Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Вал  (Прочетена 99728 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Вал
« Отговор #60 -: 13-11-2009, 14:04:52 »

Вал,сега да споделя моето мнение. Да не ми се разсърдиш,че ще ти покажа грешките? :surpris_23:

Първо,не ядеш по цял ден,караш на плодове. Само едно ядене за деня,много погрешно,при условие,че ядеш лека храна.
Второ,много еднообразна е храната.

Трето,не консумираш ядки,поне аз не видях в менютата ти :surpris_23: Това ти е основната грешка ,според мен.

Гарантирам ти ,че си развила недостиг,я на калций,я на магнезий или цинк,а може и на трите.
От там ти е проблема със зъбите,ако продължиш така ще се влоши сериозно работата. Също и умората и разсеяноста ти.

Четвърто,Почти не консумираш зърнени кълнове,а предимно,слънчоглед и бобови. (нахут,леща, фъстъци)Според мен ,бобовите,трябва да са два,най много три пъти в седмицата.

Пето.Много често правиш разтоварвания на плодове. Така се изчерпват запасите на организма от минерали.
Аз затова предпочитам соково гладуване със зеленчукови сокове.

Това е според мен,трябва да се поорави менюто ти. Но може и да греша,нека и други се изкажат.
Не се обиждай,моля те,съвсем прителски ти казвам тези неща :love_006 - emotloader:
Тялото ти е дало сигнал с това оцветяване,то винаги ни помага,само трябва да слушаме ;)
« Последна редакция: 13-11-2009, 14:09:11 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #61 -: 13-11-2009, 21:29:03 »

Бенато, естествено че не се сърдя! Аз търся помощ, съвет, защото съм притеснена, а накрая остана и да се разсърдя. Ще си коригирам храненето. Почвам първо да си правя зеленчукови фрешове - това е  голям пропуск при мен. Ям по много зеленчуци на салата, но за фрешове пия все плодови. После това, че през деня не ям е така. Ама аз и рядко огладнявам през деня. А фъстъци ,леща, нахут ги хапвам най-често щото най ги обичам. Ечемика,жито, ръж не ги обичам много. Но ако искам да си остана суровоядка май ще трябва да се науча да ги харесвам. Много тенкс за съветите!
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #62 -: 14-11-2009, 06:05:55 »

Пето.Много често правиш разтоварвания на плодове. Така се изчерпват запасите на организма от минерали.
И аз тва приказвам, ама не слушат ;D Уж да помогнем на тялото си, а то кво става...
Момичета, сериозно се замислете :pensif_29: Знам, че го казвам за стотен път, но не бива умът да наказва тялото!
Почвам първо да си правя зеленчукови фрешове - това е  голям пропуск при мен. Ям по много зеленчуци на салата, но за фрешове пия все плодови. После това, че през деня не ям е така. Ама аз и рядко огладнявам през деня. А фъстъци ,леща, нахут ги хапвам най-често щото най ги обичам. Ечемика,жито, ръж не ги обичам много. Но ако искам да си остана суровоядка май ще трябва да се науча да ги харесвам. Много тенкс за съветите!
Точно! Трябва да се научиш да ги харесваш. Ако питаш мен, почни първо с ядки и кълнове(люцерна и жито да речем), за да си набавиш витамините и минералите, които ти липсват. И дъвчи много...ако се наяждаш за по-малко от 20 мин, се замисли ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Вал
« Отговор #63 -: 14-11-2009, 09:51:17 »

Това е хубавото на дневника,че може да се проследи и да се коригира нещо ,ако не е наред  ;) :laugh: Пробвай,морков ,червено цвекло,целина и кисела зелена ябълка,ние това пием предимно.
Сушените кайсии,са много хубави също,но тези кафявите,естествено сушени. Имат много минерали.Провай ги заедно с ядки,става хубава закуска :Appetit_17:
Също ядки,мед,суров тахан. Зеленолистни зеленчуци,също,много минерали,слънчева енергия и оправят киселинно-алкалното равновесие,като за това помагат и изброените по-горе.
При теб са се появили тези дефицити,заради бременноста,доколкото знам имаш малко дете.В смисъл запасите са ти били изчерпани,иначе можеше чак след година,две да се отрази.
С каквото можем ще помагаме,важно е да се намери къде е проблема.

