Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Вал  (Прочетена 99739 пъти)

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #360 -: 13-07-2010, 10:17:35 »

Незнам, ама аз май съм извънземно. ??? Вчера  тези три домата аз нали ви се похвалих, че ги хапнах, с което сложих точка на динената десетдневна диета. Обаче после направих една беля. В 12 часа през нощта :Confus_3: отново полудях за нещо различно от сладкия плод. И си викам абе така захранване не се прави, ама нали нищо не ми стана и си направих салата от домати и люти чуши /доста люти/ и нарязани на кубчета лимони  :surpris_22:. И то една голяма чиния и ги поръсих със смлени лешници /около десетина лешника ги смелих на мелачката/. И без грам срам и страх, моля ви се в 12 часа посред нощ ги изядох. После четох книга и заспах към 3 часа. Напоследък нещо не мога да спя. Може да е от топлото, а аз не пускам климатик заради мъничето ми. Тази сутрин изненадващо за самата мен се събудих вместо с чувство за вина с настроение и с мънчико доза страх се качих на кантара. Хора, казвам ви аз не съм наред нещо. Имам три кантара , единия е "Танита". Ами , аз съм с 1.300 кг по-малко?!?!?!?! То, това си е голяма радост, но кажете ми сега не противоречи ли на всички писани и неписани закони в гладолечението и всичките му там науки? Десет дни съм на диня. Смъквам едва два килограма. Накрая се наяждам с подобаващо количество домати, чушки и лимони /неовкусени и без сол, разбира се/ като не спазвам постепенното включване на зеленчука, грамажа, а да не говорим за яденето в полунощ , което е табу! Ядките пък, макар и малко като количество бяха върха на нахалството от моя страна. И след толкова много пакости, за една нощ съм смъкнала почти толкова колкото за десет дни. Направо си подавам оставката!
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневник на Вал
« Отговор #361 -: 13-07-2010, 10:22:04 »

 :Content_4 - emotloader: Вал, не се ли горяха калории и по време на сън? По-рано не си се наспивала, това си е стрес за организма, а при стрес не винаги реакцията е отслабване.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #362 -: 13-07-2010, 10:34:14 »

Просто си изхвърлила водата от динята, която е тежала.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #363 -: 13-07-2010, 10:41:07 »

Незнам Angie , незнам къде е ключа за палатката, ама трябва да го намеря!
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #364 -: 13-07-2010, 10:42:04 »

Томи, мина ми през ума и на мен, но все пак в доматите, които хапнах също има вода...
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #365 -: 13-07-2010, 10:47:45 »

Почти при всички диети (без обезводняване) в началото има задържане на тегло, после започва да се сваля рязко.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #366 -: 13-07-2010, 11:30:46 »

 :love_007: хей Вал, според мен зарежи тези пречиствания ако целта ти е само да свалиш килограми
хапвай си както до сега всичко сурово, но съвсем не се отказвай от солта.
приемай я поне с маслини
И просто спри да се теглиш, важното е че изглеждаш и се чувстваш добре  :Content_22:
Активен

ribkata

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 309
Re:Дневник на Вал
« Отговор #367 -: 14-07-2010, 10:30:10 »

Незнам Angie , незнам къде е ключа за палатката, ама трябва да го намеря!

а да не би в твоя случай точно едно поемане на мазнинка с ядките да е ключовото? тоест да губиш тегло само като вкарваш малко калории от мазнина? Аз не съм спец защото никога не съм се опитвала да свалям тегло, не се и тегля, по принцип, но от приятелки дето правят диета с натуропата знам че дори и само салата от рукола да ти е вечерята пак трябват зехтин или 2 ореха за да е ок като вариант...и че се искат все пак малко калории за да топиш, а тези на динята май не са от точните...
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Дневник на Вал
« Отговор #368 -: 14-07-2010, 13:39:39 »

И аз като Даниела мисля, че изглеждаш чудесно.....
Другото което е, че прекалено много си фиксираш вниманието в/у този според теб проблем, а е и възможно тялото ти да е достигнало оптималното си тегло и просто да не може по надолу, знам че ще кажеш че си била и доста по малко но все пак вече си майка на 2 деца което също е фактор.

