Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Дневник на Вал  (Прочетена 99726 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Дневник на Вал
« Отговор #100 -: 22-11-2009, 18:31:13 »

Ами аз първото нещо което пия сутрин е зелена енергия/АФА спирулина люцерна на прах/ с чаша вода. След 30минути пия зелен чай с мед и след това закусвам с плодове. Къде да вмъкна маслата в случая? И може ли да пия кокосово масло примерно защото имам такова вкъщи освен зехтина разбира се?
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #101 -: 22-11-2009, 18:38:55 »

Вмъкни ги преди всички неща. Започни с тях. Хем и в усвояването на последващите храни много помагат маслата и зехтинът.
За кокосовото масло не знам дали има смисъл. То май няма омеги, откъм енергия едва ли го бива :surpris_23: ...по-добре го запази за някои рецепти, а си намери на "Булдара" масълцата ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #102 -: 22-11-2009, 21:19:16 »

Добре, Петко. Слушам. Сега ще коригирам.  :D ;)
Днес: гореща вода с лимон, пчелен прашец, днес не пих никакво масло /от утре пак/  :laugh: чай с мед, 3 ябълки. Цял ден беля и ям мандарини, че много ми се ядяха. Ходих пеш 3-4 км, времето беше чудесно. Вечерта - салата домати, краставици, зелен лук, праз, риган, сусам, ленено семе, лимонов сок, слънчогледови поници, накиснати бадеми.
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #103 -: 30-11-2009, 01:07:26 »

Не съм писала отдавна, поради две причини: 1. Много обикалям тази седмица. Скъсах се от разходки и сама и с бебчо. Писах картички за нова година на приятели, познати. Предпочитам ги пред смс-те, имейлите. Ходих извън града на два-три пъти. Имах и по - сериозни задачи. С една дума липса на време.
2. Тази втората причина е .... ами пак се хранех еднообразно. Какво да направя като все това ми се яде.
За цяла седмица менюто беше долу-горе така: сутрин - топла вода с оцет, пчелен прашец, чай с мед. Цял ден карам на мандарини, протокали,/особено на мандарини/. След обяд ядки /или лешници, или бразилски ореп, или бадеми/.Вечер съм на салата от домати, ряпа, зеле или алабаш, моркови, краставици, ленено семе, сусам, зелен лук, слънчоглед /или  белен накиснат или поници/. 2-3 вечери вместо слънчогледови хапвах кълнове от леща. Чувствам се много добре, имам енергия и настроение. Лошата новина е, че кантара е залепнал и от месец и нещо категорично не помръдва. А не е честно, защото искам само някакви си 3 - 4 кг да смъкна. Многото след раждане ги смъкнах, тези се заядоха с мен. Не ходя редовно на йога, но все пак се движ доста.
Активен

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневник на Вал
« Отговор #104 -: 30-11-2009, 12:03:26 »

За кокосовото масло не знам дали има смисъл. То май няма омеги, откъм енергия едва ли го бива :surpris_23: ...по-добре го запази за някои рецепти, а си намери на "Булдара" масълцата ;)
Точно! Пренебрежимо малко омега-6 в сравнение с другите масла. Лененото се очертава "шампион на омегите", пшеничния зародиш - на вит. Е.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневник на Вал
« Отговор #105 -: 30-11-2009, 13:22:01 »

Val, мислех си за това, което споделяш за килограмите си.
Да не би драстично да си намалила калориите и метаболизма да се забавя? Решението е да хапваш повечко.
Ако правиш определени упражнения, добре е да ги сменяш периодично, за да не свиква тялото. Може да редуваш йога с разходки, джогинг, силови тренировки, общо укрепване. Каквото и да е, но различно, защото тялото се наглася към определена физическа активност и изразходва по-малко калории за нея.

