Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Алексче  (Прочетена 49223 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #60 -: 01-10-2010, 06:00:01 »

Аз също съм с ниско кръвно и съм давала кръв не веднъж. Винаги са ме преглеждали преди това. А след процедурата не ми е било лошо.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #61 -: 01-10-2010, 07:27:37 »

Аз дарявам средно веднъж годишно (иска ми се да е по-често  :-\), никога не съм имала проблеми, даже след това се чувствам някак лека и изпълнена с енергия.


Да си напиша менюто от вчера:
- закуска: банан (към осем), 2-3 дребни круши (към 10.30);
- обяд: салата от моркови с орехи (символично количество бяха орехите, салатата я поръчах от О!Шипка), горчица и лимонов сок (вкусна комбинация, между другото) и карфиол (суров, донесен от вкъщи);
- към 17 ч., понеже щях да ходя на мач и нямаше да ми стигне времето да вечерям, си взех от магазина кремообразно сирене със сметана и копър на "Маджаров" (170 гр.) и си го изядох без нищо, за да ме засити докъм 23ч., когато трябваше да се прибера;
- като се прибрахме, не бях много гладна, но пусти навик да вечеряме късно... Щяхме да ядем авокадо, обаче се оказа, че се е поразвалило, та хапнах 2 филийки ръжен хляб с ок. 50-60 гр. козе сирене и малко маслини.

Днес ми е ден на вода и чайове. Вчера си купих от DM някакъв био-чай на Алнатура с какаови люспи, ройбос, анасон, канела и ванилия - не е лош на вкус, замествам с него кафето (или по-скоро навика да пия кафе сутрин и докато работя).
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #62 -: 02-10-2010, 11:45:30 »

Нещо не ми се получи и този път водният ден... От една страна може би заради студа, от друга - защото първият и вторият ден при гладуване са най-трудни, а аз правя по 24 ч. само. До 17ч. изядох към килограм круши, в 19 - 50гр. бразилски орех. Вечеряхме салата от домати и краставици с малко овче сирене.

Днес хапнах ябълка и още малко бразилски орех; ще обядваме пак салата от домати - използвам последните розови домати, които мога да намеря на поносими цени (2,50 - 3,00).

Имам чувството, че заради застудяването ми се яде много. Ще гледам да ям повече авокадо, зехтин, пастети от ядки, сирене по малко... иначе неудържимо ми се прияжда тестено и готвено. Може да си направя чорба от боб или леща като компромисен вариант.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #63 -: 02-10-2010, 17:53:47 »

Или "топлите" подправки: канела, джинджифил, куркума, чили.
Тестено(хляб) и готвено ми се прияжда, когато нямам крекери и/или кълнове.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #64 -: 04-10-2010, 12:46:16 »

Ползвам ги уж тези подправки, само за чили не се бях сетила. Куркума и джинджифил си слагам на броколито и в пастетите от ядки.

В събота направих много вкусна салата от моркови, карфиол, червени камби и зелени чорбаджийски чушки. Дресингът беше от горчица с лимонов сок, чесън, зехтин, ленено масло, черен пипер и куркума. Същия дресинг приготвих после и за полусурово броколи.

За пореден път се убедих, че млечните храни не ми действат добре. Твърдо мисля да ги огранича до 1-2 пъти седмично.

Днес съм на 2 круши и 2 банана, за обяд - супа от гъби, от ресторант, защото снощи нямаше как да приготвям нищо. За следобед имам още круши и един банан (яде ми се въглехидратно и сладко  :-\)Вечерята ще е сигурно салата от зеле.

От застудяването на времето веднага ме хвана лека настинка; отчасти го отдавам и на прекаляването със сиренето. Яд ме е, защото по принцип рядко боледувам и леко (чукам на дърво, разбира се), но съм доста зиморничава. Пия чай от мента с мед, май трябва да си направя и мащерка за гърлото.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #65 -: 04-10-2010, 13:47:24 »

А да, като каза горцица. Синапът също сгрява, а ти можеш да си я приготвяш сама. Хич не е трудно.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #66 -: 04-10-2010, 13:55:18 »

Алексче, моля те обясни подробно как го правиш този дресинг , мерсаж
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #67 -: 07-10-2010, 09:04:09 »

Последните два дни малко пренебрегнах суровата храна заради лудницата вкъщи и на работа; поне не съм яла   кой знае колко вредни неща (с изключение на едни спагети и картофена супа, в която имаше мляко и крутони).
Правих си салата от сварен грах с домати; варена леща; авокадо с ръжен хляб; карфиол.
До края на другата седмица приключваме, дай Боже, засега с ремонта и ще мога да си приготвям по-разнообразни неща. Определено със сурова храна се чувствам много по-добре.

Вери, видях рецептата за сурова горчица на сайта ви; определено ще я пробвам, и без друго кой знае какво има в готовата.

Алексче, моля те обясни подробно как го правиш този дресинг , мерсаж

Ами... не спазвам някакви определени пропорции, правих го на вкус: смесих горчица със зехтин и ленено масло, разредих с лимонов сок и вода и добавих счукан чесън, черен пипер, куркума. Следващия път ще го направя без чесъна, защото като престои по-дълго със салатата ми става неприятен вкусът.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #68 -: 12-10-2010, 17:35:54 »

Не съм писала последните дни, защото няма с какво да се "похваля". 

