Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Вал  (Прочетена 99738 пъти)

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #380 -: 25-07-2010, 16:55:51 »

Val, това с бирата работеше при мен, но за теб не знам. Все пак, не ти го препоръчвам. По-добре си яж без алкохол tooth
А сега уж е Пълнолуние и се пълнее. Хич не съм забелязала Луната да ми влияе по някакъв начин, освен че  не спя добре при Пълнолуние.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #381 -: 25-07-2010, 18:24:27 »

ооохх, ами ясно Томи, ама аз се наядох  tooth Честно да си призная нещо не ми се стоеше гладна днеска. Дано луната ми прости  ;)
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #382 -: 25-07-2010, 20:10:34 »

Леле, Вал, ако това на снимката си ти, къде си тръгнала още да отслабваш?

И на мен тия дни ми се яде повече, въпреки че ми е нервно, а аз като съм нервна и не мога да ям много обикновено.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #383 -: 25-07-2010, 20:17:07 »

Ми тя е. И аз и се чудя на акъла. :)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #384 -: 25-07-2010, 21:42:04 »

Много хубава снимка  :Content_14: :love_026:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #385 -: 26-07-2010, 00:07:42 »

аз съм, аз съм :love_007: благодаря, благодаря :thankyou:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Вал
« Отговор #386 -: 26-07-2010, 06:50:34 »

 :Content_14: :flowers2:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневник на Вал
« Отговор #387 -: 26-07-2010, 10:21:11 »

Вал,има и безалкохолна бира ;)
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на Вал
« Отговор #388 -: 26-07-2010, 10:24:42 »

Томи, и в деня на пълнолуДието се слабее, ако спазваш някои ограничения (същото важи за новолуДието). Иначе, след това луната намалява и се отслабва, вярно.
Вал, наистина, страхотна снимка  :Content_14:. Стига си се халосвала, я каква си хубавица! :kisss:
Не се притеснявай за бирата, от една нищо няма да ти стане, освен това не се напълнява от нея, бъди сигурна - калорийната й стойност е по-ниска и от тази на соковете, ако е въпросът, и наполовина на тази на виното! Проблемът е, че променя гликемичния индекс на въглехидратните храни - т.е., ако пиеш само бира без храна, нищо няма да ти стане, но в комбинация с ядене не е оферта (особено пък с пържени картофки, бирени фъстъци, пуканки и чипсове и прочие "деликатеси", които повечето хора апетитно похапват с бирата  tooth. Оттам идват и неприятните ефекти).
А за динята - ако натоварва бъбреците, каква е логиката да се използва именно за лятно бъбречно пречистване (поне по книгите на Малахов)? ??? Не мисля, че би ги натоварила, освен ако не ядеш по 10 кила на ден...
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #389 -: 26-07-2010, 17:50:39 »

Вал,има и безалкохолна бира ;)
Анджи, за пръв път чувам! И каква е таз безалкохолна бира? Ама по-хубаво да не се успокоявам, че я виж съм пуснала бирено шкембенце утре. :Content_4 - emotloader:
В момента във Варна има голяма буря. Ужасен дъжд. Телевизия вече няма. Моля се да не спрат интернета, че как ще ви пиша?
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #390 -: 26-07-2010, 20:59:48 »

Безалкохолната бира е само с 10 калории по-малко от другата. Вкусът е гаден (само Oettinger става), пък и хич не знам как я произвеждат и дали не е някой изкуственяк като безкофеиновото кафе.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #391 -: 27-07-2010, 15:02:35 »

Вал много хубава снимка! :flowers2:Само незнам защо искаш да отслабваш още.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #392 -: 28-07-2010, 00:06:51 »

Деси, нали знаеш...женска работа. Ама не и съвсем! Защото както съм споделяла многократно с вас винаги някакви 2 - 3 кг варирам безпричинно /или поне не откривам причината/. Та, винаги взимам една доза страх превантивно !
Активен

