Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Вал  (Прочетена 99735 пъти)

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171
Re:Дневник на Вал
« Отговор #280 -: 21-05-2010, 07:44:18 »

Това  обръщение "мили другарчета" е много мило и сладко, не се притеснявай :flowers2:
И на мен толкова сте ми близки, че точно това обръщение ми идва отвътре :thankyou:
Вал, пишеш, че си повече на плодове и зеленчуци а ядкови млека пробвала ли си да си правиш?
Любимото ми мляко е от кайсиеви ядки и от коноп :Appetit_17:
Млеката спокойно заместват едно хранене и дават много енергия. :sorcerer - emotloader:
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневник на Вал
« Отговор #281 -: 21-05-2010, 10:08:31 »

ААА, няма да стане  :surpris_25: Моля ви се върнете бутона за промяна! Ами то като пратя без да искам нещо като "мили другарчета" както току-що направих и ставам за смях вече.  toothДа не говорим че забравих какво щях да се оплаквам.  :Confus_3:По-точно мина ми мерака. Лека нощ! :heart_2:

Ааа и ако има такъв бутон, щеше да смениш "мили другарчета" на "Мили Ванили" или на "Милко Калайджиев"! Знам аз! :police:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #282 -: 21-05-2010, 11:10:07 »

 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #283 -: 27-05-2010, 00:19:44 »

Милите ми другарчета!  :peperudi:Много сте сладки. Аз все по това време влизам напоследък и от факта , че ми се спи също правя грешки. Но все пак този бутон "промени" ми липсва :Content_4 - emotloader:
Лилка, не съм пробвала ядкови млека. Аз нещо нямам време да си правя от сложните рецепти, които инак са много красиви. Моята храна е простичка. Взимам един милион зеленчуци и режа ли, режа... :Content_4 - emotloader: Кълнчетата обичам да си ги гледам, да си ги поливам. С тях ми е по - лесно.
Вижте сега какво искам да ви разкажа. Значи на 22 и 23 май бях на път. Не можех да режа салати , докато пътувам и трябваше да ям сурови ядки. Ядох тиквено семе. Освен това , за да не спираме постоянно да ходя до тоалетната пиенето на вода се ограничи до 2 литра, като първия литър е горещата вода , която пия по заръка на Бенато  ;) сутрин рано.  Вечерта само изядох един домат и една краставица. На другия ден същата работа плюс малко лешници. Притеснявах се , че тиквеното семе е калорично , а аз бая си хапнах. Странното беше, обаче че се чувствах някак по-лека и затова като се прибрах веднага на кантара. И предствете си 2 килограма по-малко?!?!?! Не съм яла изобщо плодове. А се оказа , че от мазните и калорични сурови ядки съм смъкнала. Днес вече 27-ми май не съм ги качила. Но продължавам в този режим. Малко зеленчук /а не по една тава/, ядки и вода , но вече не по 5 литра за ден , а за по - малко. Не, че смятам да продължа завинаги така. Напротив аз сменям настроенията в яденето, но това много ме учуди и реших да ви споделя. Хайде, лека нощ и мноооого целувки!  :Content_22::Content_22:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #284 -: 27-05-2010, 10:24:42 »

Вал, поне веднъж си направи едно млекце от сусам и банан, ще се влюбиш в него  :heart_2: :Content_22:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #285 -: 27-05-2010, 11:28:52 »

Ако консумираш ядки отслабваш по-бързо отколкото ако не консумираш. Факт, поне при мен. Калориите не играят роля в случая.
И аз се влюбих в сусаменото мляко! Пия си го даже чисто и пак ми харесва. И е изключително лесно - накисваш от вечерта, слагаш в блендера докато се разбие и това е.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #286 -: 27-05-2010, 18:15:50 »

Вал, не знам защо се пазиш от ядките. Ние ядем много такива, много авокадо, изобщо не се лишаваме от естествените мазнини. Проблем с кг-тата нямаме, даже не ги мисля и не се лишавам от полезни храни.
Ядковото мляко няма да ти отнеме повече време от рязането на салата.  ;)
Млякото го правя за 5мин, салата за 30мин. :)
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #287 -: 28-05-2010, 15:14:18 »