В събота и неделя бяхме с колегите в Пампорово; храната беше отчасти проблем, защото трябваше да се храним в ресторанта на хотела, та карах предимно на салати, но ядох два пъти и яйца (за което после съжалих), а също и сирене.

Тази седмица съм си вкъщи; надявам се най-после да дойдат майсторите и да сменят дограмата, защото сега сме в "полеви" условия и е студено.
Наблягам на зеленчуци (случих на много хубаво зеле на пазара в Младост) и бобови (нахут, родопски боб -за да не ми се прияждат сирена и кашкавали), гледам поне 70% да е суровото.
Преди малко си приготвих суров сладолед с авокадо и банани за утре; за вечеря - пюре от нахут, но няма да давам рецепти, защото нахутът е сварен (макар че сигурно ще стане и със суров покълнал).

На всичкото отгоре претъпях малка операцийка и известно време няма да мога да тренирам (в моя случай - да карам колелото), а мислех да се възползвам от седмицата отпуск.

Така, извинявам се за мрънкането, обещавам следващият ми постинг да е по-бодър.  ;)

Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #69 -: 18-10-2010, 12:11:14 »

Днес:

- 7:30 - пчелен прашец с мед и вода
- 10:00 - чай
- 10:30 - грозде
- 12:00 - салата от зеле с кълнове от ръж и зехтин.

За вечеря мисля да хапна авокадо и карфиол.
Влизам полека отново в релси.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #70 -: 18-10-2010, 14:57:04 »

само толкова ли? и от салатата в 12 часа чак на вечеря ли пак ще се храниш? :-\
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #71 -: 18-10-2010, 23:07:09 »

Нее, не съм карала цял ден на салатата. Следобед хапнах към 100 гр. микс от ядки (кашу, бадеми, лешници) и стафиди (обикновено за един следобед изяждам цялото пликче, то е 200 гр.)
Днес нямах много възможност да ям по време на работа, но иначе винаги имам нещо за следобед (плодове, ядки).
Количествата са ми проблем донякъде, или ям прекалено много, или прекалено малко, което пък после води до преяждане. Писала съм и по-напред в дневника - едно, че допреди няколко години имах хранително разстройство и все още чисто психологически ми е трудно да си намеря мярката, и второ, през деня нямам възможност да се нахраня нормално (т.е. спокойно, без да бързам и най-вече без някой да ме пита: "Ау, ама какво е това?!", "На диета ли си?" и т.н.) и вечерята ми е основното хранене.
Не че се оправдавам, де...

Вечерята ми беше авокадо, приготвено с един ситно нарязан домат, чесън, зехтин, ленено олио, куркума и черен пипер; малко броколи на пара и 2 и 1/2 филии от немския хляб.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #72 -: 19-10-2010, 00:30:07 »

Е, ако изяждаш 200 гр ядки едва ли някой ще помисли, че си на диета... по-скоро може да ти кажат, че ще напълнееш tooth

ОК, менюто ти е екстра в такъв случай! Имам чувството, че за 1ви път го казвам това във форума, по принцип само се карам наред, че не си дояждат :Confus_3:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #73 -: 19-10-2010, 12:21:50 »

По принцип съм склонна към преяждане, не към недояждане.  ;D

А суровите ядки обикновено ги гледат с леко недоумение - един вид "Това яде ли се...?"  :surpris_23:

Днес:

- 8.00 - пчелен прашец с лъжичка мед и вода
- 11.00 - една голяма праскова
- обядът ми е готова салата от моркови, соеви кълнове, краставици и символично количество ядки (печени май  :-\) - дъвча я вече 40 мин.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #74 -: 20-10-2010, 10:10:08 »

Снощи празнувахме 80-годишнината на баща ми.  :Content_22:

Вечеряхме задушен кафяв ориз с грах, броколи и сурова чушка; за десерт хапнах едно парче бисквитена торта, нямаше как.

Днес:

- 7.45 - пчелен прашец
- 8.00 - чай от бял равнец
- между 10 и 11 - две ябълки и чай от мента

За обяд си нося накиснат от снощи овес (не овесени ядки) с домати и салата от зеле.  :Appetit_17:
Овеса обаче го бях заляла с вряла вода, защото не съм сигурна колко е чист и не смея да го ям съвсем суров.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #75 -: 21-10-2010, 11:06:13 »

Вчера:
- следобед: 2-3 ябълки
- вечеря: авокадо с 3 филии от немския хляб

Днес досега: чай, после 1 круша.
За обяд имам нахут (сварен) към 250 гр. със зехтин и салата от настърган морков с лимон.
Следобед мисля да си взема и едно пакетче ядки със стафиди.
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #76 -: 21-10-2010, 12:00:21 »

много оскъдно вчера, преди вечеря все едно режим на ябълки и чай... ама айде един ден в седмицата можеда разтоварваш... няма са пляскаме зася tooth
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #77 -: 21-10-2010, 12:15:44 »

Марулке, зелето и овеса (който не беше малко също) ги дъвках близо два часа, а ябълките си бяха доста големички... почти не бях гладна на вечеря (рядко се случва  tooth).

Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #78 -: 21-10-2010, 12:49:42 »

а, зелето и овеса не ги видях в горното съобщение... убау, минаваш и тоя път начи tooth

междудругото, можеш да се връщаш да редактираш съобщенията вместо да пускаш ново с остатъка от менюто, така всичко ще е на едно място :essen:
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #79 -: 21-10-2010, 13:11:12 »

Няма бутон "Редактирай" за съжаление.
Може би само модераторите имате.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.