Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Вал  (Прочетена 99737 пъти)

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневник на Вал
« Отговор #300 -: 30-05-2010, 14:00:09 »

Деска, защо ще ги спираш? В дневника ти четох, че ядеш по 50г. през ден - това е много малко. Увеличи ги на 100г. и то всеки ден. Избирай по-мазни като макадамия и бразилски орех. Беше писала някъде, че никога не ядеш повече от половин авокадо на ден. Защо?  Не разбирам, нали искаш да напълнееш? Освен това включи повече житни култури в менюто си не под формата на кълнове, а накиснати във вода. Това е което се сещам. Успех!
Ами защото нали тук се констатира че от ядките се отслабва а аз си хапвам всеки ден. Дори понякога си хапвам повече от 50грама. Авокадо ядях по половинка защото толкова ми стигаше но аз го смесвах със зехтин и си го мажех на крекери. Но отдавна не съм яла защото не съм намирала в Слънчев бряг. И житните защо да са само накиснати? Аз ги оставям да пуснат 1-2мм кълнче.
Заради гултена. От него се пълнее, а в кълновете има само остатъчен, който е в нищожно количество.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #301 -: 30-05-2010, 14:26:16 »

Деси , почвам да събирам група за емиграция на някое хубаво местенце :)
Титанчо мен ме пиши първа в списъка! :)
Делфинче ами нали аз точно това правя. Накисвам житото за една вечер и след това го оставям малко да покълне-1-2мм. Нещо не можах да те разбера.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #302 -: 30-05-2010, 14:30:45 »

Делфинче чак сега схванах какво се опитваш да ми кажеш. Значи само като са накиснати има глутен от който се пълнее а като има кълнче вече няма глутен. Стана ми е ясно!
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #303 -: 01-06-2010, 00:45:03 »

Аз пак сънувах много странен сън. Говорих си много оживено с един познат, спорехме за политика. Бяхме доста разпалени в спора когато усетих, че някой ме гъделичка по краката, но аз бях толкова задълбочена в спора, че като се усетих вече няколко млади жени ме понесоха на ръце , защото бяха ми вързали краката. Аз започнах да се съпротивлявам, не те ми се смееха много ехидно и казаха : "Затваряме те в една тъмна килия в ареста. Никога повече няма да видиш близките си. Затворена си, арестувана си. Край!" Наистина ме затвориха в такава тъмна стая. Аз си давах надежда, че някой ще дойде и ще ме изкара оттам, но те само се усмихваха широко и ми показваха че прозорците са с решетки, а вратите здраво залостени. Накрая като се събудих толкова бях уплашена, че отидох веднага да видя децата и мъжа ми, защото те бяха станали преди мен и си играеха в хола. Явно съм приличала на таласъм щото много ми се смяха, а аз преливах от щастие , че всичко е било сън.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #304 -: 10-06-2010, 00:21:34 »

Не съм писала в дневничето скоро. Процедурите сутрин са си същите. Даже ако се събудя по-късно и ми идват в повече: Жабурене, гимнастика, петимата тибетци, пчелен прашец, понякога пия и по 1 с.л. ленено или друго масло. Но най-важното е че нито ден не съм пропуснала пиенето на гореща вода. Правя го след жабуренето , разбира се и след петимата тибетци, защото те се правят на празен стомах. Искам да ви кажа, че взех да се пристрастявам към тая топла вода. В началото ми беше странно. Продължавам да си мисля, че от топлата вода даже ми се доспиваше. Също така не се и изпотявах. Но сега се обличам с анцунг и всичко е 6. Обтривам се с кърпите. Дори някой път продължавам да карам примерно колело и да тренирам. И накрая студеното душче ми идва много добре. Храната си изцяло сурова, няма промяна. Продължих със суровите ядки след като приятно се изненадах че от тях се смъква. Е, да , но вече спрях да смъквам tooth Освен това аз съм на моменти и сега вече ми омръзнаха, та днес съм сложила да си покълвам люцерна и слънчоглед. Наблягам на черешите, особено на тези от градината на бабата на мъжа ми. Освен това често през деня  ми се пие доматен сок. Това , което ме притеснява е , че продължавам да  сънувам странни сънища. Онази нощ сънувах, че съм на гости в моя позната. Помолих я за някаква много дребна услуга. Не помня какво точно беше, но мисля, че исках да провери в един каталог за материали дали има от един артикул, който ме интересува. Тя взе да ме удря, да ме гони от къщата си и да ми вика: "Услугите се заплащат! Няма да ме молиш за такива работи, а ще ми даваш пари за това!" Аз почнах да плача и да й казвам, че не съм очаквала от нея точно такива работи. Защо изобщо намесва парите и т.н. те ли са най-важното за нея, но тя накрая вече беше толкова зла, че взе да ме кълне. Помислих, че ще ме убие и извиках мъжа си да ме прибере с колата от тях. Като се събудих , цялата треперех. цял ден ми беше гадно, много й бях обидена на тая моя приятелка. Изживяването е било толкова силно, че вярвайте ми аз наистина й се сърдех. Накрая към следобяд реших да й звънна да й разкажа, за да спра да мисля за това и да го приема като сън, а не като действителност. Тя много се смя. След разговора чувството на обида ме напусна. Чудя се, обаче какви са тези сънища от мен напоследък. Че са странни, странни са, ама защо като се събудя и си мисля дни наред, че това се  е случило?Такива силни емоции...Освен това напоследък много от плановете ми се провалиха. По-точно тръгвам нещо да правя и то почти на финала по много странни и независещи от мен причини се проваля или отлага. Абе, луда работа както казва моята приятелка, която ме наби на сън...
Активен