силви

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Дневник на Вал
« Отговор #393 -: 28-07-2010, 09:04:12 »

 :flowers2:  Поздравявам те и аз . НЕВЕРОЯТНА СИ
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #394 -: 28-07-2010, 14:05:14 »

Благодаря, благодаря! Много ми вдигате самочувствието. Сега имам нужда от малко вятър, както се казва, защото ми е много мъчно. Първо отидох да се подстригвам и с моята фризьорка, която ми е и много голяма приятелка толкова сладко се увлякохме в приказки, че тя рязала ли рязала и косичката ми стана много къса. :surpris_25: Не мога да се възприема още. Дано бързо да порасне. Другото е , че от няколко дни насам имам невероятен апетит. Не мога да се спра да ям, честно ви казвам. Не съм в ПМС, не знам каква е причината. Освен това не ми върви в работата. Имам много задачи и то хубави. На финалната права на ВСЯКА ЕДНА ОТ ЗАДАЧИТЕ се появи непредвиден проблем, който незнам дали изобщо ще е по силите ми да разреша. Охх, много е сложно да ви обяснявам. А пък и какво да ви товаря с мойте негативни преживявания. Но за мен това е от огромно значение. Незнам какво да правя? Преди малко за да се успокоя реших да правя малко асани и гимнастика, но духом съм на друго място и усещам как няма как да балансирам нервите си. Дано всичко приключи добре.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #395 -: 05-09-2010, 13:56:08 »

Здравейте мили другарчета! :thankyou: Много дълго отсъствах от форума и днес реших да намеря начин да се включа и да ви пиша. Първо, искам да знаете, че не съм ви изоставила. Нито вас, нито суровия режим. Напротив! Спазвам си всичко както си му е реда. Всъщност това е вече моя начин на живот и хранене, така че едва ли е необходимо всеки път да ви го повтарям, но си помслих че като не ви пиша можете да останете с погрешни впечатления tooth Е, ходих на два рожденни дни и на всеки от тях изпих по една /две8 чаши бяло сухо вино. Но това особено не ми повлия или попречи за моя изненада. Мислех, че като не съм пила отдавна и може да ми стане нещо, но всичко е наред. Та, това са моите летни прегрешния. Иначе аз бях на курса на Норбеков, който се проведе от 5 до 15 август в Слънчев бряг. Сутрин от 7 часа правихме гимнастика на брега на морето, а вечер от 5 до 8 имахме лекции. Интересно беше, но понеже имах недовършени задачи на работа и тялом бях там, но духом си останах в офиса. Кофти! Просто не можех да възпримем всичко както трябва. Усещах се по време на лекциите как мисля за друго. Още по-лошото е че на седмия ден реших да си включа мобилния телефон и това се оказа ужасна грешка. Обадиха ми се спешно да се прибера, защото имаше проблем, който според моите колеги само аз мога да разреша. Много се ядосах, но се прибрах и така изтървах и последните три лекции. Така, че просто не мога да дам цялостна и обективна оценка на курса. При възможност бих го посетила отново. Такаааа, после обаче съдбата реши да ми се реваншира за провалената там почивка и курс и изненадващо ми се появи възможност да посетя едно прекрасно място за което ще ви разкажа като се прибера във Варна. До скоро и много целувки на всички! :heart_2:
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на Вал
« Отговор #396 -: 05-09-2010, 14:12:48 »

Браво, Вал! :flowers2:
Тъкмо се чудех къде се изгуби :). Не се ядосвай за курса... само ще ти кажа, че повредата не е била само в твоя телевизор - разсеяна или не, ако преподавателите са били качествени, а лекциите интересни, със сигурност си щяла да забравиш и офис, и задачи, и всичко. Когато бях на Основния курс на Норбеков, карах адски тежка сесия и плюс това имах доста сериозни лични проблеми, и въпреки това, когато почнеха лекциите, забравях всичко и умът ми беше изцяло там! 99% това се дължи на преподавателите - ако не си успяла да се концентрираш достатъчно, значи и те не са успели да те увлекат и заинтригуват ;). Каквото си изпуснала, ще наваксаш като му дойде времето, по един или друг начин.
Поздрави и пиши пак скоро! :love_006 - emotloader:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #397 -: 05-09-2010, 14:14:11 »

