Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Вал  (Прочетена 99698 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #420 -: 13-10-2010, 10:32:23 »

Не знам къде е бутона. И аз нямам такъв.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #421 -: 31-10-2010, 16:35:16 »

Мили другарчета, не съм влизала много време. Не защото не искам, а просто от липса на време. Чувствам се добре, но често пътувам до София и Търново. Все съм на път , та не ми остава време да пиша.
Имам две важни новини, но ги казвам накратко. Първо :  Марулче взех да гледам да се храня не по веднъж на ден, а поне по два. Увеличих количеството и гледам да е разнообразно менюто ми.
Дотук добре! Но, веднъж при едно от пътуванията ми реших съвсем сама съвсем съзнателно да наруша сто процента суровоядското меню, което поддържам както знаете от вече година и 3 месеца. И ми направиха зеленчуци на скара. А на другия ден пак в този хотел ядох варени картофи. Реших да го направя да видя как ще реагира организма ми и най-вече да внеса разнообразие. Него ден ми беше много трудно да избера какво да ям и през главата ми минаваха всички сурови неща и се оказа , че нито едно не ми се яде. Така си хапнах несуровите неща. Нямаше нещо странно или някаква реакция от страна на организма. Освен , че бях забравила тотално вкуса не тези работи. Това повече не се повтори и нямам желание да го правя повече. Продължавам да си суровоядствам, даже ми е още по-готино. Колкото до 2 - та кг, аз ги свалих без да гладувам. Просто намалих плодовете, за сметка на ядките /суровите, рпазбира се/. Сега не съм се телглиа скоро, така че незнам към момента ка к съм.
Хайде, пак ще пиша утре. Целувки! :heart_2:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #422 -: 18-12-2010, 00:08:40 »

Гледам, че повече от месец не съм писала в дневничето си и то ще вземе да ми се разсърди.  :D Ами, добре съм. :peperudi: Хвърча доста по задачи, доста често и пътувам. С две думи страдам от липса на време, което май е за сметка на любимото ми форумче. Но пък и при мене няма кой знае какво ново за хвалене, че да ви занимавам със себе си. Суровоядствам си, спортувам когато мога, гледам да поддържам добро настроение и да мисля позитивно.Доколкото това е възможно при стреса на който се подлагам напоследък, но няма как! Бях ви споменала преди време, че при едно от пътуванията си наруших поддържаното от мен с таково желание сто процентово суровоядство като изядох два-три варени картофа. Това се случи още три - четири пъти. Говоря за варените картофи. Да ви кажа мислех си, че след година и половина на изцяло суров режим може да не ми подейства добре. Но искам да съм честна и да ви кажа, че се чувствах много добре. Нямах никакъв дискомфорт, дори забелязах, че се наситих много бързо и с малко количество. Е, тук трябва да отбележа, че варените картофи си бяха просто и само сварени. Без сол, мазнинаподправки и т.н. Така, че смятам от време на време да си похапвам някой друг сварен картоф. Искрено да ви призная не ми беше толкова важно да ям нещо несурово. Просто , заради това че аз нямам време /а май и желание/ да си готвя сурови неща ми беше писнало да ям едно и също. Година и половина плодове, зеленчуци, ядки и кълнове. Да, но аз имам и от тях предпочитания. Не обичам например от ядките бразилсик орех, макамия, че ми става тежко. От зеленцуите пък други дето надуват и т.н. Така менюто ми остава много бедно и просто исках да опитам нещо ново. Трябва сериозно да се за
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #423 -: 18-12-2010, 00:17:32 »

НАТИСНАХ БУТОНА БЕЗ ДА ИСКАМ. продължавам:
Та трябва сериозно да се замисля да почна да си правя крекери и други подобни, за да разнообразявам менюто си и да не чуствам нужда от нещо ново. Иначе свалила съм още някой друг килограм  :D, но съм решила от суеверие да не се хваля до нова година. Т.е. да видя , че ги задържам, т.е. че не качвам и веднага ви се хваля с колко съм надолу. Иначе пък се чувствам идеално като съм слабичка, ама да не викам дявола ;D
Иначе днес например съм както обикновено: жабурене с шарлан, пиене на топла почти гореща вода - 2-3 чаени чаши, 1 лъжица пчелен прашец, 1 лъжица ленено масло, гимнастика, 5-те тибетски ритуала, слънчевия поздрав, малко каране на колело / сутринта бързах/. За обяд малко мандарини, следобяд салата от краставици с копър и кълнове от слънчоглед, за вечеря смляно ленено семе, салата айсберг, рукола, краставици, копър и пак кълнове от слънчоглед, после хапнах и малко сурови лешници и бадеми. Много искам да пробвам да ям ориз, но ще видим. :heart_2:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #424 -: 18-12-2010, 06:27:54 »

