Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Алексче  (Прочетена 49221 пъти)

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #20 -: 09-09-2010, 23:38:22 »

И на мен най-много ми се яде вечер, когато правя такива разтоварващи дни; може би защото съм вкъщи, около мен има храна и т.н. Но снощи нямах проблеми, бях съвсем леко гладна (нормално).

Днес:

10.30 - зелен чай;
13.30 - три бонбона от фурми и ядки;
14.40 - останалият от вчера ориз (към 150 гр.) заедно с 200 гр. зеленчуци на плоча от магазина
19.00 - ок. 50 гр. ядки (кашу, бадеми, лешник) със стафиди

Вечерята... ами направо си преядох...  :-[ няколко сини сливи, една праскова и голяяяма салата от домати, краствици, лук и зехтин.

Като цяло се чувствам супер; хубавото е, че вече започна да ми се яде сурова храна и да усещам вкуса и по различен начин.
В събота ще си купя кухненски робот и нямам търпение да изпробвам различни рецепти.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #21 -: 10-09-2010, 08:14:14 »

Алексче, просто вечер избягвай да ядеш сладки неща и мисля с времето този глад ще изчезне. Пий някакъв топъл чай първоначално ако огладнееш - помага. Или изяж някой зеленчук.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #22 -: 12-09-2010, 12:58:50 »

Здравейте отново, чак днес намерих време да пиша.

Томирис, по принцип си права за сладкото; за щастие аз не съм му голям фен, даже плодовете ги предпочитам по-зелени. Мисля, че проблемът ми идва по-скоро от големия интервал между обяда и вечерята. Ще трябва да измисля някакво междинно ядене следобед - малко ядки или някакъв зеленчук. Надявам се с времето организмът ми да започне да усвоява по-пълноценно храната и да се насищам с по-малки количества.
Освен това, когато сме у бабата на мъжа ми (както сега се наложи за цяла седмица) и той приготвя храната, прави наистина огромни салати. Мисля, че този навик му е останал от времето, когато ядеше месо и поглъщаше много по-големи количества храна от сега.А и като че ли още има някакво несъзнателно притеснение, че само със салата (например) няма да може да се засити и затова приготвя повече.  :)

Последните два дни съм предимно на салати, ядки, плодове, авокади, малко хляб и вчера малко грах от консерва.

Днес хапнах праскова и малко грозде; за обяд ще правя картофено пюре (с масло, без мляко) по настояване и молба на мъжа ми. Много го обича, отдавна не е ял и не можах да му откажа. Аз също много обичам картофи, въпреки че въглехидратите в тях ме приспиват, затова гледам да ги избягвам, а когато ям, ги ям с обелките (естествено, ако не са зелени).
Маслото ще ми е първата животинска храна от около две седмици насам. Предвидила съм да хапна малко козе сирене, ако много ми се прияде сирене (мляко и яйца не обичам, консумирах основно сирена от животинските), но засега не съм усетила потребност.

Вчера се сдобих с ей-това чудо и довечера ще го изпробвам за една салата от зеле и моркови:

Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #23 -: 12-09-2010, 13:55:16 »

И аз обичах много картофи, но не помня от кога не съм яла. Мислех, че тази храна много трудно ще я откажа, но стана от само себе си. Последният път, когато ги ядох, ми стана сладко, тежко и кръвта ми почна да бумти.
Варен ориз, нахут и червена леща все още са ми любими.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #24 -: 12-09-2010, 14:03:04 »

Аз затова и ги избягвам - става ми тежко, доспива ми се... Специално картофеното пюре е "коварно", защото картофите трябва да се сдъвчат добре, а пюрето се преглъща почти без обработка в устата.

За съжаление мъжът ми много ги обича и беше свикнал да ги яде често, но мисля, че скоро ще престане да им налита толкова - вече сам усеща разликата в тонуса си след като е ял само сурова храна.

Между другото, последната година-две попадам само на безвкусни картофи, дори и тези, които уж са български. Не знам дали са сменили сортовете, или ги торят много, или Бог знае какво...
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #25 -: 12-09-2010, 15:34:33 »

Аз вчера ядох задушени картофи , бях при майка и много ми се прииска да хапна  :)- не  ми стана тежко...
...Днес съм на салата с кълнове нахут и домати, маслини, чушки, слънчоглед...все повече се влюбвам в нахута  ;D

Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #26 -: 12-09-2010, 16:07:54 »

На мен пък, пусто, наистина ми се доспа от тези картофи, а на всичкото отгоре съм гладна още.
Ще хапна малко ядки след час-два.


