Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневникът на Алексче  (Прочетена 49225 пъти)

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #140 -: 12-12-2010, 18:20:49 »

Привет, Алексче. Драскай по някой ред по-често  ;)...
Изцяло на сурово е трудно да изкараш зимата, в тоз студ - то май не се и препоръчва...
Иначе, наистина и аз ще се радвам на информация за суров мед, така че - мерси предварително! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #141 -: 14-12-2010, 22:09:14 »

Изцяло на сурово е трудно да изкараш зимата, в тоз студ - то май не се и препоръчва...
Това пък кой го казва, че не се препоръчва?
Китайската медицина със сигурност. Ама тя е и против суровоядството като цяло.

И не е вярно, че не може да се изкара изцяло на сурово в студа. Всеки май интерпретира нещата според това какво му е изгодно. ;)
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #142 -: 15-12-2010, 12:52:56 »

Ако вярваме на Аюрведа, суровите храни плюс студеното време увеличават принципа "вятър" (доша вата) и намаляват другите два - което означава, че за някои хора (по-специално ватите) може да се получи превъзбуждане на дошовия тип и, следователно - дисбаланс.
Вери, къде съм казала, че "НЕ МОЖЕ", казах, че е ТРУДНО - сега пък аз ще кажа, че всеки интерпретира както му е удобно  ;). Може, разбира се, защо да не може, но на мен лично ми е студено и предпочитам зимата да си правя някои зеленчуци на пара. Аз, за себе си, се ръководя от книгите на Малахов (повечето следват Аюрведа и, донякъде, китайската медицина) и топлинно приготвени храни (особено картофи, ориз, бобови) консумирам предимно зимата, като следвам принципите на разделното хранене и винаги ям готвеното със салата или, ако са само зеленчуци на пара, с нищо друго. Мое мнение. Но никой не е длъжен да се съобразява - всеки сам решава за себе си  :fluretaa:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #143 -: 15-12-2010, 15:01:03 »

Ако се приемат загряващи подправки може да се кара на сурово и зимата. Джинджифила, канелата, лютия червен пипер, чесъна и лука сгряват. Използвам ги редовно. Също така всеки ден трябва да се извършва и някаква физическа активност като кардио, упражнения и т.н. Аз сутрин започвам деня си задължително с 30 мин.кардио и горещ душ освен ако не съм планирала да ходя на фитнес.
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #144 -: 15-12-2010, 15:20:54 »

На мен не ми пречи студа да суровоядствам, но аз съм капха  :D
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #145 -: 15-12-2010, 15:45:01 »

Ставаше дума, че някой бил препоръчвал не знам си какво...както и да е.
Относно Аюрведа: прекрасно се съчетава със суровоядство. Чичо ни Казънс това прави. Обяснява коя храна е добра и коя не чак толкова според дошите. Той също залага на подправките.
Нищо не интерпретирам за мое удобство в случая. Аз където трябва съм писала защо съм прибегнала и до готвено последния месец при положение, че ми се искаше менюто да ми е сурово. Т.е. имам си причини. Но в никакъв случай няма да пиша: трудно е и се препоръчва.
Като ям готвено, съм само на готвено. Заради ензимите.
« Последна редакция: 15-12-2010, 15:48:47 от Вери »
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #146 -: 15-12-2010, 16:34:05 »

Добре Вери, нищо не казвам :). Просто исках да успокоя Алексчето, че (според мен) не е задължително да го кара на сто процента сурово през студения сезон - мое мнение. Малахов не го препоръчва. Както споменах, аз по него се водя, но явно имам да наваксвам информация за този Канзъс, което непременно смямтам да направя - благодаря за идеята!
Всеки сам решава, безсмислено е да спорим. Нито аз ще го карам зимата само на сурово, нито ти (предполагам) ще си промениш позицията, така че - живи и здрави всички  :love_028:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #147 -: 20-12-2010, 13:05:11 »

Момичета, няма смисъл от спорове заради мен.  :)  :kisss: Вярвам, че има хора, които и през зимата могат да изкарат на сурова храна, без да им тежи и да изпитват някакъв недостиг. Аз не се справям много добре засега със суровоядството най-вече поради лично мои си, психологически причини. Въпреки това за мен е голям напредък, че почти на 100 % съм спряла млечните (изключвам инцидентни опитвания на парче сирене и т.н.) и не ми липсват, а по-рано това ми се струваше невъзможно.