Вал, ако ти се яде ориз, просто си свари.
Дори и да успееш да покълнеш, а това става много трудно, няма да е същия вкус.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #425 -: 18-12-2010, 18:56:34 »

Така ще направя , Вери! Ориз и картофи мога да се прежаля да ги включа менюто. Само дето излизам от рамките на суровоядството, а аз наистина ви казвам бях решила да изкарам така живота си. Звучи налудничево , но наистина бях решила така.
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #426 -: 19-12-2010, 04:17:17 »

Е, няма нищо налудничево.
Казват, че в големия град не можеш да си пълен суровоядец. ;) Аз не вярвам на тези приказки. Според мен влияят стар инавици, еднообразие, пренастройване на клетките ни, което пък е свързано със старите навици.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #427 -: 13-01-2011, 19:45:30 »

Аз май съм единствената , която не ви е честитала още новата година. Та, мили другарчета ЗА МНОГО ГОДИНИ! Да сте живи , здрави и сурови! Много топлина и много любов ви желая на всички.  :heart_2:
Новата година я прекарах страхотно.  :fluretaa: Бяхме за няколко дни с приятели на едно любимо място. След това като се върнах във Варна и .....ужас не мога да превключа на режим работа. Такъв стрес, такова нещо не мога да ви се наоплача.  :o Оказа се , че заради началото на годината имам куп неприятни неща за вършене за които преди това незнаех. Нямам никакво време, защото освен това се налага и през ден-два да пътувам до някъде.
Сега за менюто - на нова година бях изцяло на сурово. Мислех, че нещо ще ме изкуши, понеже в ресторанта в който празнувахме имаше изключително богати на всякакви храни софри, вина и т.н. Освен това всички около мене си хапват и то много, ама мноооооого. Да, но за щастие на нова година повече се интересувах как ми стои роклята и може би заради това не ми се ядеше изобщо. През следващите дни , обаче освен суровите зеленчуци и кълнове на няколко пъти хапнах и картофено пюре. Ядох също така и варен ориз, а веднъж и гъби. Това са ми следновогодишните прегрешения, но аз май вече ще спра да ги наричам така. Особено картофите, защото се оказа, че с тях се нахранвам по-бързо и с по-малко количество. Освен това са ми вкусни.
Колкото до спорта - старая се, но наистина не всеки път ми остава време. Килограмите ми са 5 надолу. Но ме е страх да се похваля, че да не взема да кача.  tooth Проповядвам вегетарианството навсякъде. Запалих , по -точно убедих двама души, че там е истината, но парадокса е , че това не са най-близките ми хора , които са почти всеки ден около мен, а по-странични. Но няма значение, важен е резултата.
Иначе за днес: жабурене с шарлан, пиене на половин литър гореща вода, 1 с.л. ленено масло, пчелен прашец, 5-те тибетски ритуала и други асани. Засега съм на 2 чая с мед и лимон. Смятам да си направя разтоварващ ден, т.е. да не ям, защото отдавна не съм правила такъв ден. Дано не осверипея от глад, че вчера и онзи ден бях с огромен апетит.
Айде, засега това е от мен. И като не влизам във форума не мислете , че съм ви забравила или че вече не съм една от вас. Просто времето ми е много малко и за нищо не ми стига.
 :heart_2:
Активен

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Дневник на Вал
« Отговор #428 -: 13-01-2011, 20:19:08 »