П.П. аз вече не се тегля за да не психясвам, а само от време на време си измервам ханша и талията, и с ръка на сърцето ти казвам че по добър коректор от това няма...
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #369 -: 18-07-2010, 00:42:21 »

ЕЕеех, много сте добрички. Успокоявате ме с комплиментите си :heart_2: Благодаря,благодаря! Аз мисля, че има нещо вярно в това за хапването на мазнините. Просто се обърквам, защото преди години ударно слабеех точно с плодове. Сваляла съм по килограм на ден. Имам чувството, че плодовата диета вече нещо само ме попречиства, но не свалям. После, аз вече съм 56 кг. :Content_22: :laugh: Т.е. вече смятам да се спра tooth Всъщност аз исках да стана точно толкова. Целта ми беше да съм 56 кг. Проблема обаче не е решен. Защо ли? Защото аз наистина спазвам желязна дисциплина по отношение на суровоядния режим, на разделното хранене и прочие и прочие. Спортувам почти всеки ден. Т.е. при това положение не е нормално както не съм променила нищо в режима си на хранене и активност и изведнъж, хоп два килограма! Това много ме вбесява, защото няма обяснима причина. Ето например преди месец, два бях станала 58 кг и вече бях почти щастлива. Да, ама вместо да смъкна до мечтаните 56 аз взех , че качих два килограма, които после не свалих така лесно и бързо. Това се е случвало доста пъти. Смятала съм , пресмятала съм, наблюдавала съм се и ей, не мога да разбера къде е причината. Разбирате ли защо толкова се тормозя. Силно се надявам, че ще задържа тези килограми и дори да качвам по един-два ще е времнно явление , докато установя причината най-сетне. А иначе след като казах, че спазвам желязна дисциплина, то да ви кажа, че днес съм в нарушение tooth Ядох много домати от градината на баба, пипер, люти чушки, магданоз, копър, корнишончета пак домашно произвоство, кълнове от слънчоглед, суров шам фъстък, суров лешник, суров орех, после си мелих ленено семе, а вечерта си обезсолих и маслини и изядох и около десетина маслинки. Такъв вълчи глад отдавна не ме е гонил. Ама и аз без особено чувство за вина, даже хич и не ми пукаше днес специално и ядох на воля. Е, утре надявам се да не изпищя. :peperudi:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #370 -: 18-07-2010, 17:42:23 »

Замисляла ли си се дали не прекаляваш с плодовете? Все пак са захари, а това може да попречи на отслабването.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #371 -: 18-07-2010, 18:54:29 »

Да, да именно това исках да кажа, че може и да прекалявам с плодовете. Това имах предвид като писах, че плодовата диета  с която преди години смъквах ударно, вече не ми действа. Досега съм обикаляла покрай морето. Вървяхме и се наслаждавахме на гледката. Изобщо днес беше един истински почивен ден за мен. Много съм доволна. Но пък ви моля да ми стискате палци за предстоящата работна седмица. Чакат ме доста задачи и две, три инфарктни срещи . Е, дано не са такива де, но са много важни за мен. От изхода им ще стане ясно какъв развой ще имат някои значими за мен събития и дела. Така, че дано от понеделник до петък да съм достатъчно търпелива и уверена. Целувки на всички! :love_006 - emotloader: :Content_22:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #372 -: 18-07-2010, 20:40:22 »

Браво Вал! :flowers2: Сигурна съм че сега ще задържиш килограмите!
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Дневник на Вал
« Отговор #373 -: 20-07-2010, 08:49:00 »

Вал, от една страна другите вече са се изказвали за мазнините и многото плодове, и мисля, че са прави... От друга, имаме факторът с водния баланс - не знам, супер сложно е... По принцип ако пиеш много течности - в съчетание с плодовете - е възможно водата да ти е много и да я натрупваш (баща ми е така). От друга страна - може би прекалено много стресираш психиката си с тези мисли за килограми и организмът просто се шашка и отказва да сваля, защото го приема като тормоз. Затова по-добре се радвай на живота, яж каквото ти се яде (като, разбира се, спазваш правилата - което и без това правиш), движи се умерено (ако имаш възможност, прави повече планински разходки - действат светкавично, независимо как се храниш!) и по някое време ще усетиш, че задържаш желаните килограми, и дори сваляш още - без да правиш нещо специално за това! :)
Усмихнат ден и много весело лято! :flowers2:
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #374 -: 25-07-2010, 01:20:40 »