...Днес съм на салата с кълнове нахут и домати, маслини, чушки, слънчоглед...все повече се влюбвам в нахута  ;D

Нахут и аз обичам, но съм яла само сварен, ще пробвам по-натам да покълна.
Добра идея ми даваш със слънчогледа, покълналият е много вкусен.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #27 -: 12-09-2010, 17:32:08 »

Гладна си, защото са с висок ГИ.
Кога ли ще се влюбя и аз в покълналия нахут... :whistling2 - emotloader:
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #28 -: 12-09-2010, 18:44:18 »

Да, именно, това е причината.
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #29 -: 12-09-2010, 19:10:29 »

Мен не ми се доспива, но винаги гледам да хапна салата, или поне някой и друг пресен зеленчук преди картофите ;). С пюрето обаче наистина е по-кофти - просто се топи в устата и практически не го усещаме, докато не сме се вече насвинили... Аз затова си предпочитам картофите на пара, или печени с кората - обичам да дъвча повече  :D.
Алексче, а между храненията нямаш ли възможност да хапваш поне по малко, да носиш нещо със себе си - плодче, ядки? Просто за да не се оставяш да примреш от глад до вечерта... Да не влизаш в "армията" на хилядите, дето не ядат по цял ден и вечер, като се приберат, изяждат хладилника - не защото са безволеви, а защото са гладни  :).
За вечерята онзи ден - не мисля, че чак толкова си прекалила. Повечето хора вечер сядат на половинкилограмова пържола + пържени картофки + 5-6 филии хляб, че и за още питат  tooth.
Честит ти кухненски робот! Много полезно нещо, лично се убедих  ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #30 -: 12-09-2010, 19:11:35 »

Аз от една купа картофена супа започнах да получавам дори сърцебиене. А изяждах по цяла тава печени навремето. Четохте ли за ГМО картофите в ЕС?
И мен въглехидратите много ме приспиват и ги избягвам. Дори напоследък съм на нещо нато нисковъглехидратен режим (ограничавам основно захарите, зърнени почти не ям, като изключим понякога кълнове). Чувствам се по-добре - кръвната захар спря да ми играе и следобед нямам такива спадове на енергия. Но принципно е неизпълнимо за вегани. Но все пак не е трудно да се спазва правилото бързите въглехидрати да се консумират предимно сутрин.

Покълнал нахут страшно обичам. Като снакс е:) За съжаление трябва да се купува само био варианта, защото нашият за покълване много често мухлясва.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #31 -: 13-09-2010, 00:25:48 »

Алексче, а между храненията нямаш ли възможност да хапваш поне по малко, да носиш нещо със себе си - плодче, ядки? Просто за да не се оставяш да примреш от глад до вечерта... Да не влизаш в "армията" на хилядите, дето не ядат по цял ден и вечер, като се приберат, изяждат хладилника - не защото са безволеви, а защото са гладни  :).
За вечерята онзи ден - не мисля, че чак толкова си прекалила. Повечето хора вечер сядат на половинкилограмова пържола + пържени картофки + 5-6 филии хляб, че и за още питат  tooth.
Честит ти кухненски робот! Много полезно нещо, лично се убедих  ;).

Нее, в никакъв случай не стоя гладна през деня, но ще трябва да хапвам нещо, преди да си тръгвам от работа, за да не прегладнявам, докато стигна до вкъщи и си приготвя вечерята - един час ми е само пътят, и то ако не се отбивам никъде.
За преяждането имах предвид, че ми стана тежко... абе не е хубаво да се преяжда, макар и със зеленчуци. Иначе... ех, ако всички преяждаха със салати...  ;D

За ГМО картофите бях чела, но уж били само за производство на фураж... един Господ знае дали е вярно.

И днешните уж родопски картофи бяха тотално безвкусни.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #32 -: 14-09-2010, 22:04:04 »

Днес и вчера за обяд си бях приготвила страшно вкусна салата от броколи (сварени на пара за 1-2 минути), домати, зехтин, лимонов сок и черен пипер.

За вечеря изпробвахме с новия робот рецептата на Петко за гаспачо - нямат грешка (и блендерът, и рецептата  ;D). Плюс едно малко авокадо, пасирано с чесън и зехтин.

Вече съм си вкъщи и сутрин си пия пчелния прашец, разтворен в малко вода с лъжичка мед.