И аз  хапвам си хапвам сурови ядки всеки ден но искам да напълнея малко а не да отславам от тях. Сега да ги намаля ли и аз не знам вече!?!
Активен

oum le dauphin blanc

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 548
Re:Дневник на Вал
« Отговор #288 -: 28-05-2010, 20:20:23 »

Деска, защо ще ги спираш? В дневника ти четох, че ядеш по 50г. през ден - това е много малко. Увеличи ги на 100г. и то всеки ден. Избирай по-мазни като макадамия и бразилски орех. Беше писала някъде, че никога не ядеш повече от половин авокадо на ден. Защо?  Не разбирам, нали искаш да напълнееш? Освен това включи повече житни култури в менюто си не под формата на кълнове, а накиснати във вода. Това е което се сещам. Успех!
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #289 -: 28-05-2010, 23:30:18 »

Деска, защо ще ги спираш? В дневника ти четох, че ядеш по 50г. през ден - това е много малко. Увеличи ги на 100г. и то всеки ден. Избирай по-мазни като макадамия и бразилски орех. Беше писала някъде, че никога не ядеш повече от половин авокадо на ден. Защо?  Не разбирам, нали искаш да напълнееш? Освен това включи повече житни култури в менюто си не под формата на кълнове, а накиснати във вода. Това е което се сещам. Успех!
Ами защото нали тук се констатира че от ядките се отслабва а аз си хапвам всеки ден. Дори понякога си хапвам повече от 50грама. Авокадо ядях по половинка защото толкова ми стигаше но аз го смесвах със зехтин и си го мажех на крекери. Но отдавна не съм яла защото не съм намирала в Слънчев бряг. И житните защо да са само накиснати? Аз ги оставям да пуснат 1-2мм кълнче.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Вал
« Отговор #290 -: 29-05-2010, 08:08:12 »

50 гр. максимум , иначе се натоварва много черния дроб и стават пакости  :pensif_29:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #291 -: 29-05-2010, 10:09:30 »

Е нали бяха 100гр?  ;)
Не си меря ядките. И храната не си меря. Ям колкото ми се яде.

Деси, не знам какво да те посъветвам. Освен да не се лишаваш от неща и количества, които ти се ядат.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #292 -: 29-05-2010, 10:22:52 »

100 гр ядки не знам дали мога да изям без да ми стане тежко. Не е хубаво човек да се лишава, нито да се насилва.
Деси, не виждам смисъл да спираш ядките. Няма да отслабнеш повече точно заради тях. Просто според мен не влияят в натрупването на мазнини, демек за качване на килограми. Виж, ако ги замениш с печени е възможно;)
Хмм, странно ми се вижда, че точно в Слънчев бряг няма "луксозен" плод като авокадото.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Вал
« Отговор #293 -: 29-05-2010, 10:35:56 »

Че Сл. бряг да не е Кан бе Томи  tooth  tooth , там си е една бетонна глупост вече почнаха да осъзнават огромната грешка ,която сполетя бг черноморието. А може би сте чували ,че хората с по-големи възможности от заплата 500 лв . отидат ли един път в Турция или хубавите курорти на Гърция вече не стъпват на нашето море. Та вече няма за кого да има качествени плодове и зеленчуци там и като си направят и простата сметка,че не могат да вземат 5 лв за едно авокадо и само ще са на загуба , защото то бързо се скапва и Сл.брг остава без такива продукти.
Един път ми се наложи да отида там за 1 или 2 дни , а да , бях на концерт на Стинг и като отидох на плажа ( следобед и без да се пека ) и дойде някакъв примат да ми обясни как трябва да му дам 20 лв, чесъм седнал на един полуразпадащ се шезлонг и под прокъсан чадър , седнах в 3 заведения и разбрах,че повече никога няма да отида там на релакс :)) да не говорим за грозните гледки , които са навсякъде, чалга , примати, артифишъл блондс и неправилно паркирали коли. А и всеки път като съм ходил там все вземат че убият някого по дискотеките.
Та приматите авокадо не ядат , пържоли им дай на тях.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #294 -: 29-05-2010, 11:07:22 »