Освен това преди два дни разбрах, че съм бременна - за пръв път ми е и тепърва предстои да видя как ще се храня през следващите девет месеца (дай Боже всичко да е наред). Ще се постарая да е пълноценно веганско хранене с повече сурови зеленчуци и плодове, и с минимум вредни храни. Днес обаче не ми се яде нищо - изяла съм 4 мандарини, но за каквато и храна да си помисля - не ми се яде.

Вери, можеш ли да поясниш това за ензимите?  :flowers2:
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #148 -: 20-12-2010, 13:11:57 »

 Алексче, много хубава новина :)))))))))))  :flowers2: най-накрая и бременни във форума :) желая ти една красива бременност  :peperudi:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #149 -: 20-12-2010, 15:44:45 »

Честито! :thankyou: Присъединявам се към пожеланието по-горе! ;) :flower:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #150 -: 21-12-2010, 11:42:38 »

Благодаря ви!  :kisss:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #151 -: 21-12-2010, 14:48:02 »

Лека бременност и от мен, Алексче! :)
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #152 -: 22-12-2010, 21:45:03 »

Благодаря, Деси!  :)

Да си напиша все пак менюто от днес:
- 7.00 - пчелен прашец с мед и лимонов сок, чаша шипков чай;
- 12.00 - кафяв ориз с броколи;
- следобед - един банан, една круша, 3-4 био-крекера от шпелта;
- вечеря - няколко маслини, малко варено жито с орехи и захар, 2-3 хапки сирене.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #153 -: 25-12-2010, 10:02:50 »

Весела Коледа, приятели! Желая ви да бъдете здрави, усмихнати, обичани и щастливи!




Аз пак се боря с някаква гадна хрема и кашлица (явно нещо съм се изнежила), та последните 2 дни не съм яла почти нищо, предимно сокове и чай. От скромната празнична трапеза снощи хапнах няколко лозови сърми и това ми беше.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #154 -: 14-01-2011, 17:29:33 »

Здравейте, обаждам се само да кажа, че съм тук и ви чета редовно, но засега няма какво толкова да пиша по отношение на яденето.
Нямам кой знае какъв апетит, ям плодове предимно и нишестени храни от сорта на варени картофи и спагети, защото са единствените, от които не ми се гади. Няколко пъти ядох домати с малко сирене, но не ме влече към млечните засега. Вчера успях да хапна отново авокадо, преди това не можех да го гледам. Надявам се скоро да отмине периодът с гаденето и да си пооправя менюто. Нямам търпение да излязат на пазара сезонните салати и пресният лук.  :Appetit_17:
Поздрави на всички!
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #155 -: 23-01-2011, 17:40:37 »

Алексче, как си? Как е бременността при теб? Все още ли ти се гади? И сега в кой месец си?
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #156 -: 28-01-2011, 11:16:33 »

Здравей и честито! Страхотна новина!

Точно днес попаднах на една статия за бременността и храненето - трябва да приемаш много В9 (фолиева киселина). Всякакви зеленолистни, както и кефир са източниците, които знам. Лека бременност и много щастие и светлина  :heart_2:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #157 -: 29-01-2011, 01:31:29 »

трябва да приемаш много В9 (фолиева киселина).
Напротив. Зависи какви са нивата на този витамин.
Активен

nety

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #158 -: 29-01-2011, 17:18:43 »

Вери, В9 нали е водноразтворим витамин? Т.е, което е излишно се изхвърля от организма.
Активен

Алексче

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re:Дневникът на Алексче
« Отговор #159 -: 29-01-2011, 23:56:37 »

beelee, благодаря.

За фолиевата киселина, да си призная, четох много противоречиви неща.
В крайна сметка (след известни колебания) в момента пия таблетки фолиева киселина в комбинация с B12.
Откакто съм забременяла заради гаденето не се храня така, както ми се иска, но поне в месеците преди това съм приемала храни, богати на фолиева киселина. От друга страна този витамин не се натрупвал в организма; нямам представа какви са ми нивата, не знам дали има достъпно такова изследване в Бг.
Четейки в интернет, оставам с впечатлението, че преди да синтезират фолиева киселина на таблетки, едва ли не би трябвало да не са се раждали здрави бебета, защото необходимите количества в никакъв случай не можели  да се набавят чрез храната (въобще как е оцеляло човечеството преди изкуствените витамини).
Както и да е, смятам като приключа с опаковката, да спра да я взимам.
Иначе не приемам никакви други синтетични витамини.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.074 секунди с 24 запитвания.