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Вал
« Отговор #106 -: 30-11-2009, 16:44:23 »

Няма лошо тялото да свикне с йога,де да можех по бързо да го направя това :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
За калориите си права,не го разбират това ,че се отслабва с ядене и то трайно;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневник на Вал
« Отговор #107 -: 30-11-2009, 17:12:41 »

Няма лошо тялото да свикне с йога,де да можех по бързо да го направя това :Content_4 - emotloader:
Benato, приемам, че в стремежа си да бъда кратка, не се изясних напълно. Когато определена физическа активност е нова, тялото изразходва едни калории за да я извърши. Когато тялото е по-тренирано, когато има повече мускули за сметка на мазнини, изгаря по-малко калории за същото нещо. Значи, ако искаш да сваляш килограми, нужно е да изправяш тялото пред нови предизвикателства.

Споменах йога, защото Val ходи, а и защото йога има редица предимства пред разните гимнастики, фитнес и т.н., вкл. това, че помага за контролиране на апетита.  :)

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #108 -: 30-11-2009, 22:29:30 »

За калориите си права,не го разбират това ,че се отслабва с ядене и то трайно;)
Точно! Разните режими им таковат метаболизма и после се чудят кое от къде дошло. Вижте ме мен! Нито един ден глад, а свалих доооста кила. 52 кг съм в момента, а си хапвам стабилно. Напълно здрав и в супер кондиция съм. А нека погледнем килцата на хората изкарали разни режими дали се доближава до моята цифра, а ;D :D :D
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #109 -: 30-11-2009, 22:34:01 »

Обяснението е просто. Когато се гладува, метаболизмът се регулира. Обаче като се гладува често(както повечето тук) същия метаболизъм се разцентрова. Тогава всъщност започват колебанията в теглото, в емоциите, психика, енергиите и т.н. По тая причина в йога се казва, че гладът е помощник само при някакво заболяване. Иначе много внимавайте! Опичайте си акъла :pensif_29: ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #110 -: 01-12-2009, 01:20:51 »

Влади, за упражненията е така. Йогата е супер, за всичко помага. Но истината е, че не съм много редовна. Даже напоследък хич. Но ще поправя поведението си. Ако съм у дома изобщо, то все искам нещо да си допрочета. Сега съм на такава вълна явно, чете ми се.
Бенато и Петко, нямаше да мога да заспя, ако не бяхте ми се скарали за метаболизма.  :heart_2:И какво да ви кажа - абсолютно прави излязохте. От многото гладувания, метаболизма се забавя. :pensif_29: Обаче вижте сега - нали когато на човек му е забавен метаболизма, няма енергия? Или греша? Аз знам, че ти се спи, уморяваш се, разсейваш се бързо. А пък аз напоследък имам страхотен тонус, кипя от енергия. И имам голямо настроение без особена причина, просто ей така. А то така е най-кеф. Нали ме разбирате, де. Вчера си тананиках нещо и се смеех и една приятелка ме пита дали това е крайната фаза на вегетарианството - да ти се пее?
ДНЕС МЕНЮТО : ами като вчера :bleh :bleh
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #111 -: 01-12-2009, 06:12:00 »

Обаче вижте сега - нали когато на човек му е забавен метаболизма, няма енергия? Или греша? Аз знам, че ти се спи, уморяваш се, разсейваш се бързо. А пък аз напоследък имам страхотен тонус, кипя от енергия. И имам голямо настроение без особена причина, просто ей така. А то така е най-кеф. Нали ме разбирате, де. Вчера си тананиках нещо и се смеех и една приятелка ме пита дали това е крайната фаза на вегетарианството - да ти се пее?
Не съм чул такова нещо...може би аз не знам :surpris_23: нямам опит със забавен метаболизъм и не мога да кажа със сигурност...
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Дневник на Вал
« Отговор #112 -: 01-12-2009, 09:26:39 »

като се гладува често(както повечето тук) същия метаболизъм се разцентрова.
  :heart_2: Абсолютно съм съгласна с теб! Гладуваш ли често, тялото е склонно да се запасява, защото 'знае', че го чака глад. Храниш ли се редовно и достатъчно, то няма нужда да складира за 'гладните' дни.

