Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Вал  (Прочетена 99724 пъти)

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #140 -: 13-01-2010, 01:55:53 »

Леле, колко много време е минало откакто не съм писала....Чета всеки ден, но нямам грам време да пиша. Искам да ви кажа, че съм много щастлива. Новата година започна много добре за мен, особено в делови план. Имам много задачи, много съм ангажирана, но ги изпълнявам с лекота и това ми доставя удоволствие, както и ме амбицира за още повече работа и успехи. Кипя от енергия. У дома както винаги всичко е наред,защото всички много се обичаме . Храня се предимно с плодове и зеленчуци. Нямам нито едно прегрешение нито по Коледа, нито по Нова година. Бях твърдо на сурово. Където бях качила единия килограм - ами той си замина, а с него още цели два!!! Заради хормоните на щитовидната жлеза, които нещо си играеха започнах да пия Келп. Друг път ще пиша повече, че трябва да спя. :heart_2: :peperudi:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #141 -: 15-01-2010, 14:56:55 »

Вал много се радвам че всичко с теб е наред и си щастлива.  :)Значи правилно съм преположила за щитовидната жлеза. И ето виждаш ли водораслите как бързо действат? Те са суперхрани за щитовидната жлеза и не само. По принцип всякакъв вид водорасли са благоприятни.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #142 -: 17-01-2010, 00:31:42 »

Деси, добре че ме подсети да си направя изследвания. Черпя те един фреш.  ;)Келпа действа наистина. Сега ще си поръчвам и две от другите съставки, които ми препоръча.
Аз не пиша в дневника не само от липса на време, ами защото просто трябва да се повтарям. Аз продължавам да изпълнявам традиционните си сутрешни ритуали както досега. Продължавам да съм на сто процента сурово и нямам намерение да се отклонявам. Напоследък обаче ми се хапват повече зеленчуци. Всеки ден ям и няколко авокадо, а от три-четири дни ми се хапва и чесън. А преди Коледа ми се ядяха като за световно мандарини, протоколи, лимони, кълнове /особено слънчогледовите/. Просто организма ми е на периоди. Ту наблягам на зеленчуците, ту на кълновете, ту на ядките или плодовете. Важното е че се чувствам добре. Не мога да кажа обаче, че въпреки строгия и здравословен хранителен режим, който спазвам съм постигнала мечтаното тегло. Искам още два-три килограма, ама ....мъжа ми казва, че аз все така казвам още два, после още айде още два.... :Confus_3: Но пак повтарям - от суровия режим се чувствам добре и имам много сили и енергия, което ми помага да се справям с многото и все трудни задачи, които имам напоследък.  :heart_2: :heart_2:
Активен

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Дневник на Вал
« Отговор #143 -: 17-01-2010, 20:00:58 »

Цитат
че въпреки строгия и здравословен хранителен режим, който спазвам съм постигнала мечтаното тегло.
Зимата не е най-подходящия сезон да се редуцира теглото. Аз съм забелязала по себе си, че зимата задължително качвам 2-3 кг, дори сега когато гладувам свалям 1 - 2кг, но още на следващия ден изпитвам такъв глад, че за 2-3 дена и килограмите се връщат!
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #144 -: 18-01-2010, 09:58:25 »

Вал, какво стана със зъбките? Избелиха ли се? Знаеш ли, снощи сънувах слънчогледови поници и много ми се приядоха. Знам че ти често ги консумираш. Аз си хапвам само слън.кълнове. За поници само небелен слънчоглед ли се използва или мога и белен и да го оставя по-дълго да порасне. За колко дни стават пониците и какъв вкус имат?
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #145 -: 19-01-2010, 00:58:03 »

Деси, това със зъбките още не знам какъв номер беше.  tooth Избелиха се , но много бавно. На единия имам дори една лека точка като сянка, но не се вижда. Нито зъболекарите,нито аз имам обясняние затова оцветяване, което беше станало тогава. Слънчогледови поници правя от небелен слънчоглед. Накисвам го във водата за една нощ /но може и по-малко/. После го слагам в уред /или буркан, или подходящ съд с възможност за отцеждане/ и сутрин и вечер ги измивам. Още на втория, третия ден се показва бял кълн и са готови за хапване. Но ако искаш зелени поници те стават към 5-6ия ден. Зависи колко големи ги искаш. Аз и повече време съм ги чакала, нищо не им пречи. Много сочни и хубави кълнове са. Имат вкус на слънчоглед с лек горчив привкус. Много са вкусни.  :essen:
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #146 -: 19-01-2010, 06:06:19 »