ААА, за това ,че не ти се дояжда на обяд,това е навик,условен рефлекс(кучето на павлов) :) Пробвай две седмици да хапваш сушен плод и ядки(бадем,бразилски орех,орех,лешник) и да видим как ще ти се отрази.
 Успех,не си сама  :fluretaa:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #64 -: 14-11-2009, 23:54:48 »

Много, ама много благодаря!  :thankyou: Веднага си взимам бележка. Честно не знаех, по-точно не вярвах че може да дойде и такъв ден, че да страдам от недостиг на минерали примерно. Знам, че ще ви прозвуча много елементарно и сигурно ще ви разсмея, обаче аз от малка съм си втълпила нещо много странно. Мисля си, че щом не съм с поднормено тегло, то значи че няма как да страдам от липса на магнезии, калций или каквото е там. Не ми се смейте, ама това си е истината. Като ми кажат еди коя си страда или ще си навлече недостиг на еди кво си и аз си правя асоциация с някоя много слаба, изнемощяла жена, на която едва ли не й тежат обувките и на която са й изпъкнали зъбите от слабото лице и хлътналите бузи. :Confus_3: :D :D :Content_4 - emotloader:
Сега за вчера: Мъжа ми се побърка и цял ден ми прави сок от целина, сок от магданоз, сок от домати. Добре, че е той. Много ми е труден тоз процес - особено сока от целина, трудно се прави. Изпих си през определени интервали и трите вида зеленчуков фреш. Хапнах сушени кайсии. Вечерях кълнове от люцерна, кълнове от леща, ленено семе смляно, сусам, домати.
ДНЕС: без да уточнявам часовете само изброявам : 3 супени лъжици тиквено масло, пчелно млечице, чай с мед, сок от целина /много ми хареса/, сок от магданоз, сок от домати, кълнове от леща /още не съм ги свършила, щото/сушени сливи, сушени кайсии. Вечерта: салата от домати, кълнове от люцерна, сусам, ленено семе.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #65 -: 15-11-2009, 00:02:35 »

А пропуснах да кажа, че ядох и двата дни и аводако по 3 броя на ден. Към изброените  :surpris_23: салати слагах и зелен лук и лимонов сок.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #66 -: 15-11-2009, 05:04:53 »

А ядките къде са :surpris_23: Верно ли 2 дни без ядки :surpris_22: ;D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Вал
« Отговор #67 -: 15-11-2009, 08:35:44 »

Браво,Вале,сега и по малко ядки със тахан и си ок. Магнезий,цинк и селен има най-много в ядките ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Дневник на Вал
« Отговор #68 -: 15-11-2009, 10:09:45 »

Защо не си свариш соя ? На мен Гайдурков ми каза ,че е изключително важна за хората ,които не ядат животински продукти - да няма дефицити .
Също може да си направиш и някое ястие с тофу , спанак и т.н.
Според мен е грешка да не се включват бобовите ( готвени ) ,защото те съдържат изключително важни протеини най-малкото . Пък и всяват разнообразие ;)

Но както си решиш де :)
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #69 -: 15-11-2009, 10:16:19 »

Защо не си свариш соя ? На мен Гайдурков ми каза ,че е изключително важна за хората ,които не ядат животински продукти - да няма дефицити .
Също може да си направиш и някое ястие с тофу , спанак и т.н.
Според мен е грешка да не се включват бобовите ( готвени ) ,защото те съдържат изключително важни протеини най-малкото . Пък и всяват разнообразие ;)
Но както си решиш де :)
Соята в БГ е ГМ. Така че по-добре недей ;D :D
Бобовите може покълнали, както казва Бенато ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

attractive`

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Дневник на Вал
« Отговор #70 -: 15-11-2009, 11:03:44 »

Е , ГМ е сигурно на женския пазар  ;D Аз си купувам БИО , не е чак толкова скъпа , даже хич .
Всяка крайност води до  :Confus_3:
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #71 -: 15-11-2009, 19:16:30 »

Хубаво, че пише био, но дали това не е трик :whistling2 - emotloader:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #72 -: 15-11-2009, 21:10:28 »