Нещо не ми се спи. Да не е от пълнолунието ? tooth А, може и да е от един сторен грях за който не съм си признала. Снощи изпих една бира!!! Да се смея ли , да плача ли? Незнам. Никога не съм била фен на бирата. Ама никога! От времето когато не бях веган от алкохола бях фен само и единствено на бялото вино разредено със сода. Понякога и червено, ако е домашно. Никога не съм обичала концентрати или пък бира. От няколкото пъти , които съм  пила винаги ми се доспиваше, ставах като парцал и адски много се надувах. А като се прибави и факта, че от бирата се напълнява, още не ми стига акъла как така ми се допи точно пък бира?!?!И да ви кажа си я изпих съвсем споко и без да чувствам вина . Сега се чудя да се върна ли към темата за бирата.... :-\ :-\Като се сетя какво пишехте там и май ще се  ;D преди заспиване. А да ви питам по време на гладуване трябва да се разтоварваме, нали? Т.е. добре е да сме на диета? Аз много не обичам да чета лунния календар. Много се обърквам от информацията, която често е и противоречива. Та, ако може някой наготово сдъвкана информация да ми даде, много ще го обичам. :love_007: :love_007:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #375 -: 25-07-2010, 02:04:02 »

Може би си имала нужда от бирена мая.  ;)
От бирата и на мен ми се доспива.
Активен

v

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 103
Re:Дневник на Вал
« Отговор #376 -: 25-07-2010, 09:13:49 »

Val,направи си изследване на бъбреците,но по пълно,с профил.Динята е пикочогонно,но и натоварва много бъбреците когато е в по голямо количество и по продължително време.При здрави бъбреци всичко е ОК.,но при проблем диетата съшо се прави,но по малко дни и с по малко количество плод.Като може да се направи в началото и края на динения сезон
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #377 -: 25-07-2010, 09:49:20 »

Може би си имала нужда от бирена мая.  ;)
От бирата и на мен ми се доспива.
На мен ми се доспива от бира, но въпреки всичко не мога да спя, защото ми натоварва сърцето и ми нарушава сърдечния ритъм. Това е причината вече няколко месеца да не съм пила. Иначе, ако ти се пие бира просто не я пий с храна и проблем с килограмите няма да имаш. Знам, брутално е да се пие на гладно, но иначе блокира усвояването на хранителните вещества.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #378 -: 25-07-2010, 16:45:14 »

Брей, Томи че то имало лесно! Не знаех, че ако е на гладно по-няма проблем с наддаването.
Вери, твоето изречение ме успокоява. Значи, казваш имал е нужда организма от маята и това е ...аз съм му я дала. Аз затова си признавам греховте, че да ми ги прощавате. Днес заради пълнолунието ми се искаше да съм на вода, но току що изядох 4 малки голи праскови. За съжаление, обаче не се наситих. Напротив умирам за нещо кисело. Примерно лимон с люти чушки и домати  ;D ;D
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #379 -: 25-07-2010, 16:49:09 »

Цитат
  А да ви питам по време на гладуване трябва да се разтоварваме, нали? Т.е. добре е да сме на диета? Аз много не обичам да чета лунния календар. Много се обърквам от информацията, която често е и противоречива. Та, ако може някой наготово сдъвкана информация да ми даде, много ще го обичам. love_007 love_007
хахаха искала съм да напиша по време на "пълнолуние ", а не по време на "гладуване". Е, то станало голям въпрос : "Нали по време на гладуване трябва да се разтоварваме?" Луда работа.

V колкото до изследванията не е зле, че ми напомняш. Не че имам сега, т.е. симптоми или болежки, но навремето имах малко циститни кризи и други подобни
Активен
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 23 запитвания.