Потвърждавам, Деси, че, ако искаш хубави зелени поници, можеш да го оставиш слънчогледа и след 5-6-ти ден. А ако има слънце, да го изкарваш за кратко да го пекне, за да събере хлорофил. От небелен е по-добре. Беления често ни мухлясва в основата.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #147 -: 28-01-2010, 00:20:01 »

Все по-рядко се отчитам, нооооо да не мислите, че защото нещо не е наред?! Напротив! Минавам да ви кажа, че се чувствам перфектно както физически така и духовно. Приповдигнатото настроение рядко ме изоставя и така по-лесно се справям със ситуациите в ежедневието, които тази година няма да крия са доста ако не стресиращи, то поне динамични. Суровоядството е магия.  :Appetit_4: :Cherries Чудя се защо ми е трябвало толокава години да си правя разтоварващи плодово-чаени дни, да спазвам веган режим /с леки изключения/, а не съм пробвала още тогава със суровото. Всъщност, замисляла съм се, но тогава ми се виждаше много крайно. А то...не мислиш какво веге ястие ще вариш или печеш. Не мислиш, ако си на път ще има ли нещо веге или трябва да гладуваш. Ами, да навсякъде ще намериш сурови плодове и зеленчуци. Не мислиш за манджи - просто си поливаш кълновете и им се радваш като растат. Гимнастиката, ритуалите са същите. Менюто - плодове, зеленчуци, кълнове, семена, ядки. Но сега вече не съм на вълна леща, нахут, боб мунг, а съм на ленено семе, пшеница и елда. Това за мен е голямо постижение - мислех си , че никога няма да ги заобичам. А сего особено елдата ми е любима. Исках да пробвам кисело зеле но се отказах, защото не съм близвала сол от 6 месеца и не знам как ще реагирам. Сега съм запалена да чета литература свързана с чакрите. От дни събирам най-различни неща. После ще ги систематизирам и ще се похваля. Целувки на всички! :heart_2: :peperudi:
Активен

Bella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 100
Re:Дневник на Вал
« Отговор #148 -: 28-01-2010, 10:25:25 »

Браво Вал, елдата покълнала ли я хапваш?
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневник на Вал
« Отговор #149 -: 28-01-2010, 15:56:42 »

Супер Vla :flowers2: Като чета само се нахъсвам още по вече, че на моменти се огъвам нещо  :Content_14:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Вал
« Отговор #150 -: 28-01-2010, 17:15:48 »

Най-важното е да няма насилие,запомнете го! :fun_096: :fun_096: :fun_096: :fun_096:
Ако има нещо което те дърпа,ако се измъчваш,ако много ти се иска нещо,значи трябва да си дадеш време и да осъзнаеш истинските си нужди.
Най-голямото насилие е в нас самите.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #151 -: 28-01-2010, 18:01:09 »

Вал и на мен еладата много ми харесва, но аз я покълвам и си правя есейски хляб. Житните кълнове ги хапвам с мед и орехи. Това ме подсети, че отдавна не съм яла и трябва да си направя. Иначе си купих небелени слънчогледови семена и сега растат поници. Нямам търпение да станат и да ги пробвам. :essen:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Вал
« Отговор #152 -: 28-01-2010, 18:56:12 »

Аз не ги и чакам :Appetit_17:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #153 -: 28-01-2010, 22:20:47 »

Браво Вал, елдата покълнала ли я хапваш?
Да, елдата е покълвам. Но да ти кажа честно какво всъщност става, де. Значи като я накисна за за една нощ във вода, после я оставям в съд с дупки. Може и гевгир, но аз имам един специален уред с дупки /не от тези уреди на три нива/Моя съд има по-големи дупки за изцеждане и става идеално за леща, нахут, елда и др., които са по-големи така че да не се изтекат заедно с водата. Та, така еладата само я поливам два три пъти на ден, за да се изцеди водата. И още понеже тя омеква бързо и като се разтвори и аз я хапвам.
Най-важното е да няма насилие,запомнете го! :fun_096: :fun_096: :fun_096: :fun_096:
Ако има нещо което те дърпа,ако се измъчваш,ако много ти се иска нещо,значи трябва да си дадеш време и да осъзнаеш истинските си нужди.
Най-голямото насилие е в нас самите.
Бенато, прав си!Не трябва да има насилие. Аз затова съм толкова щастлива, защото ми е готино, а не се насилвам. НО!!! Ако всеки път се успокояваш и отлагаш началото на промяната с това че не си подготвен, то значи никога да не се подготвиш.  Трябва и мъничко воля все пак , за да промениш начина на хранене. Не може да няма моменти в които ти се иска да се предадеш, ама трябва да се издържи няколко пъти и после вече не ти се прияжда даже. Трябва малко упоритост. Особено като си бил преди това всеяден. Винаги съм се възхищавала на Анджи, че е вегетарианка по рождение. И и завиждам, благородно разбира се, че няма как да я изкуши нещо вредно. Но повечето от нас не са били възпитани така. И трябва да осъзнаят, че месото и другите са вредни.  :peperudi: :love_006 - emotloader:
Активен