Здрасти, Вал!
За много години и на теб  :flowers2:!
Това с проповядването на вегетарианството наистина понякога е по-сложно при по-близки хора и външни по-лесно го приемат и "вдяват"  ;)...То не е само за храната, ами за много неща  :surpris_23:
А за "прегрешенията"...аз мисля, че и 20 години да суровоядствам, картофената салата поне няма да я зарежа, пък к'вот ще да е, такава любов няма  :heart_2: и няма да има  :pensif_29:! От време на време няма нищо лошо. Аз не се обвинявам или тормозя като ям готвено (ъхммх, както вчера  :Confus_3: :bleh), яла съм и толкоз...знам какво има в храната, но преценила съм, яла съм :whistling2 - emotloader:!
Пожелавам ти намаляване на стреса или поне справяне с него  :love_028: и много сурови  :kisss: усмивки!
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #429 -: 14-01-2011, 08:25:39 »

За много години, Вал! :)Винаги ми е много приятно да те чета и съжалявам, че влизаш толкова рядко тук. И аз включвам от време на време (1 път в седмицата долу горе) в менюто сварени картофи и сварен ориз и не мисля, че е болка за умиране. Дори си ги хапвам с удоволствие. И браво за свалените килограми! :Content_14:
Активен

Mariya

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 477
Re:Дневник на Вал
« Отговор #430 -: 06-02-2011, 01:00:43 »

Вал ,как си? :surpris_23:
Активен
Бъди като тревата - изправяй се, когато те газят ! Бъди като кокичето - намирай топлина, дори в снега ! Бъди като звездите - близка и далечна, даряваща любов и светлина!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #431 -: 11-02-2011, 08:45:17 »

          Добре съм , Mariya! Суровоядствам, доколото имам време спортувам, радвам се на живота и гледам с лекота и удоволствие да изпълнявам работните си ангажименти. Като се има предвид, че не мога да посещавам често форума , вероятно се досещате , че съм доста ангажирана, което мен само ме радва. Доста се налага да пътувам из страната засега, пък дай Боже отскоро и в чужбина. Обичам като имам хубави задачки и ги изпълнявам с настроение.
           Промяна в начина на хранене нямам. Освен плодове, зеленчуци, семена, ядки и кълнове от време на време /особено като съм на път и спрем някъде да хапнем/ включвам варен картоф или варен ориз. Два-три пъти съл пробвала и горски гъбки. Продължавам да поддържам тегло от 52 кг!!! Което ме прави мноооооого щастлива. Знаете , че моето тегло си от край време си варира и понякога качвам без обяснима за мен причина 1-2 кг , стигам до 54 кг примерно, но с два дни на плодове или пък даже някой път и без специален режим си ги смъквам. Какво да правиш, природа. Така и не разрбрах цял живот на какво се дължи това качване и сваляне на тези килограми. Така или иначе аз вече изглеждам достатъчно слаба и сега 2 кг повече за няколко дни не ме дразнят така както бях примерно 58 кг. Но стига с тези килограми! Важното е че се чувствам много добре. Имам голямо настроение, заредена съм с много положителна енергия, вярвам в успеха. Даже и да се забави резултата от работата ми не губя надежда, станала съм по голяма оптимистка от преди.
          Днес ми е третия ден на чай с мед и портокали. Исках малко да се попречистя. Но пък да ви призная честно от около месец имам страхотен апетит. Просто не мога да се позная. Преди седмица например целия ден бях гладна и понеже доматите са много кофти на вкус изядох огромна купа със зелена салата и айсберг само и само да се заситя и пак не можах. Та не смятам да се тормозя и да съм на плодове дълго време. Евентуално само още днес и утре, за да не правя после специално захранване.
         Досега днес: жабурих с шарлан, изпих 0,5 л гореща вода, 1 с.л. ленено масло, 1 л пчелен прашец, 5 - те тибетски ритуала и някои други асани /това никога не го пропускам/. Сега ще изпия едно чайче с мед и после смятам да покарам колело или да побягам на лентата.
        Имах покана на лични от Дарби за интервю във варненки вестник. Дарби, съжалявам но видях поканата ти след като вече беше миналаа датата за интервюто. Благодаря все пак.
       Желая на всички приятен и ползотворен ден. Целувки!
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на Вал
« Отговор #432 -: 19-07-2011, 10:14:45 »

 Лелеее, Вал , къде изчезна? Ще стане половин година се не вясваш, едва ли нямаш достъп до нет, надявам се всичко да е наред !
Активен
Мисълта е там, където ни боли!
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 24 запитвания.