едно няколкодневно гладуване на чайове и може би сокове, защото вече седмица и повече ме мъчи цистит и не минава. Не съм свикнала да боледувам и ми е криво, а за антибиотици не искам да чувам. Та ще пиша как върви от утре.

Иначе днес: ябълка, банан, полусурови броколи с домати; взех си едни био-бонбони от джинджифил - не е супер полезно заради захарта, но са ми слабост.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #109 -: 06-11-2010, 14:16:08 »

Ми не ми се получи гладуването днес. Нещо не мога да се настроя, хем знам, че трябва да издържа първите два дни и после е много по-лесно. Чувствам се много кофти, все едно нямам грам воля, а организмът ми реагира така, сякаш ще му прилагам някакво огромно насилие. Глупава работа...
Все пак ще гледам да наблегна на чайове и сокове заради цистита, щом стигна до вкъщи, че днес програмата ми е запълнена от 6 до довечера (сега пиша от телефона в трамвая). Днес съм яла два банана и три био бонбона от плодове, повече нямаше откъде. Следобед ще гледам да седна някъде за една салата, а за довечера си мисля за пастет от ядки.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #110 -: 08-11-2010, 23:19:47 »

Снощи най-накрая направих пастета от слънчогледови ядки. Сложих му и лешници, кашу, лук, чесън, една червена чушка, домат и зехтин. Стана много вкусно.  :Appetit_17:

Днес:
- закуска:пчелен прашец, чай от шипки, по-късно 2 малки ябълки;
- обяд: лозови сърми (успах се и не можах да си взема ядене от вкъщи, това беше най-приличното, което намерих в магазина);
- следобед: 3 круши, към 18 часа и ядки със стафиди;
- вечеря: карфиол и от "мокрия" хляб със зехтин: не бях много гладна и не ми се приготвяше нещо специално.
Иска ми се да бях по-организирана.  :Confus_3:

За обяд утре си приготвих салата от моркови с лимон и зехтин, а вечерята ще бъде авокадо с някакъв друг зеленчук.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #111 -: 08-11-2010, 23:48:13 »

За обяд утре си приготвих салата от моркови с лимон и зехтин.
Кое те кара да я правиш от вечерта за другия ден, защото има съображения и в полза на изчакването да втаса(за да омекне и да се извлекат по-добре мастноразтворимите)  и в полза на консумацията скоро след като е направена (за да не увяхва) ? При втория вариант се препоръчва салатата да е предварително рендосана и като дойде време за консумация да се добяват солта и мазнината и да се разбърка.
Аз лично предпочитам да поизчакам около 5-10 минути за да ми поомекне (но това е само за такива с моркови, цвекло или зеле)
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #112 -: 09-11-2010, 22:05:01 »

Направих я от вечерта, защото сутрин преди работа все не ставам навреме и не успявам.  :)
Иначе има логика в това, което казваш за мастноразтворимите витамини, но морковите като цяло ги предпочитам прясно настъргани или още по-добре - нарязани на пръчици.

Днес:
- закуска: пчелен прашец, чай от шипки, към 11 - остатъка от снощните ядки;
- обяд: въпросната салата от моркови с една филия от "мокрия" хляб;
- следобед: огладнях доста към 16ч., но не ми се ядяха ядки или въглехидрати (плодове) и си взех 300 гр. варен боб с лук;
- вечеря: салата от целина и 2 малки картофа на пара.

За утре ще си приготвя още салата от целина (сутринта, защото целината почернява), накиснала съм овес в топла вода и леща за кълнове.

Не се справих пак много със суровото, но поне спирането на млечните ми се отразява добре.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #113 -: 10-11-2010, 22:34:54 »

Менюто за днес:

- 8.00 - чай и пчелен прашец;
- 10.00 - две ябълки;
- 12.00 - салата от целина и карфиол с лимон и зехтин, и накиснатият от вчера овес (май малко го посварих, без да искам  :Confus_3:) с покълнала леща;
- между 15 и 19.30 - три малки банана, една ябълка и едно кафе;
- 20.30 - седнахме в "Дивака" и си поръчах зелена салата с царевица, хапнах и няколко хапки варен картоф;
- прибрахме се и бях още гладна, затова си направих много вкусна салата от спанак, авокадо, червен лук, маслини, поръсена с покълнала леща и слънчогледови семки.  :Appetit_17:
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #114 -: 12-11-2010, 13:28:51 »

Вчера пак обядвах салата от целина с карфиол, слънчогледови семки и покълнала леща + отделно само карфиол (много обичам).
Сутринта и следобед - ябълки и чайове.
Вечеря - прибрах се късно и навън си взех 100 гр. печени фъстъци. Не бях яла отдавна, за съжаление фъстъците ми бяха голяма слабост едно време. Вкъщи изядох един банан и после по никое време две филийки препечен хляб "Вита" със зехтин, лук и малко маслини.

Днес:
- 8.00: мурсалски чай и пчелен прашец с лимонов сок;
- 10.30: ябълка;
- 12.30: леща с домати и салата от боб с лук. Наложи се да сваря останалата покълнала леща, защото пак направих повече, отколкото мога да изям (някак си тежка ми е, като е сурово) и щях да я изхвърля.

За следобед съм си взела ябълки и ядки със стафиди; вечерята вероятно ще бъде спанак с авокадо.

Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #115 -: 13-11-2010, 12:07:45 »

Снощи в крайна сметка пак вечерях навън зелена салата с хляб (уж пълнозърнест, но очевидно беше от онези, боядисаните) и вкъщи една филийка от "мокрия" хляб, намазана с фъстъчен тахан.

Днес: закуска нямаше, само чаша чай от джинджифил и лимонена трева, а за обяд ни чака голяма салата от спанак с авокадо, лук, маслини, кълнове от ръж, слънчогледови семки, зехтин, ленено масло и лимон.
Докато я приготвях, хапнах половин филия с тахан.

Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #116 -: 13-11-2010, 12:11:17 »

какво е фъстъчен тахан?
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #117 -: 13-11-2010, 13:09:32 »

Смлени печени фъстъци с вода.
Като сусамовия, само че няма как да е суров в случая...

Между другото, едно време продаваха фъстъчен тахан в големи буркани по пазара, но от години не съм виждала. Това, което аз си взех, е малко бурканче на Rapunzel.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #118 -: 13-11-2010, 14:45:36 »

да бе, аз съм яла домашен такъв в Сандански, там гледат фъстъци, много вкусно нещо, ма по-добре сусамов тахан... слънчогледовият и той е супер ма и него го продават печен... :surpris_23:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #119 -: 13-11-2010, 16:10:17 »

Тахан не се ли казва само на сусамовия? Всичко друго за мен си е масло, не олио.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.145 секунди с 22 запитвания.