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Дневник на Вал
« Отговор #154 -: 29-01-2010, 16:34:42 »

Здравей Val! За свалянето на килограми... само трябва да забравиш късните вечери. Храната приета след определен час, просто не се усвоява, задържа се в организма, наред с разните процеси, които и се случват през това време. Това може да е сериозна причина да нямаш желаните постижения, въпреки суровоядството. Само по себе си то не е достатъчно  :peperudi:
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #155 -: 29-01-2010, 17:46:22 »

Рима, Вал вече е постигнала желаните резултати. По-нагоре е писала. ;)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #156 -: 29-01-2010, 18:18:15 »

Днес както си вървях и ми се прияде доматена супа. Сега ще смеля малко домати, за да стане доматен сок за една купичка. Ще сложа няколко скилидки чесън, копър, орехи, 1 с.л. ленено масло. Т.е. това е моята доматена супа. Няма как да ползвам на баба доматения сок, макар че е от градинското й домати, защото има сол и не знам как ще ми се отрази, не ми се рискува. Иначе днес съм на чайчета от шипки, меден прашец и фрешчета от мандарини. Следобяд имах среща в едно много хубаво ресторантче в града, където правят много богата плодова салата от грозде, киви, манадарини, ананас, протокал, ябълки, манго, авокадо, банани, пъпеш, ягоди, сливи - абе каквото се сетиш. И се възползва. Уча се да медитирам върху основните чакри. Вчера бях на базисната. Запалих си ароматната лампа с мирис на карамфил. Светнах червената лапма в стаята на дъщеря ми. Пуснах си специална релакс музика и изпълнявах инструкциите, които преди това си набавих. Насочвах мисълта към чакрата. Визуализарах, приятно е. Днес съм на сакралната чакра. Нейния цвят е оранжев. Мантарата е ВАМ. Ароматната лампа ще я паля днес с мирис на иланг - иланг. Само да не заспя на музиката, че днес станах раничко.  :bleh
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #157 -: 31-01-2010, 14:01:32 »

Вчера понеже Бенато ми напомни, че е пълнолуние бях на доматен сок /но аз и без това бях си решила/. Обаче да знаете пак нещо превъртях. Значи пиеше ми се нещо много кисело. И си изцедих домати от които излезе почти литър сок. И отделно .....5 лимона. Такава комбинация - мъжът ми ме гледа как пия и прави едни физиономии :D :D. Чувал съм вика на хората нещо сладко да им се прияжда, а на теб все лютиво, кисело ти се яде. Та така изпих доматено-лимоновия сок. Днес имам голям избор. Моята градина /така викама на шкафа където си гледам кълнчетата/ е пълна. Имам пораснали вече кълнове от леща, от небелен слънчоглед, от белен слънчоглед, от пшеница. Ще хапна най-порасналите, а другите в хладилника за утре.  :essen:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #158 -: 01-02-2010, 16:10:03 »

Вал, много си хубава  :fluretaa:
...ти ме зарази с този доматен сок- обаче доматите на пазара ги избягвам и взех една бутилка от бабините доматени сокчета и обядвах с това и две шепи бадеми  :Appetit_17: не е съвсем сурово, но само това  ми е обработената храна за деня  :Confus_3:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #159 -: 10-02-2010, 23:21:16 »

Пак станала голяма пауза в дневничето. Но то е заради това, че нещата са както обикновено. Т.е. твърдо сто процента сурово. Плодове, зеленчуци, фрешове, кълнове, масла и т.н. Много ще е скучно всеки ден да описвам долу-горе едно и също. Днес обаче се събудих с ужасно главоболие. Главата ми все едно бе увита с обръч, който много ме стягаше. На моменти нетърпима болка, та чак на няколко пъти аха-аха да повърна. Бях пила само един чай, а ужасно ми се повдигаше. На обяд пих един фреш от манадрина. След обяд два чая с мед. Вечерта като се прибрах реших да си хапна кълновете със салата от моркови, краставици, копър, лук. И току-що хоп поглеждам календара : ами днес си е ден за гладуване - 10 февруари е. Ето, защо ме боляла главата. :Confus_3: Поне се успокоих, че не съм нещо болна. Е, хапнах ама какво от това? От утре почвам яко с диска на Петко. :peperudi: :love_006 - emotloader:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.077 секунди с 24 запитвания.