Забравих да ви кажа, че 2-3 дни много ми се спи и доста си поспивам. Освен това ме боли главата. Откакто пак съм на сто процента веган суровоядски режим /казвам пак, защото по време на бременността не бях/, а именно от 21 август не ми се е случвало толкова да ми се спи и да ме боли главата. Вече ми е ясно, че не ми достигат минералите, но се чудя дали не правя и някаква очистителна криза? Защото са ми излезли и 2-3 пъпки. От 3 до 8 ноември бях на плод и чай. След това се вижда какво съм яла. Чувала съм от д-р Емилова, че по време на захранването или ако си на такъв суровоядски режим също могат да се случат такива очитстителни кризи.
Днес: топла вода с 1 с.л. ябълков оцет; 2 лъжици пчелно млечице; 2 с.л.тиквено масло; сок от целина, сок от магданоз, сок от ябълки. Щях да ходя на йога от от 14 часа, но съм заспала. Събудих се в 16.30 часа. Пак пих сох от магданоз. За вечеря салата от настъргани моркови, зелен лук, краставици, домати, сусамено, ленено семе, магданоз, сусамов тахан, лимонов сок и накиснати предварително сурови бадеми.
« Последна редакция: 16-11-2009, 00:25:47 от Val »
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #73 -: 15-11-2009, 21:13:06 »

Атрактив, колкото до соята аз я покълвам, щото поне засега нищо не варя. Но скоро не съм правила. Смятам, че лещата и нахута замесват соята. Нали са пак от бобови. Онзи ден исках да покълна боб, но не стана понеже беше много едър, стар и бял. Ще си намеря червен фасул и утре ще сложа.
СЕГА ИСКАМ, т.е. много моля да ми обърнете внимание и да ми кажете какво мислите по следния въпрос: откакто взех да се чувствам по-отпаднала, да ми се спи и особено това със зъбите, дето се оцветяват от пониците/междуругото полека лека се изчистват/ не се бях сетила да се качвам на кантара. Днес го направих и щях да превъртя - качила съм 1.200 кг!!! :o Е, айде сега кажете ми от какво? Точно след  5дневно гладуване на чай и плод, след правилно захранване и уж оскъдно ядене? Ако някой мисли, че ще е от това че не спортувам, няма как да е така, защото нищо не  по-различно от предните дни по отношение на движенето.
« Последна редакция: 15-11-2009, 21:21:01 от Val »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Дневник на Вал
« Отговор #74 -: 15-11-2009, 22:20:27 »

 ??? Вал, освен да задържаш течности друго не ми идва на ум  :-\  преди цикъл съм понякога и с два килограма по-тежка...
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #75 -: 16-11-2009, 00:32:21 »

Даниелче, не съм пред цикъл. Симптомите ми са точно такива - отпадналост, пъпки, килограми в повече, но не съм. Липсва ми само апетита. Много се надявам утре като стана да съм вече в час, че много ми се насабра  :surpris_25:
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Дневник на Вал
« Отговор #76 -: 16-11-2009, 01:10:39 »

Здравей, Вал,
Не съм писала до сега и не съм се представяла- може би утре вече ще го направя по- подробно, все не ми остава време, но много активно чета сайта и форума.
Нещо в това, което пишеш за храната си ме притеснява- пишеш, че си приела две лъжици пчелно млечице- да не би да имаш пред вид пчелен прашец? Пчелното млечице се използва в много малки количества- на върха на клечка за зъби се взема и то само сутрин. Не знам какво се получава, ако се предозира, но ще попитам , ако те интересува. Знам, че ако се взема и вечер, и то в такива големи количества, предизвиква нервност. Но ще взема и по- подробна информация...

Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Дневник на Вал
« Отговор #77 -: 16-11-2009, 01:57:50 »

Вал, първо ми мина през ум да не би да си бременна :) Но предполагам, че е нещо друго...ако продължиш така, си направи някакви изследвания може би..Не знам как успя за нула време да се почустваш отпаднала..
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Дневник на Вал
« Отговор #78 -: 16-11-2009, 02:10:16 »

Относно бобовите- не съм сигурна, че можеш да покълваш бял и червен боб. Нека и другите са кажат.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #79 -: 16-11-2009, 02:23:12 »

Анджи, със сигурност не съм бременна. Незнам и аз как от много настроение, енергия и тонус в последните дни само ми е едно такова хамаво, спящо, тежко. Абе, то не е нещо ненормално сигурно. В крайна сметка не може всеки ден да кипиш от щастие и енергия. Ако съм се преуморила /щото то невинаги човек го осъзнава на момента/ в последните дни, нормално е така да ми реагира тялото - да иска почивка. Ама много ме е яд и за тез качените 1.200 кг. А и както установиха Петко и Бенато менюто ми се нуждае от корекции. Ако ми липсват наистина тези неща, нормално е да съм такава спяща.
Вери, за червения фасул знам, че става. За белия не става. Показа се едно кълнче на едно бобче за 3 дена киснене и плакнене, но по принцип не може.
Съни, за пчелен прашец говоря. Объркала съм се, права си.
« Последна редакция: 16-11-2009, 02:56:38 от Val »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 23 запитвания.