нали когато на човек му е забавен метаболизма, няма енергия?
Val, аз също не съм срешала нещо подобно. Съдейки по себе си, не ми се струва вярно. Дори да гладувам, като цяло имам енергия, в някои случаи усещам супер силни приливи! Светът ще преобърна!  :)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Вал
« Отговор #113 -: 01-12-2009, 13:10:04 »

При глад ума се възбужда,според мен,а и се пести енергия от храносмилане. Йога успокоява ума,което е много важно ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #114 -: 01-12-2009, 21:25:10 »

Влади, значи съм наред все пак :Content_14:. И на мен ми се преобръща света напоследък. Много ми е весело нещо. Но щом и ти си така, значи не съм шест волтова още.  :laugh:
Активен

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #115 -: 08-12-2009, 19:58:05 »

Съвсем забравих да се отчитам! Цяла седмица. Първо, първите три дни от общото седем за които нямам отчет да речем съм се хранила като предните. Така че няма какво да описвам подробно и без това съм забравила. Второ, разходките не съм ги спряла, но колкото имам време и възможност, щото все пак имам и задачи. Трето, онзи килограм с двестата грама отгоре пак се появи!!  :oНаправо ще откача. Какво е това чудо незнам!?!? И затова реших да спра да се тегля всяка сутрин. Сега ще се изтегля след една седмица. Трето от вчера реших да ям още по- сериозно. Белким засиля метаболизма, ако той е виновника за пакостите на кантара. Поздавления на "Пикадили"! Два дни подред имат страхотни салати от кълнове и са вкусни. Най-после една верига да помисли по-сериозно за нас. Салатите са с имена "Дълголетие", "Младост", и подобни.  :DДано да продължат тенденцията, щото ме съмнява че са ги пуснали пробно и ако се купува ще зареждат. Аз два дни ходя и купувам да видят , че ще се купува  ;) ;)Макар, че вкъщи имам покълнал сусам, червен фасул,боб мунг, но щом е за идеята!
Та, днес и вчера хапвач салата от кълнове от слънчоглед, жито /така като е смесено взе да ми харесва, инак не го обичам/, настъргани моркови, цвекло, люцерна, боб мунг. Изяждам в подходящо време разбира се без да смесвам и незнам колко мандарини, ама доста, щото мноооооооого ги обичам! :essen: Да видим кантара какво ще рече след седмица.
Активен

canat

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 524
Re:Дневник на Вал
« Отговор #116 -: 08-12-2009, 20:03:15 »

Вал, не глeдаи само кантара, мери си и сантиметрите: кръст, ханш, бедра и т.н. (някой път те намаляват, а килограмите - не)
Не знaм колко ядеш сутрин, но ако си на по-лека храна (само плодове) и повече течности - мисля, че килограмите ще намалеят.
Също колко редовно ходиш до 00? Може това да е причината за появилите се кг.
« Последна редакция: 08-12-2009, 20:08:31 от canat »
Активен

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Дневник на Вал
« Отговор #117 -: 08-12-2009, 22:00:40 »

Вал, ако до обяд си само на сокчета и плод, а и изхожданията са повечко(от 3 нагоре), тогава скоро ще имаш успехи ;) Отпусни се и те и килограмите ще се отпуснат ;D ;)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Дневник на Вал
« Отговор #118 -: 08-12-2009, 23:15:49 »

Оо, аз освен че се тегля и се меря със сантиметара. Сантиметрите на ханш, талия и т.н. обаче не са мръднали от октомври месец. Даже и този килогарм и двеста като се появи не ми повлия на сантиметрите. Е, талията варира с по 1 см но, то зависи от храната каква съм яла. Колкото до 00 един - единствен път ходя, сутрин като стана. Искам да е повече, ама....
Иначе аз до обяд НИКОГА не ям. Това ми е откакто се помня. Единствено мога да пия чай /много рядко , но се е случвало и кафе/. |Ако нещо някога  хапвам това са само и единствено плодове - примерно 1-2 манадрини. По-сериозните хапвания винаги са след 13 - 14 часа.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Дневник на Вал
« Отговор #119 -: 09-12-2009, 11:05:16 »

Килограми,сантиметри,какво значение има :surpris_23:Нали се храните добре,чувствате се добре. Важно е да сме здрави.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".
 

Страницата е създадена за 0.086 секунди с 22 запитвания.