Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Вал  (Прочетена 99723 пъти)

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #40 -: 24-10-2009, 21:41:34 »

Вчера:
след традиционните сутришни ритуали излязох, имах доста ангажименти. До обяд не сложих нищо в устата си освен задължителната топла вода с оцет. На обяд чай с мед. До 17 часа изпих 2-3 литра вода. В 20 часа вечерях: салата микс -  китайско зеле, ряпа, люти чушки, магданоз, любимата ми рукола, мащерка, краставици, сусам, ленено семе, листа от мента. Основното  :laugh:беше кълнове от слънчоглед и леща.
Днес: пак ритуалите като всеки ден. На обяд излязох да повървя пеша из града, защото настроението ми в последните дни е нула. Чувствам се уморена, разсеяна, не мога да се концентрирам, изпитвам чувство за безпокойство, страх че нещо лошо ще се случи. Днес като срещнах един приятел случайно на пазара вместо да му се зарадвам както обикновено го гледах като трясната и му викам : "Казвай, де какво е станало?". Вчера бях под голямо напрежение в очакване на нещо. Новините се оказаха добри, но чувството за паника и страх не ме напусна. Направо не мога да се трая. Докато обикалях изодах 2-3 чепки грозде. Като се прибрах легнах да почина и съм заспала. Към 19 часа ядох салата зелен лук, рукола, магданоз, ряпа, кълнове от леща, слънчоглед. Ако утре съм пак такава шантава се чудя да гладувам ли или не?Страх ме е да не се почувствам още по-отпаднала...
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #41 -: 25-10-2009, 06:37:38 »

настроението ми в последните дни е нула. Чувствам се уморена, разсеяна, не мога да се концентрирам, изпитвам чувство за безпокойство, страх че нещо лошо ще се случи. Днес като срещнах един приятел случайно на пазара вместо да му се зарадвам както обикновено го гледах като трясната и му викам : "Казвай, де какво е станало?". Вчера бях под голямо напрежение в очакване на нещо. Новините се оказаха добри, но чувството за паника и страх не ме напусна. Направо не мога да се трая. Докато обикалях изодах 2-3 чепки грозде. Като се прибрах легнах да почина и съм заспала. Към 19 часа ядох салата зелен лук, рукола, магданоз, ряпа, кълнове от леща, слънчоглед. Ако утре съм пак такава шантава се чудя да гладувам ли или не?Страх ме е да не се почувствам още по-отпаднала...
Нека никой не ми се обижда, но всички "бягате от отговорност", когато има проблем и започвате да гладувате. Така и баба знае, само че няма да го решите проблема и след 100-то гладуване. Получава се един порочен кръг. Ако някой се съмнява в това, което пиша, нека просто изведе една статистика като погледне другите дневници - там се разказва за десетки гладувания.
Проблемът ти Вал, мисля, че е липсата на редовна практика...ако не е йога, има и други системи. Всички сме заети, имаме проблеми, тревоги, нямаме време, но само който опита, той ще разбере. Бягането в парка и ходенето пеш по 5 км не е достатъчно. След няколко седмици(или месеци) редовна практика ще си говорим за други неща.
И моля ви, тялото не ви е виновно за нищо, че да го наказвате за пореден път с глад(2-3 пъти в годината няма лошо). Честото гладуване не е добро. Замислете се! :pensif_29:
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #42 -: 25-10-2009, 06:40:08 »

Ако утре съм пак такава шантава се чудя да гладувам ли или не?Страх ме е да не се почувствам още по-отпаднала...
Ако имаш предвид само за ден глад...тоест за разтоварващ ден, тогава ок, но помислих, че пак за режим говориш ;D
Повечето хора си определят един ден от седмицата за разтоварващ и си го следват. Пробвай и ти ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #43 -: 25-10-2009, 21:56:50 »