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Дневник на Вал
« Отговор #305 -: 10-06-2010, 08:11:03 »

Вал, много странни сънища, наистина  :surpris_23:  Някакво напрежение дреме в теб, може би. Остави сънищата, ами сигурно не се чувстваш отпочинала след такъв сън. Виждам, че пишеш късно през ноща във форума. Може би ако се организираш да си лягаш по-рано...   :flowers2:
Активен
Намасте :)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #306 -: 10-06-2010, 11:12:56 »

браво Вал  :Content_14: за режима  :Content_22:
аз прекъснах пак жабуренето с шарлан, правя малка пауза и  го подновявам.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #307 -: 13-06-2010, 14:12:10 »

Направо съм бясна! Значи в четвъртък вечерта изядох незнам си колко грама маслини, ама бяха доста. Понеже цял ден не бях яла и вечерта като реших да хапна нямах нищо готово от кълновете. Ядките ми втръснаха и пратих дъщеря ми да ми вземе обезсолени маслини. Както се сещате те не бяха съвсем безсолни, обаче. Да, ама аз ги изядох, щото друго не ми се ядеше, а нямах време да ги накисвам както правя друг път. Сигурно са били половин кило. Сутринта като станах бях като ужилена от пчела. Аз не вкусвам грам сол от 10 месеца и разбира се сега като изядох тези маслини и цялата се подух. Цял ден стоях с лед на лицето. На другия ден като станах от сън обаче бях пак подута като предната вечер когато изядох маслините. И какво сега да не лягам да спя ли? Днес съм по-добре но още имам отоци. Въпросът ми е задържала съм вода ли или какво? И по-важното каете ми как да изхвърля тази сол - като пия много вода или напротив като не пия? А още по-гадното е, че се качих на кантара и щях да припадна. Цели 2 кг съм отогоре. Егати маслините, егати солта! Как ще ги смъквам тези килограми. Аз едвам ги смъкнах покрай ядките сега за една нощ гледай ти каква беля. Че прекалих , прекалих ама случва се . Усладиха ми се маслините , гледах филм и ...ги изядох. Имайте предвид , че тренирам в топлото с дебел анцунг да се изпотявам вече трети ден уж по-лесно да изхвърля солта, ама ....Да не говорим, че пия и по 1.200 гореша вода сутрин от която също се изпотявам. Моля ви се кажете какво да правя?
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #308 -: 13-06-2010, 14:53:55 »

Вал задържала си вода! Не се притеснявай! Това не са качени килограми. Сега трябва да приемаш плодове с диуретичен ефект богати на калий-череши кайсии банани. Недей за пиеш големи количества вода. Може някакви билкови чайове да включиш-ройбос е отличен антиоксидант и няма кофеин а много минерали и витамини. Надявам се да съм помогнала!
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на Вал
« Отговор #309 -: 13-06-2010, 14:54:06 »