Здрасти Вал  :love_007:
щеше да е интересно да разкажеш повече за курсовете...аз още чета уроците на Норбеков, но нищо не правя, само чета...в последно време не мога да си успокоя мислите и да започна практиката
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #398 -: 28-09-2010, 23:47:51 »

Ето ме и мен!  :kisss:
Вече няма да ви изоставям за толкова дълго. Какво да ви кажа?  Ритуали, режими, процедури, гимнастика, бягане, разходки, само сурова храна - всичко както си ми е реда! Както вече ви писах бях на семинара на Норбеков, но другия път ще ви разкажа по-подробно това което успях да запомня от лекциите. Вече ви споменах, че неможах да се концетрирам, заради недовършените служебни ангажименти тук във Варна и не изкарах докрай курса за огромно мое разочарование. След това, обаче бях на едно много красиво място на брега на морето. Тази почивка беше много приятна изненада за мен. Не бяхме я планирали, идеята възникна спонтанно, но се получи супер. Отдадох се на море, слънце, плуване, дълги разходки, медитация, спорт, много масажи, всякакви спа процедури, много любов и много позитивно мислене. Бях с любими хора. Гледах изгрева, гледах залеза, съзерцавах морето...изобщо на това място успях да се заредя с много положителна енергия. Последните месеци бях подложена на огромен стрес , но мисля че успях да преосмисля някои неща там и да събера сили за както се казва "новия сезон". Прочетох книгата на Александър Свияш "Здравето е в главата, а не в аптеката", която ми припомни доста неща. Не че нещо не го знаем, но тя е обобщение на всичко четено досега. Като се завърнах у дома си направих зимнина tooth Реших да си направя Гаспачо. Рецептата /малко съм я променила според моя вкус/ е:
1 кг  домати
7-8 скилидки чесън  ситно скълцани
1 глава лук, нарязан на ситно
1 краставица, нарязана на малки кубчета
1 пиперка, нарязана на малки кубчета
сока от 1 изцеден лимон
2 щипки кимион
4 люти чушки ситно скълцани без семките
 черен пипер на вкус /повечко/

Начин на приготвяне

1.   Доматите се обелват и се пасират.
2.   Добавят се чесънът, лукът, краставиците,  и чушката. Отново всичко се пасира, но така че да останат и малко парченца от тях.
3.   После се слагат и лимоновия сок, кимиона, черния пипер.

Толкова ми хареса, а го бях забравила. За пръв път ядох такава сурова супичка като бяхме в Барселона по женски с мои приятелки преди три лета. Често се сещах за това, но все забравях да питам за рецептата. Като си я направих сега толкова много ми хареса, че реших да експериментирам. На другия ден пасирах повечко количество и го замразих във фризера. Не съм размразявала още , така че ще видим като му дойде времето как е на вкус и ще ви пиша.
Иначе днес и вчера съм на плодове. Малко разтоварване. Напоследък много не се вторачвам в кантара, което е адски нетипично за мен. :heart_2:
Активен

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневник на Вал
« Отговор #399 -: 29-09-2010, 07:00:54 »

 :flowers2: Здравей Вал!
Много ми е драго да прочета всичко което си написала, звучи толкова вдъхновяващо  :peperudi:
Идеята ти за това гаспачо също. И аз много обичам домати и съм решила тази година да си замразя нарязани с малко нарязан пипер, за да е готово за пасиране.
Миналата година си бях замразила цели домати и много ми харесаха.
Пиши по-честичко тук, че ми е много интересно  :kisss:
Желая ти ползотворен и усмихнат ден!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 22 запитвания.