Петко, послушах те!  :thankyou: за съвета също. Днес пак ставам и въпреки всички гимнастики, ритуали и т.н. не мога да се събудя до обяд. Разходих се край морето и малко и потичах. Нямах сили да бягам много.След това изядох 2-3 чепки бяло грозде. Като се прибрах взех да приспивам Бебчо и двамата сме откарали цели 2 часа. Направо се чудя на себе си, защото аз не обичам да спя през деня. Даже и вечер стоя и чета книги или сърфирам в нета до 2-3 часа. Този път като се събудих, обаче ми беше свежо и отпочинало.Дано да спре най-сетне тая сънливост и умора, която ме е налегнала от няколко дена. За вечеря си направих салата както и викам аз от всичко: домати, краставици, алабаш, люцерна,целина, ряпа,люти чушки, много зелен лук, мащерка, мента, авокадо. Основното - кълнове от леща и слънчоглед.Разтоварващия ден освен този, който ще правим всички заедно на 2 ноември за мен ще бъде и в сряда - екадаши. Иначе колкото за йога - прав си!Просто спор няма. Преди да забременея бях много редовна в ходенето на йога.Макар че тук във Варна йогата е смесена с пилатес, аеробика и т.н.Трябва да подновя посещенията. :Content_22:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #44 -: 27-10-2009, 00:08:27 »

За днес 26-ти октомври:
1. Жабурене 20 мин с шарлан; 2. Масаж трето око,масаж на корема и др. ; 3. Петте тибетски ритуала ; 4. Коремни преси и други гимнастики; 5.Студен душ; 6.Пиене на топла вода - 0.5 мл с 2 с.л. ябълков оцет;  7. Една лъжица пчелен прашец; 8. 2 с.л. ленено масло. Ходене пеша 5 км. Изпих 2-3 литра вода. Към 17 часа изядох 3-4 чепки бяло грозде. Вечеря - салата домати, много магданоз, много зелен лук, ряпа. Кълнове от леща,нахут,слънчоглед.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #45 -: 29-10-2009, 02:19:54 »

За 27 -ми : след традиционните ритуалчета, повтарящи се всеки ден излязох по задачи. Имах доста такива и това ме лиши от възможността да обикалям пеша. Цял ден хапвах бяло грозде и ябълки. Вечерта салата от зелен пипер, лук, чесън, алабаш, домати, краставици, целина, магданоз /каквото имаше в хладилника/ :bleh и любимите ми кълнове от небелен слънчоглед, люцерна, леща.
За 28 -ми днес много ми се спи. Даже след обичайните практики сутрин не се разсъних и взех, че отидох на един масаж и там цял час направо си поспах :peperudi: голям кеф.Пак ядох грозде, по-късно мандарини и портокали.После авокадо. Вечерта забравих че днес щеше да е разтоварващ ден. В къщи ми бяха направили салата от всякакви зеленчуци и аз заедно с кълнове от леща и нахут я опустоших. А и цяла връзка зелен чесън.... :laugh:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #46 -: 29-10-2009, 23:49:04 »

29 октомври
Всичко от предния ден се повтаря по отношение на гимнастики, жабурени и т.н.и т.н.  През деня бях на бяло грозде. Следо обяд тичах на лентата. Масаж на цяло тяло. Имам голямо настроение, тонус. Вечеря - домати, моркови, магданоз, лук, чесън, целина, мента, краставици, люти чушки. Кълнове от леща, кълнове от слънчоглед.
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Дневник на Вал
« Отговор #47 -: 30-10-2009, 10:11:04 »

 :kisss:Май откривам нещо общо в тази "парцаливост", т.е.чувстваш се като пърцал-мек и накъсан...Аз май го изпитах това в ранните години ,в ранните ми опити...Тогава го правех знаейки, че така ще си помогна на здравето!НО!!! след това добавих и съ към знаенето и се получи съ-знание!Т.е. о-съ-знах се ,че го правя не толкова заради здравето си, НО заради устойчивото си развитие!!!И защото така е ПРАВИЛНОТО, не само за моята собственна персона, НО и заради Майката  Природа-т.е. о-съ-знах че съм частичка от самата нея, едно малко атомче зареяно в дебрите на Земята и Балканите...Или, получи се хармонията...Материалното и духовното се намериха и стиковаха!!!След това  вече се чувствам СТРАХОТНО!!!Весела, засмяна ,баба мързелана :bleh
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #48 -: 31-10-2009, 00:54:33 »