 аз за себе си открих, че имам нужда от соления вкус, макар че много рядко ползвам сол, но маслини си ям и даже сега съм решила да си взема хималайка сол и с тил и червен пипер ще си направя шарена сол и ще си овкусявам доматенцата мм м:) според мен просто трябва да прибавяш към салатките си по няколко маслини, хем ти ще си доволна, че си похапваш, хем няма да има такива инцидентни. Иначе може би си писала за солта преди, защо я избягваш, но сега не се сещам
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #310 -: 13-06-2010, 15:35:22 »

Деси, разбира се, че ми помагаш. Всъщност за мен основния въпрос е да пия ли много вода, за да изхвърля задържната или не? Защото срещам абсолютно противоречиви отговори. Колкото до плодовете ей сега още ще си купя череши.
Симонче, солта я спрях след като бях миналата година 20 дни на режима на Емилова - плодове , чай и  мед. След това се захраних и просто не включих повече солта в менюто си. Оттогава минах и на суровоядски режим на хранене и солта просто особено след гладуване с чай и плод просто не ти липсва. Освен ако не я включиш пак . Това разбира се трябва да става постепенно , защото иначе стават инциденти като с мен.
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Дневник на Вал
« Отговор #311 -: 13-06-2010, 15:54:06 »

 за мен маслинките са като мезе ;) толкова хубаво засоляващо.. моят съвет е да си хапваш по-малко, а не като невидела по 500 гр  :flowers2:
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #312 -: 13-06-2010, 17:08:23 »

И на мен ми се е случвало да се събудя леко подпухнала от солените маслини. Но това е единственото солено нещо което ям, и не мисля да се отказвам от тях.
Вал, както ти е казала Симончето, спокойно можеш да хапваш по 5-6 маслинки със салатата.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Вал
« Отговор #313 -: 13-06-2010, 20:42:21 »

Ако маслините са черни , да знаете,че ги обработват с химикали,  в повечето случаи отровни, след което обработват "стоката" за да премахнат следите от химикалите.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Дневник на Вал
« Отговор #314 -: 13-06-2010, 21:13:08 »

Аз оттичам през есента като се нахвърля върху киселото зеле преди да е втасало и стоя подут поне 2-3 седмици, но тогава няма голям избор на плодове, които действат диуреично.
Ако маслините са черни , да знаете,че ги обработват с химикали,  в повечето случаи отровни, след което обработват "стоката" за да премахнат следите от химикалите.
Затова не ям черни маслини, а само зелени, въпреки, че и черните много ми харесваха
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #315 -: 13-06-2010, 21:40:51 »

Май ще трябва да включвам по малко маслинки без да ги обезсолявам от време на време в някоя салатка. Защото като ги изключвам съвсем от менюто солта и после взема , че хапна и то по сериозно и  гледай какво става.
Титан, точно черни бяха маслините :Confus_3:
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Дневник на Вал
« Отговор #316 -: 13-06-2010, 22:22:01 »

Вал, чувала съм, че се е случвало черните маслини да ги боядисват с текстилна боя... В някакъв вестник пишеше..
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневник на Вал
« Отговор #317 -: 14-06-2010, 06:24:03 »

ЕЕЕ това за боядисването е много гадно  :surpris_25: Така ги обичам маслинките, има моменти в които си ги хапвам като сливки и точно черните ги предпочитам :surpris_22: В Кипър съм виждала маслини, които са си черни на дървото, а в Либия повечето бяха зелени на пазара  :surpris_23: И затова си мисля, че си има сорт който е зелен и сорт който е черен. Засега изобщо не смятам да ги спирам. Иначе хималайската сол е нещо превъзходно! Тя е по-солена от обикновената сол и си я ползвам в кухнята от няколко месеца. Много е икономична, защото соля по малко от нея. Много обичам суров лук, който си го топвам в малко сол  :Appetit_17:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Вал
« Отговор #318 -: 14-06-2010, 07:51:44 »

От търговец на едро зная ,че ги третират със сода каустик и разни други шитове и след това ги изкисват да се изчистят. Аз купувам от тези кафяваите каламон или каламата и по-рядко зелени. НЯкой сподели преди ,че и зелените са шит :)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #319 -: 14-06-2010, 14:28:15 »

Вал и според мен не трябва напълно да се лишаваш от сол. Включи по малко хималайска сол в салатите за да може организма ти да свикне постепенно. Не знам защо си мислиш че е толкова вредна.
Иначе и аз преминах на маслини каламата. Те са най-натурални доколкото знам и не се боядисват.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.132 секунди с 25 запитвания.