Утре отново е време за "лунна диета" - ще съм на вода и чайове. Чувствам се много добре, още повече, че ми предстоят общо пет дни почивка от работа.  :peperudi:

П.П. Пшеницата, която сложих в неделя вечерта, покълна, но мъжът ми не и даде шанс - хапна я като бонбони.  tooth

Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #33 -: 15-09-2010, 11:46:08 »

Днес реших да изненадам мъжа ми за обяд. Той много обича сурови чушки (за разлика от мен), така че му измислих нещо като сурови чушки бюрек.

Продукти:

ок. 70 гр. кашу
1 кафена чашка елда (това ми бяха ядките, които имах подръка)
1 малка глава червен лук
1 малък домат
2 скилидки чесън
магданоз
хималайска сол
черен пипер
зехтин

Накиснах кашуто и елдата за около 1 час във вода, разбих ги с блендера и ги оставих да се отцедят.
Нарязах домата, лука и магданоза, счуках чесъна, разбърках ги с ядките, добавих зехтина и подправките плюс няколко капки ябълков оцет.

Получи се много вкусна плънка, количеството стигна за 5-6 средно големи чушки.
Мъжът ми реши, че в плънката има сирене.  tooth
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #34 -: 15-09-2010, 13:13:37 »

Хубава идея, и аз обичам сурови чушки, но от тези червените, големи и сочни  :Appetit_17:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #35 -: 16-09-2010, 11:23:01 »

Алекс, и аз днес си напълних две големи червени чушки, и сега ще обядвам  :essen:
но нямам елда, направих песто със слънчоглед, лук, магданоз, тиквено масло, малко черен пипер и морска сол..... много е вкусно  :Appetit_17:
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #36 -: 16-09-2010, 16:20:56 »

Алекс, и аз днес си напълних две големи червени чушки, и сега ще обядвам  :essen:
но нямам елда, направих песто със слънчоглед, лук, магданоз, тиквено масло, малко черен пипер и морска сол..... много е вкусно  :Appetit_17:


На мен вчера толкова ми се услади плънката, че днес си направих нещо подобно (пастет) с бадеми, кашу и малко елда, сложих този път освен домата, лука и чесъна една малка червена чушка.  :Appetit_17:

Вчера трябваше да съм на вода, само че явно психическата ми нагласа не беше ок, така че реших да отложа.
Обядвах една филийка, намазана с въпросната плънка; следобед пих шейк от банан и сини сливи (много е вкусно, но става доста сладко, не бива да се злоупотребява  ;)). Вечерята ми беше салата от домати с лук и магданоз.

След вечеря хапнах две парченца оригинална сирийска баклава - появява се отвреме навреме вкъщи такова нещо. Не че нямаше да мина и без нея, не ми се ядеше кой знае колко... май по-скоро исках да си покажа, че не се вманиачавам и че все още по всяко време мога да изям парче баклава  tooth (тази поне е с масло и захар, а не с маргарин и подсладител). Както и да е, останах си леко разочарована, защото не беше толкова вкусна, колкото си я представях.

Иначе откакто съм предимно на сурова храна, нищо друго не ме е изкушавало, най-неочаквано и за мен самата.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #37 -: 16-09-2010, 22:06:45 »

Обядът беше гореспоменатият пастет и салата от зеле и моркови.

Следобед пак пихме шейк от сливи и банан със соево мляко (половинката настоя да опита и взех някакво био).

Вечерята не беше сурова, защото беше късно да пазарувам зеленчуци. Направих ориз на фурна със зеленчуци - 2 чашки кафяв и 1 чашка черен. Зеленчуците (лук, червена чушка, магданоз, чесън) ги добавих, след като извадих тавата от фурната и само ги разбърках с ориза.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #38 -: 17-09-2010, 17:41:18 »

Днес:

- сутринта първо си изпих пчелния прашец. Закуската ми беше шейк от банан, сливи, круша и соево мляко (все пак кутията е 1 л.)
- обядвах с остатъка от снощния ориз (към 150 гр.) и салата от зеле (само зеле, зехтин и сол).
- сега си приготвих шейк от два банана и соево мляко. Вечерята ще бъде по-късно, за нея съм накиснала по 50 гр. кашу и бадеми с малко елда. Смятам пак да направя пастет и салата домати.

Ще трябва да внимавам с плодовите шейкове - страшно са вкусни, но толкова сладко, макар и от плодове, няма да ми се отрази добре. Още не съм се наканила да пробвам някое зелено смути.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #39 -: 17-09-2010, 20:44:43 »

Значи е време за зелените смутита, добре ги смилай, ще ти бъде по-приятно :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 22 запитвания.