Да, Маринче и аз ще стигна до твоето ниво на осъзнаване, развитие и т.н. със сигурност. Нали към това се стремим.  :Content_22:Но мисля , че при мен тази отпадналост, която ме напада понякога е от стресовите ситуации, които имах напоследък. И тялото си дава сигнал, че му трябва почивка. Засега няма как да избегна стреса, психическото претоварване, но с веган-суровоядния режим се справям много по-лесно с него. Всеки ден благодаря на Бог, че ми е дал възможността да се срещна с този начин на живот и хранене. Ами, да можеше и никога пък да не чуя за него или пък да чуя и да ми се стори супер "неизпълним и идиотски" /така казва една моя позната/ и да подмина и продължа да съм всеядна. Представям си ако на това мое динамично темпо и много ангажименти да трябва да понеса и тежестта на огромните обяди/вечери, пълни с боклуци, които после ни изпиват соса и енергията.
Днес: на обяд 1 чепка бяло грозде, следобяд фреш от портокал, към 17 часа два домата със слънчогледови поници, вечеря салата от настъргани алабаш, моркови, китайско зеле /само да не ми гръмне стомахчето ::)/, целина, накиснати фъстъци и белени слънчогледови и тиквени семки.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #49 -: 31-10-2009, 19:47:32 »

МОЛЯ ВИ СЕ НЯКОЙ ДА МИ КАЖЕ: ДНЕС НЕ Е ЛИ ДЕНЯ ДВЕ ТРЪБИ, Т.Е. ЗА СУХО ГЛАДУВАНЕ?
Иначе аз днес съм на грозде.Няма да ям друго.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #50 -: 01-11-2009, 16:44:04 »

Такаааа, за съжаление вчера никой не ми отговори дали е ден за сухо гладуване - т.нар. "две тръби". Аз направих плодово-чаен разтоварващ ден, въпреки че май трябваше да е сухо гладуване. На мен обаче и без това ми се струва доста трудно да издържа без вода.Така, че си имам оправдание ;) ;)
ДНЕС: До 16 на вода. От 14 до 15.30 йога.В момента си приготвям салата от алабаш, китайско зеле, моркови, целина, домати. Основни кълнове от леща и поници от слънчоглед.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #51 -: 03-11-2009, 02:13:10 »

На обяд чай от лайка с мед. След обяд пак чай от лайка с мед.Към 16 часа 2 фреша от портокал.Вечеря- салата от домати, краставици, сусам, лук, магданоз,рукола. Основно: тиквено семе, ленено семе.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #52 -: 04-11-2009, 23:37:03 »

Значи да уточня: предния ми пост е за храната на 2-ри. На 3-ти, вчера бях съпричастна с каузата - на сок. А днес 4-ти: продължавам със сока, но изядох и няколко ябълки и портокала.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #53 -: 06-11-2009, 20:11:38 »

За 5 ти ноември: продължавам с фрешовете. За днес 6-ти ноември: чай от шипки с лимон и мед, малко грозде. Нямах намерение да правя гладуване с чай и плод, но нещо се унесох. Да е жив и здрав Бенато, че предложи да сме на сок в името на каузата, че да започна с кеф  :Cherries :Appetit_4: :essen:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #54 -: 08-11-2009, 14:06:29 »

6 ноември  -  чай от шипки с мед, 3 ябълки
7 ноември - чай от шипки с мед, 3 авокадо
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #55 -: 10-11-2009, 23:21:33 »

8 ноември - чай с мед, ябълки, банани плюс една краставица /правя си захранване на 5 дневния разтоварващ режим/
9 ноември- домати, краставици плюс слънчогледови поници
10 ноември - домати, краставици, рукола и слънчогледови поници.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #56 -: 13-11-2009, 02:45:03 »

11 ноември - през деня - ябълка, после банан, после авокадо. Вечерта - слънчогледови поници, салата тиквички, домати, зелен пипер
12 ноември - през деня 2 пъти чай с мед, банан. Вечерта отказвам се от слънчогледовите поници  :surpris_25:/проблем със зъбите - оцветяват ми се много/,  вместо тях накиснати белени фъстъци, домати краставици, лук, ленено семе, сусам.
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #57 -: 13-11-2009, 05:41:19 »

проблем със зъбите - оцветяват ми се много
В какъв цвят се оцветяват? Зелен ли?
« Последна редакция: 13-11-2009, 06:04:26 от Petko »
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #58 -: 13-11-2009, 08:01:09 »

Вал прочетох за проблема ти! Ти да не би да ги хапваш с шлюпките и от тях да ти се оцветяват зъбите?Много е странно и не мога да го проумея. ::)
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #59 -: 13-11-2009, 12:54:08 »

Петко, оцветяват се в зеленикаво-кафяво някакво си гадно такова. Направо се напояват имам чувството. Няма махане с нищо.
Деси, не ги ям с шлюпките. Беля си ги. Даже пониците ми сега бяха много големи и направо сами се отделяха от шлюпките
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 23 запитвания.