Преди имаше разни "луксозни" плодове на още по-луксозни цени. Все някой местен би си ги купил ей така, от "гъзария", наред със сладоледа и дюнера.
На море не съм ходила от години, нямам и желание. Подобни места не са за мен, пък било то и на по-южни дестинации (мразя жега, пот, тълпи и голи телеса).
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Дневник на Вал
« Отговор #295 -: 29-05-2010, 13:17:47 »

...
На море не съм ходила от години, нямам и желание. Подобни места не са за мен, пък било то и на по-южни дестинации (мразя жега, пот, тълпи и голи телеса).

И аз бях така, но вече си мисля, че това е защото сме отровени от нашите "курорти". Вчера се върнахме от Гърция (за първи път ходим) - хубаво време, леко извън сезона, страхотен плаж и на него само ние...  :whistling2 - emotloader: Прав е titan, че няма да стъпя на нашето черноморие освен да ида на гости на тъщата във Варна.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Svetlio

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1133
    • MMS BULGARIA
Re:Дневник на Вал
« Отговор #296 -: 29-05-2010, 13:30:35 »

Нека не забравяме и нещо много важно спечиално за Слънчев бряг,а именно.....пречиствателната и станция е с капацитет 1/8.При 100 000 курорт,дали не трябва да говорим за епидемия!?Не бих се къпал във водата там.Да не говорим за вечните супер задръствания там и за зверските такси за какво ли не,пълнещи джобовете на гадните таргаши.Там няма улици...от хотел в хотел!Ако не знаеш как да излезеш на плажа или къде отиваш,голямо обикаляне ще падне.
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #297 -: 29-05-2010, 15:28:36 »

Каква дискусия само се е отворила за Слънчев бряг. Аз в интерес на истината си мислех, че ще е по-зле положението като дойдох за първи път, но поне за сега е спокойно, водата е много чиста. А това че можеш да се загубиш е много вярно. Аз вече 2 пъти се загубих и се лутах по 2 часа. Ако не е за работа въобще не бих стъпила тук. Пет години си бях добре в Ривиера, но нещата се промениха, случиха се някои непредвидени ситуации и реших да сменя обстановката. Равносметка ще си правя на края на сезона. Но на почивка по нашето Черноморие никога няма да стъпя. Мечтая си за ваканция на някой тропически остров. Дори ако има начин да се заселя на такъв не бих се двуомила. :)
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Дневник на Вал
« Отговор #298 -: 29-05-2010, 21:48:00 »

Деси , почвам да събирам група за емиграция на някое хубаво местенце :)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #299 -: 29-05-2010, 22:06:17 »

Аз пък решиих да продължа с тиквените семки плюс малко лешници след като  случайно установих както знаете вече, че от тях отслабнах с цели 2 кг. Исках да видя дали пък не  е било случайно, от пътя или аз не знам какво. Невероятно , но факт!  Не само, че не си върнах килограмите, ами отслабнах с още 800 гр! За да не ми става тежко към тях хапвам по една две краставици и домат. Никога не съм мислила, че ядките могат да ми повлияят така. Аз девет месеца ям по много плодове и зеленчуци, кълнове и др. Хапвах и сурови ядки , разбира се , но изключително рядко. Защото все си мислех, че от тях се качва.
Така, че Деси  незнам какво да те посъветвам, мила! Дали да намалиш ядките щом искаш да качваш или не. Просто може да не ти влияят на теб пък така.
Междудругото не си мислете, че се съм се ограничавала до 50 -100 гр. Не, не съм. И аз като Вери ядох докато се нахраня. Да знаете колко се радвам само за новоото си откритие :bleh Че имам още една храна в суровоядското си меню. И през ум не ми е минавало да се откажа от суровоядството. А сега пък вече .....изобщо няма как да стане. Много се радвам! :Content_22:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.09 секунди с 22 запитвания.